Şimdi Ara

Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.526
Cevap
112
Favori
365.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar şimdi ben solgar 950 ve suprdyn all day aldım. Ikisini beraber kullanabilir miyim. Ve internette solgar950 nin etil formda olduğunu bu yüzden zararlı olabilecegini gördüm doğrumu cevapladiginiz icin simdjden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rr73

Arkadaşlar merheba Oceanın web sayfasında ürünleri incelediğimde ocean ultimate diye bir ürünü var epa 580mg dha390mg toplam omega 3 1050mg var.Ama bu ründen hiç bahsedilmemiş.Tr de satılmıyomu bu ürün herkes ocean plus,efa,carlson,solgarda bahsediyo ama bu üründe bu oranlar olup kimse bahsetmeyince bir nedeni vardır diye düşünüyorum.

Gerçek kaliteli omega-3 ü önerdim kimse ilgilenmemiş.İlginç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasDasOto

quote:

Arkadaşlar merheba Oceanın web sayfasında ürünleri incelediğimde ocean ultimate diye bir ürünü var epa 580mg dha390mg toplam omega 3 1050mg var.Ama bu ründen hiç bahsedilmemiş.Tr de satılmıyomu bu ürün herkes ocean plus,efa,carlson,solgarda bahsediyo ama bu üründe bu oranlar olup kimse bahsetmeyince bir nedeni vardır diye düşünüyorum.

ben ilgilendim ama bulamadım bi yerde

• quote:

quote:

neye göre gerçek? kime göre?
  • ercintemirtas kullanıcısına yanıt
    balık yağı ihmal edilecek bir durum değildir,

sadece diyeceğim uzun yıllardır bir çok marka kullandık fakat merdiven altı yerleri değil sadece eczane üzerinden alım yaptık

markalar arası değişikliğimiz: çoçukların tadını belli müddet sonra beğenmemesidir, değerleri istediğimiz orantıda olunca ve firması güvenilir olunca alımı farklı firmadan yapıyoruz...çoçuklarıda pembe yalanla,; bak bu daha hoş diyerek içiriyoruz :)

reklam olarak algılanmazsa 2 yıldır megahafızanın balık yağını temin ediyoruz,hafıza olaylarındaki başarısı ve bunları balık yağları ile takviyesi yapmasından ötürü bunlara yöneldik, firma yaz dönemi teminini gerçekleştirmiyor, yinede bilgi için incelemenizi öneririm
    http://www.megashop.net/urun/mega-o-mega-sivi-balik-yagi

MEGA VİTAMİN MEGA-O-MEGA BALIK YAĞININ GÜNLÜK KULLANIM (10 ml) ETİKET BİLGİLERİ AŞAĞIDADIR:

- DHA - 1300 mg
    - EPA - 700 mg
    - Vitamin E - 9.2 mcg
    - Vitamin A - 275 mcg
    - Vitamin D - 18.4 mcg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZORKOL -- 16 Şubat 2017; 12:41:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

New life dan medikal müdür aradı sorduğum soru ile ilgili olarak. Diğer 480mg içinde Çoklu ve tekli doymamış yağ asitleri varmış. Bir kaç teknik bilgi de verdi. Onları anlayamadım haliyle.

Hamileler için 670mg lık EFA daily'yi öneriyorlarmış.

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim,

gerilerde kalmaması gereken bilgi;

hamile bayanların balık yağı kullanım değeri yüksek olursa düşük tehlikesi yada erken doğuma neden oluyor diye biliyorum, bundan dolayı değerleri düşük balık yağı hapı veriliyor
  • ZORKOL Z kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Mega Hafıza (Melik Duyar) kurslarına (Hızlı Öğrenme ve Hafıza Teknikleri veya Mega Hızlı Okuma) katılımınız oldu mu? Siz veya çocuklarınızdan biri?
  • ercintemirtas kullanıcısına yanıt
    NordicNatural in Türkiye sitesinde anlaşmalı eczaneler var o kanal ile getirtilebiliyor.Araştırmalarım sonucunda alıp uzun süredir kullanım tecrübelerim ile yazıyorum.
  • ZORKOL Z kullanıcısına yanıt
    İyi bir araştırma sonucu uzun süredir düzenli kullanım tecrübelerim ile yazdım.Sitede yazılan bir çok ürünü kullanıp etkisini göremedim.Kendi önerdiğim e geri dönüp tekrar olumlu etkilerini gördüğüm için benim tecrübelerim sonucu en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

omega ultimate bunu satan bir link var mı? ben araştırdım bulamadım, bi mail atıp soracağım orzax firmasına

Eczanelerden alabilirsin sipariş üzerine getirtiyolar.
  • quote:

quote:

quote:

bu sitede satışı var ben almayı düşünüyorum.

http://www.saglikliyasammarket.com/Ocean-Ultimate-30-Kapsul,PR-47586.html

Ocean Ultimate 30 Kapsül
    Kategori : BİTKİSEL ÜRÜNLER VE GIDA TAKVİYELERİ
    Marka : Ocean
    Stok Kodu : BSTWX368
    Ürün Adı : Ocean Ultimate 30 Kapsül
    Fiyat : 55,09 TL + KDV
    Kdv Dahil : 59,50 TL
    İndirimli : 44,50 TL

• Sanırım forumdaki mesaj sayımın fazlalığı nedeniyle özel mesaj yoluyla çok soru soruluyor. Tıbbi bir eğitimim yok, sadece herkes gibi internetten ve güvenebileceğim kişilerden (genelde doktor arkadaşlar) aldığım bilgileri paylaşırım ama kimseye ilaç tavsiyesi yapmam.

Gelen sorular ve burada okuduğum yorumlarda gördüğüm kadarıyla balık yağı hakkında yanlış bir kanı var. Herkes bir hafta balık yağı kullanıp süpermen olmak istiyor veya bir kutu balık yağı içip süper zeka olma hayalinde olanlar var.

Daha önce bir kaç kez yazdım; balık yağı kullanımı kısa vadede (1-2 kutu) pek bir fayda sağlamaz, olsa olsa plasebo etkisi gösterir.

Eğer balık yağından ciddi manada fayda sağlamak istiyorsanız önce nelere iyi geldiğini tespit edip buna göre kullanın. Forum başlığında yazdığı gibi Kalp ve Beyin Sağlığı için kullanacaksanız tamam doğru bir seçim yapmışsınız demektir fakat balık yağını kullanımını 1-2 kutu kullanım süresiyle sınırlandırırsanız yine hata yapmış olursunuz ve pek bir faydasını göremezsiniz.

Özellikle küçük çocukları olan arkadaşlar, kendi ve aile içindeki fertlerin kalp ve beyin sağlını düşünen arkadaşlar uzun süreli balık yağı kullanımına başlayabilirler. Şimdi ki aklım olsaydı çocuğuma balık yağını daha küçük yaşlardan başlatırdım ama en azından bir yerden başladık, geç kalmış sayılmayız.

Kendim bir kısım kalp sorunları yüzünden balık yağı kullanımının uzun vadede faydalı olabileceği bilgisini edinip, doktor arkadaşlardan da tavsiyesini alınca yaklaşık 2-2,5 yıldır balık yağı kullanmaktayım. Oğlum ise 2 seneye yakın bir süredir balık yağı kullanmakta.

Kullandığım bu süre içinde ne süpermen oldum ne de bir dehaya dönüştüm çünkü kullanmaya başlarken böyle bir etki göstermeyeceğini okumuştum.

En büyük farkı ergenlik çağında balık yağı kullanmaya başlayan oğlumda gördüm. Oğlum anne ve baba tarafının boy ortalamasının bir hayli üzerine çıktı. Ben bunu kesinlikle balık yağına bağlıyorum.

Balık yağı faydaları üzerine veya şunlara iyi gelir diye yazmama gerek yok. İnternet herkesin elinin altında, araştırıp öğrenilebilir ancak dediğim gibi kimse 1-2 kutu kullanıp deha veya süpermen olmayı beklemesin sonra hayal kırıklığı olur. Bu başlık ta bile 1 kutu kullanıp "boşa para vermeyin bir halta yaramıyor" diyen çok kişi geldi geçti.

------------------------------------------------------------------------

Sorulan en sık sorulardan biri "düzensiz besleniyorum, bu açığı kapatmak için balık yağı kullansam yeterli olur mu" sorusu? Kesinlikle olmaz!

Düzensiz beslenme sonucu ortaya çıkan halsizlik yorgunluk için yapılacak şeyler aslında herkesin bildiği çok basit şeyler;

* Ekmekten mümkün olduğunca uzak durun (çavdar, kepek vs dahil),

* Şeker ve tuzdan uzak durun (şimdi ki aklım olsa sofraya tuz koyup çocukları tuza alıştırmazdım, sofradan tuzluğu kaldırın)

* Karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmaya bakın. karbonhidratlı yiyecekler veya ekmek yemeden doyamıyorum lafına inanmayın. Ne kadar çok ekmek veya karbonhidratlı yiyecek yerseniz o kadar çabuk acıkırsınız.

* Bol çiğ sebze ve meyve tüketmeye bakın. Hiç bir şey bulamıyorum derseniz en basitinden beyaz lahana salatası yapın, domates, kırmızı-yeşil biber ve beyaz peynir eşliğinde sirke veya limon sosuyla tüketin. Buharlı pişiriciler çok pahalı değil. Buharda pişen karnıbahar, havuç, brokoli, kabak gibi sebzeler çok lezzetli oluyor hem de çok sağlıklı. Üzerine yoğurtla nefis bir yemek olabilir.

* Bol protein almaya bakın. Karbonhidratlı yiyecekler yerine protein tüketirseniz daha zeki olursunuz, aklınız daha iyi çalışır. Dengeli kırmızı ve beyaz et tüketin ama işlenmiş olmasın (salam, sucuk, sosis gibi)

* Biliyorum et ürünler pahalı ama en ucuz protein olan yumurtadan çekinmeyin. Her gün 2 haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz.

* Bol su tüketmeye bakın, sıvı demiyorum su diyorum. Günlük 2 litreden az olmamak üzere su içiniz.

* Düzenli spor yapamıyorsanız bile günde 40-45 dakika yürüyüş yapın. Arabayla işe gidiyorsanız arabayı daha uzağa park edin veya otobüs veya dolumştan varacağınız yere bir durak önce inmeye bakın. İnerken asansör kullanmayın.

* Akşamları mümkün mertebe erken ve hafif yemek yiyin. Yemek sonra en fazla bir elma veya bir portakal yiyin.

* Yukarıdakileri yaptıktan sonra yine de halsizlik, yorgunluk hissediyorsanız B12 vitamin değerini basit bir kan tahliliyle ölçtürün. Sağlık ocağındaki aile hekiminiz konuda size yardımcı olacaktır. (ücretsiz)

Bir sabah şunu 2 yolu deneyin ve farkı görün;

1. seçenek: Kahvaltıda bol ekmek tüketin ve bakın bakalım ilk ne zaman acıkmaya başlayacaksınız?

2. seçenek: Kahvaltıda hiç ekmek yemeyin sadece 2 adet haşlanmış yumurta ve yanında isteğe göre peynir, zeytin tüketin ve sonra ilk ne zaman acıkıyorsunuz not edin.

Göreceksiniz ki 2. seçeneği uyguladığınızda daha geç acıkacaksınız. İlk seçeneği uygulayanlar daha öğlen olmadan acıkacaklardır.

Herkese sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MUBALEN

quote:

quote:

quote:

Ocean Ultimate 30 Kapsül

saol kardeş

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Sanırım forumdaki mesaj sayımın fazlalığı nedeniyle özel mesaj yoluyla çok soru soruluyor. Tıbbi bir eğitimim yok, sadece herkes gibi internetten ve güvenebileceğim kişilerden (genelde doktor arkadaşlar) aldığım bilgileri paylaşırım ama kimseye ilaç tavsiyesi yapmam.

Gelen sorular ve burada okuduğum yorumlarda gördüğüm kadarıyla balık yağı hakkında yanlış bir kanı var. Herkes bir hafta balık yağı kullanıp süpermen olmak istiyor veya bir kutu balık yağı içip süper zeka olma hayalinde olanlar var.

Daha önce bir kaç kez yazdım; balık yağı kullanımı kısa vadede (1-2 kutu) pek bir fayda sağlamaz, olsa olsa plasebo etkisi gösterir.

Eğer balık yağından ciddi manada fayda sağlamak istiyorsanız önce nelere iyi geldiğini tespit edip buna göre kullanın. Forum başlığında yazdığı gibi Kalp ve Beyin Sağlığı için kullanacaksanız tamam doğru bir seçim yapmışsınız demektir fakat balık yağını kullanımını 1-2 kutu kullanım süresiyle sınırlandırırsanız yine hata yapmış olursunuz ve pek bir faydasını göremezsiniz.

Özellikle küçük çocukları olan arkadaşlar, kendi ve aile içindeki fertlerin kalp ve beyin sağlını düşünen arkadaşlar uzun süreli balık yağı kullanımına başlayabilirler. Şimdi ki aklım olsaydı çocuğuma balık yağını daha küçük yaşlardan başlatırdım ama en azından bir yerden başladık, geç kalmış sayılmayız.

Kendim bir kısım kalp sorunları yüzünden balık yağı kullanımının uzun vadede faydalı olabileceği bilgisini edinip, doktor arkadaşlardan da tavsiyesini alınca yaklaşık 2-2,5 yıldır balık yağı kullanmaktayım. Oğlum ise 2 seneye yakın bir süredir balık yağı kullanmakta.

Kullandığım bu süre içinde ne süpermen oldum ne de bir dehaya dönüştüm çünkü kullanmaya başlarken böyle bir etki göstermeyeceğini okumuştum.

En büyük farkı ergenlik çağında balık yağı kullanmaya başlayan oğlumda gördüm. Oğlum anne ve baba tarafının boy ortalamasının bir hayli üzerine çıktı. Ben bunu kesinlikle balık yağına bağlıyorum.

Balık yağı faydaları üzerine veya şunlara iyi gelir diye yazmama gerek yok. İnternet herkesin elinin altında, araştırıp öğrenilebilir ancak dediğim gibi kimse 1-2 kutu kullanıp deha veya süpermen olmayı beklemesin sonra hayal kırıklığı olur. Bu başlık ta bile 1 kutu kullanıp "boşa para vermeyin bir halta yaramıyor" diyen çok kişi geldi geçti.

------------------------------------------------------------------------

Sorulan en sık sorulardan biri "düzensiz besleniyorum, bu açığı kapatmak için balık yağı kullansam yeterli olur mu" sorusu? Kesinlikle olmaz!

Düzensiz beslenme sonucu ortaya çıkan halsizlik yorgunluk için yapılacak şeyler aslında herkesin bildiği çok basit şeyler;

* Ekmekten mümkün olduğunca uzak durun (çavdar, kepek vs dahil),

* Şeker ve tuzdan uzak durun (şimdi ki aklım olsa sofraya tuz koyup çocukları tuza alıştırmazdım, sofradan tuzluğu kaldırın)

* Karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmaya bakın. karbonhidratlı yiyecekler veya ekmek yemeden doyamıyorum lafına inanmayın. Ne kadar çok ekmek veya karbonhidratlı yiyecek yerseniz o kadar çabuk acıkırsınız.

* Bol çiğ sebze ve meyve tüketmeye bakın. Hiç bir şey bulamıyorum derseniz en basitinden beyaz lahana salatası yapın, domates, kırmızı-yeşil biber ve beyaz peynir eşliğinde sirke veya limon sosuyla tüketin. Buharlı pişiriciler çok pahalı değil. Buharda pişen karnıbahar, havuç, brokoli, kabak gibi sebzeler çok lezzetli oluyor hem de çok sağlıklı. Üzerine yoğurtla nefis bir yemek olabilir.

* Bol protein almaya bakın. Karbonhidratlı yiyecekler yerine protein tüketirseniz daha zeki olursunuz, aklınız daha iyi çalışır. Dengeli kırmızı ve beyaz et tüketin ama işlenmiş olmasın (salam, sucuk, sosis gibi)

* Biliyorum et ürünler pahalı ama en ucuz protein olan yumurtadan çekinmeyin. Her gün 2 haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz.

* Bol su tüketmeye bakın, sıvı demiyorum su diyorum. Günlük 2 litreden az olmamak üzere su içiniz.

* Düzenli spor yapamıyorsanız bile günde 40-45 dakika yürüyüş yapın. Arabayla işe gidiyorsanız arabayı daha uzağa park edin veya otobüs veya dolumştan varacağınız yere bir durak önce inmeye bakın. İnerken asansör kullanmayın.

* Akşamları mümkün mertebe erken ve hafif yemek yiyin. Yemek sonra en fazla bir elma veya bir portakal yiyin.

* Yukarıdakileri yaptıktan sonra yine de halsizlik, yorgunluk hissediyorsanız B12 vitamin değerini basit bir kan tahliliyle ölçtürün. Sağlık ocağındaki aile hekiminiz konuda size yardımcı olacaktır. (ücretsiz)

Bir sabah şunu 2 yolu deneyin ve farkı görün;

1. seçenek: Kahvaltıda bol ekmek tüketin ve bakın bakalım ilk ne zaman acıkmaya başlayacaksınız?

2. seçenek: Kahvaltıda hiç ekmek yemeyin sadece 2 adet haşlanmış yumurta ve yanında isteğe göre peynir, zeytin tüketin ve sonra ilk ne zaman acıkıyorsunuz not edin.

Göreceksiniz ki 2. seçeneği uyguladığınızda daha geç acıkacaksınız. İlk seçeneği uygulayanlar daha öğlen olmadan acıkacaklardır.

Herkese sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilerim.

bilgi için teşekkürler

• celebic kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

bunu hiç düşünmedik, herhangi bir kursa katılımımız olmamıştır.
  • Bilgi için teşekkürler

• quote:

quote:

evet dediğin doğru olabilir sitenin ilk girdiğimde farkettim zaten 12.sırada solgar'ı baya bir geride bırakmış peki hangi ürünü almalıyız hocam birden fazla çeşit mevcut

https://labdoor.com/rankings/fish-oil

• quote:

Orijinalden alıntı: Camouflage``

quote:

quote:

evet dediğin doğru olabilir sitenin ilk girdiğimde farkettim zaten 12.sırada solgar'ı baya bir geride bırakmış peki hangi ürünü almalıyız hocam birden fazla çeşit mevcut

https://labdoor.com/rankings/fish-oil

Çok genç ve ileri yaşta değilseniz ve çok özel bir amacınız yoksa genellikle Ultimate omega 3 olanı kullanmak gerekir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MUBALEN

quote:

quote:

quote:

Ocean Ultimate 30 Kapsül

saol kardeş

Genel anlamda, internet satışlarına güvenmesemde malum ekonomik ürün temin edebilmek adına bir kaç deneyimim oldu. Bu bahsettiğiniz siteden ocean plus tecrübem oldu. En azından ürünün orijinal olduğunu biliyorum, farklı noktalara yönelmemenizi şahsım olarak tevsiye ederim.

Bu arada Ocean Ultimate yerine 2 adet ocean Plus almak yüksek omega 3 konsantrasyonu ve ekonomik denge açısında daha mantıklı olmaz mı? Tekrar düşünmenizi tavsiye ederim ..

• selamlar;

evde 4 kişi omega3 hapını kullanacak var.

hal böyle oluncada süreklilik için nereden ucuza alırım davasını güdüyoruz.

sanal marketlerden değil de ;

ecza depolarından alsak daha ucuza gelmez mi acaba ..

mesela 10 kutu alacağız ?? yada 10 şişe..

ne dersiniz
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.