Şimdi Ara

Omega 2.0 CD,Rover620 Si,Mondeo Ghia,Accord

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu andaki arabam Proton 416 GLXİ otomatik.Arabam 99 model 98 binde.Bugüne kadar arabam için 8.000 tl harcadım.Ama bana küçük geliyor.Bundan önceki arabam Opel Vectra 2.0 CD idi.97 modeldi.Yakıtı yüzünden satmıştım.Sattıktan sonra pişman oldum geri istedim alan kişi vermedi.Arabamı sattıktan sonra yukarıda ki araba modellerinden birini düşünüyorum.İçlerinden en çok hoşuma gideni 95-96-97-98-99 model Omega 2.0 CD.Bu 4 araç modeli ile ilgili bilgim var.Söyleyeceksiniz biliyorum ikinci eli çok dar.Şu andaki arabam şehir içinde 35 kuruş,şehir dışı 25-26 kuruş yakıyor.Yaptığım incelemelerde benim arabamdan 100 km de en fazla 1,5 - 2 lt fazla yakıyorlar.Sizin yorumlarınız ne olacak arkadaşlar?

Not:
    1-Bu arabaları kullanan veya bilen yorum yapsın.
    2-2000 motor olduklarını biliyorum
    3-Parçasını bulamazsınız demeyin.Ben Proton un tüm parçalarını rahatlıkla buluyorum.
    4-Geniş,büyük ve konforlu arabalar hoşuma gidiyor.
    5-Son sahibi olursunuz demeyin

Yukarıda söylediklerimin hepsinin farkındayım.Sadece seçim yapmakta zorlanıyorum.

• Niye Rover 620 Si yazdım.Çünkü Rover 620 Si kaporta hariç tüm parçaları Honda Accord.Pazar günü Edirne de oto pazarında iki tane karşılıklı Rover 620 Si var.Tevafuk olmuş.Detaylı incelem fırsatım oldu.İki araba da manueldi.Ben manuel değil otomatik araba seviyorum.Bu arabaların arka tekerleklerin olduğu yerde çamurluk içinde ekstra rot var.Devrilmeyi ve savrulmayı engellemek içinmiş.Pazarda 3 omega vardı.91-95 ve 97 model.Üçünü de detaylı inceledim.95 modelde dgital klima ve sanruf yok.97 modelde deri koltuk hariç aklınıza gelebilecek herşey vardı.Konfor olarak içlerinden Opel Omega ön plana çıkıyor.Yakıtta içlerinde diğerlerine göre az yakan Mondeo galiba.Opel Omega 97 modelden itibaren ful+ful.Mondeo ise 99 modelden sonra.Rover ve Accorda digital klima,hız sabitleyici yok.Mondeo kasa olarak gösterişli değil.
    Diyeceksiniz arabana 8.000 tl masraf yaptın niye satıyorsun.Çünkü yapacak birşeyim kalmadı.Sıfırlandı.Canım sıkılmaya başladı.Yeni heyecan arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyzm2269 -- 21 Nisan 2014; 23:33:10 >

• Ben olsam 2.5 cdx bir Vectra alır keyfime bakardım v6 nın gücü,sesi başkadır.Ayrıca konfor ve yakıt olarak onlardan bir farkı olacağını düşünmüyorum.İlla bu araçlardan birini alıcam derseniz.Accord
  • Vectra kullandım.Hevesimi aldım o araba için
  • Accord tavsiye ederim.
  • Motor ve Şanzumamn açısından Rover ve Accord ön plana çıkıyor.
  • Accord dünyanın en başarılı araçlarından biridir.
    Hiç düşünmeyin bile.

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nissan maxima qx nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzm2269

Şu andaki arabam Proton 416 GLXİ otomatik.Arabam 99 model 98 binde.Bugüne kadar arabam için 8.000 tl harcadım.Ama bana küçük geliyor.Bundan önceki arabam Opel Vectra 2.0 CD idi.97 modeldi.Yakıtı yüzünden satmıştım.Sattıktan sonra pişman oldum geri istedim alan kişi vermedi.Arabamı sattıktan sonra yukarıda ki araba modellerinden birini düşünüyorum.İçlerinden en çok hoşuma gideni 95-96-97-98-99 model Omega 2.0 CD.Bu 4 araç modeli ile ilgili bilgim var.Söyleyeceksiniz biliyorum ikinci eli çok dar.Şu andaki arabam şehir içinde 35 kuruş,şehir dışı 25-26 kuruş yakıyor.Yaptığım incelemelerde benim arabamdan 100 km de en fazla 1,5 - 2 lt fazla yakıyorlar.Sizin yorumlarınız ne olacak arkadaşlar?

Not:
    1-Bu arabaları kullanan veya bilen yorum yapsın.
    2-2000 motor olduklarını biliyorum
    3-Parçasını bulamazsınız demeyin.Ben Proton un tüm parçalarını rahatlıkla buluyorum.
    4-Geniş,büyük ve konforlu arabalar hoşuma gidiyor.
    5-Son sahibi olursunuz demeyin

Yukarıda söylediklerimin hepsinin farkındayım.Sadece seçim yapmakta zorlanıyorum.

Hocam ben 2.0 TDCİ mondeo Ghia kullanıyorum saydığımız araçlar içerisinde en iyi yol tutuşa sahip en donanımlı araçtır (hele Sony) performans konusunda da oldukça iyidir ama aradığınız konforu tam olarak bulamayabilirsiniz ama konforu fena da değildir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Nissan Maxima QX modelini inceleme fırsatım olmadı.Benim için kapalı kutu.Piyasada çok az bulunan bir araba.Edirne de bugüne kadar denk gelmedim.Mondeo 2.0 TDCİ fiyat olarak beni aşar.
  • Opel Vectra (2.0 CD 97 Otomatik)arabamın lpg tankı 32 likti.Ful depo ile en fazla 130 km gitmiştim.Belki gaz ayarı iyi yapılmamıştı.Üzerinde BEDİNİ lpg sistem vardı.Çıkarttım Atiker taktırdım.LPG taktırdıktan sonra 1 ay içinde satmıştım.Pek kullanma fırsatım olmamıştı.Vectra kullanıcıları tüketim konusunda ne der bilmiyorum.99 1.6 GLXİ otomatik Proton aracımın lpg tankı 32 lik.Ful depo(enfazla 27 lt)ile 200-220 km şehir içi gidebiliyorum.Araç ekonomik ama benim beklentilerimi karşılamıyor.Ben içi ve bagajı geniş arabaları seviyorum.Gerçi Proton dar bir araba gözükmesine rağmen iç genişliği iyi.
  • sorunsuzluğu ve şanzımanından dolayı accord diyorum
  • Omega yı kimileri sakın alma kimileri de mükemmel araba diyor.Az önce sanayii de bir kaporta ustası ile muhabbet ederken sordum.Kendisi 99 model 2.0 CD modelini 5 sene kullanmış.Harika araba diyor.Dün telefonda görüştüğüm İzmir den birisi 2 tane omega kullandığını,kesinlikle almamam gerektiğini söyledi.Ne diyeyim şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyzm2269 -- 23 Nisan 2014; 13:03:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzm2269

Omega yı kimileri sakın alma kimileri de mükemmel araba diyor.Az önce sanayii de bir kaporta ustası ile muhabbet ederken sordum.Kendisi 99 model 2.0 CD modelini 5 sene kullanmış.Harika araba diyor.Dün telefonda görüştüğüm İzmir den birisi 2 tane omega kullandığını,kesinlikle almamam gerektiğini söyledi.Ne diyeyim şimdi?

Temizini bulursan al

• Omega alın ama kenarda 5.000 TL dursun.

Masraf deposu!..

• Alınacak arabanın sahibi çok önemli.Benim arabam 98 binde ama benden önceki sahipleri arabanın içine etmiş.Adam edene kadar 7.000 tl ye yakın para harcadım.Masraf yapıyorum diye şiddetle eleştirenler var.Araba azıcık masraf açsın millet satalım da kurtulalım derdinde.Öyle olunca 2.el araba piyasasında arabaların çoğu makyajlanarak satılıyor.Çünkü içi çürük arabanın.Satacağım masrafa gerek yok diyen insanlar yüzünden kenarda 5.000 tl ayırılır.Şunu ayırmak lazım arabanın kendin den mi yoksa sahibi yüzünden mi kenara para ayırmak gerekiyor?Başlık ta sözünü ettiğim arabaların ciddi kronik problemleri mi var yoksa eski sahiplerinin mi?
  • Arabamı önümüzdeki hafta satıyorum.Hala karar veremedim.
  • Accord daha sorunsuz olacaktır. Mondeoda olabilir. Vectra istemiyorsunuz ama 2.5 cidden keyifli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1997 model otomatik Opel Omega 2.0 CD aldım.İyiki almışım.Araç 270 binde ama ilk günkü gibi pırıl pırıl.Bir firmanın makam aracı olarak kullanıldığı için arabaya mükemmel bakmışlar.Motor açılmamış ilk günkü gibi.Altına baktık yağ izi yok.Alır almaz yağını ve triger kayışını değiştirdim.Ekzantrik Devir mili hatası verdi bilgisayara bağlatınca değiştirdim.Bilgisayar da başka bir arızası çıkmadı.V kayışı,klima kayışı yeni değişmiş.Tüpü Atiker yeni takılmış..Döşemeleri ilk günkü gibi.İçi çok geniş.Araba teybi ön konsolda takıldığı yerden başka nerdeyse 10 cm bir boşluk bile var.Arka koltuklarında bacak bacak üstüne atıp oturabilirsiniz.
  • xyzm2269 X kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldiniz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.