Şimdi Ara

Olympus PEN EP-5 ve Fujifilm X-Pro1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar forumda araştırdım ikisinin karşılaştırıldığı veya ayrı ayrı detaylı incelendiği anlayabileceğim bi incelemeye rastlamadım. Sadece Mesut Bey'in Xpro 1 incelemesi vardı onu izleyebildim. Kısmet olursa bu iki makineden birini almak istiyorum ama arada kaldım beni aydınlatırsanız sevinirim, iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanx

Arkadaşlar forumda araştırdım ikisinin karşılaştırıldığı veya ayrı ayrı detaylı incelendiği anlayabileceğim bi incelemeye rastlamadım. Sadece Mesut Bey'in Xpro 1 incelemesi vardı onu izleyebildim. Kısmet olursa bu iki makineden birini almak istiyorum ama arada kaldım beni aydınlatırsanız sevinirim, iyi akşamlar.

ikiside kötü boşver, nikon d90 al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MasumKöylü

quote:

Arkadaşlar forumda araştırdım ikisinin karşılaştırıldığı veya ayrı ayrı detaylı incelendiği anlayabileceğim bi incelemeye rastlamadım. Sadece Mesut Bey'in Xpro 1 incelemesi vardı onu izleyebildim. Kısmet olursa bu iki makineden birini almak istiyorum ama arada kaldım beni aydınlatırsanız sevinirim, iyi akşamlar.

Hangi alanlarda kötü? Bende epm1 var onu bile değişmem d90 a. Bana göre ikiside çok daha iyi d90 dan hatta diğer bir çok dslr den. Neden sürekli dslr tavsiye edilirki küçük makineler varken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 14 Ağustos 2013; 10:47:44 >
  • Eğer EVF ile alacasan EP5. Hatta om-d al hiç uğraşmadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Eğer EVF ile alacasan EP5. Hatta om-d al hiç uğraşmadan.

Hocam EVF nedir tam olarak ?

Bu arada bunlardan başka seçeneğim yok , ikisinden birisini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MasumKöylü

quote:

Hocam görüldüğü üzere 2 makineden birini düşünüyorum, dışına çıkmazsak sevinirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Eğer EVF ile alacasan EP5. Hatta om-d al hiç uğraşmadan.

Hocam EVF nedir tam olarak ?

Bu arada bunlardan başka seçeneğim yok , ikisinden birisini düşünüyorum.

Elektronik bakac gözle bakılan yer. Yurtdışından mı alacaksınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 14 Ağustos 2013; 14:50:02 >
  • XE-1 alma şansın yok mu X-Pro1 yerine? Fiyatı daha uygun, daha ufak.
  • x-pro1 kağıt üstünde daha doğru bir tercih
    ama kişisel tercihim e-p5 olurdu
  • Ikisi farkli klasmanda makineler. X-Pro 1 ebat olarak buyuk, optik vizoru ve apsc sensoru var. Yani imaj kalitesi, iso basarimi, kullanim ergonomisi olarak daha iyi denilebilir ep5'e gore, sensor buyuk oldugu icin alan derinligi farki da var. Ep5'in avantaji m43 bayonet uyumlu lens cesitliligi ve boyutlari. Vizor yok, sensoru daha ufak. Sahsen ben ikisi arasinda kalsam X-pro 1 alirdim tek sorunu lens cesidi az Fuji icin. @ozturert'in onerdigi gibi aslinda bu ikisi degilde Fuji XE-1 daha mantikli, ebat olarak daha ufak X-pro 1 de olan her sey var optik vizor haric.
  • Sanırım tercihimi x pro 1 den yana kullanıcam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.