Şimdi Ara

Ölümü düşünüyor musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
1
Favori
355
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Ölümü düşünüyor musunuz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4 Not
    Bir anda biticek, ve öbür dünya hakkında Kur'an'da bahsedilen ufak bir kısımdan başka pek birşey bilmiyoruz. Olayı dini kısma çekmek istemiyorum, tartışmaya mahal vermemek için.
    Siz de düşünüyor musunuz arada ölümü, ölüm düşüncesi kafama girince gündelik işlerim tamamen anlamsızlaşıyor. Bugün belki de bahane buldum bilmiyorum ama sabahtan beni bir düşünce aldı. Finallere çalışmam gerekiyor, kitabın kapağını kaldırasım gelmedi. Boş boş bilgisayarda dolandım.

Beni bu düşünceye sevk edense okulumuzda birisinin vefat ettiğini duydum. Daha tahminen 18 yaşında felan, Facebook profiline baktım, daha birkaç gün önce arkadaşlarıyla muhabbet ediyormuş yorumlarda. Sonra bir anda bir kaza alıp götürmüş.
    Dünya zaten kederden geçilmeyen bir yer, üstüne de böyle haberleri alınca insan üzülüyor.

Durum bu. Benim gibi düşünüyor musunuz siz de arada?

|
    |

• Yüzbaşı
    551 Mesaj
    Aynen dostum sonunda ölüm olduğunu bildiğim bir yerde bütün yaptıklarım anlamsız geliyo bazen benim de . Çok mıçık bir durum la
    |
    |
    Ne o öyle sağlık stres geçim sıkıntısı falan,
    Ölüsün lan,
    Kaybolup gitsen, kimse öldüğünü bilmese öldüğünü umursayacak kimse olmasa ölüm tercihi neden doğru bir tercih olmasın ki ?
    Hayat insanları her zaman kötü bir hayat yaşamaya doğru iter,
    Çok fazla güzel şey yaşarsınız,
    Ama akılda en çok kalanlar kötü anılardır,
    Yaşamın kuralı bu,
    Yaşam içerisinde belki de en huzur verici şey ölümdür.
    |
    |
    |
    |

Kazanmak istediğin halde kaybediyorsan sen asla kazanmak istememissindir.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    34 Not
    Hiç aklıma gelmiyor , sanki hiç ölmeyecek gibi yaşıyoruz.Çok şükür herhangi bir yakınımdan da hiç ölen insan olmadı.
    |
    |
    10 gün önce babam whipple ameliyatı geçirdiğinden beri düşünüyorum. Bir çok şeyi görmezden geliyoruz önemsemiyoruz ama hayat hastanelerdeymiş. İnsanlar canlarıyla boğuşuyolar, o hallerini gördükçe insanın şükredesi geliyor, boşa yaşıyormuşuz diyorsun resmen.
    |
    |
    Dini yerlere bende çekmeyeceğim. O yüzden başka türlü yorumluyorum; ölüm dünya hayatının bitmesi demektir. Kimine göre yok olmak kimine göre yeni bir hayatın başlangıcı. Her iki durumda da dünya hayatını en olumlu şekilde yaşamalıyız, olumsuzluklara mahal vermemeliyiz. İnsanoğlu hata yapan bir varlıktır o yüzden %100 olumlu bir yaşam sürmesi imkansızdır. Hata yapar, önemli olan hatadan dönmektir. Hataların neresinden dönülürse kârdır.

Ölümü ara sıra düşünmek faydalıdır. Yapılan yanlışları hatırlatır ve zaman varken düzeltilmesini sağlar. Ancak sadece ölümü düşünerek yaşanmaz, psikolojik sorunlar belirir, kafayı yedirtir.
    |
    |
    Eğer ölüm olmasaydı. Yaşamanın hiç bir anlamı hiç bir çekiciliği kalmazdı. Düşünsene sonsuz yaşayacaksın. Hiç bir şey yapmak istemezsin. Bu yüzdendir ki ölüm her an ensendedir. En uygun zamanda seni götürecektir.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Been around the world twice.Talked to everyone once.Seen two whales ****, been to three world fairs.And I met an old man in Thailand with a wooden ****.Pushed more peeter, more sweeter and more completer than any other peter pusher around.I'm a hard bodied, hairy chested, rootin' tootin' shootin', parachutin' demolition double cap crimpin' frogman.There ain't nothin' I can't do. No sky too high, no sea too rough, no muff too tough. Been a lot of lessons in my life.Never shoot a large caliber man with a small caliber bullet. Drove all kinds of trucks.2by's, 4by's , 6by's and those big **** that go 'Shhh Shhh' and bend in the middle.Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.I'm a lover, I'm a fighter, I'm a UDT Navy SEAL diver. I'll wine, dine, intertwine, and sneak out the back door when the refueling is done.So if you're feeling froggy, then you better jump, because this frogman's been there, done that and is going back for more.
    Cheers boys.
  • Yarbay
    2847 Mesaj
    Gidişi olan ama dönüşü olmayan bir yolculuk.
    Hani bir yolculuğa çıkarsın hazırlık yaparsın gideceğin yeri bilirsin.
    Şahsen hazırlıklı olmadığım için korkuyorum.
    Gideceğim yeri biliyorum ama hiçbirşey almadan gidiyorum.
    İşte bu hislerle yaşıyorum.
    Sadece yapabildiğim tek şey iyi olmak ve buna çalışmak.
    Çünkü herşeyin bir sonu var.
    |
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
Bey Azura
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.