Şimdi Ara

'Ölümsüzlük 20 yıl içinde mümkün' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

evrimcilerin o kadar cevaplayamadığı sorular varki
    hala evrimin değil kanun bir teori olarak bile algılanması
    bilime hakarettir.

evrimin temel kanunları tesadüf ve kendikendine
    oluşumdur onunda bilimde yeri yoktur.

evrim bir hücrenin oluşumunu bile izah edemezken
    bu mükemmel tabiatı nasıl izah edebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sindirim -- 17 Şubat 2005, 8:17:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Bakın şimdi

Evet yaşlanmamak mümkündür ama öyle vitaminle felan olmaz, genetik mühendisliği ile mümkündür. Bu da bize olmaz doğmamış çocuklara olur.
    Canlılar neden yaşlanır, çünkü canlılar ölümsüz olsaydı evrim süreci işleyemezdi, ölüm yeni canlıların oluşumuna ve evrim sürecinin ileriye doğru işlemesine zemin hazırlar, bu sayede çevre değişikliklerinde çevreye en uyumlu canlılar hayatta kalır, yani önemli olan bireyin devamlılığı değil türün devamlılığıdır.
    Peki canlılar neden yaşlanır: Çünkü hücreler yaşlanır, bilimadamlarının tahminine göre bir yaşlılık geni var bu gen birtakım kimyasal olaylara kumanda ediyor. Hücre, çoğalmak için her bölündüğünde telomer isimli enzim DNA zincirinin ucundan bir miktar kesmektedir bu yüzden hücre çoğalması sonsuza dek sürmemektedir oysa kanser hücrelerinde bu mekanizma olmadığı için kanser hücreleri ölümsüzdür.
    Teorik olarak yaşlılık genini devredışı bırakırsak insan yaşlanmaz ama ölümsüz de olmaz çünkü eninde sonunda bir kazaya kurban gidecektir.
    Eğer bir kazaya kurban gitmese bile hücreler sonsuz sayıda çoğalabildiği için her bölünmede (kopyalanmada) hatalarolacak ve hatalı hücreler çoğalacak mesela birkaç bin yaşına geldiğinde bir insan artık eciş bücüş bir yaratık olur.

evrim teorisi çökeli çok oldu hala evrimden bahsediyosunuz.

canlılardaki bu çeşitliliği evrim ile açıklamak imkansızdır.

kendinize başka bir teori bulun ama evrim masalını daha fazla uzatmayın.

bu kadar canlılar tesadüfler zinciri, kendi kendine oluşum hikayeleri ile buraya kadar geldiyse

bu kadar teknoloji, bu kadar bilgi birikimi, bu kadar fen, bu kadar imkanlar bir araya gelerek bir adet protein (canlı vücuduna uygun), bir adet hücre yapında asıl anafikri tesadüf, kendikendine oluşum olan evrime herkes inansın.

açın gözlerinizi ve evrim hikayesinden kurtulun artık.

deep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fstm -- 17 Şubat 2005, 8:16:37 >

• İNANMIYORUM OLAMAZ BÖLE BİŞİ DÜŞÜNSENİZE SONSUZA KADAR BUSH ,ŞARON,VE ERDOĞAN OLACAK KEŞKE YAKLAŞIK Bİ 40 YIL SORA BULUNSA ŞU MERETTE BİZDE KURTULSAK ŞU DÜNYAYI KEMİREN KAHTAKURULARINDAN..................
  • quote:

Orjinalden alıntı: PijaJE

TR de olumsuzluk zor be... 400 aysında olsan bile yoldan gecerken 6.kattan teyzenin biri atar kafana çöp posetini yine olursun...

• quote:

Orjinalden alıntı: altinokta

quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

ölümsüzlük mümkün olsa ne güzel

insanlar savaşır savaşır ölen falan olmaz değil mi

yemez içmez gene ölmezler

ne komik olur

-Ölürsem kabrime gelme...
    -Oldu gözlerim doldu.....

• ölümsüzlük zaten mümkün.. biraz okuyan ve düşünen zaten bulacaktır.. ama illa bu dünyada olsun diyorsanız işiniz hayli zor bence
  • Evrim, canlıların değişim gerçeğidir. Sevgili deep impact, Bir kere evrim teorisi çökmez çünkü bütün biyoloji bilimi bunun üzerine kurulu, kendimizi kandırmayalım, Arkadaşlar aramızda biyolog felan varmı beni daha iyi anlayacaklar. Ben bir tek Türkiyede duyuyorum evrim teorisi çöktü diye, kafamızı uzatıp bakalım azcık dünyaya, yabancı yayınları takip edelim, bakalım gerçekten çökmüş mü...
  • quote:

Evrim, canlıların değişim gerçeğidir. Sevgili deep impact, Bir kere evrim teorisi çökmez çünkü bütün biyoloji bilimi bunun üzerine kurulu, kendimizi kandırmayalım, Arkadaşlar aramızda biyolog felan varmı beni daha iyi anlayacaklar. Ben bir tek Türkiyede duyuyorum evrim teorisi çöktü diye, kafamızı uzatıp bakalım azcık dünyaya, yabancı yayınları takip edelim, bakalım gerçekten çökmüş mü...

evrim teorisine inanıyor musun ?

yoksa araştırdın da o neticeye mi vardın.

inanıyorum diyorsan sen bilirsin ama araştırdım diyorsan soruma cevap verecek kadar bilgi sahibi olmalısın?

eğer soruma bütün kaynakları tarayarak cevaplar bulamazsan bütün dünya bile inansa bir değer atfetmez.

eğer hazırsan yukarıda 1-2 soruma (hücre ile ilgili ) cevap ver

• Ben senelerdir bu konulara kafa yoruyorum, ayrıca bunu burada tartışacak değilim...

Bakın şimdi peki şöyle desem: Ben kimse evrime inansın demiyorum desem ama desem ki benim düşüncem bu, ben buna inanıyorum desem, bana yaklaşımın ne olurdu?
  • sana yaklaşımım:

mantıki temeli olmayan bu teorinin
    bütün bilimsel yollarla sana olmadığını ispatlardım.

eğer istersen yine ispatlarım.
  • Tamam ben pes ediyorum, evrim yoktur

• ammmmann ya ne açgözlümüşünüz napcanız hadi 30 yıl daha yaşaşanız ?
    sanki şimdi çok işe yaradıda yaşadıklarınız bi 20 sene daha ekleyecez.
    hayret bişe
  • Deep impact, benim sana karşı bir kötü düşüncem yok, biz zaten günlük hayatta da kendi arkadaşlarımızla bol bol tartışırız bu konuyu, am o insanlar hala benim arkadaşımdır, ama ben uğraşmam her seferinde tamam per sediyorum evrim yoktur der ve işin içinden çıkarım
  • ya walla bende evrim teorisine fransızca hocamızı görünce inanmaya başladım bu adam kesinlikle maymunun daha evrimini tam olarak tamalayamamış hali
  • quote:

Deep impact, benim sana karşı bir kötü düşüncem yok, biz zaten günlük hayatta da kendi arkadaşlarımızla bol bol tartışırız bu konuyu, am o insanlar hala benim arkadaşımdır, ama ben uğraşmam her seferinde tamam per sediyorum evrim yoktur der ve işin içinden çıkarım

benim de sana karşı öyle olumsuz bir düşüncem yok

ama evrim konusunda kafa yorduğum için bu konulara balıklama dalıyorum

sen de açtın konuyu ben de devam ettirdim

ben bir kaç soru sorayım da sen de düşün var mı yok mu diye.
    cevap yazmana gerek yok sadece düşün

- ilk canlı nasıl ortaya çıktı. neden bütün teknolojik bilimsel imkanlar varken bir hücre dahi yapılamıyor.

- dünya üzerinde neden hiçbir tane ara evrim canlısı yok. hepsi bir ordu gibi tavuk olunacak ol gibi tavuk mu olmuşlar mesela.

- dünyanın herbir karesinde insan var ama o insanlar diğer isanlardan hiçbir farkı yok . mesela eskimolar ile ekvatorda yaşayanlar arasında fark yok. her ikisi de insan. insan olunca evrim duruyor mu?

- bu evrim olayı neden dünyada oldu. mesela marsta neden olmuyor. orada da su var zannedersem. orada neden yaşam kendi kendine veya tesadüfler zinciri ile başlamadı.

- hayvanlara baktığımızda bütün hayvanlar sadece bir konuda mükemmel bir seviye katettiği görülür. ama insan hiçbir konuda mükemmel değildir.
    evrimin son basamağı insan kabul edilse hayvanlar 1 2 yılda bütün yapması gereken hayaqti faliyetleri öğreniyor da insan neden 20 yaşına kadar öğrenenmiyor. evrim insana kıt mı imkan verdi..

sorular sorular

biraz düşün bunun gibi soruıları sen de üretip evrimin cevaplayamadığını göreceksin

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.