Şimdi Ara

Ölmekten korkuyormusunuz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
0
Favori
3.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HoLyZomBie

Ölümden korkmuyorum ama şundan korkuyorum. Ya cehennem yolu gözükürse?

Yukarıda söylendiği gibi. Allah'a güven ve bol bol af dile. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuciD`

quote:

Orijinalden alıntı: Reckoning

ölümle vals etmeden korkmuyorum demeyin bence.

destandaki azraille çarpışan cengaver gibi olamıyor insan.

Çok doğru

Azrail de herkese bir elinde orak, siyah pelerinli ve kapşonlu biri olarak görünmediğine göre?
  • beyler cehennemden yaziyorum butun zornocular burda ortam cok iyi
  • herkes cennete girmek ister ama kimse olmek istemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Ölümden ateistler korksun... Dindar inançlı insan için ölüm bitiş değil başlangıçtır...

bazen dusunuyorumda ateist olsam hayat ne bos olurdu. hic bir seyin hic bir iyiligin bir anlami olmazdi. inancli olmak yasama sevinci icin cok onemli.

bende ölümden korkuyorum. tabuta girmek,vucudumun bocekler tarafindan yenmesi curumesi beni huzunlendiriyor. umarim mutlu son inanlanlarindir..

hocam ne alaka ya dinin tamamen nerde doğduğunla alakalı

quote:

Orijinalden alıntı: revoltt97

quote:

Orijinalden alıntı: Oetker*

Ahiret inancım yok açıkçası , hayatı dolu dolu yaşamaya çalışıyorum

+666

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rorşak -- 18 Aralık 2011; 8:04:29 >

• Ben doğmadan öncede insanlar doğdu, yaşadı ve öldü.Ben öldükten sonrada insanlar doğup, büyüyüp, ölücek.Bilmiyorum bu düşünceyle korku hissetmiyorum sadece hafif üzüntü duyuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemâl

bazen diyorumki ulan obur taraf diye birsey olsunda cehenneme gideyim ama var olayim ..
    not:muslumanim

yorumlar guzel beyler devamm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ölümden değil belirsizlikten korkuyorum.ya bize anlatılan dinler yalan çıkarsa? o zaman öldükten sonra bile böcekler bizi yerken acı çekeriz.he ama bide şöyle bir durum var,eğer ki inandığımız şey yani Allah varsa cennet yada cehennemde bir şekilde var olacağız.birde aklıma şu geldi"Sen ALLAH yok diyorsun ben var diyorum! farzet senin dediğin doğru (haşa) ozaman biz kıLdığımız namazdan,tuttuğumuz oruçtan ve verdiğim sadaka ve zekattan ne kaybederiz? sadece hepimiz yokoLuşta kayboLur gideriz.Ama ya ALLAH varsa!ya cennet cehennem varsa,Ya hesap varsa o zaman senin haLin nice oLur? " hz. Alinin bir kafiri imana getirdiği sözü.şimdi yani inanmazsak en fazla 90 yılımız güzel geçer.ama eğer inanırsak o 90 yıl boşa geçer ama sonunda da sonsuz güzellikler bizi bekler.

not:ateist değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oetker*

quote:

Orijinalden alıntı: LuciD`

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Ölümden ateistler korksun... Dindar inançlı insan için ölüm bitiş değil başlangıçtır...

bazen dusunuyorumda ateist olsam hayat ne bos olurdu. hic bir seyin hic bir iyiligin bir anlami olmazdi. inancli olmak yasama sevinci icin cok onemli.

bende ölümden korkuyorum. tabuta girmek,vucudumun bocekler tarafindan yenmesi curumesi beni huzunlendiriyor. umarim mutlu son inanlanlarindir..

umarim mutlu son inanlanlarindir..

^^

Sanırım bunlar herşeyi özetliyor .. (Senin için konuşmuyorum ) İnsanların ne kadar aciz , korkak , ölümsüzlük isteğinin tavana vurduğunu ve bunun din ile giderilmesini ..

Huzurluysan ne güzel ..

Ateistim hayat boş falan değil .. Her saniyemi değerli geçirmeye çalışıyorum , ileride keşkelerle yaşamamak için

haklisin ancak şu gerçeğide degistirmiyor;
    "Sen ALLAH yok diyorsun ben var diyorum! farzet senin dediğin doğru (haşa) ozaman biz kıldığımız namazdan,tuttuğumuz oruçtan ve verdiğim sadaka ve zekattan ne kaybederiz? sadece hepimiz yokoLuşta kaybolur gideriz.Ama ya ALLAH varsa!ya cennet cehennem varsa,Ya hesap varsa o zaman senin halin nice olur?

yukaridaki arkadastan alintidir

• Şunları anlamıyorum;Müslüman olmayanlar cennete gidemeyecek

Peki ya şöyle olsa
    -Bir adam Müslüman değil,Hristiyan olsun veya hiçbir dine mensup olmasın.Çok iyi biri insanlara yardım eden,İyi düşünen,Hep iyi şeyler yapan,Kötülük yapmayan,Ve Tanrının varlığına inanan bir insan Cennete gitmesi gerekmez mi ?.Cehenneme gitmesinin nedeni müslüman olmaması mı ?.
    Bir adaletsizlik var diye düşünüyorum.

Konuya dönersek;Evet Korkuyorum.Hem ölüm anından,hemde sonra olacak olan olaylardan.

Ve birde şunu düşünüyorum,Diğer tarafta hayat sonsuz diyorlar.Cehenneme gidenler hiç durmadan yanacak,cennete gidenler hiç durmadan rahat bir hayat sürecek.Peki bunların bir sonu olmayacak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocazahir

Ölmekten değil acı çekmekten korkuyorum.

bunu yazmak için girmiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApistoGraMMa

Şunları anlamıyorum;Müslüman olmayanlar cennete gidemeyecek

Peki ya şöyle olsa
    -Bir adam Müslüman değil,Hristiyan olsun veya hiçbir dine mensup olmasın.Çok iyi biri insanlara yardım eden,İyi düşünen,Hep iyi şeyler yapan,Kötülük yapmayan,Ve Tanrının varlığına inanan bir insan Cennete gitmesi gerekmez mi ?.Cehenneme gitmesinin nedeni müslüman olmaması mı ?.

Konuya dönersek;Evet Korkuyorum.Hem ölüm anından,hemde sonra olacak olan olaylardan.

Ve birde şunu düşünüyorum,Diğer tarafta hayat sonsuz diyorlar.Cehenneme gidenler hiç durmadan yanacak,cennete gidenler hiç durmadan rahat bir hayat sürecek.Peki bunların bir sonu olmayacak mı ?

o zaman şu andaki bilincimizde olacağımızı zannetmiyorum. Sonsuzluk kavramı şu anda düşündüğümüz gibi olmayabilir. Nasıl doğarken acı çekmediysek öldükten sonra'da çekeceğimizi zannetmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRanc3r

Ölmek Icin Yasiyoruz. bu bi gercek. Olacaklarin farkinda olup korkmadan yasamak en dogrusu. Raki icen öldude Su icen olmedimi

ama rakı içenin cezalandırılacağına inanarız biz müslümanlar.
  • Ölmekten değil günahlarımı taşıyamamaktan korkuyorum.
    Bakıyorum hayatıma hiç iyi bir şeyler yapmıyormuşum gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

quote:

Orijinalden alıntı: TRanc3r

Ölmek Icin Yasiyoruz. bu bi gercek. Olacaklarin farkinda olup korkmadan yasamak en dogrusu. Raki icen öldude Su icen olmedimi

ama rakı içenin cezalandırılacağına inanarız biz müslümanlar.

tabiki orasi oyle. Bu sadece bi deyim di.
  • İnsan bilmediği şeylerden korkar.orada tam olarak ne olduğunu bilmediğimiz içintabiki bi korku var.
  • Korkmuyorum diyen adam yalancının önde gidenidir,ya da artizdir,"ehehe korkmuyorum" tribindedir. Bir panik atak hastasına sorun bakalım bide,yaşarken ölmek,o korku,pişmanlık nasıl bişeymiş

Buyrun sorabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: M263

Ölmekten sadece bu dünya için çabalayan insan korkar benim düşünceme göre inanan insan için mükemmel bir hayata açılan kapı sonuçta.

+1
    Konu başlığı; musunuz? ayrı yazılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApistoGraMMa

Şunları anlamıyorum;Müslüman olmayanlar cennete gidemeyecek

Peki ya şöyle olsa

Müslüman olan herkez elbet cennete gidecektir günahlarını çektikten sonra diye biliyorum. hristiyan veya yahudiler için nasıl tam olarak bilmiyorum. ama sanırsam onlar allaha değil hz.isaya inanıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ImpuLsiv

Ölümden neden korkayım ki; ben varken o yok, o varkende ben olmayacağım...

Vaaay birileri efkarlı gibi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.