Şimdi Ara

Ölmekten korkuyormusunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
0
Favori
3.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O anı merak ediyorum, yoksa öleceğim diye korkum yok. Geliyor eninde sonunda, korksan ne fayda. Ama dediğim gibi o anı merak ediyorum.
  • Ölmekten korkmuyorum elbet biri kafama silah dayarken korkudan altıma yapabilirim ancak onunla bunun arasında fark var şizofren diyeceksiniz ama ölümümü gözlerimin önünde görmek isterdim bu da sanırım bana en yakın olarak boğularak ölmek seçeneğini bırakıyor. O acıyı zaten bir kaç dakika çekeceğim ondan sonra nereye gitmişsem gittim umrumda olmaz sadece o an yaptıklarımı göz önünden geçirip o acıyla hayata veda ederdim o kadar...

Şunu da belirtmeliyim ki eğer gerçekten kanser veya kurtulamayacak bir hastalığa yakalanmışsam olabildiğince ailemi üzmeden fişimin çekilmesini isterdim. Kendi hayatım zaten bitecek bari onları arkamdan süründürüp, masraf ettirip beni öyle acılar içerisinde öleceğimi hatırlamasınlar. Allah'a şükür sağlık durumum yerinde ancak genede ben düşündüğümün arkasındayım; yaşlanınca ölümcül bir hastalığa yakalansaydım sanırım kendi fişimi kendim çekerdim...

• Bizi diğer canlılardan ayıran en önemli farklılıklardan biri, bir gün öleceğimizi biliyor olmamız. Evet bir gün ölücez ama sonra ne olacak? ölürken ne hissedeceğiz? bilmiyoruz. İşte bizi korkutan bu! İnsanoğlu gelişmiş bir beyine sahip olduğundan dolayı herşeyi bilmek ister. Ve bilmediği herşeyden korkar.
    "Korkmuyorum" diyen sadece kendini avutuyordur. Bunu ölümle burun buruna geldiğinde nasılda canını kurtarmaya çalıştığını gördüğünüzde rahatça anlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snap! -- 17 Aralık 2011; 23:03:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuciD`

quote:

Orijinalden alıntı: AxeII

Kardeşim ölüm hepimizin sonu kaçınılmaz bir şey, kendi adıma söyliyim bugüne kadar hiç korkmadım ölümden sanmıyorum da bundan sonra korkayım.sanırım sorun ölmek değil ne zaman ölmekle ilgili kimse istemez tabi erken yaşta ölmeyi ama hastalık hastası da olmamak lazım değil mi yok böbreğim ağrdı gidiyorum yok, ciğerim alarm veriyor vay kalbim tekledi de hoş değil yaşamdan soğutur seni yaşamana bak bence taco öldüğün zaman düşünürüz gerisini

Not: Demek yedin cezayı ha

Ben ölmüşüm panpa. açarmısınız tamirci durumundayım

Ölüm,ölüm dedigin nedir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım. Dikkat et panpa bi yerlerin yanmasında mühim olan o.. . .

• Konudaki hiç birşeyi okumadım.

Korkmuyorum. Ama ölmek istemiyorum. Sevdiğim insandan ölüm ile ayrılmak istemiyorum.

bb.
  • belirsizlik korkutuyo. cennet mi cehennem mi hiclik mi yoksa hersey mi bizi bekleyen öldukten sonra bunu bilemiyorum
  • Aradığın cevap burada.

• Koskoca forumda bir kişi yazmamış. "musunuz" ayrı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paintbox

Koskoca forumda bir kişi yazmamış. "musunuz" ayrı olacak.

Adamı ölüm korkusu sarmış. musunuz ayrı mı bitişik mi yazılır onumu düşünecek adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abrahamme

quote:

Orijinalden alıntı: Paintbox

Koskoca forumda bir kişi yazmamış. "musunuz" ayrı olacak.

Adamı ölüm korkusu sarmış. musunuz ayrı mı bitişik mi yazılır onumu düşünecek adam.

teşekkür ederim kardeşim duygularıma tercüman olduğun için

arkadaş yazımın altındaki lütfen ciddi olalım yazısınıda görmemiş sanırım
  • Hayır korkmuyorum.Aslnda şimdi bile ölsem umrumda olmaz.Acı çekmeden öldükten sonra no problem acı çeksek bile saten ölürken çektiğin acı uzun sürmez.
    Ayrıca öldükten sonra nasıl bir yere gideceğiz çok merak ediyorum kutsal kitaplardaki gibi cennet ve cehennemiki yoksa hiçlik mi yoksa tekrar dünyaya gelip başka bi insan olrak doğmak mı.
  • Korkuyorum, ölümden herkes korkar. Korkmuyorum diyen yalan söylemiştir.
  • korkmuyorum derim ama arkada kalanlara acımak gibi bir şey olur kimsen olmasa sorun olmaz aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z-DGİ

Belirsizlik, akıllı,düşünen,mantıklı adam için korkutucudur her zaman.

+1
  • Ölümden çoğu insan yok korkmam der.Ama o anla bi karşılassa fikirleri değişir.
    Yüzme bilmiyordum 3 sene önce plaja gittik biraz derinlere açıldım ayağım yetmiyordu ve kayıyordu.As kalsın boğulcaktım ve nasıl çırpıldığımı tahmin bile edemezsiniz.
    Ben ölümden korkarım.Ölüm değilde, mahşerden korkarım.O hesap gününden o hesap gününden önce kabir hayatı var.
  • tek duam var allah torunumun çocuğunu benim hatunla beraber parkta yürüyerek gezdirmeyi nasip etsin
  • başlığı görür görmez aklıma bu geldi;
  • Hayallerimi gerçekleştiremeden ölmekten korkuyorum.
  • Korkmuyorum hatta istiyorum. Istıyorum derken bu cocuk paranoyak demeyın hemen. Sadece bu dunya bana ezıyetmıs gıbı gelıyor. Olunce kurtulucakmısım gıbı. Ama arkamda bırakacaklarımdan korkuyorum. Annem, babam naparlar dusunemıyorum ve ıntıharın cok buyuk gunah oldugunu bılıyorum. Olum seklım acısız oldugu surece olumden korkmuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullet Ride.

Düşüncelerimi yazsam buraya beni atheist diye banlattırsınız.

sadece düşüncelerini yazarsan sorun olmaz ama insanların inanışlarına hakaret edip boşuna inanıyorsunuz gibi laflar söylersen şikayet eden olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.