Şimdi Ara

Olmayan şeylere inanıyorum... Kötü durumdayım, hayatımı mahvettim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
4.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafamda olaylar yaratıp onlar gerçekmiş gibi yaşıyorum. Bu olayların yaşanmadığını bildiğim halde ve bunu bildiğim halde inanamıyorum kendime. Kafayı yedim.

Daha önce majör depresyon + okb vardı ilaç kullanmıştım bıraktım(1,5 yıl oldu bırakalı). Şimdi ise her şey daha kötü oldu bir daha doktor yollarına düşmek istemiyorum ve o süreci tekrar yaşamak istemiyorum... birde aileye açıklama var. Beni normal sanıyorlar fakat düşüncelerimle savaşıyorum, iyi değilim. Sizce gizlice antidepresan alıp içsem mi ?

Üstüne roacctune gibi ağır bir ilaca da başladım. Ama olayların roacctune ile ilgisi yok, daha bir gün oldu başlayalı roacctuneye. Napmalıyım dostlar ? Var mı başka benim gibi olan ?
    Hayatımı mahvettim iki yıldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kancaaa -- 14 Ekim 2018; 23:40:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Doktor ne dedi?
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Doktora gitmedim hocam.

• Bunda üzülücek korkacak saklayacak bir şey yok hocam.

Senin ki bir çok kişide görülebilen alışılmış bir problem. Ve elbette tıpta çözümü var. Bi üniversite hastanesinin psikyatri polikliniğine müracaat edin.

Çekincek saklıcak bir şey yok.

Sağlınıza kavuşursunuz inşallah doktor yardımıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kancaaa kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sakin olun ve profesyonel destek alın. Çözülemeyecek sorun yoktur. Derdi veren Allah, dermanı da verir, yeter ki aramasını bilelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 14 Ekim 2018; 23:45:52 >
  • Bende bazen kafamda gerçekleşmeyecek hayaller kuruyorum bunun ana sebebi cok bos vaktimizin olması her dk yapacak bi iş bul düzelirsin. Çok fazla hayal kurma

• Hocam benim kurduğum şeyler hayal değil. Yani başarılı olucam, para kazanıcam gibi şeyler değil.

Şuan mesela bir hastalığa kapıldığıma inanıyorum ve ona göre hayatımı şekillendiriyorum. Bu beni içten içe düşürüyor.

• İşssizsin işsiz olduğun için boşa takıyorsun, kuruyorsun ,bir uğraş bulmanı öneririm hepsi geçer
  • ahmtayd kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında pekte çekinmiyorum fakat aileme de anlatmak istemiyorum. Bilmiyorum yeterince yordum zaten onları önceden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kancaaa -- 15 Ekim 2018; 0:22:53 >
  • galapagoskaplumbağası kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında yaptığım çokca uğraş var.

Düzenli spor yaparım, bateri kursuna gidiyorum ve gitar çalıyorum. Arkadaşlarımda var. Sınava hazırlanıyorum. Şuanda ehliyet için kursa da gidiyorum. Ayrıyetten dershanemde var...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kancaaa

Hocam aslında yaptığım çokca uğraş var.

Düzenli spor yaparım, bateri kursuna gidiyorum ve gitar çalıyorum. Arkadaşlarımda var. Sınava hazırlanıyorum. Şuanda ehliyet için kursa da gidiyorum. Ayrıyetten dershanemde var...
    Sevgilin var mı
  • galapagoskaplumbağası kullanıcısına yanıt
    Sınav senesi diye fazla sıcak bakmıyorum fakat çevremde kızlar var.

• Sizi en iyi ben anlarım herhalde. Bu illetin çözümü neyse artık...

• yaşın anladığım kadarıyla küçük zaten o yaşta hayaller kurma ve onlara gerçekmiş gibi inanma olur ( tabi mokunu çıkarmıycak şeklinde) bende yaşadım doğal ergenlik gençlik bunalımındasın...23+ gibi geçer...
    ruhsal hayatsal tatminsizlikten oluyor....
    mesala kendimi 18-20 gibi kendimi zengin şöhretli sex abidesi gibi bir adam olarak düşlüyordum olur oyle şeyler abisi... geçici..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ekim 2018; 0:52:42 >
  • Hocam kesinlikle iyi bir doktora gitmelisin.İnşAllah iyileşirsin bir an önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 15 Ekim 2018; 0:55:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Hocam kesinlikle iyi bir doktora gitmelisin.İnşAllah iyileşirsin bir an önce.
    la 17-19 yaşında daha çok genç çocuğa şizo muamaleside çekmeyin hemen kalsik gençlik tatminsizliği gibi o yaşlarda sık görülür ...9 eylül piskoloji bitirmiş akrabam var en sık söylediği gençlik ruh bozuukluğu zaten....aileler çocuğum delirdimi diyip getiriyor dahada çocuğu ruhsal açıdan kötü yapıyorlar diyordu zaten...hele turkish tip cahil ailelerde evlada deli muamelesi çekmek modadır zaten bu toplumda söylemesin daha iyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ekim 2018; 1:2:58 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Tamam 17-19 yaşındaki çocuğa şizofrenmiş gibi davranmayalım.Ama hastalık ilerlerse o zaman işte sıkıntı olabilir.Başka sıkıntılar oluşabilir.

• ona kendi karar vericek piskologda muhtemelen gençlik bunalamına bağlar sepetler iki hapla tabi kendi bir görünsün hekim sonuçta, ama ailesi ilkokullu düzeyindeyse asla söylemesin onermem...yoksa 10+ sene evlada deli muamelesi çekilir...çevremdede dolu..karşımdaki komşum arkadaşımın lakabı 33 yaşında hala deli ibo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ekim 2018; 1:18:20 >
  • Hocam ulkenin %80'i olmayan seylere inaniyor Sizin durumunuz bence o kadar da anormal degil. Tabii ki hayatinizi bu yasanmamis olaylara gore sekillendirmeniz normal degil ancak benim tavsiyem guvendiginiz kisilerle paylasmaniz. Antidepresan her zaman yardimci olan bir sey degil bu tur psikolojik durumlarin en garanti cozumu sorununuzu baskalariyla paylasip ortak cozum bulmaktir. Ama herkese degil sadece guvendiginiz kisilere konuyu anlatin emin olun sandiginizdan daha cok iyi tepki alacaksiniz. Durumu anlatmaniz bile bir cesaret ornegi.

• olmayan bir olayı oldu diye hatırlıyorsun veya kendine inandırıyorsun doğru mu? ciddi bir rahatsızlık hocam ailene durumu açıkla bence tek başına baş edemezsin bir an önce doktora görün hastalığın ilerlemeden. doktorun direk hastaneye yatırıcak hali yok. geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.