Şimdi Ara

olley akvaryum gelior

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bana babamla annem 50-60 litrelik bi akvaryum aldılar.(hedefim 200dü ama neyse)şimdi onun için yunus atarsam yaşarmı.bu arada çok yunus değil en fazla 4 yunus kaplıcak akvaryumu.başka balıkta yok

• Yunuslar pek dayanıklı değildirler.Ama sadece kendileri yaşarlarsa belli olmaz
  • yunus balıkları en az 200-300 litre arası bir akvaryumda yaşar. Ha daha ufaklarında yaşar ama, isteidğin verimi alamazsın.

Kaldı ki cichled türleri için en az 100 litee olması lazım akvaryumun.

Bu yüzden o akvaryuma, lepistes moli verifera neon gibi canlı doğuran türlerini atarsanız daha güzel olur.
  • neon yaşarmı yani dayanıklımı
    bu arada neonda ciklet değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangetsu. -- 15 Ağustos 2008; 14:49:29 >

• hayır, neon çiklet türü değildir.

Neon biraz dayanıksız bir balıktır, ufak balıktır, alındığında en az 5 tane alınmalıdır, sürü baığıdır.
  • Neon Cichlid değildir. Neon balıkları aslında baya güzel gözülüyor florasan altında farklı farklı. Ama Cichlidlerle ilgilenmek istediğim için o türü seçmedim.
  • siyah tetrada alabilirsiniz.Bunun hakkında araştırma yapıyorum size bir link vereyim.beslunmesi hayli rahat bir balıktır.enaz 6 tane almak gerekir çünkü sürü halinde yaşamayı severler.Bol bitkili akvaryumlardan hoşlanıyorlarmış ama hangi tür bitki en uygundur bilmiyorum.
    vereceğim link ingilizce
    http://freshaquarium.about.com/cs/characins2/a/blackwidow.htm
    http://badmanstropicalfish.com/profiles/profile40.html

• 50-60 litrelik akvaryumda yunus beslemeniz bence doğru olmıyacaktır.18-20 cm ulaşabilen bir balık sizin akvaryumunuzda büyümüycek ve gelişimini tamamlıyamıyacaktır.Doğal olara hayvan kendine özgü davranışları gösteremeyecektir(üreme-kafa yapması gibi).Benim size tavsiyem cüce amerikan cichlidleridir(ramirezi-kakadu-kribensis-ruby green).Tanganyika cichlidlerinden bulabilirsenin 1 cift brichardi de çok güzel olur.
  • Hiç deneyimin yoksa japon balıklarından alabilirsin. Bazı türleri görünüş olarak çok tatlıdır. (Aslanbaş) Hem sağlam balılardır kolay ölmezler. Kötü yanları çok yem yiyip tankı çok pisletmeleridir.
  • ben ciklet beslemek istiyorum ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizfb

ben ciklet beslemek istiyorum ama

Zebra çiklet al çok kolay eş turuyorlar ve çabuk yumurta bırakıyorlar.Ayrıca Babalarını ayırmana gerek yok tek eşliler yavrularını yemiyorlar.

olley akvaryum gelior
  • saol dostum ama başka ne besliyebilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizfb

saol dostum ama başka ne besliyebilirim

Malawi gölünün balıkları o akvaryumda pek yaşamaz.Bıçak balıkları var görsellik güzeldir ama yavru alamazsın Türkiye'de üretebilen kişi çok az.Ama 10 cm civarına ulaştırabilirsen 200 dolar gibi bir fiyata rahatlıkla satabilirsin.Heryerde bulunmaz oda.
  • canlı doğuran besleyebilirsin. Ya da yavru ciklet alıp büyüyene kadar beslersin, sonra değiştirip tekrar yavruya dönersin
  • 2 dişi 1 erkek snow prenses falan besleyemezmiyim yani(snow prenses olmazsa aynı ölçüde sarı prenses besleyebilirim)
  • ilk etapta yavru olarak besleyebilirsin
  • yavruyla beslicem büyütçem sonra ölüncede yenilerini alcam anlamında diorum.yani yavruydu 1ay bakçam sonra vercem fln deil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.