Şimdi Ara

Ölene kadar ayni araca bincekseniz ne alirsiniz?(tr sartlarinda) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
0
Favori
7.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • simdiki araclar uzun omurlu olmuyoki...olene kadar binceksin diyosan eski kasa accord alirdim..rektefesiz 2 milyon km gorebiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldım zaten cruze biniyorum ölene kadar devam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçem dahilinde Renault zoe alırdım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

kesinlikle megane degil

• subaru levorg derim ben
  • toyota land cruiser
  • Toyota Corolla tabii ki.

• volvo v90 veya s90
  • toyota land cruiser veya mitsubishi pajero.
  • 2004-2005 BMW 530D.

iyi para yer ama ömür boyu her türlüde ihtiyacimi karşılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: funnerman

Hayalimdeki araba değil ama TR şartlarında dendiği için işin içine yürütme maliyetleri servis yaygınlığı ve tüketim azlığı konuları girince Clio 4 dCi diyorum.

20 yıl kullansam uzun vadeli masrafları motor yenileme falan bile olsa her türlü daha karlı. Motoru zaten kendini kanıtlamış dCi ünite. Ha plastik aksamı kaporta kalitesi falan eleştirilebilir ama TR şartlarında bence en ideali şimdilik bu.

Lpg işine bulaşmak istemediğimden de kaynaklı bu seçimim. Kapalı otoparka giremiyor oluşu. Sürekli gaz almakla uğraştırma durumları vb durumları falan dizeli vazgeçilmez yapıyor benim gözümde. 1 depo ile karma 1000 km yol yapıyorum en az. Uzun yolda depoyu ağzına kadar doldurursam 1500 km yol yapıyorum ki enfes bir olay bu benim için
    20 yıl o trim sesini çekerim diyorsunuz. 😂

• Mercedes 1976 W115 kasa.
    Babamın araç. 1 milyon km sonra sayaç sıfırdan saymaya başlıyor. Biz 2 milyona yaklaştığını tahmin ediyoruz. Araba halen aktif kullanıyor. Tüm değiştirilebilir parçalar 3-4 kere değişti. En son almanyadan stop getirmeye çalışıyoruz 4 kere boyanmıştır. Çürümeye karşı zift. Tahmini yılda 3 bin TL harcıyoruz.
    O arbanın direksiyonuna oturunca yada arka koltuğunda gidince hiç birini kendi arabam dahil beğenmiyorum. Yıllar içinde biz sat artık dedik satmadı. Yolda önünü çevirip takas etmek isteyenler. Nakit çıkarıp almak isteyenler çok oldu. Nuh dedi satmadı. İnşallah bizde gelecekte satmayız. O araba olmasa bir akrabam sanki olmamış gibi hissederim.

• O zaman paraya kiyar bir tane s klasse alirim s65 mumkunse

• o durumlar eskiden çok olurdu ama artık geçti ölene kadar tek arabayı kullanma devri :)
    üstelik eski arabalarda şimdiki gibi nazik sistemler pek yoktu ,o nedenle tamiri falan kolay olurdu
    bakın şimdiden söyleyeyim yaklaşık bir 10 yıl sonra şimdi kullandığımız çoğu teknoloji çöp olacak ve tamir ettireyim desen dahi yaptıramayacaksın

ki 10 yıl sonra elektrikli araçlar çok fazlalaşacaktır ,dizel desen zaten şimdiden kaldırılmaya çalışılıyor

yani artık ölene kadar kullanılacak araç falan olmayacak :)

yalnız yanlış anlamayın , şahin ve doğan kapsam dışı olduğu için ,onlar herkes öldükten sonra ölecek :)
  • Forester

• 7 yıl önce değiştiririm diye daçya logan almıştım ama ,malesef ekonomimiz uçtuğu için ömür boyu bende gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

toyota land cruiser veya mitsubishi pajero.
    Yaramizi desip durmayin.
    Patrolu unutmussun.

• Nissan Skyline r32 rb26dett, toyata Supra 2jzGte.
    Biri bana biri babama.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiat Bravo tjet 120 hp manuel beyaz cam tavan
  • Kesinlikle W210 Mercedes. Alabilirim de sonuna kadar da güvenirim. Mercedesin ulaşılabilir durumdaki en sağlam kasası bana göre.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.