Şimdi Ara

OLED TV 'Yİ YILLARCA SIKINTISIZ KULLANMAK VE LOGO YANIĞI YAŞAMAK İSTEMEYENLER BUYRUN İÇERİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
44
Favori
47.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Guc tuketimleri benzerse iki ihtimal ortaya cikiyor ya c9 da akim cekimini daha fazla yapan bir sistem mevcut yada c9 da asiri akima sebebiyet veren bir kisa devre sorunu var. Mevcut ups yi baska bie c9 da deneme sansiniz varsa isin rengi ortaya cikar. O c9 dada aynı sıkıntı olursa benim dedigim gibi ups gucu yetersiz kalıyor demektir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AlphaKnight kullanıcısına yanıt
    Maalesef baska c9 yok etrafimda, teshirde oldugunu bilsem magazada gidip denerim ama o da yok maalesef yakinlarda. O yuzden buraya yazdim belki birileri vardir kullanan diye. İnsallah yetmiyodur yoksa 1 haftalik cihazda kisa devre olmasi can sikar. Peki bu kisa devreni normal prize takili calisirken de sikinti cikarmasi gerekmiyor muydu onu merak ettim hocam

• hknkcr1905 H kullanıcısına yanıt
    Cihazda kisa devre varsa bunu iki sekilde belli eder. 1.si cihazin guc devresinde olan kisa devre yani 220 den 24v a dusmeden olan kisimda transformatör bölgesinde ki kisa devreler zaten direk evin sigortasını attirir. Fakat kisa devre 24 v sonrasinda başlıyorsa bu bir karttan kaynaklidir o kart yuksek ihtimalle şu an sicaktir ve trafoya yukleniyordur. Gorevi yerine getirir ama olmasi gerekenden daha fazla efor sarfeder ve akim ceker
    Gorevini yerine getirir ama uzerindeki devre elemanlarini yuksek isida yorar ne zaman biri fire verirse kart trafoya sasi yapar o zaman trafoyu yemezse bir duman görürsünüz, duman olmazsa trafoyu yer sigorta açar. Bunu söyle anlarsin tv yi acin normal prizde 1 saat çalıştırın sonra tv nin arka havalandirma kisimlarini bi koklayin aci bir yanik kokusu varsa bir anormallii var demektir. Prizde calismasi yaniltabilir dedigim gibi trafo direndigi icin 220 kismina renk vermiyor o rengi akim olarak veriyor akimada evin sigortasi dayandigi icin cihaz çalışıyor ups bu akimi fazla buldugu icin çalışmıyor bunlari izlemek takip etmek lazim ariza tespiti de servislerde bu sekilde yapilir. Diger bir manuel yontem tvnin fise takilan kablosu 1 saat sonra elle turunca hamur kıvamında cok sıcaksa direk cekin servisi cagirin gelip alsin

Daha once prizde 4-5 saat calistigi zamanlar da oldu hocam, su an gunde ortalama 2 saat calisiyor cihaz 6-7 gundur. Hic oyle bi sikinti farketmedim. Simdi anlattiginiz seylere bir daha bakayim detaylica. 30 dkdir acik zaten tv.
    İki farkli marka ups in benzer hata vermesi ve kullanim klavuzlarinin bu hatalari servise yonlendirmesi benim kafami karistiran kisim. Fazla akim cekiyo olsaydi asiri yuk hatasi vermis olmasi gerekmiyor muydu diye dusunuyorum.

Edit: uzun sureli calisma sonrasinda da kontrol ettim. En ufak bir isinma ve koku yok cok sukur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkcr1905 -- 9 Ocak 2020; 9:52:16 >
  • Alphaknight yazdıklarını okudum baştan sona ama kafam çok karışık bende 55b9 var ürün arızalıydı onu verip 55c9 alasım vardı ama sen diyosunya oled keyif tv si karasal yayınlar izlenmez diye şimdi ben işe gidiyom anneme sen tv izleme tv yanar diyemem bana demezmi izlemeyeceksem neden aldın diye annemde akşama kadar müge anlı esra erol hercai çukurova derken devamlı atv açık bizde günde 10 12 saat felan tv açık oluyo ama bende işten geldikten sonra tatillerde kaliteli şekilde bluray hdr 4k film izlemek ps5 çıkınca ps5 ten oyun oynamak istiyorum şimdi oled alamıyorum ekran yanıyo qled alamıyorum dolby atmos dolby vision hdr 2.1 felan yok ee ben ne alim bi akıl ver günlerdir araştırıyorum tv bulamıyorum dallas senide çok gördüm yorumlarını okudum sende fikir önerebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bi girip çıkıcam -- 9 Ocak 2020; 19:14:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 KVA ups ile denedim yine ayni hata. Sorunun tvde oldugu kesin gibi artik.. ama ne olabilir hic bi fikrim yok.

Dedigim gibi normal bir durum degil ana kartlardan biri asiri akım çekiyor zaman verememekle birlikte ariza yapacagi kesin diyebilirim. Yetkili servisi cagirin kendilerine gösterin. gerekli servis formunu doldurup tv yi alsinlar.

• Tamamdir ustadim. Uzucu bir durum maalesef

• Bi girip çıkıcam B kullanıcısına yanıt
    Oled tv yi kendi odana koyacaksın salona da qled alacaksın annenler orada takılacak. Tv izlemek için oled kullanılmaz 2 yıla kalmaz annenler yuzunden mefta olur o tv işin zor.

• Öyle bi şansım yok malesef öyle bütçemde yok tek tv almak şansınız olsa 10 + 1 binde limit olsa siz hangi tv yi tercih ederdiniz

• Bazı kişiler plazma TV kullanipta ekran yanığı yoksa Oled dede yaşamaz diyor benim TV 6-7 saat en fazla ayrıca TV aldığından ilk günden bu güne kadar akım korumalı priz kullandım. Ekran yanığı iz tutma görmedim. Plazmalarda böyle bir sorun varmiydi

Üstadım LG Sony yeni modelleri tanıttı . Yeni çıkanları beklemek gerekir mi ? Oled olarak bahsediyorum yorumlar çok etkili bir değişiklik yok diyor

Üstadım LG Sony yeni modelleri tanıttı . Yeni çıkanları beklemek gerekir mi ? Oled olarak bahsediyorum yorumlar çok etkili bir değişiklik yok diyor

Elektronik şans işi birazda olabilir garanti varken olduğuna sevinin derim

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Hay agzinla bin yaşa ama birsey eksik. Annenlerin izlemesi icin qlede bile gerek yok. Sonucta qled teknolojiside nerdeyse oled kadar pahali yazik gunah. Direk 1080p hd led tv alacan gececen salona. Ama kendi odanda oled olacak. Ve sadece sen kullanacaksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlphaKnight -- 11 Ocak 2020; 22:19:21 >
    Garantinin bu durumu kabul edecegini sanmiyorum. Prizde calisiyor diyip siyrilacaklar gibi geliyor.

• hakanarslan30 H kullanıcısına yanıt
    Plazma ile oled teknolojisi cok farkli plazmada yanik olmaz ben yıllarca kullandim 24 saat acik kaldığı haftalar oldu yanik olayi yok ama panel arizasi olma ihtimalleri yuksek. Kı olduda bende. Panasonic plazmam vardi panel gitti neyse Plazma eski bir teknoloji oledle kiyaslama yapmak biraz yersiz. Bambaska teknolojiler.

• Bi girip çıkıcam B kullanıcısına yanıt
    Ben sorgusuz sony xf9005 alirdim

Senaryoyu gosterin onlara ups de asiri akim cektigini gosterin zaten tester cihaza baglaninca ariza kodu verir yetkili servise cagirin siz

Gosterdim hocam da bulundugum ilçede o tester cihazdan oldugunu sanmiyorum.merkeze yazdim va dedi ama bakalim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.