Şimdi Ara

OLED TV 'Yİ YILLARCA SIKINTISIZ KULLANMAK VE LOGO YANIĞI YAŞAMAK İSTEMEYENLER BUYRUN İÇERİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Korauf , Korauf Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
367
Cevap
44
Favori
47.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asla Samsung cep telefonları almayın ekranları yanar.
    OLED ekran kullanılıyor. Uzak durun Samsung cep telefonlarından.

Ben aldım malesef -> S10 +
    7.500 lira. İlk güncelleme geldi bomboş. 1 hakkım daha kaldı.
    Ayrıca Samsung kronik nem problemi baş gösterdi. Donma problemi de var.

Ekran ışığını da açamıyorum yanar diye. Note alsak 10.000 lira verecektik.

Samsung QLED LCD VA panel telefon yaparsa kesin alınır yoksa bütün Samsunglar ÇÖP çünkü OLED ekranları var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas'ta düzenlenecek olan CES 2020 takip edin bakalım ne gibi yenilikler var.....
  • bolom B kullanıcısına yanıt
    Dostum sen oled kullanma biz burada zaten lg fanı gibi konu acmadık yanık sıkıntısı yokta dedıkmı demedık.Ne dedik yanmaması ıcın ne yapılması lazım dedık.
    Ypanların yandımı yok 7 senedır oled kullanan var yanıgı yok.Amuda kalkmayada gerek yok.Samsungun calıstırmayı beceremedıgı panelı lg calıstırmıs catır catırda satıyor adamlar.Keyıflede ızlıyoruz.
    Amaaa her zaman dıyorum oled tv hobi tv sıdır.Hatta ben kendım bıle alacak olan arkadaslarıma sadece fılm ve oyun ıcın daha ıyısını bulamzsınız ama oturup saatlerce trt haber ızleyeceksınız paranıza yazık etmeyın dıyorum.
    Daha ne dıyelım.Bunuda ınsan anlamıyorsa yanıkları olunca oturup aglamıcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlphaKnight -- 3 Ocak 2020; 18:46:12 >
  • https://www.rtings.com/. Bu sitede TV ile ilgili dört dörtlük cevapları var özellikle Oled TV ler ile ilgili yanık olma olayını bariz söylemiş. Ve yıllardır test ediyorlar. Zaman zaman güncelleme yapıyorlar. Bende uzun zamandır TV almak istiyorum Qled de karar kıldım ancak OLED görüntüsü beni daha çok çekiyor. 15 bin TL vereceksin garantisi olmayan panel ile paran çöpe gidecek. Bu konuyu açan kardeşim senin dediklerini harfiyen yapsam bana panelin garantisini verebilirmisin? SONY gibi büyük marka panelin garantisini neden vermiyor.? Şikayet var com a girince LG ile ilgili şikayetlr var ama Sony Oled yanığı şikayeti hiç görmedim ?

• hakanarslan30 H kullanıcısına yanıt
    Ben sana neden garanti vereyim ben olma ihtimalini minimuma indirmek icin actim bu konuyu.Oled qled karsilastirmasi veya tartışması yasamak icin acmadimki. Burasi tartisma konusu değil insanlari bilinclendirme konusu. Paranin cope gideceginden şüphelendiğin biseye zaten para verme.Buraya gelip site linkleri veripte birsey ispatlamaya calismayada gerek yok gidersin sony veya qled alirsin kafan boyle rahat edecekse onlari alirsin. Qled diye boyanmis led tv yi oled zannedip hevesli hevesli izlersin o ayri mesele. Ayrica oledden panel yanigi garantisi yok diye kim söylüyor?? Bu firmanin en buyuj kusur olarwk gordugu bir olay ve her turlu garantiye gidiyor. Bu stresi de yasamamaj icin yine bir yol gostereyim aldigin bayiden extra garanti yaparak tv garsntisini 7 yola kadar cikarabiliyorsun. Kampanyaya denk gelirsen 500 600 tl gibi komik rakamlara yapmak mumkun. Yaparsin 7 sene kafan rahat izlersin. Bak sana link atmiyorum cozum sunuyorum burasi didik yarisi yapma yeri degil cozum sunma yeri olarak gor. Konunun en basta acilma amacida o insanlari bilinçlendirmek ve samsung fanlarinin seviyesine inmemekti ama ne diyim yine dayanamıyorum sizin zihninizi acma gereği duyuyorum umarim iyi tarafından bakar birseyler kapmaya bakarsiniz ne diyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• C7 iki seneye doğru gidiyor. Daha en ufak yanık belirtisi yok. Günde 12 saat açık kalıyor ve bunun büyük bir çoğunluğu logolu karasal yayınlardan oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlphaKnight

Ben sana neden garanti vereyim ben olma ihtimalini minimuma indirmek icin actim bu konuyu.Oled qled karsilastirmasi veya tartışması yasamak icin acmadimki. Burasi tartisma konusu değil insanlari bilinclendirme konusu. Paranin cope gideceginden şüphelendiğin biseye zaten para verme.Buraya gelip site linkleri veripte birsey ispatlamaya calismayada gerek yok gidersin sony veya qled alirsin kafan boyle rahat edecekse onlari alirsin. Qled diye boyanmis led tv yi oled zannedip hevesli hevesli izlersin o ayri mesele. Ayrica oledden panel yanigi garantisi yok diye kim söylüyor?? Bu firmanin en buyuj kusur olarwk gordugu bir olay ve her turlu garantiye gidiyor. Bu stresi de yasamamaj icin yine bir yol gostereyim aldigin bayiden extra garanti yaparak tv garsntisini 7 yola kadar cikarabiliyorsun. Kampanyaya denk gelirsen 500 600 tl gibi komik rakamlara yapmak mumkun. Yaparsin 7 sene kafan rahat izlersin. Bak sana link atmiyorum cozum sunuyorum burasi didik yarisi yapma yeri degil cozum sunma yeri olarak gor. Konunun en basta acilma amacida o insanlari bilinçlendirmek ve samsung fanlarinin seviyesine inmemekti ama ne diyim yine dayanamıyorum sizin zihninizi acma gereği duyuyorum umarim iyi tarafından bakar birseyler kapmaya bakarsiniz ne diyim.
    Sizin deneyimli biri olarak yazdım ukalalik etmedim. Yanlış hatırlamıyorsam . satış personeline LG panel garantisi var mı diye sorduğumda yok dedi Sony için sormadım. Sony için 7 yıl olduğunu sizden duydum sanırım bu Sony ve lg çalışanları Dünyadan bihabersiz. SONY nin hangi modelini önerirsiniz ve 7 yıl garanti verirlerse dediğiniz gibi almayı düşünüyorum

Hocam ben sony icin yazmadim lg icin yazdim " lg oled panele garanti vermiyor" yalanını size.kim soylediyse bu isten zerre anlamiyor. Dedigim gibi panel yanigi firma icin buyuk ayipli kusur olarak kabul edilir ve kesinlikle değişim yapmalidir yaparda. Bu süre 3 yildir. Extra garantiden bahsettim size extra garanti ile bu süreyi uzatabilirsiniz bende oled tv mi aldigim kentpark subesinde bu panel garantisini bire bir kapsayan bir garanti ile aldim tv yi. Yani tv logo yanigi gibi bir sorun olursa 7 yıla kadar kafa rahat oluyor onu soylemek istiyorum ayrica kentpark subede gecen sene satilan 3000 e yakin 55b7v modelden henuz panel yanigi arizasi icin gelen olmadığını da bizzat magazadaki yetkili yakin arkadasimdan aldigimi soylemem lazim. Yani bu yaniklar kime ve nasil oluyorsa bunu yapmak icin cok ciddi bir emek sarfetmelerinide ayrica belirtirim

Tv tavsiyesi konusunda her ne kadar sony 1 adim onde olsada oled paneli asiri pahali olmasindan dolayi tercih etmezdim bugun televizyonum bozulsa ve bir tv alacak olsam alacagim tv kesinlikle sony 55xf9005 tir. Çok aklima takilan gönlümün kaldigi bir tv dir. Bu tv icin lg oled goruntusune en yakin tv oldugu kantilanan incelemeler yapildi. Sony markasi var birde oyun ve film performansinda tavan yapmis bir tv bu model. Fiyatında nerdeyse oled tb nin 1/3 fiyatinda desek yalan söylemiş olmayiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlphaKnight -- 4 Ocak 2020; 18:1:55 >

• Üstadım bende şuan LG plazma TV var ve 5 yıldır kullanıyorum TV de en çok film seyrediyorum alacağım TV 5 yıl kullanım ömrü olacak daha ötesini beklemem teknoloji her yıl değişiyor. SONY panelin Sharp olduğunu duydum bu doğru mu bilmiyorum? RTINGS de yapılan test LG Oled e ait 2018 modellerinde yapılıyor. Sony hakkında ekran yanması iz yapma geçmedi yada ben görmedim şikayet var com da göremedim bu yorumunuza istinaden 55xf9005 65 ich var ise almayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Sony xf9005 65 inch modeli dusunmeden alinir. Muazzam bir tv. 5 sene degil 10 sene kafadan goturur. Oledi,Qledi aratmaz eksikligini hissettirmez. Iyiki almışım dedirttitir.

• Üstadım bu arada alacağım TV 12-13 bin TL arasında bunu kenara ayırmıştım bahsettiğiniz TV 6-7 bin bandında ayırdığım fiyat ile ilgili 2019 model Sony Oled TV tavsiyeniz var mı ?

Sony oled almayin hocam. Tr yetkili servis destegini cekti sony. Sikinti yasarsiniz.Size satanlar "olurmu garantisi var" falan diyecekler ama inanmayin. Olurda kaza bela ariza yaparsa cok beklersiniz. Kafaya koyduysanız fikri değiştirmek cok zordur ama lg 1 2 aya 2020.modelleri tanıtır azicik bekleyin muazzam cihazlar cikaracaklar lg ye yonelin derim. Ama bana kalirsa paranizin yariso cepte kalsin xf9005 alin derim. Sizin durumunuzda olsam oyle yapmistim

• AlphaKnight kullanıcısına yanıt
    2020 için bekleyelim o zaman çok teşekkür ederim.

Lg nin karalama kampanyalarina alet olmayin adamlarin cihazlari cok iyi alin extra garanti yaptirin kafaniz rahat etsin.

• Lg nin yeni modelleriyle ilgili ipucu yok parlaklık veya yanma ile ilgili birşeyleri çözmüş olabilir.

• Ustad onerin uzerine online ups aldim. C9 u 1kva lik İki farkli marka(fsp champ ve tuncmatik) online ups ile denedim, cihazlar hata veriyor.(DC-bus voltage hatasi yaziyor klavuzda) ev tesisatini kontrol ettirdim sikinti yok topraklama calisiyor. Kucuk bi tv ile denedim sikinti yok, Arkadasimin b7 siyle gayet normal calisti ups ama benim c9 la calistirinca hata aliyorum. Bi cozum bulamadim var mi bi onerin

• hknkcr1905 H kullanıcısına yanıt
    Dc bus voltage hatasi cekilen akimin yuksekligi ile alakali bir durum.Tv asiri akim çekiyor gibi bir durum var.
    1kw dan kastiniz 1000 va mi yoksa kw mi? Eger va ise yetersiz onu belirtmem lazim. Niye derseniz genelde ups uzerinde kw degil va cinsinden deger yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlphaKnight -- 8 Ocak 2020; 20:30:41 >
  • quote:

Dc bus voltage hatasi cekilen akimin yuksekligi ile alakali bir durum.Tv asiri akim çekiyor gibi bir durum var.
    1kw dan kastiniz 1000 va mi yoksa kw mi? Eger va ise yetersiz onu belirtmem lazim. Niye derseniz genelde ups uzerinde kw degil va cinsinden deger yazar.
    Hocam klasik 1000lik cihazlardan. Tuncmatik online newtech 1000
    Ama tv neden fazla akim ceksin ki? Guc degeri max 170w olarak gorunuyor. Ups in max karsilayacagi ise 900w olarak belirtiliyor klavuzunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkcr1905 -- 8 Ocak 2020; 21:7:59 >
  • hknkcr1905 H kullanıcısına yanıt
    Hocam 1000 yetersiz 1.5 tavsiye edilir

• quote:

Hocam 1000 yetersiz 1.5 tavsiye edilir
    Hocam peki neden B7 sorunsuz calisiyor? Benzer guc tuketimi var

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.