Şimdi Ara

OLDIES! '80 ÖNCESİ UNUTULMAZ YABANCI-TÜRK HAFİF-ANADOLU ROCK ŞARKILAR (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.418
Cevap
28
Favori
228.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1960, Ferrente & Teicher, Theme From The Apartment;

• 1972, Tom Jones, The Young New Mexican Puppeteer;

@El Cezeri;
    Peki, peki.
    İşim var ve bu aralar gecikme oluyor. İşin aslı da nerdeyse müzik listelerimin sonlarındayım artık.
  • 1971, The Who, Behind Blue Eyes;

• 1976, Donna Summer, Could It Be Magic;

• 1965, Louis Armstrong, Hello Dolly; Oldies'e çok uygun bir kayıt.

• 1978, The Doors, The Severed Garden; Albinoni Addagio ve Doors.

• 1958, The Teddy Bears, To Know Him Is To Love Him;

• 1968, Simon & Garfunkel, America;

• 1972, Paul Simon, Mother & Child Reunion;

• Ron Goodwin - Theme from Romanoff & Juliet

Nisan ayında foruma veda etmiş olmama rağmen, sadece bu parçayı eski dostlarla paylaşmak ve aşağıdaki açıklamaları yapmak için geri dönüyorum.

2010 yılının Mayıs-Temmuz ayları arasında forumu yoğun olarak ziyaret ettiğim dönemde, unutulmaz DJ Fecri Ebcioğlu hakkında sık sık övgü dolu yorumlar yazmıştım. Sadece Hafif batı Müziği alanında değil, genel olarak Türk popüler kültürüne büyük katkısı olmuştur. Nur içinde yatsın.

Fecri Ebcioğlu 1961 ile 1966-67 yılları arasında yaptığı programların başında ve sonunda, sinyal müziği olarak şimdi sunduğum parçayı kullanırdı. 50'li yıllarda yaptığı programlara yetişmedim.

Bu parçayı çok aramama rağmen bulamamıştım. YT'a 3 ay önce konulmuş. Lis Björnholt'un Besame Mucho'sunu bulduğumuzda yaşadığım mutluluğun bir benzerini daha yaşadım. Böylece, arayıp da bulamadığım hiçbir şarkı kalmadı.

YT'un ne kadar muhteşem bir kaynak olduğunu bir defa daha görmüş oluyorum. Dilerim hazine değerindeki bu kayıtlar ebediyen kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoraMT -- 19 Eylül 2015; 21:01:26 >
  • neommy kullanıcısına yanıt
    Konuyu hayatımın en anlamlı günü yani onu ilk kez canlı gördüğüm, elini tuttuğum, öpüştüğüm ve yattığım gün açmışsın

Lanet olsun ki onu hala unutamıyorum ve kendimi müziğe vermiş durumdayım. İlk sayfadaki listeye baktım ama çok uzun geldi. Beğendiklerimden bir kaç tane yazsam öneride bulunur musun?
  • Nereden geldiysem geldim bu başlığa; Mükemmel, açanın klavyesine eline sağlık ve hiç kimse kırılıp gitmesin

Burayı bilseydim, mesela şu şarkıyı eklerdim:

Udo Lindenberg: "Cello" feat. Clueso

• Bead-Make It with You 1970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi as74 -- 3 Nisan 2017; 15:0:43 >
  • Neommy' nin anısına...

Pink Floyd-Wish You Were Here 1975

• Çiçeklere bakmayı genç iken hiç beceremezdim, çok kuruttuğum oldu, ama bazıları çok uzun süreler sonra da su versem hemen canlanır beni hem utandırır hem de mutlu ederdi.
    Neommy bana "bu daha önce eklenmişti" diye uyaramıyacığana göre fütursuzca ekleyebilirim, bir su misali.
  • Neommy bu forumu 2 Aralık 2009'da açmış; aradan tam on yıl geçmiş. Hayatta olsaydı bir şeyler yazmak isterdi sanırım. Onun anısına 10. yılı biz kutlayalım. Eminim ki vefalı dostları da kendisini unutmuyordur. Forum, diğer canlı forumların arasında gerileyip, gözden uzak kalmasına rağmen hâlâ "tık" alıyor, demek ki vefalı dostlar yine de arayıp buluyor.

2012 yılında, YT üzerindeki kanalıma Jo Stafford'un bir şarkısını yüklediğimde, özel bir mesaj atıp "Adını hiç duymadığım bir şarkıcı, ne kadar güzel bir ses" demişti. Jo Stafford benim en çok sevdiğim 6 kadın şarkıcıdan biri, hatta birincisi. Forumda hiçbir parçası olmadığı için, Neommy'nin anısına en güzel şarkılarından birini koyalım.

R.I.P. Neommy.

Jo Stafford - It's Almost Tomorrow (1955)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoraMT -- 2 Aralık 2019; 17:4:27 >
  • BoraMT B kullanıcısına yanıt
    Söz konusu durumu sizim mesajınuz vasıtasıyla ilk kez öğrenmiş oldum. Allah rahmet eylesin, mekanını cennet eylesin İnşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.