Şimdi Ara

ölçekli çizim yapabileceğim bi program önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iki eksenli bi grafik çizicem arkadaşlar yatay ekseninin ölçeği farklı düşey ekseninin ölçeği farklı, rakamları giriyim program ölçeğine göre noktaların yerini belirlesin istiyorum eksen üzerinde, varmıdır bunu yapabileceğim bi program

• çok var. autocad, solidworks... liste uzar daha
  • autocadde nasıl yapabilirm peki ölçekli çizim
  • yani ne çizeceğini az çok tarif edersen yardımcı olayım sana

basit birşeyse ben cizip yollarım.
  • hocam iki eksenli bi grafik çizicem, düşey eksen(y) 1/2000 ölçeğinde olacak, yatay eksen(x) 1/200 ölçeğinde olacak, eksenler üzerinde belirli noktalar olacak, mesela düşey eksende 160, 161, 161.7, 162, 163 bunları ölçeğine göre eksen üzerine yerleştirmek istiyorum, yapılabilirmi böyle bişey
  • Ölçek olayını pek anlamadım. Autocad'den çok solidworks'e aşinayım fakat benzer bütün programlarda her türlü çizim yapılır. Hatta cadcam programlarına bile gerek yok, photoshop ta ölçü verme vardı galiba onda da yapılabilir. Fakat temiz çizim olsun istersen autocad ile işin daha kolay olur.

Mesela autocad'te bire bir ölçü vererek çizim yaparsın. Scale ile yüzde olarak çizimi küçültebilirsin. Autocad için herhangi bir deneyime gerek yok. Yarım saat "line" komutuna forumlardan baksan öğrenirsin olayı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.