Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom -- 30 Eylül 2021; 14:54:59 >

• Çok gerideyiz çok biraz Özgür Demirtaş dinleyin Adam diyor ki ne kömürü kömür mü kaldı?
  • Kömürde birinci olsan ne olur gelişmiş ülkeler elektrik enerjisine dönüyor tesla küçük bir örnek ayrıca güneş panellerinin gelişmesi ile.belkide ileride kutu büyüklüğünde sistemle kos koca ülkelerin enerjisi karşılanacak ama sen kömür derdindesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok gerideyiz çok biraz Özgür Demirtaş dinleyin Adam diyor ki ne kömürü kömür mü kaldı?
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarım yanlış mı anlaşıldı bilmiyorum, ben savunmuyorum kömürü. Hala kömür çıkarmaya çalışıyoruz, bunu da tam yapamıyor ama yine de bununla övünmeye çalışıyoruz, bunu eleştirdim.
  • Sana demedim zaten hocam genel olarak ülkenin durumu için yazdım kusura bakma.
  • Ülkenin gelişememesinde her nekadar şimdiki hukumet suçlu olsada geçmişteki hukumetlerinde suçu çok, ülkeye 1 tane çivi çakmamışlar gelen yemiş giden yemiş, vatan millet önde değil menfaatler,çıkarlar önde tutulmuş.

• Elin adamı ay'dan H3 getirip füzyon reaktörü kuracak bizim derdimiz hala kadın kılı olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

Kömürde birinci olsan ne olur gelişmiş ülkeler elektrik enerjisine dönüyor tesla küçük bir örnek ayrıca güneş panellerinin gelişmesi ile.belkide ileride kutu büyüklüğünde sistemle kos koca ülkelerin enerjisi karşılanacak ama sen kömür derdindesin

Bordan elektrik yapacaz 2023 ü bekle

• iyon motorlari uzerinde calisiyorlar.

eger tutarsa devrim olur. cunku jupiterin etrafinda cok zengin kucuk boyutlarda asteroidler var. 50.000 km hizla gidip gelmesi 3 yil suruyor.

neden olmasin ? tek sorun dunyaya nasil inidirlecegi o kadar cok metalin.

• quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

Elin adamı ay'dan H3 getirip füzyon reaktörü kuracak bizim derdimiz hala kadın kılı olacak.

Ahirette uydurma var olmayan elementler sorulacak demi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

quote:

Elin adamı ay'dan H3 getirip füzyon reaktörü kuracak bizim derdimiz hala kadın kılı olacak.

Ahırette element sorulacak mı bilmiyorum ama dua et de Allah, "Ben size ilk emri oku olan bir kitap göndermiştim, anlat bakalım o kitapta neler demişim?" diye sormasın. Ana dili Arapça olmayanların neredeyse %100'ü Kur'an'da ne yazdığını bilmiyor.

• justaprogrammer J kullanıcısına yanıt
    Adamların dünyaya metal indirme derdi yok, belki bir miktar altın. Asıl amaç bu metalleri kullanarak uzayda veya çekim gücü düşük Ay'da uzay gemileri inşa etmek. Dünyanın çekim gücü güçlü olduğundan uzaya metal çıkarmanın maliyeti çok yüksek.

• quote:

Adamların dünyaya metal indirme derdi yok, belki bir miktar altın. Asıl amaç bu metalleri kullanarak uzayda veya çekim gücü düşük Ay'da uzay gemileri inşa etmek. Dünyanın çekim gücü güçlü olduğundan uzaya metal çıkarmanın maliyeti çok yüksek.

nasil yok ?

elindeki teknolojiyi gelistirmek icin gerekli metaller 30 40 yila bitiyor. sonra ne yapacaksin ?

uzayda insaa plani zaten var ben yok demedim. adamlarin dis uzay konusunda en cok yapmak istedikleri bu.

ayrica bir ustteki ile girdigin munakasaya bak :D zamanini bosa harciyorsun. ahirette sana soracaklar neden 6 yasinda kizini evlendirip 9 yasinda cimaya sokmadin, uvey kiz edinip neden onu karin yapmadin falan soracaklardir ahirette diyip isin icinden cik. bu ikisi ile zaten kendi iclerinde bir karmasaya dusuyorlar yobazlar. cunki adamlarin bir yaradan sevgisi, ona karsi bir minnet duygusu yok. amaclari cehenneme gitmeyelim ve 72 bakire ... dedigim taktigi kullan ise yarar. Eger bir Tanri var ve en adaletli ise ... Bence en cok korkmasi gerekenler bizim yobazlar.

• justaprogrammer J kullanıcısına yanıt
    Beyinleri yıkanmış artık ne dersem diyeyim fikirleri değişmez,

Metal derken demir'i kastettim ben dünyada bulunmayan veya çok az bulunan metalleri tabiki getirirler ama çok yüksek miktarda getirmeye gerek olacağını sanmıyorum.

• Bizden başka üreten kalmazsa tabii ki 1. olacağız

• Kömür ocakları bile küçültülmeye kapanmaya başlayalı çok oldu ithal alıyoruz.

• Kappa Face kullanıcısına yanıt
    hidrojenin izotopu o mübarek. füzyon kısmına bişey diyemem.

tüm periyodik tabloya karşıysan orası ayrı. alayı uydurma o zaman
  • uzay masalcıları toplanmış konuya ..

astreoid madenciliği
  • 1- bu hükümet zamanında yapılan yenilenebilir enerji yatırımlarına kör olunca böyle yazmak normal.

2- biz çok geri kaldık evet. asteroidi bırak uzaya çıkacak teknolojimiz bile yok. zamanında milletinin giyinişinden okuduğu okuldan uğraşacaklarına azcık bilimle ingilenselerdi şimdi azcık yetişmiş insanımız olacaktı. bazı şeyler hızlı ilerleyecekti. ha esteroidi bilemem ama inşallah çok uzak olmayan bir zamanda uzaya kendi füzülerimizle uydu taşıyabilecek kıvama geleceğiz. daha ilerisi ise akıllı yöneticilere bakar.

3- bu ülke şu an her şeye muhtaç. enerji alanında kömürü linyiti gazı petrolü ne varsa çıkarmak zorundayız çünkü yetmiyor. ne gazımız var ne petrolümüz. mecbur değişik seçeneklere yönelmek zorundayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

quote:

Tabii ki de onlar sorulacak. Türev integral falan da var. Hey yavrum hey!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.