Şimdi Ara

OLAYA GELİN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
2.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paşam butun insanlık senin önünde şehadet mi getirdi de şuna buna musluman diyorsun anlamadım.

Bu kadar peşin fikirli olunmaz. Adamın birinin rivayetine bakıp niye rasulunu kotulesin ki insanlar.

Biraz global duşunursen dinin hep ingilizlere geldiğini dahi görebilirsin. Arapça konuşmaları seni yanıltmasın. Biraz global bak olaya.

Sakin olmak gerekiyor.

................

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    Hocam sinirlendim vize haftasındayım uğraştığım şeye bak sizi incittiysem kusura bakmayın. Konuyu bitirmeye çalışıyorum daha gelmiş aşşalamaya çalışıyor.

• Genç yaşta olmalısın. Önemli değil ben 41 yaşındayım çok şey değişmiyor.

Hayatta çok şeyle karşılaşabiliyor insan. Ben avukatım diyelim ki katil ya da tecavüz zanlısını savunurken beni gordun. Ne diyeceksin?

Neyin ne olduğunu çoğu zaman insan bilemez. Zaman gösterir bu yüzden zamanın yargılamadı en kesin olandır. Bizler sadece figuranız. Gideriz yerimize başkaları gelir.

İyi çalışmalar iyi akşamlar.

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Sinirimi geçirdiniz valla hocam.

Teşekkür ederim. Sizde iyi geceler.

• konuyu açan sensin aşağılamaya çalışan sensin. aklınca Allahı ,Peygamberi,İslamiyeti küçük düşürmeye çalışıyorsun.

Benim okuduğum kitaplarda onlara tokat gibi cevaplar veriliyor.

Senin ateistliğin sadece saldırmak demekki. Başka bildiğin yapabildiğin hiç bişey yok.

Sandığımdan daha da bilgisizmişsin. üstüne kibirlisin de

kendini çok yükseklerde görüyorsun ve her şeyi ben çözdüm havasındasın.

İnternetteki cahil yorumları alan sensin. Her islamiyete saldıran kişilerin yazdıklarının aynısını kopyalıyorsun.

Ateist olacaksan gider ateistlerin nasıl olduğunu anlatan kitaplar okursun.

İslamiyeti öğrenmek istiyorsan da ilmihal okursun, Peygamberlerin hayatlarını okursun, 4 halifenin hayatını okursun, mezhepler tarihini okursun. Tefsir kitaplarını okursun. Aklına bir soru mu takıldı gider uzmanına sorarsın.

Mesajlarına bakılırsa kimin tek taraflı okuduğu ortada.

yabancı ülkeler çok mu iyi sanki de gelmiş laf ediyorsun. bi çok ülke sömürüyor, savaş çıkartıyor onları mı kıskanıyorsun. uyuşturucu yasal , erkek erkeğe evlenmek normal bunları mı kıskanıyorsun.

Peygamber zamanında da inanmayanlar olduğu kadar inananlar da var. Bak sen okuyan hemen inanmalı derdindesin ya bilmezsin işte Hz. Ömerin Peygamberi öldürmeye giderken nasıl birden müslüman olduğuna.

Umarım aklına başına alıp doğru yolu bulursun. Sen şimdi kesin dönmem dersin ama bilemezsin. Onu Allah bilir.

• dnakres D kullanıcısına yanıt
    Bir şeyi kötülemek için iyi olması gerekmiyor muydu? Her yeri moktan olan bir şeyi niye kötüleyeyim ? Kabak gibi ortada her şey.

Paylaştığımız sadece 1 tanesini internetten aldım senin gibi hepsini moktan cemaatlerin sitesinden almadım.

Alıntıladığım kitaplarda ilhan arselle,Turan dursun un kitabıydı (hani şu MÜSLÜMANLARIN KATLETTİĞİ YAZAR, İMAM) adlarınıda yazardımda bilgisayar yanımda değil.

Benim okuduğum kitaplarda da kaynaklarıyla birlikte İslamiyetin her mokunu anlatıyor.

Yabancı ülkelerde hiç olmazsa sokakta dondurma yiyemezsin, mini etek giyme cehenneme gidersin diye başkasının çocuklarına laf atan andavallar yok?

O ülkelerde aaa bu türban takmıyor yollu diyen yok?

Mini etek giydi diye tecavüze uğrayıp ceza almayan yok.

Hatta geçenlerde fazla iş güvenliği Allah'a güveni sarsar diyen sizlersiniz.

...........

Yıllardan beri tek yaptığınız şey ramazan aylarında gavurların bulduğu televizyona çıkan hocalara oruçluyken sakız çiğnenir mi? Abdest nasıl alınır demek.

Millet uzaya çıktı ama siz daha türbandasınız, pedofilidesiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-874E38824 -- 13 Kasım 2017; 22:42:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neuro

Bozulacağını fark ettiğin an diye bir şey yok. Tanrı dediğin fark etmez. Bozulacaksa zaten başından beri bilir bozulacağını.

Sadece yarattığı dine düşman olsa yine iyi. Yarattığı insana da düşman oluyor.

Kendi yarattığı insana hakaret ediyor. Aslında kendine hakaret ediyor ama farkında değil. Onu idrak edebilecek kapasitesi yok.

Kendi yarattığı varlığa hakaret ederken yine kendi yarattığı başka bir canlıyı kullanıyor köpek domuz gibi...

Bunlar tamamen insani özellikler. O yüzden diyorum aslında kendi kendine sövüyor.

Peki öyleyse neden ilk önce ramazan ayı boyunca cinsel ilişkiyi yasakladı sonra Muhammed "sizin nefsinize hakim olamadığınızı gördüğünden yasağı gevşetti sadece oruç iken cinsel ilişkiden uzak durun diye bir değişikliğe gitti" diyerek bir güncellemeye gitti ?

• dnakres D kullanıcısına yanıt
    Haa bide

Hayat kadınlarından, faizden gelen vergilerle cami yaptırmanız var o da ayrı ironi.

Ben her şeyi bilirim demiyorum. 21 yaşındayım hayata daha yeni başladım ve okuduğum kitaplardan sonra Turan dursun, İlhan arselle, Bahri üçokun dedikleri aklıma yattı.

Dine dönme konusuna gelince bende şuanda ki kötü insanların cezalandırılması için cehennemin olmasını isterdim(cehennem olmadan bu iş çözülebilir ama neyse illa insanları yakacak ya uzatmayalım) . Yanlarına kalmasın isterdim ama öyle bir şey ne yazik ki olamayacak. Yanlarına kalacak. Ve bende dinsiz olarak öleceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-874E38824 -- 13 Kasım 2017; 22:56:40 >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Hocam işte onu Allah yapmıyor. Allah gönderse her şeyi biliyor zaten niye fikir değiştirip dursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Bozulacağını fark ettiğin an diye bir şey yok. Tanrı dediğin fark etmez. Bozulacaksa zaten başından beri bilir bozulacağını.

Kendi yarattığı insana hakaret ediyor. Aslında kendine hakaret ediyor ama farkında değil. Onu idrak edebilecek kapasitesi yok.

Kendi yarattığı varlığa hakaret ederken yine kendi yarattığı başka bir canlıyı kullanıyor köpek domuz gibi...

Bunlar tamamen insani özellikler. O yüzden diyorum aslında kendi kendine sövüyor.

Peki öyleyse neden ilk önce ramazan ayı boyunca cinsel ilişkiyi yasakladı sonra Muhammed "sizin nefsinize hakim olamadığınızı gördüğünden yasağı gevşetti sadece oruç iken cinsel ilişkiden uzak durun diye bir değişikliğe gitti" diyerek bir güncellemeye gitti ?

Çünkü gerçek değil zaten. Bir yaratıcının elinden çıkmadı o kitap yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: dnakres

Kur´an-ı Kerimde açıklandığına göre: Allah katında makbul din‚ İslam Dini´dir. Al-imran:19

İnsanların‚ ilk zamanlardan beri tuttukları‚ bağlandıkları tek ve umumi Din de‚ İslam Dini‚ Tevhid Dini´dir.
    Gelmiş‚ geçmiş bütün Peygamberler‚ İslam Dininin esaslarını tebliğe çalışmışlar‚ bu Dinde can vermiş‚ can vermeyi özlemişlerdir.

Adem Aleyhisselam´dan sonra‚ Ebülbeşer olan‚ başka bir deyişle: Tufandan sonra (İkinci Adem Baba) diye tanınan Nuh Aleyhisselam‚ Müslümandı. -yunus 72

Peygamberler Atası İbrahim Aleyhisselam da Onun Oğulları ve Torunları da‚ Müslüman idiler -Bakara 130-133

Kur´ana göre önceden gönderilen kitaplar da aynı muhteviyata sahiptir.

Şimdi biz müslümanlara faiz haram olmuşken Hz.Adem'e faiz haram denilmesi ne kadar mantıklı. Dünya değişiyor, insanlar değişiyor ona göre düşünmelisin.

İnsan hata yapabilir - günah işleyebilir. Sen istiyorsun ki bunlar olmasın. Eee zaten melekleri bu özellikte yaratmış. Sen insansın. Tarafını seçmek sana kalmış.

Bu arkadasin dedigi sogru cevap. Tek bir din gonderildi ve bu dinin tek adi var islam. Yani sadece hz muhammede gelen dinin adi degil. Gelmis gecmis tum peygamberler muslumandi ve islam dinini teblig etti.

Daha onceki dinlerde de namaz ve oruc vardi ve onlara da farzdi. Aslinda revize edilen birsey yok.

Tek olay daha once gonderilen dinleri insanlar evirip cevirip degistirdi ya da hukumlerini kaldirdilar. En guncel olan ise islam dini. Onu da bozmak icin ellerinden geleni yapiyor ona inananlar.

Bu arada sunu diyeyim daha onceki dinleri bozanlar yine ona inaniyorum diyenlerdir. Inanmayanlarin bozduu ortadan kaldirdigi bir din yok malesef.

• quote:

quote:

quote:

Çünkü gerçek değil zaten. Bir yaratıcının elinden çıkmadı o kitap yani.

Beni dinlerden özgür kılan da bu oldu zaten, böylesine devasa bir evreni değişmeyecek kurallarla bir kaç kitaba sığdırmak bence akıl dışı bir yaklaşım, ki zaten o kitaplar hem kendi içlerinde hem de birbirleriyle çok ciddi çelişkiler içeriyor. Birinin peygamberi "için bu benim kanımdır diyerek şarap" veriyor, diğeri alkolü yasaklıyor, bunu ancak o peygamberlerin çıktıkları toplumların geleneklerini gözlemleyerek bir mantığa oturtabiliyoruz ki bu da yine dinlerin palavra olduğu sonucuna bizi ulaştırıyor.

Mutluluk anlayışımızdan, yaşam tarzımıza kadar her şey değişiyor iken dinlerin insanlar için ayak bağı olduğunun en güzel kanıtı dindar ülkelerin haline bakmak, hatta bırakın ülkeyi semtleri bile gözlemlemek yeterli bir şehir içindeki. Dindar semtlerde huzur, refah, gelişmişlik ara ki bulasın, akşam belli bir saatten sonra dışarı çıkmak cesaret ister.

Bence tabu artık can çekişiyor, okullarda teki tip dini eğitim yerine tüm dinleri öğretseler ve çocuklara tek dinin tek mezhebini dayatmasalar dünya çok daha huzurlu ve güvenli bir yer olurdu, bilimsel gelişmenin önündeki en büyük engel de kalkardı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m.verdoux2017

O devirde kadınların söz söyleme hakkı olmadığını siz söylüyorsunuz kölelerin zaten hakları iradeleri mi var? Müslümanlığı kendileri seçmişmiş.

Ne anlatırsak anlatalım lafı çevirip, kafanızdan atıp tutun.
    Adama ayetlerden, hadislerden örnek veriyoruz o öyle değil bu böyle değil.

Bu İslamiyetten önce vardı. Diğerleri daha beterini yapmış. Yahu birinin kötü bir şey yapması diğerlerinin de yapmasına sebep mi olur?

Kadınlara şunu yapmak serbest diyoruz günümüzde daha kötülerini yapıyorlar haline şükretsin diyor?

Bu arada daha da benimle bu konuda muhattap olmayın zira sahtekar olduğunu düşündüğüm (kibar konusuyorum konu uzamasın diye) bir adamın hayatını konuşup zamanımı çöpe atmaya niyetim yok.

Bi kere konunun en başında İslam ile ilgili bilgisizliğini ortaya koydun. Biraz ilmihal okusaydın bi çok maddeyi yazmazdın. Mezhebin ne olduğunu bilseydin farklılığını konuşmazdın.

sağdan soldan ateist sayfalarından saçma sapan şeyler koydun önümüze. Yok seviyomuş yok gönlü varmış , bunun uydurma olduğunu görmek için fazla bi akıla ihtiyacı olmaz insanın. Düşünür kendi kendine nerden biliyorsunuz diye sorar. İçini mi okumuşlarda gözü olduğunu bilmişler.

Kitabı okuyan herkes oooo süper diyecekmiş , Peygamberin kendi zamanında bile inanmamışlar , canlı canlı yaşamışlar her şeyi bunu niye düşünmezsiniz.

Sonuç olarak madem beğenmiyorsunuz

buyrun toplanın bütün ateistler yazın bi kitap

oluşturun istediğiniz kuralları

Ateistler kitap yazacak, konu ne olacak ?

• Bana göre de mükemmel bir din. ( biz değiliz o ayrı )

Bende 31 yaşındayım. çocukluğumdan beri oruç tutarım aileden dolayı. Lise sonda da bi kaç arkadaş sayesinde namaza başladım. Kılamadığım zamanlar kendimi huzursuz hissediyordum. Bundan 4-5 sene öncesine kadar da islam ile ilgili hiç bir kitap okumamıştım. Anca camiden ve etraftan duyduklarımdan ibaret. Sonra baktım internetten senin gibi millet yazıyor duruyor.

Başladım okumaya , araştırmaya. Ben İslamı seçtiğim için bu dini anlamama yardımcı olacak yayınları seçtim. Yani senin yolundan gitmedim. Bana göre mantıklı olan o dini yaşayanların anlattığı kitaplardan faydalanmak.

Ve okudukça size ters gelen konuların bana mantıklı geldiğini gördüm. Olayların,kuralların Sizin istediğiniz gibi olsaydı diye düşünüp yararlı olmayacağına fikir yürüttüm.

Şimdi sen herkes gibi Hz. Aişe'nin yaşı hakkında yazmışsın.

Ben o dönemi anlatan hiçbir kaynakta bunun problem oluşturduğunu anlatan bişey okumadım. Genelde iftira konusu geçiyor. Düşünüyorum da Peygambere sürekli laf atanlar neden bu konuyu hiç açmamışlar hayret.

Hz. Aişe'nin evlendiğinde yaşınım kesin olarak ne olduğu bilinmemektedir. 9 ,12.15.17 ye kadar yazan kaynaklar var . Şu bir gerçekki Hz.Aişe evlendiğinde olgunluğuna erişmiştir.

Zaten kendisi daha önce nişanlıydı fakat erkek tarafı onun müslüman gibi olacağını düşünerek istememişler. Daha sonra da babası Hz. Ebubekir Peygambere artık evlenin tarzında konuşmuş , Peygamber de mehir verecek parası olmadığını söylemiş. Hz. Ebubekir de borç vermiş.

İslam evlilikte de , ibadette de tam bir yaş belirlemiyor. Olgunluktan bahsediyor. kadınların da erkeklerden önce olgunlaşmaya başladığını hepimiz biliyoruz. Başka bi yerde de sıcak olan yerlerde bu olgunlaşmanın daha erken olduğunu okumuştum. O dönemde de evlilikler genelde erken yaşta oluyor. çok uzağa gitmeyin annaannezin falan evlendiği yaşa bakarsanız görürsünüz. 23 yaşında evlenmeyen kıza evde kalmış gözüyle bakılıyordu. Bu tamamen ülkelerin kültür meselesi.

Amr Bin As'ında oğluyla arasında 12 yaş fark olduğunu okumuştum mesela.

Yabancı ülkelerde nikahsız ilişki daha çok bir kere. Bekaretini internetten satanları da görüyoruz, öğrencisiyle ilişki yaşayan öğretmenleri de.

Ve kimbilir kaç aldatma vakası.

Ayrıca ben insanların ve ülkelerin yaptıkları yanlışı savunamam. Aynısını ateist biri yapsa sizde savunamazsınız ben bunu doğru görmüyorum dersiniz.

• quote:

quote:

quote:

O devirde kadınların söz söyleme hakkı olmadığını siz söylüyorsunuz kölelerin zaten hakları iradeleri mi var? Müslümanlığı kendileri seçmişmiş.

Bu İslamiyetten önce vardı. Diğerleri daha beterini yapmış. Yahu birinin kötü bir şey yapması diğerlerinin de yapmasına sebep mi olur?

Kadınlara şunu yapmak serbest diyoruz günümüzde daha kötülerini yapıyorlar haline şükretsin diyor?

Bu arada daha da benimle bu konuda muhattap olmayın zira sahtekar olduğunu düşündüğüm (kibar konusuyorum konu uzamasın diye) bir adamın hayatını konuşup zamanımı çöpe atmaya niyetim yok.

Bi kere konunun en başında İslam ile ilgili bilgisizliğini ortaya koydun. Biraz ilmihal okusaydın bi çok maddeyi yazmazdın. Mezhebin ne olduğunu bilseydin farklılığını konuşmazdın.

sağdan soldan ateist sayfalarından saçma sapan şeyler koydun önümüze. Yok seviyomuş yok gönlü varmış , bunun uydurma olduğunu görmek için fazla bi akıla ihtiyacı olmaz insanın. Düşünür kendi kendine nerden biliyorsunuz diye sorar. İçini mi okumuşlarda gözü olduğunu bilmişler.

Kitabı okuyan herkes oooo süper diyecekmiş , Peygamberin kendi zamanında bile inanmamışlar , canlı canlı yaşamışlar her şeyi bunu niye düşünmezsiniz.

konuyu bulmakta mı zor gelecek

Benim inandığım kitaptaki konuları ele alsınlar.

Dünyaya neden geldik

Öldükten sonra ne olacak

Zina serbest mi

Ensest ilişki serbest mi

Uyuşturucu serbest mi

Neler suç sayılacak ,bu suçlara ne ceza verilecek

Toplum içerisinde çıplaklığın sınırı ne olacak,

Toplum içerisinde sevişmek, fazlasını yapmak serbest mi.

Zenginlerden para alınacak mı

hepsi açıklansın işte, akılda tek bir soru kalmasın, bütün ateistler bundan memnun kalsın

• sen düşünmemişsin direk Tanrı olmuşsun ,ayrıca yazdıklarının çoğu da yanlış

İlk önce bir din yolladı(Yahudilik)

bunu kim diyor ?

basitçe anlatmak gerekirse ,sen dünyada cennet istiyorsun
    peki o zaman sınav nasıl olacaktı ?
    herkes sevgi pıtırcığı olsa, dünyada sınava gerek olur muydu ?

ayrıca zaten dini bozduklarında her defasında peygamber gelmiş ,dinlerde fark falan yok ,sadece güne uyarlama var
    taş devrinde yaşayan insanlara ticaret anlatılsa bir hükmü olur muydu ?
    şimdi bir peygamber gelse insanlar günümüz ile ilgili soracak ve ona göre ayetler gelecektir (yani değişik dediğin durum bunlardan kaynaklı)

alınma ama çok yetersiz bilgin var
  • quote:

quote:

quote:

quote:

konuyu bulmakta mı zor gelecek

Benim inandığım kitaptaki konuları ele alsınlar.

Dünyaya neden geldik

Öldükten sonra ne olacak

Zina serbest mi

Ensest ilişki serbest mi

Uyuşturucu serbest mi

Neler suç sayılacak ,bu suçlara ne ceza verilecek

Toplum içerisinde çıplaklığın sınırı ne olacak,

Toplum içerisinde sevişmek, fazlasını yapmak serbest mi.

Zenginlerden para alınacak mı

hepsi açıklansın işte, akılda tek bir soru kalmasın, bütün ateistler bundan memnun kalsın

Dünyaya neden gelindiğine dair çok mantıksız yaklaşımı tüm dinlerin, şeytan ile Allah bunca insanın hayatı üstüne bir iddiaya tutuşuyorlar. Akıl, vicdan ve mantık ötesi bir yaşındaki bir çocuğa kanser hastalığının ızdırabını omuzlarına yükleyip Playboy'un sahbini 90 yıl kuş sütü ile malikanelerde yaşatıp sonra adalet, vicdan ve dünyaya neden geldik sorusuna sözde cevap vermiş olmak.

Öldükten sonra seni solucanlar yiyecek, gömülmemiş bir çok insan cesedi fotoğrafı bulabilirsin internette acı ama gerçek bu, keşke binbir gece masalları gerçek olsaydı.

Zina, ensest, uyuşturucu gibi şeylerin doğru olup olmadığını illâ birinin size söylemesi mi gerekiyor ? Pedofili hakkında bir şey dediğini duymadım ben sizin kitabınız yoksa serbest mi ? Evlenilemeyecek kadınlar arasında babaanne, anneanne de yok örneğin ne yapacağız ?

Toplum içinde sevişmekteki sınır nedir ? İslam bunu açıklamıyor ki. Geçen bir haber vardı kız öğrenci yurdunun önünde adamın biri masturbasyon yapıyordu bunun ahlaksızlık olduğunu yazıyor mu Kuran ? Yazmasa makul olabilir mi sizce ? Toplum içinde öpüşmek sizce sorun mu ? Geçen bir uçak rötar yaptı öpüşen çift var diye, peki cariyelik geleneği hakkında ne düşünüyorsunuz ? Daha 100 sene önce başımızda bulunan padişahların hareminde sayısız cariyesi, resmi evli olduğu 30 karısı vardı örnek İkinci Abdülhamid "o İkinci Abdlhamid, onun yaptığı İslam'ı bağlamaz" basit yaklaşımına mı yatacaksınız yoksa "İslam halifesidir helal olsun kırdığı fındıklar aslanıma mı" diyeceksiniz

Zenginlerden para alıncak mı ne demek yahu ? Hepimiz zaten vergi veriyoruz. Bir kafede 4 TL çay içtiğinde 30 kuruşu direk KDV. Daha zengin olan mülkü ve harcaması ölçüsünde ödüyor vergisini.

Her şey bir yana bu söylediklerinize Kuran Arap bakış açısı ve yaklaşımı ile çözümler sunuyor. Biz Arap değiliz, Arap yaşamını Türk toplumuna dayatırsanız İstiklal Caddesinde "karınıza topuklu ayakkabı giydirmeyin" diyen soytarılar gibi komik duruma düşersiniz veya oyunuz %50'yi aşmayınca Atatürkçü ayaklarına yatarsınız.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

sen düşünmemişsin direk Tanrı olmuşsun ,ayrıca yazdıklarının çoğu da yanlış

İlk önce bir din yolladı(Yahudilik)

bunu kim diyor ?

basitçe anlatmak gerekirse ,sen dünyada cennet istiyorsun
    peki o zaman sınav nasıl olacaktı ?
    herkes sevgi pıtırcığı olsa, dünyada sınava gerek olur muydu ?

ayrıca zaten dini bozduklarında her defasında peygamber gelmiş ,dinlerde fark falan yok ,sadece güne uyarlama var
    taş devrinde yaşayan insanlara ticaret anlatılsa bir hükmü olur muydu ?
    şimdi bir peygamber gelse insanlar günümüz ile ilgili soracak ve ona göre ayetler gelecektir (yani değişik dediğin durum bunlardan kaynaklı)

alınma ama çok yetersiz bilgin var

İslam'ın bugünkü yaşam tarzına uyumlu olduğunu mu iddia ediyorsunuz ? Dinler arasında fark yok demişsiniz pes vallahi, bırakın farklı bir bölgeyi yani Asya dinlerini (ki onların taraftarları da sizinkine yakın en yakın takipçiniz Hinduizm ineği kutsal sayıyor) İslam, Hristiyanlık ve Yahudilik arasında çok derin uçurumlar var. Tabi bundan o dinler değiştirilmiş deyip sıyrılmak her zaman mümkün.

Sizce şimdiki ortam yeni bir peygamber gelmesini gerekli kılmıyor mu ? Bir kitap bu kadar farklı/yanlış nasıl anlaşılabilir, hadi ben anlamıyorum çok cahilim Arapça bilmiyorum orjinal dilinden okuyamıyorum. 30 senesini bu işe verip diyanetten profesör ünvânı almış bir ilahiyatçının ak dediğine, bir diğer ilahiyatçının kara demesine bu kitabı yollayanın nasıl gönlü razı oluyor ? Anlamıyoruz çünkü anlaşılır olmaktan uzak, Yahudilerin Firavun ile cebelleşmesine sayfalar ayıran bir kitap kadınların nasıl örtünmesi gerektiğini bir satır ile o da muğlak şekilde geçiştiriyor.

Bir yandan Harun Yahya'nın İslam'ı, diğer yanda sınır ötemizdeki IŞID'a bakın hangisi İslam ? İkisi de değil değil mi, eminim öyle diyeceksiniz. Var mı örnek alınacak İslam'ı doğru yaşayan biri kem küm. "Efendim anlaşılamaması İslam'ın sorunu değil insanlar anlamıyor yoksa İslam mükemmel" canım hadi sende.

Dinlerin en büyük sorunu kendileri elimizde var olan ve yeğâne şey olan hayatı bir hayal uğruna sınava indirgiyorsunuz bunun cezasını da sürünerek çekiyorsunuz zaten.

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    forumlarda bu kadar takılacağına biraz din öğrenmeye kalksan ,şimdiye o prof.lardan daha prof. olurdun
    din diyoruz sen gelmişsin Hinduizm den örnek getiriyorsun ?
    böyle sulandırmak istiyorsan buna gerek yok ,kendi kafana göre bir din bul ve işte bu da din de geç

dinler arasında fark yok tabi ,olsaydı niye yeni peygamber gönderilsin (dinin bozulması ,ondan da öte inançlılara zulüm arttığında peygamber gönderilmiş)

kitap çevirilerinde çok farklar var ,bu doğru
    çünkü buna sebep olmuş bir sürü etken var ,bunlardan bir tanesi hadislere uysun denilerek asıl anlamının dışına çıkartılması ,diğer bir konu ise bir kelimenin bir çok değişik anlamının olması ve çevirenlerin anlamları farklı olarak kullanması

örtünme konusuna kadar gelebildin ise ne mutlu ,yani islamın tamamını öğrendin ama örtünmeyi anlamıyorsun öyle mi ?

kişilere göre din değerlendirmesi yapacaksak işimiz var ,o şöyle demiş bu böyle demiş ...

ilahiyatçı demek din mucidi demek değildir ,onlara okullarda aynı eğitim veriliyor ve zaten tamamına yakını aynı şeyleri söylüyor (nadir farklı görüşler çıkıyor) ,zaten islam da profesör diye bir unvan yoktur

sen kötüsün diye forum sahibi de kötü oluyorsa ,dine her türlü suçu atabilirsin

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Amaaaaaaaaaan ilk cümlenden sonrasını okumadım. Seninle din tartışmaya değmez daha tartışma üslubundan haberin yok.

Hem forumda vakit harcama din öğren diyeceksin hem bana 20 satır forumdan yazı yazacaksın.

İşim gücüm var, engellendin.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.