Şimdi Ara

OLAY NOTEBOOK:EXPER KARİZMA NR81A/NR81B/NC84A/NC84B=COMPAL NBLB2 İNCELEMELER&TESTLER&KULLANICILAR (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
35.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bunun için önce laptopu bataryada kullanıp azaltmamız sonra da %50 ye ayarlamamız gerekiyor değil mi?
  • kizilelma

Evet. 50% in altına getir ve şarza tak. 50% ye geldiğinde şarzı kesiyor.
  • Sonunda bilgisayar ısıdan dolayı dün kendini kapattı benim bir tane soğutucu alman lazım ama fazla param yok şöyle 30 40 tl lik güzel altına tam oturan bir soğutucu önerirmisiniz
  • vallahi aslında en iyi çözüm kendimiz birşey yapmak. forumda birisi tahtadan yapmış :)

en azından altının biraz boşlukta durması şart
  • bende düşündüm ama biraz kaba olur gibime geldi. bir bilgisayarcıdan bilgisayar standlarından alayım dedim kimse satmadı satsalardı fanın yerini kesmeyi düşünüyordum belki altına bir tanede cpu fanı falan takarım diyordum ama olmadı
  • arkadaşlar laptopun sol altına biraz icetea döküldü.. sol alttan 4 tuş ve mouse tuşları basarktek çıtırdıyo.. sanki icetea altında kurumuş kabuk olmuş gibi basarken çıtırdıyo.. tuşları çıkarmanın bi yolu vaar mı?? yada garantiye versem ne der? garanti dışı felan??

bu arada baya zorladım aletia ama daha ısınma sorunuyla karşılaşmadım çok şükür..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..UnReaL..

arkadaşlar laptopun sol altına biraz icetea döküldü.. sol alttan 4 tuş ve mouse tuşları basarktek çıtırdıyo.. sanki icetea altında kurumuş kabuk olmuş gibi basarken çıtırdıyo.. tuşları çıkarmanın bi yolu vaar mı?? yada garantiye versem ne der? garanti dışı felan??

bu arada baya zorladım aletia ama daha ısınma sorunuyla karşılaşmadım çok şükür..

ilk önce geçmiş olsun inş bişey yoktur garanti dışı falan dakalmaz.

ısınma ya gelirsek de nasıl zorladın acaba. ben gittikçe makinadan şüphe etmeye başlıyorum tabi benim yaptığım işte biraz ağırdı aynı anda yaklaşık 6-7 tane flv dosyasını convert ediyordum işlemci %100 çalışıyodu aynı anda torrent ile dosya indiriyordum ve bs player le filim izliyordum makina birden kapandı altına baktım çok fazla sıcak değildi ama adaptörle açmayı denediim açılmadı bende batarya ile açtım resmen tırstım makina bi giderse exper e de fazala güvenmyorum.
    allah kolaylık versin sanada

• makinayı o kadar zorluyorsanız soğutucu şart.

arkadaşlar dikkatinizi çekerim i7 720 quad core işlemci var üzerinde.

laptopu masaüstü gibi kullanırsanız moku çıkar :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilelma
    makinayı o kadar zorluyorsanız soğutucu şart.

arkadaşlar dikkatinizi çekerim i7 720 quad core işlemci var üzerinde.

laptopu masaüstü gibi kullanırsanız moku çıkar :)))

2. Paragrafta ne demek istedin acaba anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocweb

Daha önceki sayfalarda bahsedilip bahsedilmediğini bilmiyorum ama farketmeyen kullanıcılar olabileceği için yazmakta fayda var. Arkadaşlar bilgisayarda kurulu olarak gelen GreenCharger adlı programı mutlaka kullanalım. Program gerçekten çok faydalı. Laptop bataryalarının hücreleri tam dolu olduğu halde sürekli elektrik takılı olduğundan hücre ömürleri kısa oluyor ve ileriki zamanlarda piller arızalanıyor. Bu program üç farklı şekilde bataryanın dolmasını sağlıyor. Ben 50% ayarında kullanıyorum. Batarya laptop kapalı olduğunda bile sadece 50% oranında doluyor ve sabit olarak kalıyor. Pile daha fazla eneji yüklemiyor. Pil ömrü için çok faydalı. Pili çıkarıp kullanan arkadaşlar için zaten bir sorun yok. Ama pil takılı olarak kullanan arkadaşların kesinlikle kullanması gereken bir özellik.

Pili çıkarmak, bilgisayara kasti olarak zarar vermeyi istemekten başka bir şey değildir. Pil ömrüyle ilgili sürekli paylaştığım şu makaleyi okuyun arkadaşlar;

http://non-pasaran.blogspot.com/2010/09/notebooklarda-batarya-nasl-kullanlmal.html

• quote:

Orijinalden alıntı: civilbugra

quote:

Orijinalden alıntı: ..UnReaL..

arkadaşlar laptopun sol altına biraz icetea döküldü.. sol alttan 4 tuş ve mouse tuşları basarktek çıtırdıyo.. sanki icetea altında kurumuş kabuk olmuş gibi basarken çıtırdıyo.. tuşları çıkarmanın bi yolu vaar mı?? yada garantiye versem ne der? garanti dışı felan??

ilk önce geçmiş olsun inş bişey yoktur garanti dışı falan dakalmaz.

ısınma ya gelirsek de nasıl zorladın acaba. ben gittikçe makinadan şüphe etmeye başlıyorum tabi benim yaptığım işte biraz ağırdı aynı anda yaklaşık 6-7 tane flv dosyasını convert ediyordum işlemci %100 çalışıyodu aynı anda torrent ile dosya indiriyordum ve bs player le filim izliyordum makina birden kapandı altına baktım çok fazla sıcak değildi ama adaptörle açmayı denediim açılmadı bende batarya ile açtım resmen tırstım makina bi giderse exper e de fazala güvenmyorum.
    allah kolaylık versin sanada

o zmn veriyim servise bakalm..

render alıyorum işlemci %100 de, uzun süre oyun oynuyorum.. ha ısınmıyo mu sol taraf ısınıyo.. ama gaaayet normal ısınnması, anormal birşey yok. fakat zarar verecek kadar ısındığını düşünmüyorum.

• @Unreal

Servis kullanıcı hatası der büyük ihtimal, sonuçta su geçirmez diye lanse edilen bir ürün değil, inşallah yanılıyorumdur.

@civilbugra

O kadar işleme kapanması normal bence. O kadar yüklenme ile kapanmayacak core i7 alet olamaz bence. Çünkü sadece core i7 işlemci bile 45w güç tüketimi ile başlı başına bir ısı kaynağı. 7-8 tane laptop geçti elimden, çok yüklendiğim zaman kapananlar oldu. Kapanması zaten aletin hoş bir özelliği, kapanmayıp anakartı yaksa daha mı iyi? Alet kendini koruyor işte.
  • @xxl567
    teşekkür ederim bencede bilgisayarın kapanması güzel bir özellik.

bugun bilgisayara format attım ve ubuntu 10.10 u yükledim emin değilim ama super os u yükledim galiba ama hiç birşey anlamadım mavidiş çalışmıyor ve sürekli net e bağlı olmak gerekiyor heralde ubuntu kuran arkadaşlar varsa önerilerini dinleyebilrim
  • iyi bir sogutucu olmadan fazla yuklenmek iyi degil diye dusunuyorum
  • Ekranın arkasına sıtikır :) yapıştırsak bir zararı olurmu çizilmeye çok müsait bir yapısı var oranın
  • olmaz, ben yapıştırdım, harika oldu. Geçmiş sayfalarda resmi var, paylaşmıştım
  • peki o stand nekadara mal oldu sana daha doğrusu nekadar :)
  • stand artı klavye mouse set 98 liraya mı ne almıştım 1 buçuk ay önce felan. experi satınca kullanmıyorum artık, düşünürsen bi güzellik yaparım sana, kutusunda duruyo hepsi :)
  • Olabilir ama bilgisayarı aldığından beri maddi olarak sıkıntı dayım
  • Demekki uğurlu gelmemiş sana bu alet. Kurtul hemen
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.