Şimdi Ara

Olası Türkiye-Yunanistan savaşı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
27
Cevap
0
Favori
1.357
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Olası Türkiye-Yunanistan savaşı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    755 Mesaj

Kore savaşında biz bunu yapmadık mı hocam yanlış mı hatırlıyorum ?
    |
    |
    yerdavader kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ada krizi olduğu doğrudur ancak Yunanistan ile tekrar savaşa gireceğimizi düşünmek çok saçma ve gerçek dışıdır. Yıl itibari ile bu iki devletinde birbirine savaş açma gibi lüksü yok, olmamalıdır. Adalar konusu, iki tarafında consensusu ile bir çözüme ulaştırılması gerekiyor artık. Insanların Yunanistan devleti ve insanlarına olan nefretini anlamsız buluyorum.

Savaşı kazanan biz olduk, çok net bir şekilde. Kazanmamiza rağmen hala bu insanlardan çılgınlar gibi nefret ediyoruz. Bugün Yunanistan vatandaşlarına sorsanız 10 kişiden belki 2si Türkiye'den nefret ediyorum der ancak bunu Türkiye'de yapsanız sonuçlar bayağı bir ekstrem çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    [06 Eylül 2020 17:41:17 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Türkiye mirliva tevfik kaynıyor bu sefer kaybederiz

|
    |
    bu satten sonra olası bir savaş umrumda olmaz akp liler düşünsün
    |
    |
    |
    |

Reeeyis biiiiiizi afrine götürrrr Hsggsgdgdujajd

|
    |
    Fasist Diktator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: transverse

200 adet 4. nesil savaş uçağı, 8 batarya yüksek irtifa hava savunma sistemi ve çok daha modern denizaltı filosu ile Ege Denizi'ne tamamen hakim olabilecek bir ülkeden bahsederken "ordumuz onlardan güçlü" gibi bir ifadeyi kurmak bence biraz komik.

Evet TSK, Yunan Ordusu'ndan bir tık daha güçlü fakat savunması gereken 80 milyon insan ve 780 bin km2 alan mevcut. İmkan ve kabiliyetler söz konusu olduğunda Hava Kuvvetleri envanterindeki 235 adet modern uçağın bir kısmının harekat yarıçapı Ege Denizi'ne dahi yetmiyor. Doğu'daki durum ve dış politika da hesaba katıldığında böyle bir savaştan yunandan çok bizlerin zarar göreceği belli değil mi ?

Aman hocam böyle yazma hain ilan ederler. Bunları bende biliyorum ama buradakiler yunanistanı herhalde pkk ayarında birşey sanıyor.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
kolayoto.com
Canlı Tv izle
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.