Şimdi Ara

Olamaz Mümkün Değil Demeyin !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Cnet 4 Port adsl modemimiz var modemin normal şifresini değiştirmiştik ancak ortaklaşa kullandığımız arkadaş modeme nasıl girdiyse değiştirmiş olduğumuz şifreyi nasıl buldu ise girip tekrar kafasına göre değiştirmiştir. Böyle bir şey mümkün mü modemin şifresini nasıl değiştirebilirim teşekkürler...

• Bendeki speedcom modemin üstünde reset tuşu vardı 3-5 saniye basınca bütün ayarlar başa dönüyodu şifrede dahil
  • Admin şifresini bilen herkes şifreyi değiştirebilir.
    Modemi Resetlersen fabrika ayarlarına geri döner. Orijinal fabrika şifresini girip modemi yeniden ayarlaman gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bedo

Admin şifresini bilen herkes şifreyi değiştirebilir.
    Modemi Resetlersen fabrika ayarlarına geri döner. Orijinal fabrika şifresini girip modemi yeniden ayarlaman gerekir.

admin şifresini başka bir şifre ile değiştirmiştim fakat nasıl olduysa bu şifrede kırılmış(modem benim yanımda bağlı kendi bilgisayarından admin şifresini kırıp modeme ulaşması mümkünmü)
  • Admin şifresini kırmak diye bişey değil yazdığın olay.aynı modemi kullandığınız için aynı web konsolu açılıyor oradan istediğin gibi şifreyi değiştirebilirsin.modemi fabrika ayarlarına döndürürsen( ki konsoldan döndürebilirsin.)şifrede fabrika ayarlarındaki şifre olur.
  • tamamda bole bırseyı neden yapmıs ben onu anlamadım :)
  • Onu arkadaşına sorucansen giremeyesin diye yapmış besbelli
  • nasi arkadaslik bu ya o gizli deistiriyo sne ondan gizli deistirmeye calisiyosun cok ilginc
  • quote:

Orjinalden alıntı: RSS_02

tamamda bole bırseyı neden yapmıs ben onu anlamadım :)

aynen bende anlamış degilim ....
  • modemin ön tarafında cnet yazısının hemen solunda küçük bi delik var oraya toplu iğneyle bas 5-10 sn bekle resetlemiş olursun
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinancık

quote:

admin şifresini başka bir şifre ile değiştirmiştim fakat nasıl olduysa bu şifrede kırılmış(modem benim yanımda bağlı kendi bilgisayarından admin şifresini kırıp modeme ulaşması mümkünmü)

aynı modemi kullandığınızdan modemin web konsolunu kullanarak Admin şifresini değiştirmesi mümkündür ama neden yapsın bunu anlaman lazım.
  • Arkadaşlar neden yaptığını açıklayayım bu arkadaşımız çok meraklı ve de kuşkucu birisi birde ayarlarla oynamayı seven birisi ne zaman hattan düşsek ve bağlantı olmasa veya yavaşlık olsa hemen modemin ayarlarını karıştırmaya başlıyor kaç kere yakaladım modemin ayarlarına girerken ya arkadaşım bak ne güzel ayarlandı internette dolaşıyoruz sen ne diye karıştırıyorsun dediysemde olmadı ve en sonun da girdim ondan habersiz modemin şifresini değiştirdim fakat iki gün sonra yine bağlantı koptu hemen yanıma geldi bağlantı yok diye bende ttneti aradım adamlar bizde bi arıza yok siz bi modemi açıp kapayın dedi bağlantı geldi sonra ben o gittikten sonra modeme girmek istetiysemde giremedim çünkü benim değiştirdiğim ve benden başkasınında bilmediği şifreyi modem kabul etmiyordu.
    akşam resetledim modemi yeniden şifreledim bakalım ne olacak
    aman arkadaşlar dikkat edin arkadaş diyorsunuz dost diyorsunuz ama bazıları sizi arkanızdan vurmaya kalkıyor
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sinancık

quote:

aynı modemi kullandığınızdan modemin web konsolunu kullanarak Admin şifresini değiştirmesi mümkündür ama neden yapsın bunu anlaman lazım.

bedo bak aşağıda izah ettim senin anlaman için ok. cevabını bekliyom
  • zaten 3 kuruşluk interneti daha ucuza getireyim derken.arkadaşından da olursun böyle.dünya böyle arkadaş.ortaklık zor iş.tırnagın varsa sırtını kaşırsın demişler.paran varsa al tek başına kullan aslanlar gibi

konuya gelince şifreyi kırmıyodur ama resetlenince admin şifresiyle giriyodur.yada joker şifre diye bişeyi vardır o modemin.ifre ne olursa olsun yazıyosun ve giriyosun.hemen hemen herşeyin vardı öyle joker password u eskiden bios lara şifre koyarlardı efmukl yazardın şak içerdesin şifre ne olursa olsun. böyle bişey olmuş olabilir.yada diyorumki sizin eve geldiğinde arada basar modemin reset düğmesine iki dakka resetledimiydi tamamdır.hani onun modemin yanına gelme ihtimali varsa resetler modemi olur biter.yada dediğim gibi joker passwordu vardır modemin.gerçi seni dinledik bi de o arkadaşın agzından dinlemek vardı o ne der acaba dimiya bahsi gecen sifre değiştirme hastası sensen ve arkadaşının koydugu şifreyi değiştirmek istiyosan.hahaaha dedektif gibi oldu be paranoyak gibi oldum
  • cnet 4 port modemin joker şifresi nedir ????biliyormusun bay dedektif
  • bu ne bea brezilya dizisi gibi 332 bölüm bir paranoya var ortada ama kimden kaynaklandigi belli degil böyle arkada$likmi olur bana yapsa aynisini arkada$im lam i.... niye oynadin ayarlarla keserim hatti görürsün eben... derim suratina hemen alirim $ifreyi ardindan i$ çevirmem.
  • ÇOK ÖNEMLİ sayın arkadaşlar sinancık denen sahısla aynı modemi ortak kullanan benim. söyleyin bakalım sizce kim haklı modem alalım diye günlerce bana yalvaran kendisi bu bir ,ikinciside modemi babasının malı gibi kendi isteyi doğrultusunda şifreleyen ha şunuda söyleyeyim modemi ortak olarak aldık yani beraber ödüyoruz.
    kendisine şifreyi sordugumda bilmiyorum diyen sonra oğlunun adını yazdığı şifreyi buldum peki şifreyi bilmiyordunda oğlunun adı sifre olarak ne geziyordu.eğer bana güveni yoktuda neden modemi ortak almayı teklif ettin.sizce bu ahlak kurallarının içinde olan bir durummu? birde çıkıp arkadasını forumlarda kötüleyen sinancık gibi bir dostunuzun olmasını siz istermisiniz?ben sizin yazdıklarınızdan sizi yadırgamıyorum ama doğruyu herkesin bilmesi gerekir tek taraflı hüküm olmaz.şimdi siz söyleyin yazın benmi haksızım sinancık denen forumlara baska isimle giripte arkadasını kötüleyen kişiyi arkadan vuran benmi yoksa kendisimidir.
    doğruya duvar yıkılmaz,yalancının mumu yatsıya kadar yanar atasözleri boşuna söylenmemiştir. sizde bir arkadaşınızla modem alın arkadaşınız modemi şifrelesin size şifreyi bilmiyorum desin siz neyapardınız?bana cevap verin bu kişiye nasıl bir ad takardınız cevaplarınızı bekliyorum. allah insanı güzel ahlak sahibi etsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: STARTEM

ÇOK ÖNEMLİ sayın arkadaşlar sinancık denen sahısla aynı modemi ortak kullanan benim. söyleyin bakalım sizce kim haklı modem alalım diye günlerce bana yalvaran kendisi bu bir ,ikinciside modemi babasının malı gibi kendi isteyi doğrultusunda şifreleyen ha şunuda söyleyeyim modemi ortak olarak aldık yani beraber ödüyoruz.
    kendisine şifreyi sordugumda bilmiyorum diyen sonra oğlunun adını yazdığı şifreyi buldum peki şifreyi bilmiyordunda oğlunun adı sifre olarak ne geziyordu.eğer bana güveni yoktuda neden modemi ortak almayı teklif ettin.sizce bu ahlak kurallarının içinde olan bir durummu? birde çıkıp arkadasını forumlarda kötüleyen sinancık gibi bir dostunuzun olmasını siz istermisiniz?ben sizin yazdıklarınızdan sizi yadırgamıyorum ama doğruyu herkesin bilmesi gerekir tek taraflı hüküm olmaz.şimdi siz söyleyin yazın benmi haksızım sinancık denen forumlara baska isimle giripte arkadasını kötüleyen kişiyi arkadan vuran benmi yoksa kendisimidir.
    doğruya duvar yıkılmaz,yalancının mumu yatsıya kadar yanar atasözleri boşuna söylenmemiştir. sizde bir arkadaşınızla modem alın arkadaşınız modemi şifrelesin size şifreyi bilmiyorum desin siz neyapardınız?bana cevap verin bu kişiye nasıl bir ad takardınız cevaplarınızı bekliyorum. allah insanı güzel ahlak sahibi etsin

modem bende durduğu için her internet bağlantısı kesildiğinde sanki bağlantıyı ben kesiyormuşum gibi şüphelenerek hemen yanıma geliyor veya modem ayarlarına girerek kendi kafasınca değişiklikler yapmaya çalışıyor bu forumda bir arkdaş yazmıştı "çalışıyorsa kurcalama" diye ben ona ait olan e-kolay aboneliğini kullandığım dönemlerde giripte hiçbir zaman şifresini değiştirmedim hatta benden geçici olarak şifreyi isteyenler oldu dial up bağlanmak için ben bu isteyenlere arkadaşlar bu benim aboneliğim değil veremem ama gidin kendisi verirse ondan alın ben karışmam dedim.hem modemi alırken onun telefon hattına alacaktık ama kendisi hiç ilgilen medi herşeyle ben ilgilendim kendi kredi kartımla modem aldım kendi hattıma açtırdım mecburende modemi benkendi hattıma bağladım ayarlarınıda güzelce yaptım. ayarlamak içinde gece 2 ye kadar uğaştığım gibi telefonla çok yeri arayarak ayarlar konusunda bilgi aldım.
    evet şu anda bu ve buna benzer modemleri rahatlıkla iki dakikada ayarlıyorum ama yani her bağlantı kesildiğinde ben den şüphelenmesi kafamı bozdu sizlerde biliryorsunuz ki bugünlerde ADSL de bir sorun var sık sık kesintiye uğruyoruz.
    şimdi arkdaş demiş ki hataya düştüğünü söylüyor herkes hayatında hataya düşebilir.böyle olacağını bilseydim onu bu işe kesinlikle karıştırmazdım ben kendi modemi ve hattı da kendim alırdım.
    daha önce bu arkadaşla oyun oynamak amacı ile aramıza kablo çekmiştik fakat bu arkadaş sürekli benim bilgisayarımda paylaştığım dosylar icine trojan ve virüs gönderiyordu.ben buna rağmen yinede kendisine güvendiğim için ortak yapalım dedim ama bundan sonra babamda gelse ortak işe kesinlikle girmeyeceğim size de tavsiyem hangi iş olursa olsun ortak olmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinancık -- 25 Aralık 2004, 13:47:02 >
  • Sayın forum yöneticileri lütfen bu sayfayı komple silebilirmisiniz burası şahsi meselelerin tartışılacağı bir forum değil lütfen
  • beyler siz iyice kafayı yemişsiniz bir sorunu oturup yuz yuze çözemeyiyorsunuz ne diye ortak modem hat falan alıyorsunuz gidin misket oynayın alla allla bi de foruma yazip böyle abuk subuk şeyler vaktimizi ne çaliyonuz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.