Şimdi Ara

Okuyun, okutturun! Yılmaz Özdil: El Bab (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
4
Favori
10.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok guzel bir yazi ama maalesef bir ise yaramayacak. evet diyecekler fikirlerini degistirmezler kolay kolay
  • bu ırkçı ve yalanlarla dolu yazıyı dikkate alıp önemsemek bile çok gereksiz. yazar, yalancılığı çoğu kez anlaşılmış işkembeden hikaye uyduran softcore ırkçı değişik bir insan.

Ama şunu söylemek gerek. Türk askeri Suriye'de, Suriye'yi kurtarmak için falan savaşmıyor. Arkadaş bunu yazacak, buna inanacak kadar saf olmak için Norveç'te yaşamak gerekir herhalde.

Türk askeri Suriye'de vatan savunması için savaşıyor. Şehirlerimizde bombalar patlamasın, havan topları düşmesin diye savaşıyor. İleride Amerika Suriyeli Kürt teröristlere devlet kurmasın onlarda gelip bela olmaya devam etmesin diye savaşıyor. Biz Suriye için değil, kendimiz için oradayız. Bunu anlamamak, meseleyi çarpıtmak için ne kadar çok çırpınılıyor.. Bunun nedeni de kamuoyunda infiale sebep olmak.

Bu arada oradan kaçan insanların vatanını terk ettiği savaşmadığı gibi saçma sapan bir algı var. Daha Suriye'de ne olduğunu anlayamayan onca insan var ülkemizde. Hayata bilgisayar oyunu gözüyle bakıyorlar. Vicdani değerler de zayıf, böyle saçma sapan konuşuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Benim anlamadığım olay şu. Arkadaş Suriye de savaş çıkmadan önce bu ülkede tonla Suriyeli insan vardı zaten.

Kendilerine ait toplandıkları bölgeler vardı. Büyük kuruluşları şirketleri olan tiplerde vardı. Şimdi bu adamlar savaş çıktı diye " Oo savaş çıktı hemen şirketimi batırmalıyım" deyip kepenkleri kapatıp yaptığı işi bıraksın mı ?

Adam zaten gelmiş düzenini kurmuş. Neden değişiklik yapsın ki.

Birde demiş bizim askerler yolda mı bulundu. Yahu bizim adamların adı üstünde asker. Sen oraya koridor oluşmasını engellemek için milli çıkarların için asker sevkiyatı yapmışsın. Bizim askerler gidecek tabi kimi götürücez başka kuyumcu manav bakkalı mı alıp gidicez askeri götürücez herhalde.

Sanki yabancı uyruklular asker olabiliyormuş gibi söylediği saçmalığa bak yav.

Turkiye de zorunlu askerlik var ve gordukleri egitim yeterli degil suriyelilere de kisa bir sure egitim gosterip askere alabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zulgeteb -- 11 Şubat 2017; 10:27:48 >

• Dün birlikte çalıştığım senelerdir burada yaşayan Polonyalı meslektaşımdan esprili bir şekilde 1 kelime Türkçe konuşmasını istedik. Verdiği cevap "şirket bana bunun için para ödemiyor" oldu.

Arkadaşım Almanya'dan gurbetçi bir bayanla evlendi, vatandaşlık almak için değil sadece eşinin yanına gidip orada yaşamak için aylarca Almanca çalıştı, mülakatı geçti öyle gitti.

Sadece Suriye'liler değil, ülkeye yaşamak-çalışmak için giren her yabancı için belli standartlar getirip uygulamak lazım. Yoksa kendi ülkemizde 2. sınıf vatandaş muamelesi görmeye devam ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 11 Şubat 2017; 10:48:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu ırkçılık diyenler,ülkenin araplaşmasına,ülkenin etnik yapısının bozulmasına,daha dün damdan düşer gibi ülkeye alınan suriyelilerin ülkeye ortak edilmesine,siyasal,toplumsal dengelerin alt üst olmasına göz yumun,suriyelilerin çıkaracakları toplumsal sorunlarla uğraşın diyerek Türklere ırkçılık yaptıklarının ya farkında değiller,yüzeysel,sığ oldukları için,ya da kötü amaçları var.Sanıyorlar ki,3 milyonun üzerinde suriyelinin alınmasını destekleyerek ırkçılık yapmıyoruz.Şu açık ki,bu ülkede kutsallık ve humanizm maskesi altında,Türklere karşı ırkçılık yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gök Gürültüsü -- 11 Şubat 2017; 11:3:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B J K

80-90 larda bulgarın gelmesine ses etmediysen buna da etmeyeceksin.
    İkisinede karşıyım.

Görende birebir orta asyadan gelmiş homojen Türk zanneder. Ulan osmanlı 7 düveldeydi, almanyadaki Türkler Türk değil mi zekalı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gözleri görüyor ama körler malesef
  • 10-15 yıl sonra şuan arap sevicilerin hepsi ırkçı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anspiritless

10-15 yıl sonra şuan arap sevicilerin hepsi ırkçı olacak.

Onlar zaten ırkçı,arap ırkçılığı yapıyorlar.Kutsallık maskesi altında arapçılık yapınca,ırkçılık yapmıyoruz sanıyorlar yalnızca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

cok zengin ülkeler olan arap ülkeleri kendi ırkından gelen arap olan süriyileleri neden almıyorlar.sonucta aynı ırktanlar ve müslümanlar onlar neden almıyor ülkelerine.

Suudi arabistan kadar iğrenç bir ülke, arap kadar ... millet yoktur. Dünya bir insan bedeni olsaydı suudi arabistan anüs olurdu. Ne İslamla ne insanlıkla alakası olmayan iğrenç ülke ve toplum.

• ulan şu rezalet sol bi hükumet döneminde yapılsa 'BUNLAAAAR ÜLKENİN DEMOGRAFİK YAPISINI BOZDULAAAR' deyip coşacak tiplerin araplara g*tünü vermediği kaldı.

gelin suriyelilerle bir ay yaşayın görün ebenizin örekesini. kim ırkçı, kim faşist oluyor görelim.

bi de trakya türklerine dil uzatan olmuş. hükumeti savunmak için kırk takla atın, omurgasız arap sevicileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tazemeta- -- 11 Şubat 2017; 12:11:40 >
  • İleride çok önemli demografik sorunlarla karşılaşacağız. Avrupa ülkelerinin Suriyelileri almamasının bir nedeni olmalı değil mi? Bundan 20 yıl sonra ah vah çekeceğiz. Ama her şey için çok geç olacak. Yazık ülkeme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Civitas Terrana

quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

quote:

Yılmaz Özdil her zamanki elitistliğiyle Suriyelileri bile lüks içinde yaşayan bir topluluk gibi göstermeyi başarmış. Neymiş, caz dinliyorlarmış.. Yok ya.

Ben de bu adamların silah altına alınması taraftarıyım ancak bunu "onlar lüks içinde yaşıyor" gibi saçma bir argümanla savunamazsınız.

Ulan herif kanıtlarıyla söylemiş kör müsün troll mü ?

Suriyelilerin villada oturup, yatlarda dolaşıp, caz dinlediğine dair bir veri falan yok. Yılmaz Özdil'in pireyi deve yapmasından ibaret bir yazı.

Gerçek ise Suriyelilerin sefalet içinde yaşadığıdır.

gorgusuz cahil. az daha kendimi tutmasam sigir diyecegim.

ben etilerde oturuyorum. gel sana gostereyim ulustan camlik'a kadar buradaki suriyelileri. brabuslarla geziyor adamlar.

kendini sattigin yetmemis, cocuklarin gelecegini de satmissin.

kasabin bicagini yalayan koyundan farkin yok. allah mustehakini versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: deadpool__77__

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Benim anlamadığım olay şu. Arkadaş Suriye de savaş çıkmadan önce bu ülkede tonla Suriyeli insan vardı zaten.

Kendilerine ait toplandıkları bölgeler vardı. Büyük kuruluşları şirketleri olan tiplerde vardı. Şimdi bu adamlar savaş çıktı diye " Oo savaş çıktı hemen şirketimi batırmalıyım" deyip kepenkleri kapatıp yaptığı işi bıraksın mı ?

Adam zaten gelmiş düzenini kurmuş. Neden değişiklik yapsın ki.

Birde demiş bizim askerler yolda mı bulundu. Yahu bizim adamların adı üstünde asker. Sen oraya koridor oluşmasını engellemek için milli çıkarların için asker sevkiyatı yapmışsın. Bizim askerler gidecek tabi kimi götürücez başka kuyumcu manav bakkalı mı alıp gidicez askeri götürücez herhalde.

Sanki yabancı uyruklular asker olabiliyormuş gibi söylediği saçmalığa bak yav.

Turkiye de zorunlu askerlik var ve gordukleri egitim yeterli degil suriyelilere de kisa bir sure egitim gosterip askere alabilirler

Türkiye de yabancı uyruklular asker olamazlar. Biliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

quote:

Yılmaz Özdil her zamanki elitistliğiyle Suriyelileri bile lüks içinde yaşayan bir topluluk gibi göstermeyi başarmış. Neymiş, caz dinliyorlarmış.. Yok ya.

Ben de bu adamların silah altına alınması taraftarıyım ancak bunu "onlar lüks içinde yaşıyor" gibi saçma bir argümanla savunamazsınız.

Ulan herif kanıtlarıyla söylemiş kör müsün troll mü ?

Suriyelilerin villada oturup, yatlarda dolaşıp, caz dinlediğine dair bir veri falan yok. Yılmaz Özdil'in pireyi deve yapmasından ibaret bir yazı.

Gerçek ise Suriyelilerin sefalet içinde yaşadığıdır.

gorgusuz cahil. az daha kendimi tutmasam sigir diyecegim.

ben etilerde oturuyorum. gel sana gostereyim ulustan camlik'a kadar buradaki suriyelileri. brabuslarla geziyor adamlar.

kendini sattigin yetmemis, cocuklarin gelecegini de satmissin.

kasabin bicagini yalayan koyundan farkin yok. allah mustehakini versin.

1) AKP'li değilim, CHP'liyim.

2) Suriyelilerin hepsi zengin semtlerde yaşıyormuş gibi genellemeyi bırakın. %90'ı sefalet içinde yaşıyor. Ben bu genellemeye itiraz ettim, ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu gettolaşma olayı çok sevdiğimiz Avrupa ülkelerinde epey problem çıkardı zaten ama bizde kimse bir şey yapmıyor. Bakalım bundan daha ne kadar çıkar sağlayacağız...
  • Civitas Terrana kullanıcısına yanıt
    Nereye fakirlik içinde yaşıyor ben aksaraydayım bunların içindeyim 5 yıldır ,israf desen bunlarda lüks desen bunlarda ,iğrenç ötesi toplum hergün cafelerden çıkmıyolarlar günde 30 40 çay içecek paraları var çeplerinde 2 liradan hesap et işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al-Yeleli Arslan

İleride çok önemli demografik sorunlarla karşılaşacağız. Avrupa ülkelerinin Suriyelileri almamasının bir nedeni olmalı değil mi? Bundan 20 yıl sonra ah vah çekeceğiz. Ama her şey için çok geç olacak. Yazık ülkeme.

Büyük ortadoğu projesinin bir diğer amacı bölgedeki demografik nüfus yapılarını değiştirmek zaten.

Bunu yıllar yılı yapıyorlar kuzey ırak ve kuzey suriyede.

Bölgeden sürülen insanlar için bunları kabul edecek enayi ülkeyiz.

1980 li yıllarda.. kuzey ırak halepçede kimyasal silah kullandığı iddia olunan o zaman amerikanın adamı kankası saddamdı. Bu bahane edilerek özal döneminde 500 bin peşmerge bu ülkeye alındı. Güneydoğu demografisi kürtler lehine değişti geriye giden 30 sene içerisinde katlanan nüfuslarıyla. Hatta o zamandan sonra pkk terör olayları daha da arttı ve bu başımıza dert edildi.

Bu millet yakın tarihinden bile uzak gelecekte neler olabileceğini düşünemez o nedenle herşeye müstehak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 11 Şubat 2017; 15:4:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

quote:

Orijinalden alıntı: Al-Yeleli Arslan

İleride çok önemli demografik sorunlarla karşılaşacağız. Avrupa ülkelerinin Suriyelileri almamasının bir nedeni olmalı değil mi? Bundan 20 yıl sonra ah vah çekeceğiz. Ama her şey için çok geç olacak. Yazık ülkeme.

Büyük ortadoğu projesinin bir diğer amacı bölgedeki demografik nüfus yapılarını değiştirmek zaten.

Bunu yıllar yılı yapıyorlar kuzey ırak ve kuzey suriyede.

Bölgeden sürülen insanlar için bunları kabul edecek enayi ülkeyiz.

1980 li yıllarda.. kuzey ırak halepçede kimyasal silah kullandığı iddia olunan o zaman amerikanın adamı kankası saddamdı. Bu bahane edilerek özal döneminde 500 bin peşmerge bu ülkeye alındı. Güneydoğu demografisi kürtler lehine değişti geriye giden 30 sene içerisinde katlanan nüfuslarıyla. Hatta o zamandan sonra pkk terör olayları daha da arttı ve bu başımıza dert edildi.

Bu millet yakın tarihinden bile uzak gelecekte neler olabileceğini düşünemez o nedenle herşeye müstehak.

Hesap yapmak için bir örnek

Son 5 yılda Türkiyede doğan suriyeli bebek sayısı 200 bindir.

Bu ülkede doğan her bebek Türk nüfusuna kaydedilir.

Neyse boşuna konuşuyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

Orijinalden alıntı: Kunt1903

quote:

Orijinalden alıntı: B J K

80-90 larda bulgarın gelmesine ses etmediysen buna da etmeyeceksin.
    İkisinede karşıyım.

cahil sen kimsin beni Suriyeli ile bir tutuyorsun! Ben Bulgar göçmeniyim Türk oğlu Türküm müslüman oğlu Müslümanım! . Türkü Türkten ayrıştırıyorsun pes artık ya! Sana edilecek çok güzel sözler var yeri burası değil! Tarihini bilmeyen milletini bilmezmiş sözü ne kadarda doğru bir sözmüş en büyük ispatısın

Orası ele geçirilince devşirilen halksınız Türk Sonradan oldunuz

Bilmiyor olabilirsin ama bari UYDURMA!
    Trakyadaki Türkler orta anadolu Türk'üdür.. Devşirme falan değil..
    Osmanlının genişleme döneminde konya civarından alınıp oraya yerleştirildik.. Katıksız orta asya Türk'üyüz biz..

Bizim soyumuz taa orta asyaya kadar (bin yıl öncesine kadar) bellidir.. Senin soyun nereden gelmiş onu anlat hele..

Ben manavim aslan parcasi arastir bakayim

Ben de YÖRÜK'üm "aslan parçası"..
    Sen ne kadar Türk'sen ben de o kadar Türk'üm..
    Senin bir Türk kavminden gelmiş olman diğer Türk kavimleri hakkında atıp tutma hakkını vermez..
    Önüne gelene "devşirme" diyemezsin.. Tarihi bilmiyorsan işkembeden sallayamazsın..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.