Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Okumanın Anlamı Kalmadı !

20
Cevap
1
Favori
1.183
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Okumanın Anlamı Kalmadı !
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      113 Mesaj
      08 Ağustos 2018 16:59:08 Konu Sahibi
      Çok çalışıyorsun.Okulu kazanıyorsun.Bitirince iş bulabilir miyim sorunu oluyor.İş bulsan bile alacağın para ile ne yapabilirsin ki ?
      Oyun bilgisayarı 5.000 tl olmuş.Hiçbir teknolojik alet alamassın.Araba fiyatları ortada.Yurtdışından gelen birisi krallar gibi tatil yaparken sen kendi ülkeni gezemessin.Bu şartlar içinde okumanın ne artısı var ? Ülkede gıda almak bile lüks oldu.

|
      |

Yazıyımda dolu gözüksün
    • 08 Ağustos 2018 17:04:37
      Hakkaride molotof bilimleri okursan olur tabi :D

• Teğmen
      113 Mesaj
      08 Ağustos 2018 17:07:25 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C05360BD4

Hakkaride molotof bilimleri okursan olur tabi :D
      1 milyon üniversite mezunu işsizin hepsi hakkari de okuyor değilmi zeki üye !

Yazıyımda dolu gözüksün
    • 08 Ağustos 2018 17:08:47

Hakkını vererek adam akıllı üniyi okuyan kişi nası işsiz kalabilir? Hadi bu ülkede kalırsın yurt dışına başvuru yaparsın çalışma izni alır orada hayatına devam edersin.
      |
      |
      SıradanCanlı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      113 Mesaj
      08 Ağustos 2018 17:12:29 Konu Sahibi
      quote:

Hakkını vererek adam akıllı üniyi okuyan kişi nası işsiz kalabilir? Hadi bu ülkede kalırsın yurt dışına başvuru yaparsın çalışma izni alır orada hayatına devam edersin.
      git şurdan troll.kayıt tarihine bak.donanım bölümüne hiç yazmayıp direk konu dışına yazmışsın.Herkes senin gibi partiden para almıyor.

Yazıyımda dolu gözüksün
    • 08 Ağustos 2018 17:13:46

Kaç binlik üniversite-bölümden mezun oldun da işsizsin?
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      08 Ağustos 2018 17:15:55 Konu Sahibi
      quote:

Kaç binlik üniversite-bölümden mezun oldun da işsizsin?
      Sana son kez yazıyorum.Konuyu dikkatli okursan önemli olan meslek bulmak değil.İş bulsan bile aldığın para ile ne yapabilirsin bunu sordum.Kendi ülkende tatil bile yapamassın.O zaman üniversite okumanın ne anlamı var ???

Yazıyımda dolu gözüksün
    • 08 Ağustos 2018 17:18:11

Şöyle ki bu devirde üniversite okumayanı adamdan saymıyorlar (eğer baba parası yoksa) bu gerçeği geçelim. Eğer düzgün bir üniversiteyi hakkıyla bitirirsen yurt dışında çalışabilirsin.(örneği çok araştırırsan bulursun) Üniversite okuyarak 5 bin TL maaş alırsın ama okumazsan 1600 TL anca alırsın bir de ağır iş altında ezilirsin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      659 Mesaj
      08 Ağustos 2018 17:25:41
      Ben özel üniversitede okuyorum yıllık 24 bin lira veriyoruz kredi çekiyoruz babamın totosundan terler akıyor beni okutmak için ama almanyada çalışan birisi tek maaşla tüm okul parasını ödeyebiliyor

4 bin euro = 24 bin lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      113 Mesaj
      08 Ağustos 2018 17:27:48 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

Ben özel üniversitede okuyorum yıllık 24 bin lira veriyoruz kredi çekiyoruz babamın totosundan terler akıyor beni okutmak için ama almanyada çalışan birisi tek maaşla tüm okul parasını ödeyebiliyor

4 bin euro = 24 bin lira
      Anlatamıyorsun kimseye.İnsanlar asfalt yemeye razı olmuşlar.

Yazıyımda dolu gözüksün
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      08 Ağustos 2018 17:31:34
      okumanın heyecanı meyecanı yok

test kitabının içinde kalmadı soru
      liseliler zıplıyor forumda kangru sanki
      yeter artık bi bitmedi tyt ayt
      bi de kafamıza vurur dandik konuları
      |
      |

Kötü bir gerçek şüpheden yeğdir
    • Yüzbaşı
      805 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Francis .J. Underwood

08 Ağustos 2018 17:53:29
      Para için mi okuyoruz sanki para isteyen gider girişimci olur veya ticaret yapar. veya meslek sahibi olur.

• Teğmen
      113 Mesaj
      08 Ağustos 2018 18:02:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Francis J. Underwood

Para için mi okuyoruz sanki para isteyen gider girişimci olur veya ticaret yapar. veya meslek sahibi olur.
      Ne için okuyorsun peki? Dünya barışı,yeni dünya düzeni,faydalı teknoloji ???
      Hem ben saraylarda oturalım,özel jetlerle ulaşım sağlayalım demiyorum.Avrupada gayet normal olan gıda,teknoloji,tatil fiyatlarının bizde aşırı lüks olması ve ne kadar para alırsan al bunları yapamayacağını anlatıyorum.

Yazıyımda dolu gözüksün
    • Yarbay
      3943 Mesaj
      08 Ağustos 2018 18:07:46
      Oku bosver, dunya degisti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Vodafone smart 6 kullanıcısı(2015 ten beri)||PC: Anakart Asus m5a87||cpu amd phenom 2 x2 565|||GPU Amd radeon sapphire r9270x 2GB 256 bit gddr5||PSU 450W bir psu işte||Tablet:Acer bir şey 1 gb ramli ekranı kırık ama idare ediyor
    • Binbaşı
      1050 Mesaj
      08 Ağustos 2018 18:09:52
      Üniversite işkur mu? Meslek edindirmr kursu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      805 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Francis .J. Underwood

08 Ağustos 2018 18:10:13
      quote:

Orijinalden alıntı: SıradanCanlı

Ne için okuyorsun peki? Dünya barışı,yeni dünya düzeni,faydalı teknoloji ???
      Hem ben saraylarda oturalım,özel jetlerle ulaşım sağlayalım demiyorum.Avrupada gayet normal olan gıda,teknoloji,tatil fiyatlarının bizde aşırı lüks olması ve ne kadar para alırsan al bunları yapamayacağını anlatıyorum.

Alıntıları Göster
      ilk önce kendini tanımalısın. sonra da bu hayatta hangi alanda başarılı olacagını çözmelisin ve yetenek de seni bir yere kadar götürdüğü için kendini sürekli geliştirmelisin. kendini geliştirmenin altın kuralı da temel kurmaktan geçer.

bu temel için en uygun ortam üniversitedir. hem hayata bakış açın gelişir hem de geleceğinin var oldugu o ilgi alanının temelini koyarsın. üniversiteyi bitirdikten sonra bu alanda başarılı olacaksın diye bir kural yok ama geçiş dönemi için gereklidir.

kimisi üniversite okur kimisi de öyle olgunlukla bu hayatı yaşar ki üniversite okumadan istedigi hayatı elde eder sonra da o üniversitelerde okuyanların patronu olur.

sizdeki sıkıntı şu. üniversite olsun da farketmez, bölüm farketmez. pederin gönlü razı olsun. komşunun oğlu üniversitede okuyor sen boş boş geziyorsun demesinler. toplum baskısı yüzünden. ama ondan ziyade dedigim gibi belki de iyi bir politikacı olacak birisi gidip öğretmen oluyor sonra da üniversite bitirdim bla bla.

ilk önce kendini tanımalısın efendim. üniversiteyi senin o geleceğinin temeli olarak görmelisin para kazanacağın bir yer değil. para kazanmak için dediğim gibi git ticaret yap, girişimci ol, meslek sahibi ol. senin neyine üniversite.

Avrupa iyise gidin o zaman oraya kardeşim. Bu ülkede böyle bunu kabullenmeniz lazım. Ne kadar para alırsan al bunları yapamayacaksın..

EE yani?
      |
      |

• Yüzbaşı
      805 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Francis .J. Underwood

08 Ağustos 2018 18:12:16
      quote:

Orijinalden alıntı: Heinz Guderian

Üniversite işkur mu? Meslek edindirmr kursu mu?
      zihniyet böyle hocam boşver
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
SEO
SEO
paykasa
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.