Şimdi Ara

Okumanın anlamı kaldimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ort memur maaşı 5000-7000 civarı

Asgari ücretli ilkokul mezunu

Memur üniversite

2-3 bin lira fark için o kadar okumaya değer mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım kalmadı.

• Napalım ki elde zanaat yok.

• Şu saatten sonra Üni okuyanda kafa yoktur

• Ne yapmalı okumayan

• kafana koydugun bir seyde uzmanlasmamiz gerekli

• BenYoruldumHayat B kullanıcısına yanıt

Çoban ol ondan iyi

• okuyarak zengin olunduğunu kim söyledi? büyük işletmelerin neredeyse hepsi çıraklıktan yetişme, işi öğrenip kendi işletmelerini açanlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Üniversite okumak bu ülkede zaman kaybı. Liseden başlayarak ilgi duyduğun alanda kendini geliştirmek daha iyi. Mesela ben şimdiki aklım olsaydı 3 boyutlu modelleme gibi alanlarda kendimi geliştirirdim üniversiteye gitmeden

• iibf okuma da ne okursan oku ama geneli boş bazıları hariç

• gsrn94 kullanıcısına yanıt

Zanaat olsa ne yazar 3 tane zanaatım var ya asgari ücret kazandırıyor ya da asgari ücretten 200 lira fazla.

• Okunmaz artık eskidendi o

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • gsrn94 kullanıcısına yanıt

zanaat olan da artık aşırı bir kazancı yok merak etme paranın değer kaybı herkesi etkliyor

• okudum yurtdışında çıktım şuan 800bin dolar nakitim var yaş 40 altı, eğer okumamış olsaydım şuan memlekette 4000 liraya talim edip benden büyüklere çay taşıyordum ve araba kredisinin 5. yılı da bitti kaldı 15 yıl diyordum. boşvererek hiçbirşey düzelmez, ağlayarak da düzelmez.

eğer türkiyede maaşlar 4000 liraysa, o zaman türkiye ucuz memlekettir. çalışmadığın zamanlarda kaçmak için idealdir. evler de çok ucuz. 50bin dolara orta ayar, 100bin dolara orta ayar üstü, 200 bin dolara da saray alabiliyorsun. 200bin dolara yurtdışında şehir merkezine yaklaşamazsın.heryerin avantajı dezavantajı vardır. oyunu kuralına göre oynarsan ve yeri geldiğinde no pain no gain dersen ve pancar motoru gibi pati çekerek yoluna bakarsan, sorunlara "babanız gelsin" diyebilirsin kanka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Insanno8693 -- 7 Mayıs 2022; 16:26:6 >
  • Bir yem çuvalı olmuş 300 tl ve koyunların önüne attığında 1 gecede bitiriyorlar sadece.

• sen okuma

• Insanno8693 I kullanıcısına yanıt

200 bin dolara saray değil, normal bir siteden 2+1 veya 3+1 ev alıyorsun haberin olsun. yeni yapılan düzgün sitelerde de evler 5-6 milyon tl. bahsettiğim fiyatlar da ortalama bi ilçe için

• asgari ücrete çalışmana gerek yokki git forklift öğren 1 haftada öğrenirsin 6 bin tl maaş alırsın yada git güvenlik görevlisi ol 6k alırsın yada git kurye ol 7-8k alırsın

• simityayınları kullanıcısına yanıt

istanbuldan bahsediyorsun sanırım,orda şuan emlak balonu var. enflasyon yükseldi diye ev fiyatlarını şişirdiler balonun inmesi çok sürmez.yada o yükselen fiyattan bir üst seviyeye çıkması çok uzun zaman alır desem daha doğru olur. 200bin dolar şuan 3milyon tl yapıyor bence gayet iyi bir ev alınabilir balona rağmen.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.