Şimdi Ara

Okuma Alışkanlığı Kazanmak İçin Kısa ve Etkili Kitap Önerisi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşıma doğum günü aracılığıyla okuma alışkanlığı kazandırmak istiyorum. 16 yaşında kız.
    Edit: Satranç, Fareler ve İnsanlar, Yaşlı Adam ve Deniz gibi kısa ama etkisi uzun kitaplar arıyorum, hani okurken bunun gerçekten zevkli olduğunu fark edecek, bitirdiği zaman bir eksiklik hissedip başka kitaplar aramaya başlayacak. Kız olduğu için pek tahmin edemiyorum nasıl kitaplar sevdiğini, dediğim gibi zaten pek kitap okumuşluğuda yok ama kendisi de bir yerlerden başlamak istiyor. Emin olmasamda yukarıdakilerin aksine sevgi, aşk (ergence değil tabi) gibi temalar ona daha uygun olur galiba.

Dün biraz araştırdım da Kürk Mantolu Madonna ve Şeker Portakalı ilgimi çekti şu an onlar var listemde bu kitaplar hakkında fikriniz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutlik48 -- 12 Şubat 2014; 16:26:05 >

• IQ'suna bağlı; kendini zeki sanıyor ise Olaslılıksız, gerçekten zeki ise Suç ve Ceza, geri zekalı ise zeka soruları kitabı al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

IQ'suna bağlı; kendini zeki sanıyor ise Olaslılıksız, gerçekten zeki ise Suç ve Ceza, geri zekalı ise zeka soruları kitabı al.

Kısa dedim olasılıksız demişsin, zeki olduğunu temin edebilirim, seninki ne düzeyde acaba ?
  • mutlik48 M kullanıcısına yanıt
    Şeker Portakalı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oliver555444

Listeye ekledim saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlik48

quote:

Orijinalden alıntı: oliver555444

Listeye ekledim saol

Alıntıları Göster
    Arkadaşım Okuma Alışkanlığı Kazansın İstiyorsan Aziz Nesin : Şimdi ki Çocuklar Harika Kitabını Almanı Öneririm 16 Yaşındaki Birine Uygun Bi Kitapdır.

Eğer Zekası Gelişsin İstiyosan Ne Bileyim Git Test Kitabı Falan Al
  • Suç ve Ceza önerilmiş ilginç.
    Polisiye/cinayet türüne ilgisi varsa Agatha Christie'nin romanları olabilir kısa ve çabuk okunur. Sürükleyici olduğundan alışkanlık kazandırabilir. Ama özellikle bir tür varsa aklında ona uygun düşünelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArchiStudent

Suç ve Ceza önerilmiş ilginç.
    Polisiye/cinayet türüne ilgisi varsa Agatha Christie'nin romanları olabilir kısa ve çabuk okunur. Sürükleyici olduğundan alışkanlık kazandırabilir. Ama özellikle bir tür varsa aklında ona uygun düşünelim.
    vahşetin çağrısı veya beyaz diş jack london
  • quote:

quote:

IQ'suna bağlı; kendini zeki sanıyor ise Olaslılıksız, gerçekten zeki ise Suç ve Ceza, geri zekalı ise zeka soruları kitabı al.

Kısa dedim olasılıksız demişsin, zeki olduğunu temin edebilirim, seninki ne düzeyde acaba ?

Kısa kitapla kimseye kitapları sevdiremezsin, üzgünüm ama öyle. En kısa kitap olarak Sineklerin Tanrısı'nı okumasını tavsiye ederim. Ama eğer gerçekten bir kitaba vurulmak, kitap alışkanlığı kazanmak istiyorsa Suç ve Ceza'yı okumalı. Olasılıksız'ı yazma sebebim, bu kitabı tavsiye edecek ergenlerin önünde geçmekti.
    Ayrıca 16 yaşına gelmiş bir insana çocuk muamelesi yapanlardan daha zekiyim. 16 yaşındakilere göre kitap=30 yaşındakilere göre kitap=70 yaşındakilere göre kitap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wheel -- 12 Şubat 2014; 15:29:53 >
  • quote:

quote:

quote:

Kısa kitapla kimseye kitapları sevdiremezsin, üzgünüm ama öyle. En kısa kitap olarak Sineklerin Tanrısı'nı okumasını tavsiye ederim. Ama eğer gerçekten bir kitaba vurulmak, kitap alışkanlığı kazanmak istiyorsa Suç ve Ceza'yı okumalı. Olasılıksız'ı yazma sebebim, bu kitabı tavsiye edecek ergenlerin önünde geçmekti.
    Ayrıca 16 yaşına gelmiş bir insana çocuk muamelesi yapanlardan daha zekiyim. 16 yaşındakilere göre kitap=30 yaşındakilere göre kitap=70 yaşındakilere göre kitap.

Ya eleştirim kitap önerinden dolayı değil şu zeki sanıyor, gerçekten zeki, dediğin için sinirli bir anıma geldi bir de çok yakın bir arkadaşım olduğu için işte kusura bakma. Ya tabiki haklısın yani okuma alışkanlığı kazanması için uzun sürükleyici kitaplar daha iyi ama şimdi bilmem kaç ay hatta yıldır doğru düzgün kitap okumayan birine bir anda 700 sayfalık kitap almak da yanlış olmaz mı ?
  • Satranç, Fareler ve İnsanlar, Yaşlı Adam ve Deniz gibi kısa ama etkisi uzun kitaplar arıyorum, hani okurken bunun gerçekten zevkli olduğunu fark edecek, bitirdiği zaman bir eksiklik hissedip başka kitaplar aramaya başlayacak. Kız olduğu için pek tahmin edemiyorum nasıl kitaplar sevdiğini, dediğim gibi zaten pek kitap okumuşluğuda yok ama kendisi de bir yerlerden başlamak istiyor. Emin olmasamda yukarıdakilerin aksine sevgi, aşk (ergence değil tabi) gibi temalar ona daha uygun olur galiba.

Dün biraz araştırdım da Kürk Mantolu Madonna ve Şeker Portakalı ilgimi çekti şu an onlar var listemde bu kitaplar hakkında fikriniz nedir ?
  • Harry potter serisinin ilk kitabını mı alsam diye düşünmeye başladım, beni kitap okumaya başlatan o seriydi ama çok mu hafif kaçar acaba, ne dersiniz ?
  • quote:

Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşıma doğum günü aracılığıyla okuma alışkanlığı kazandırmak istiyorum. 16 yaşında kız.
    Edit: Satranç, Fareler ve İnsanlar, Yaşlı Adam ve Deniz gibi kısa ama etkisi uzun kitaplar arıyorum, hani okurken bunun gerçekten zevkli olduğunu fark edecek, bitirdiği zaman bir eksiklik hissedip başka kitaplar aramaya başlayacak. Kız olduğu için pek tahmin edemiyorum nasıl kitaplar sevdiğini, dediğim gibi zaten pek kitap okumuşluğuda yok ama kendisi de bir yerlerden başlamak istiyor. Emin olmasamda yukarıdakilerin aksine sevgi, aşk (ergence değil tabi) gibi temalar ona daha uygun olur galiba.

kürk mantolu madonnayı kesin sever ama sınıftaki kızların okuduğu olarak sabah uykum , yıldızların altın da felan okuyor hepsi yarın sorarım güzel mi diye yada araştır istersen
  • İnsan Ne Ile Yaşar Kitabını tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drybeansandrice

İnsan Ne Ile Yaşar Kitabını tavsiye ederim
    Amin Maalouf - Semerkant
    İnce ama olayları hızlı ve meraklı geçen bir kitaptır. Amin Maalouf'un diğer kitapları da akıcıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aalicim

Amin Maalouf - Semerkant
    İnce ama olayları hızlı ve meraklı geçen bir kitaptır. Amin Maalouf'un diğer kitapları da akıcıdır.

Alıntıları Göster
    Edebiyat bölümü okumama rağmen çok roman okumamış biri olarak : Jonathan Livingston- Martı , Antoine de Saint-Exupéry- Küçük Prens , Cervantes - Don Kişot
  • quote:

Orijinalden alıntı: Svensk8

Edebiyat bölümü okumama rağmen çok roman okumamış biri olarak : Jonathan Livingston- Martı , Antoine de Saint-Exupéry- Küçük Prens , Cervantes - Don Kişot

Alıntıları Göster
    Ben kürk mantolu madonna kitabını okudum, ben de çok okuma alışkanlığı kazanamayanlardanım, başladığım kitap çok bitirdiğim kitap ise azdır. Senin durumundaki kişiden farklı olarak ben okumayı isteyip de kendimi uzun zaman odaklıyamıyorum sonra devam ederim deyip bırakıyorum. Sen okumayı istemesini istiyorsun. Bilmiyorum bu mesajımda sana bir katkım olur mu ama ben o kitabın sonunu görmek istedim, okudum ve etkilendim. Etkisi de bir süre devam etti bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdzen

Ben kürk mantolu madonna kitabını okudum, ben de çok okuma alışkanlığı kazanamayanlardanım, başladığım kitap çok bitirdiğim kitap ise azdır. Senin durumundaki kişiden farklı olarak ben okumayı isteyip de kendimi uzun zaman odaklıyamıyorum sonra devam ederim deyip bırakıyorum. Sen okumayı istemesini istiyorsun. Bilmiyorum bu mesajımda sana bir katkım olur mu ama ben o kitabın sonunu görmek istedim, okudum ve etkilendim. Etkisi de bir süre devam etti bende.

Alıntıları Göster
    kısa ve sürükleyici şeyler alabilirsin , 500-600 sayfalık kitabı kaç günde bitireceği meçhul...Sherlock Holmes alabilirsin hem bütçeni yormaz hem de kısa güzel hikayeler , okurken sıkılmaz ve hoşuna gider diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

kısa ve sürükleyici şeyler alabilirsin , 500-600 sayfalık kitabı kaç günde bitireceği meçhul...Sherlock Holmes alabilirsin hem bütçeni yormaz hem de kısa güzel hikayeler , okurken sıkılmaz ve hoşuna gider diye düşünüyorum

Ben de bizzat okuyorum sherlock holmes'u harry potterdan sonra okumayi birakmami engelleyen limandir kendileri
    Polisiye temalı çok güzel öneriler geliyor ama emin olmasam da pek sevecegini düşünmüyorum. Şu an aklımda Şeker Portakalı ve Kürk Mantolu Madonna var bunları alacağım galiba.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Ben de bizzat okuyorum sherlock holmes'u harry potterdan sonra okumayi birakmami engelleyen limandir kendileri
    Polisiye temalı çok güzel öneriler geliyor ama emin olmasam da pek sevecegini düşünmüyorum. Şu an aklımda Şeker Portakalı ve Kürk Mantolu Madonna var bunları alacağım galiba.

Alıntıları Göster
    Kısa diye bir ayrım yapma kitap insanı sürüklerse 1000 sayfa bile okunur. Monte Kristo Kontu'nu öneririm elimden bırakamıyorum kitabı çok güzel, arkadaşın Ezel izlediyse daha da bir bağlanır kitaba.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.