Şimdi Ara

okulu bitirdin, işe de girdin yok mu hala biri? :)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
16
Cevap
1
Favori
467
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> okulu bitirdin, işe de girdin yok mu hala biri? :)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    262 Mesaj
    yav amma çok duyuyorum bu soruyu bu günlerde ne bu Türk milletindeki evlilik, evlendirme merakı anlamadım daha 23 yaşındayım, yeni mezun oldum işe girdim. Ne askerlik var ne başka bişey. Zaten hep çalışmayla geçti hayatım, bi şöyle rahat rahat yurtdışı falan gezeyim... Millet benim derdime düşmüş arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Glorious_ -- 7 Ocak 2014; 21:59:30 >

|
    |

Orijinalden alıntı: _Glorious_

yav amma çok duyuyorum bu soruyu bu günlerde ne bu Türk milletindeki evlilik, evlendirme merakı anlamadım daha 23 yaşındayım, yeni mezun oldum işe girdim. Ne askerlik var ne başka bişey. Zaten hep çalışmayla geçti hayatım, bi şöyle rahat rahat yurtdışı falan gezeyim... Millet benim derdime düşmüş arkadaş

ben evlenip boşandım. ne hikmetse çevremdekilere batıyor mu ne oluyorsa evlen baskısı başladı. malesef ben de ilk evlenirken o baskıyı çok yaşadım. şimdilerde de var ama sallamıyorum ayrı mesele..
    |
    |

• Yüzbaşı
    965 Mesaj
    Evlen birlikte gezersin.
    |
    |
    Millet birbirinin uçkuru ile ilgilenmek ve bunun hakkında konuşmaktan hoşlanıyor o yüzden. Bunu televizyonu açtığında da görebilirsin, kahvede de , iştede , okulda da. Boşver sen önce hele askerliğini yap. Askerlik adamı değiştirir. Git gel sonra düşünürsün bunları.
    |
    |
    30 yaşındayım mezun olalı 7 sene oldu 7 senedir bende aynı lafları duyuyorum.bir kulağımdan giriyor diğerinden çıkıyor evlenmeyi düşünmüyorum daha yaşımız kaç ki benim için ideal evlenme yaşı 38-40 arası o yaşa kadar bana kimse evlenmeden laf etmesin yeter diyorum en güzel çağımızı evlilik ile harap etmeyelim.......

Üzülme der Mevlana... ''İstedigin birsey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da olmamasi gerektiği için olmuyordur''...

"Kismet ederse Mevlâ; el getirir, yel getirir, sel getirir.. Kismet etmezse Mevlâ; el götürür, yel götürür, sel götürür.."
    (Hz. Mevlana)

• Yüzbaşı
    327 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: uğur4105

30 yaşındayım mezun olalı 7 sene oldu 7 senedir bende aynı lafları duyuyorum.bir kulağımdan giriyor diğerinden çıkıyor evlenmeyi düşünmüyorum daha yaşımız kaç ki benim için ideal evlenme yaşı 38-40 arası o yaşa kadar bana kimse evlenmeden laf etmesin yeter diyorum en güzel çağımızı evlilik ile harap etmeyelim.......

Evlilik hayatı harap etmek değildir dostum.
    İnşallah rabbim larşınıza istediğin gibi hayırlı Bi kısmet çıkarır da Bi başınıza yaşamaktan kurtulursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Emr-i Bârî olmayınca sanma bir çöp deprenir.
  • Teğmen
    233 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Şeriat Sucuğu

quote:

İnşallah rabbim larşınıza istediğin gibi hayırlı Bi kısmet çıkarır da Bi başınıza yaşamaktan kurtulursunuz.

Sen bu zaman hatunlarinin ne kadar cilgin ve kaprisli oldugunu bilmiyosun herhald. Ben cariye gibi olursa anca o zamn..

• Teğmen
    167 Mesaj
    Sap geldik sap gidecegiz bu gidişle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: AC-130

quote:

quote:

Sen bu zaman hatunlarinin ne kadar cilgin ve kaprisli oldugunu bilmiyosun herhald. Ben cariye gibi olursa anca o zamn..

Ben de yeni evliyim. Kasım ayının başında evlendim. Bu zaman hatunlarının nasıl olduğunu da biliyorum. İnşallah rabbim karşınıza aklı başında insanlar çıkarır.

kendini bilmez çok ama sizin niyetiniz iyi olduktan sonra rabbim karşınıza çıkarır doğru insanı inşallah.

Wvlilik şöyle kotu botle kotu demeyin o yüzden.

|
    |
    Emr-i Bârî olmayınca sanma bir çöp deprenir.

• Yüzbaşı
    377 Mesaj
    32 yaşındayım, 2 yıl önce evlendim. Askerden sonra evlenene kadar uzak-yakın bütün çevrem "hadi evlen artık" baskıları, istekleri, önerileri yapıyordu. Ki! ta ki sözlenene kadar. Ne zaman ki sözlendim etrafım boşaldı, paraya ihtiyacı vardır diye kimse hal hatır bile sormaz oldu, tek başıma 60000 TL (sadece babam eşimin bileziklerini aldı) lik borca girdim, evlendim, çocuğum oldu. 2 yıldır halen borç ödüyorum. Bekarken arkadaşlarla gezerken; "ya yanında para varmı, şu atm yi görmüşken sen ver ben kart borcunu yatırayım evde ben sanan veririm" diyen arkadaşa çıkarır 500-1000 verirdim. Evli olupta cebinde 20 TL olmayanları görünce ayıplardım. Doğruymuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntticaret -- 8 Ocak 2014; 0:33:14 >

quote:

Dostum çevremde o kadar örnek var ki ben 30 yaşındayım ama 23 gibi duruyorum evli olsam dertten kederden 40 gibi dururdum Allah iyileri çıkarsın karşımıza ama o iyiler de bize denk gelmez ki belki saçma gelecek ama bazen bekar olduğum için Allaha şükür ediyorum.....

|
    |

Üzülme der Mevlana... ''İstedigin birsey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da olmamasi gerektiği için olmuyordur''...

"Kismet ederse Mevlâ; el getirir, yel getirir, sel getirir.. Kismet etmezse Mevlâ; el götürür, yel götürür, sel götürür.."
    (Hz. Mevlana)

• Yüzbaşı
    262 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ntticaret

32 yaşındayım, 2 yıl önce evlendim. Askerden sonra evlenene kadar uzak-yakın bütün çevrem "hadi evlen artık" baskıları, istekleri, önerileri yapıyordu. Ki! ta ki sözlenene kadar. Ne zaman ki sözlendim etrafım boşaldı, paraya ihtiyacı vardır diye kimse hal hatır bile sormaz oldu, tek başıma 60000 TL (sadece babam eşimin bileziklerini aldı) lik borca girdim, evlendim, çocuğum oldu. 2 yıldır halen borç ödüyorum. Bekarken arkadaşlarla gezerken; "ya yanında para varmı, şu atm yi görmüşken sen ver ben kart borcunu yatırayım evde ben sanan veririm" diyen arkadaşa çıkarır 500-1000 verirdim. Evli olupta cebinde 20 TL olmayanları görünce ayıplardım. Doğruymuş...

İbret oldun bana abi

|
    |

• Yarbay
    6227 Mesaj

Konu bomba..
    |
    |
    Kuzenim 40'a yaklaştı herhalde ailesi rahat 15 yıldır baskı yapıyor evlen diye. Bir kız buldu anlaşmışlar tanışmaya gelecekti. Ailesi feci sevindi tabi balrog'dan kaçan hobbit hızıyla evi boyadılar eşyaları değiştirdiler kız gelecek diye Sonra anlaşamadılar kız hiçbir zaman gelmedi. Ailesi de Sabetay Sevi'nin Müslümanlığa geçtiğini duyan Yahudi gibi öyle kalakaldı.
    |
    |

İki taraflı anlayış olacak en azından biri memur olacak eşlerden ve tabiki ikiside çalışacak tek maaşla bu devirde ev geçindirmek co zor der giderim
    |
    |
    20 Yaşındayım hem okuyorum hem çalışıyorum birde daha bunun askerliği var evlenmek bu zamana kadar aklımdan bile geçmedi evlenip napıcam daha çok var . Minumum 30 maxsimum 35 yaş arası evlenirim gibime geliyor . Ve kim bilir şuanda evlenceğim kadın ne yapıyor merak ediyorum
    |
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.