Şimdi Ara

Okulda 3D Sinema / Film Gösterimi Hakkında Herşey,

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
7
Favori
22.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir akrabam okullarda 3d sinema gösterimi yapmaktadır, Bana bu okulda 3d sinema hakkında bir şeyler sordu bende araştırdıklarımı ihtiyacı olan herkesle paylaşmak istiyorum, bu konuyu burda açtım, umarım yardımcı olur,
    Okulda 3D sinema fikri son yılların en popüler iş fikri haline gelmiş, Buradaki iş okullarda okul aile birlikleri ile anlaşıp okulun konferans salonunda lisanslı 3D filmi oynatarak öğrencilere ek sosyal aktivite sunulması ve kazanç elde edilmesi prensibine dayanıyor. Okuldaki her öğrencinin bu tip aktivitelere katıldığını varsayarsak en az bir okulda bin öğrenci olsa girişimci bir okuldan en az bin lira gelir elde edebiliyor aynı zamanda okul aile birliğide bin lira kazanıyor, öğrenciler ise 2 liraya 3D sinema izlemiş oluyorlar.

Şimdi okulda 3D sinema donanımları nedir, ne tür cihazlar gerekir bunları inceleyelim,

Şimdi ilk olarak okullarda 2 tip gösterim oluyormuş,

Birincisi Okulda 3D sinema sistemi, Anaglif 3D sistem dediğimiz kırmızı mavi gözlüklerle yapılan sistemdir,
    En uygun fiyata bu sistemi mal edebilirsiniz,
    Yapmanız gereken izleyici sayısı kadar kırmızı mavi gözlük almak ve HD projeksiyon ile beyaz perde de filminizi oynatmaktır. Dezavantajları ise anaglif sistem baş ağrısı yapmaktadır, renk kaybı oluşacağı için seyir zevkinide kötü etkilemektedir. Verimli bir 3D alınamamaktadır. Pek tavsiye etmiyorum.

İkinci Okulda 3D sinema sistemi ise polarize 3D sistemdir. Polarize sistemlerde gümüş perde ve polarize FPR (pilsiz sinema gözlüğü) 3D gözlük kullanılır.
    3D polarize sistemlerde ise yine aynı şekilde tek projeksiyonlu modülatörlü sistem ile birlikte diğer bir seçenek çift projeksiyonlu 3D Polarize sistem mevcuttur.
    Çift sistemin taşınabilir sistem gereksinimi nedeniyle pek tercih edilmeyen kurulumu zor ve uğraş verici hantal bir 3D donanım bileşenlerine sahiptir. bu nedenle pek tercih edilmezler. Burda mika veya polarize cam filtreler kullanılır. Stereo 3D çıkış verebilen bir bilgisayar ile 2 adet projeksiyon cihazı kullanılır.

OKulda 3D sinema sistemleri arasında en basit kullanıma sahip sistem 3D polarizasyon modülatörlü XD-Pro sistemidir, XD-Pro sistemde bir medya player veya laptop ile 3D film oynatılır. Yani bir 3D bilgisayara ihtiyaç yoktur. 3D projeksiyondan gelen görüntü 3D Poarizasyon modülatörü ile filtrelenerek gerekli sağ ve sol görüntü ayrıştırılır. Bu şekilde gümüş perdeden yansıyan sağ ve sol görüntü 3D FPR gözlükler sayesinde doğru göze ulaşarak izleyicilerin 3D görmelerini sağlanır.

Yeteri kadar anlatmaya çalıştım, Bu konuda daha detaylı bilgi istenirse konuya devam olarak okulda 3D sinema gösterimleri hakkında bilgi verebilirim.

Kaynak ve öneri linkler;

Okulda 3D Sinema Bayilik :http://www.tedev.com.tr/okulda-3d-sinema-bayilik
    FPR Gözlük:http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/lg-3d-gozluk-tv-3-boyutlu-fpr-pasif-4-adet-67619247
    3D Gümüş Perde:http://3ddonanim.com/nedir-nasil-calisir/3d-gumus-perde-nedir-nasil-calisir/
    3D Gümüş perde:https://www.google.com.tr/search?q=g%C3%BCm%C3%BC%C5%9F+perdesi&rlz=1C1ASUM_enTR488TR488&oq=g%C3%BCm%C3%BC%C5%9F+perdesi&aqs=chrome..69i57j0l2j69i61.8221j0j7&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=polarize+g%C3%BCm%C3%BC%C5%9F+perdesi
    3D Modülatör:http://www.xd-pro.com/
    Tek Projeksiyonlu 3D Modülatörlü Pasif Polarize 3D Sinema Paketi:http://www.boyutdijital.com/Okulda-3D-Sinema-Paketi,PR-32303.html

İlgilenenler için örnek uygulama videoları,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 3 Nisan 2015; 8:13:54 >

• okulda 3d kadar gereksiz bir şey yok. okulları iyice ticarethaneye çevirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

okulda 3d kadar gereksiz bir şey yok. okulları iyice ticarethaneye çevirdiler.

kardeşim cahil cahil konuşuyorsun sonra şehitler olunca neden oldu diyorsun sana basit bir zincirleme reaksiyon çizeyim...

Şuan ki sistemde çocukları moron gibi ders çalıştırıyorsun, hayal kurdurtmayıp sınava hazırlıyorsun...

Ancak 3D Sinema gibi Planetaryum gibi özel tiyatrolar gibi gösterimler çocukların zihinsel gelişimi ve hayalgücünü arttırıyor.

Çocukların hayal gücü artarsa ne olur biliyor musun?

Kendini ona göre yetiştirir, yeni teknolojilere daha hızlı adapte olur...

Yurtdışında bu tarz etkinliklere deli gibi önem veriliyor, adamlar buna göre üretim geliştirme yapıyor...

GPS sistemi kuruyorlar, CERN'de nasıl meydana geldiğimizi araştırıyorlar, Mars'a insansız araç yolluyorlar...

Neyle oluyor zannediyorsun?

Orda gösterilen Beni Aya Uçur filminde aya gidiliyor, çocuk heyecanlanıyor, uzaya gitmek istiyor, buraya giderken ihityacımız olacak teknolojileri geliştirmesi gerektiğine inanıyor...

Bu kadar basit çıkışlar yapıldığı zaman dayanamıyorum!!!

Dün akşam TRT'de Robotlar diye bir animasyon filmi vardı... Hiç düşünür müsün acaba adam bu filmleri sadece ticaret yapmak para kazanmak için mi çekiyor?!?

Konuyu bağlıyım, sen teknolojik olarak bağımsız olamıyorsun çünkü çocukların hayal kurmuyor, hayal kurmadığı için de iPhone gibi ürünleri üretemiyor, suriyede kaybolan askerleri bulacak teknolojik gemiyi üretemiyorsun...

Üreten kazanan şirketlerin olmadığı için vergi toplayamıyorsun ve dünyada söz sahibi olamıyorsun...

Söz sahibi olamadığın için de ne terör bitiyor ne şehit bitiyor?!?!

Bir ülkeyi söylemleri batırır unutma!!!

İcat Çıkarma
    Eski köye yeni adet getirme
    O gereksiz, Bu gereksiz
    ticaret kötü, siyaset kötü,
    başına ne gelirse ya meraktan ya ...

bu söylemleri yok etmemiz ve bunların yanlış olduğunun farkına varmamız lazım...

Kalite ayrıntılarda saklıdır, söylediğin kurduğun cümlelere, yaklaşımlara dikkat edeceksin...

Bu şekilde köstek olmak yerine keşke film de çekilse, keşke daha güzel etkinlikler olsa diyeceksin... İnsanlar farkına varacak ve daha kaliteli tüccarları girişimcileri kabul edecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: gozluk3d

quote:

kardeşim cahil cahil konuşuyorsun sonra şehitler olunca neden oldu diyorsun sana basit bir zincirleme reaksiyon çizeyim...

Şuan ki sistemde çocukları moron gibi ders çalıştırıyorsun, hayal kurdurtmayıp sınava hazırlıyorsun...

Ancak 3D Sinema gibi Planetaryum gibi özel tiyatrolar gibi gösterimler çocukların zihinsel gelişimi ve hayalgücünü arttırıyor.

Yurtdışında bu tarz etkinliklere deli gibi önem veriliyor, adamlar buna göre üretim geliştirme yapıyor...

GPS sistemi kuruyorlar, CERN'de nasıl meydana geldiğimizi araştırıyorlar, Mars'a insansız araç yolluyorlar...

Orda gösterilen Beni Aya Uçur filminde aya gidiliyor, çocuk heyecanlanıyor, uzaya gitmek istiyor, buraya giderken ihityacımız olacak teknolojileri geliştirmesi gerektiğine inanıyor...

Dün akşam TRT'de Robotlar diye bir animasyon filmi vardı... Hiç düşünür müsün acaba adam bu filmleri sadece ticaret yapmak para kazanmak için mi çekiyor?!?

Konuyu bağlıyım, sen teknolojik olarak bağımsız olamıyorsun çünkü çocukların hayal kurmuyor, hayal kurmadığı için de iPhone gibi ürünleri üretemiyor, suriyede kaybolan askerleri bulacak teknolojik gemiyi üretemiyorsun...

Üreten kazanan şirketlerin olmadığı için vergi toplayamıyorsun ve dünyada söz sahibi olamıyorsun...

İcat Çıkarma
    O gereksiz, Bu gereksiz

bu söylemleri yok etmemiz ve bunların yanlış olduğunun farkına varmamız lazım...

Kalite ayrıntılarda saklıdır, söylediğin kurduğun cümlelere, yaklaşımlara dikkat edeceksin...

Bu şekilde köstek olmak yerine keşke film de çekilse, keşke daha güzel etkinlikler olsa diyeceksin... İnsanlar farkına varacak ve daha kaliteli tüccarları girişimcileri kabul edecek...

dediklerine katılıyorum yapma etme zihniyeti bizi bu hale getirdi. ama 3d şart değil iyi bir eğitim için. 3d şart olsaydı batı bu zamana verdiği 3dsiz eğitimle gelişmezdi..

hayal kurmak için 3d şart değil...

• şart değil ancak iyi olan her şeyi denemek gerekiyor...

bakın dünyanın önde gelen firmaları şuanda okulda 3d eğitim için deneme yapıyor...

http://www.xpand.me/education/

Türkiyede de 3D Eğitim içerikleri hızla yayılıyor, Doğa kolejlerinden tutun, Bilfen'e final okullarına pek çok okul şuanda 3d eğitim laboratuarları kuruyor...

bu arada yanlış konuşmak istemedim sert çıktıysam kusura bakma...

tezimi desteklediğin için de ayrıca teşekkür ederim... :D
  • Bu konuyu açan arkadaşıma bir öğretmen olarak sonuna kadar katılıyorum. Eğer bir öğrenciyi sadece sınava hazırlayacağım diye diğer sosyal etkinliklerden uzak tutarak ders çalıştırırsan, hayal gücü eksik, dünyadan bihaber bir şekilde yetişir. Derslerini iyi yapan zeki öğrenciler bir şekilde aradan sıyrılır kendini kurtarır. Fakat bizim çok önemsediğimiz fen, matematik veya sözel dersleri tam olarak idrak edemeyen ancak başka alanlarda yetenekleri olan öğrencileri kaybedersiniz. Derslerde başarılı olamayan ancak görsel yetenekleri çok iyi olan öğrencilerin hayal gücünü ve görsel ufkunu genişletirseniz ileride fenni derslerde başarılı olamasalar bile sevdikleri ve yetenekleri oldukları alanlarda başarılı olabilirler. Temel becerileri kazanan öğrencilere zorla birşeyleri öğretmenin anlamı yoktur. Özellikle köyde veya taşrada bazı olanaklara sahip olamayan çocukları bol bol sosyal etkinliklere yönlendirip, bunlardan haberdar etmeliyiz. Örneğin kendim Bitlis'te çalışıyorum ve büyükşehirlerdeki herşeyi bilen gözüaçık çocuklar değiller. Bazı şeyleri gösterdiğimde bilmeyenler var. Kitapların sobada yakmak için kullanılan birşey olduğunu zannedenler vardı. Her türlü teknolojiyi ve ufuklarını açacak her türlü görseli onlara sunmalıyız. Eğer buraya kadar sabredip okuduysanız teşekkür ederim. Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: gozluk3d

quote:

İcat Çıkarma
    O gereksiz, Bu gereksiz

Çok çok yerinde 10 numara bir tesbit. Hayal gücü olmayan hiç bir çocuk yaratıcı olamaz. Ülke üretemeyenlerden oluşan, kabızlar ordusuna döner....

• Okul gösterimleri ile ilgili bir video paylaşımı,

http://youtu.be/iA7_5qHo5P4

araştırdığım kadarıyla Tedev mühendislik bu işin babası, oraya danışabilirsiniz. Telefonda sağolsunlar baya bilgilendirdiler
    http://www.tedev.com.tr/okulda-3d-sinema-bayilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi objektif adam -- 11 Ağustos 2014; 16:02:48 >

• Bende karavan şeklinde 4 kişilik 7D sinema var (aslında hepsi 5D'de neyse)Türkiyede ilk kez
    2011 de karavan içine ben yaptım sonra bir tanede kamyonet kasasına uyguladım
    elimde iki adet hareketli bir adette sabit sistem var (yukarıdaki sistemleri satar veya kiralıyabilirim )

hepsi faal ama öğrencilere eğlendirmekten çok
    eğlendirirken eğitmek amaçlı gösterimler yapmakta fayda var fikrine katılıyorum
    şimdi 3D sistemi kurdum

Optoma GT 750 XL projeksiyon
    LG bp 420 bluray oynatıcı
    LG 1100 vatt ses sistemi,bilgisayar vs var
    3D Polarizasyon modülatörü almam lazım vede pasif gözlük tabi
    bir de film konusunda sıkıntı var
    bilgisi ve yardımı olabilecek arkadaşlara
    yazarsanız iyi olur

elimde Optoma EW 610 ST de var ama onuniçin

Viewsonic VP3D1 3D Video Processor Box - HDMI 1.4 Dönüştürücü veya

optoma 3D-XL 3D Projeksiyon Cihazı Adaptörü - HDMI 1.4a Almam lazım bildiğim bu iki marka var
    vede çokça 7D film var bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: ekinak

Bende karavan şeklinde 4 kişilik 7D sinema var (aslında hepsi 5D'de neyse)Türkiyede ilk kez
    2011 de karavan içine ben yaptım sonra bir tanede kamyonet kasasına uyguladım
    elimde iki adet hareketli bir adette sabit sistem var (yukarıdaki sistemleri satar veya kiralıyabilirim )

hepsi faal ama öğrencilere eğlendirmekten çok
    eğlendirirken eğitmek amaçlı gösterimler yapmakta fayda var fikrine katılıyorum
    şimdi 3D sistemi kurdum

Optoma GT 750 XL projeksiyon
    LG bp 420 bluray oynatıcı
    LG 1100 vatt ses sistemi,bilgisayar vs var
    3D Polarizasyon modülatörü almam lazım vede pasif gözlük tabi
    bir de film konusunda sıkıntı var
    bilgisi ve yardımı olabilecek arkadaşlara
    yazarsanız iyi olur

elimde Optoma EW 610 ST de var ama onuniçin

Viewsonic VP3D1 3D Video Processor Box - HDMI 1.4 Dönüştürücü veya

optoma 3D-XL 3D Projeksiyon Cihazı Adaptörü - HDMI 1.4a Almam lazım bildiğim bu iki marka var
    vede çokça 7D film var bilginize

5D sistemlerle de okullarda gösterim yapabilirsiniz,
    ama sinema gösterimi yapmak istiyorsanız dediğiniz gibi ayrı bir sistem toplamanız gerekecek,
    hangi şehirde bu işi yapmayı planlıyorsunuz, ve bu iş için yatırmayı planladığınız ortalama bütçe nedir, ona göre size en uygun sistemi ve uyumlu donanımları önerebilirim.

• Okulda 3D Sinema'yı elbette bir ticari hizmet ve bir sosyal eğitici aktivite olarak değerlendirebiliriz. Öğrencilerin genç yaşta farklı eğlenceleri deneyimlemelerinin hiç bir olumsuz yanı yoktur, aksine ileri vizyonlarının oluşumunda destekleyicisidir. Buna karşın bu hizmeti veren ürettiği katma değer doğrultusunda ticari çıkarını da edinmesinde hiç bir sorun yoktur. Geri zihniyeti aşalım artık, bu tartışamaya da noktayı koyalım.

Bu işin ticari yanının, hizmeti veren tarafından oldukça kazançlı olduğunu kendimden ve çevremden deneyimliyorum. Ayrıca sunum yaptığım okuldaki öğrencilerin farklı bir eğleyenceyi deneyip memnun kalmaları bana mutluluk veriyor.

Bu noktada okulda 3d sinema bayiliği girişimi planlayanların dikkat etmesi gereken bazı hususlara deyinmeliyim

1. Okulda 3d sinema bayiliği sunan şirketi iyi seçmelisiniz. Girişim süreciniz boyunca sizin çözüm ortağının olacaktır.
    Çözüm ortaklığının kapsamı şunlardır

a) Orjinal 3D film gösterim lisanslama hakkına sahip (resmi yetkili Lisansör) firma ile çalışmalısınız. Bunu anlamanızın tek yolu firmanın tarafınıza Lisans Yetki Bildirimi yapabilmesidir. Şöyle ki; lisansör firma; film prodüktör firması tarafından size yazılı veya sözlü ilgili firmanın yetkilendirilmişmiş olduğunu onaylamsını sağlamsıdır.

a.1) Size farklı dev prodüktörlerin bir ton filmlerini sunan 3d bayilik veren firmalara hiç yaklaşmayın; lisans konusu önemli. Lisansa sahip olduğunu kanıtlayan firma ile iş yapın. Ucuz diye bir firmadan; balıkesir bayiliğini alan arkadaşım (firma ismini vermiyorum) hem lisans iptali yüzünden mağdur oldu, hem de savcılıktan kendisine suç duyurusu geldi....

b) Kaliteli 3D gösterim için tam fonksiyonlu, uyumlu ve mobil 3d donanımları size anahtar teslim verecek ve karşılaştığınız teknik sorunlarda size destek verecek.

c) Size vizyon üretecek; memnun bıraktığınız okul yönetim ve öğrencilerine yeni bir hizmet ile tekrar iş yapmanızı sağlayacak. Örneğin Tedev Mühendislik Ltd nin bana okulda 3d sinema bayiliği ve 1 sene sonrasında edinilen 4d sinema güncellemesi için yazılım + donanım paketini sunması gibi. Kalite ve Vizyon çözüm ortaklığı bu işin sırrı. Bunu unutmayın.

d) kazan -kazan ilkesini benimsemiş firmalarla çalışın!

2. Kaliteli iş yapın

a) Eski nesil anaglyph 3d bir sistemle gittiğiniz okul ne yaptığınız işten memnun kalacak ne de size referans olacaktır. Bu nedenle yeni nesil 3d sistemleri kullanınız. Öğrencileri etkileyin. Siz öğrencileri etkilerseniz, siz de yaptığınız işten katlanarak artan kazanç elde edersiniz. Bunu da yaptığım işten biliyorum :)

b) Anaglyph film kullanmayın. Öğrencileri memnun etmeniz imkansız. Yeni nesil sidebyside 3d filmi tercih edin.

3. Doğru 3D sistemi seçin

a) Aktif sistem yerine pasif sistemin okulda 3d sinema gösterimi için uygun olduğunu size bildirecek bir firma ile çalışın. 3D pasif sistemin gözlük sarfiyatındaki önemini fiili girişiminiz doğrultusunda deneyimleyeceksiniz.

Kalite + Vizyonel iş ortaklığı + network = çok kazançlı bir girişim = okulda 3d sinema

Bu arada ben izmir ve manisa illeri okulda 3d sinema temsilcisiyim. Ege tarafındaki arkadaşlara daha detaylı bilgiler verebilirim. PM pls.

Herkese hayırlı işler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gagafan -- 2 Mart 2013; 10:17:06 >

• Ustad sen hangi firmayı önerirsin ypmk istyrm bu işi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okulda bir film gösteri için lisans almak gerekiyor. Korsan gösteri yapmayın. Lisans almak içinwww.ifamla.com a girin.
  • Geçen hafta okulumuza geldi. Böyle rezil bir sistem olamaz. Çok ama çok kalitesizdi. Belki daha kalitelileri olabilir ama bize gelen gösterim kalitesizdi. Pilsiz gözlüklerden verdiler.
  • 3D konusunda Önem Film. 2 senedir çalışıyorum sorunsuz çalışıyorum hem fiyat hemde seçenek olayı çok iyi daha öncede bu işi yapıyorduk ama önem film gibi kimse tutup personelini Antalyaya teknik servise göndermedi. Bu yüzden Deniz arkadaşa katılıyorum. iki siteleri varwww.baskentsanatmerkezi.com vewww.onemfilm.com

Bu işi yapmak isteyen arkadaşlar. lütfen hakkıyla yapın saçma sapan film gösteripte piyasayı batırmayın. Para kazanıyorsanız hakkını verin sonra bize engel oluyor. Antalyada bu işi yapan varsa pm atsın ortak çalışabiliriz

• evet son zamanlarda bizim cocukların okulunada gelmiş bence mantıklı çocuklar okulu daha çok seviyor .eğlenceli vakit geçirmeleri velilerinde işine geliyor:)
  • Okullarda da kullanılabilir bir model...

Okulda 3D Sinema / Film Gösterimi Hakkında Herşey,
  • epson un yeni çıkardığı bu cihazı incelemiştim, çift projeksiyonlu sistemler çok yer kapladığı ve her seferinde bir ayar gerektirdiği için mobil olarak kullanılacak işlerde biraz zahmetli olabiliyor,
    tek projeksiyonlu 3D modülatörlü sistemler okullar için daha ideal gibi duruyor,
    ancak bir konferans salonuna çift projeksiyon sabitlenip birdaha yeri değiştirilmeyecekse tercih edilebilinir,
  • 10 d sinema sistemi satmaktayım.tamamen kurulu araçlara monteli ups li-10 kişilik 65 bin tl.araçlar20 bin kabin12bin-ups3bin--makina fiyatı 30bin----toplam 65 bin -----kesin olarak ilk 2 ayda da milli egitim onaylı 20 okul da biz ayarlıyoruz.günlük 3000tl kazanç saglıyacaksınız.bu kazancın%30 unu bagış yapacagız okula -net 2100tl sizindir.sözde degil kesin kazançtır.arayın görüşelim.volkan 546 8488878
  • Merhabalar
    Okullarda 3 BOYUTLU gösterim yapabilmek için gerekli tam donanımı; hazır kurulmuş en son sistemi devretmek istiyorum.

ÜÇ BOYUTLU SİSTEM KURMAK BİR UZMANLIK İŞİDİR. SON ZAMANLARDA BOYUT durumu KOMİK AMA 14'e kadar çıktı. DİZİLERE BİLE GEYİK MALZEMESİ OLDU. BOYUT DENEN ŞEY HERŞEYDEN ÖNCE GÖRÜNTÜ İLE İLGİLİDİR. BOYUT DENEN ŞEY GÖRSEL BİR DURUMDUR VE paralaks ve derinlik olarak özelteyebileceğiniz gerçekte üzerine konuştuğumuz İŞ "3 BOYUTTUR". BOYUT DENEN ŞEY, NESNELERİN BOŞLUKTAKİ BULUNUŞ VE GÖRÜNÜŞ ŞEKİLLERİ İLE İLGİLİDİR. BİR FOTOĞRAF İKİ BOYUTLUDUR. Paralaks hatası ile derinlik kazandırılarak 3 boyutlu hissiyatı verilir.

PARALAKS ve polarizasyona dayalı bir sistem kurmadan söz konusu işi yapamazsınız. BU GÖRÜNTÜ VE SES SİSTEMİNİ KURMAK İSTİYORSANIZ BELİRLİ TEKNOLOJİK BİLEŞENLERİ BİR ARAYA GETİRMEK ZORUNDASINIZ. 80 yıl önce stereoscopic denilen kırmızı mavi gözlüklerin atasını oluşturan sistem son zamanlarda yerini çift projeksiyon sistemine bıraksa da en yeni teknoloji POLARİZASYON dur.. Gerçek 3D yi, ya polarizasyon ile ya da Aktif shuter gözlükler ile elde edebilirsiniz. Ancak gösteri yapmak istiyorsanız aktif shuter kullanamazsınız. Tek çözümünüz Türkiye'de belki de bir kaç örneği olan modülatör sistemidir. Modülatörler de kendi aralarında uzak doğu, avrupa ve amerika ürünleri olmak üzere ayrılır. BU DA ELBETTE KALİTEYİ BELİRLER. Kısaca;

1- Polarizasyon Modülatörü ( taklitlerinden ve çin mallarından sakının!!!)

2- 3D projeksiyon cihazı

3- Modüler bir konstrüksiyon ve polarizasyonun oluşabilmesi için gümüş perde ve uyumlu gözlük

4- İyi bir ses sistemi ve 3D HD kalitesinde görüntü oynatıcıya ihtiyacınız bulunmakta.

5- Ara aparatlar ve özel çıkışlar ise olmazsa olmazdır.. Bütün sistemi satın alsanız bile kablo bağlantılarınızın 3D uyumluluğu yoksa yine görüntü alamazsınız.

Modülatör ne kadar önemliyse gümüş perde ve projeksiyon cihazınız ve mediaplayer ınız da o kadar önemlidir. İçerikten bahsetmeye gerek duymuyorum bile..

Konuyla ilgili aşağıdaki linkte devretmek istediğim en son teknoloji ürünlerden oluşan sistemi görebilirsiniz. İyi bir organizasyon ve lisanslı içerik ile güzel gelir kaynağı elde etme şansınız oldukça yüksek.. Linkte tüm donanım ile ilgili ayrıntılı görsel ve bilgiye ulaşabilirsiniz... Dahası için yesilllll@yahoo.com a mesaj bırakabilirsiniz.. Selamlar..

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-organizasyon-ses-isik-goruntu-sistemleri-3d-sinema-okullarda-sinema-mobil-3d-sinema-gumus-perde-124454488/detay/

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.