Şimdi Ara

Okula giden suriyeli cocuklara 200 tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suriyelilerin bol oldugu bir apartmanda yasiyorum. Bizim apartmanda toplamda 9 suriyeli cocuk ilkokula basladi :-) ( 3 aile)
    Alt katimdaki suriyeli kadinin soyledigi kadariyla kisi basi 200 tl okul yardimi almislar ve her ay alacaklarmis.

Çevremde yoksul bir suriyeliye hic rastlamadim. Belki bu benim bulundugum cevre ile kisitlidir yada bana boyle denk geldi bilemiyorum. Evimin etrafinda 3 okul var ve evimin önü okula ulasim yolu olarak kullaniliyor. Bakiyorum öyle gariban, cocuklarimiz var ki :-( neden diyorum neden ilk once bu secenek bizim cocuklarimiza verilmiyor.
    Hep tartisma konusu olur su ogrenim kredisi muhabbetleri. Kimisi odeyin, alirken aliyordunuz der. Nerdesiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim çocukların ayakkabısı da suyla dolsun okula giderken

• öyle deme biz din kardeşiyiz yesinler içsinler bırak bizede halimize şükretmek yakışır

• normal,onların ulkesınde yasıyoruz
  • çünkü burası Türkiye
  • Dedigim gibi suriyeli ailelerin bol oldugu bir yerde yasadigim icin burada azinlikta kaldim ve sunlari gözlemledim. Yazmadan once belirtmek istiyorum; belki bu benim cevremdeki suriyeliler ile alakalidir yorum sizlerin.

Din kardeşliğinden soz ediyoruz fakat; suriyeli kadinlarin dini sadece örtunerek yasadigini goruyorum. Ben ortalama -açık- (baska nasil ifade edecegimi bulamadim) yada kapali olmayan :-) bir bayan olarak sokakta elimde sigara ile yurumeyi kendime yakistiramazken bu bayanlar kapidan cikar cikmaz sigaralarini yakiyorlar. Başlar kapali, uzun bir pardesü gibi birseyle.

Evet hem sunu duydum bu kadinlardan -senin kocan güzel, sunun ki cirkin- :-) kapida karsilassalar öcü görmüs ici iceri kacmaya calisan ayni zamanda da kikirdamayi ihmal etmeyen bu kadinlarin :-) ahlak sorunsali yasadigini dusunuyorum. Keza ben bir bayan olarak öcu gormus gibi kacmayi anliyorum da kikirdamayi anlamiyorum.

Son olarak bu bayanlar her taraflarini örtüp dincilik oynarken, kapi supurmeye gelince bizim giymeye cekindigimiz mini elbiseleri giymekten cekinmiyorlar :-) Sözde erkeklerden kacan cekinen bu bayanlar - lutfen bana dinden, ahlaktan edepten bahsetmesinler.

Evet kadinlarda takılı kaldim farkindayim fakat saklandiklari yer din kardesligi olunca yazmadan edemedim :-) 1

• Sigara demişsin içiyorsan kesinlikle bırak, dumandan uzak dur 9 yıl içtim ve bıraktım artık yaşadığımı farkediyorum.

Ayrıca yaşadığım yerde suriyeli yok keşke türkiyede de olmasa. Akıllı olanlari avrupaya kaçtı geriye kalan gerizekalılar dilencilikle dolandırıcılıkla geçiniyorlar türkiyede. Ülkeye alanlar utansın bırak sen utanma.

• Ümmed kardeşim ümmed, arap sevdalısı kırma devşirme bir millete bunlar az bile

• quote:

Orijinalden alıntı: 55SuperSpy55

Sigara demişsin içiyorsan kesinlikle bırak, dumandan uzak dur 9 yıl içtim ve bıraktım artık yaşadığımı farkediyorum.

Ayrıca yaşadığım yerde suriyeli yok keşke türkiyede de olmasa. Akıllı olanlari avrupaya kaçtı geriye kalan gerizekalılar dilencilikle dolandırıcılıkla geçiniyorlar türkiyede. Ülkeye alanlar utansın bırak sen utanma.

Ne kadar da kibar ve ince fikirli bir üye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım 2019 da şunların yerine adam akıllı biri gelirde tüm vatandaşlıkları iptal edip köylerine postalar.
  • 1500 lira maaşla çalışan eniştemin iki çocuğu var. İlkokula gidiyor diğeri ise anaokuluna. Anaokuluna giden çocuğuna iki yıldır devlet teşviği çıkmıyor. Bu teşviğin çıkması için daha ne olması lazım? Kaç lira maaş alırsa çıkar? Türk diye mi böyle?
  • parası olan eğitim seviyesi yüksek suriyeliler batı ülkelerine giderken

din kardeşiyiz kisvesi altında it kopuk tecavüzcü ahlaksız kim varsa doldu ülkeye

şu din kardeşiyiz meselesini de anlamıyorum

adam ben müslümanım desin yeterli kim olduğu ne olduğu ne yaptığı önemli değil sokuyorlar ülkeye besliyorlar

din ile alakaları yok ama müslümanım demesi yetiyor şaka gibi ya

hiçbirine acımıyorum
  • Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. Birilerinin oturması veya kalkması beni ilgilendirmez devlet için hayırlısı ne ise o olsun o konuya da girmek istemem ama ABD başkanı acımasız abi böyle olacaksın katı olacaksın adam vasıfsız göçmenleri sürdü ülkeden(kaçak girenleri sanırım). Böyle olması gerekiyor kimsenin gözünün yaşına bakmayacaksın.
  • Burcukaratas B kullanıcısına yanıt
    sen doğru yerde takılı kalmışsın.
    bunların dinle ahlakla insanlıkla alakası olanını görmedim.
    bu ülkenin insanına atılmış en büyük kazıktır suriyeli mülteciler.

Halkı bu halde olmasaydı düzgün olsaydı bu musibetler onların başına gelmezdi fakat bizde toplumsal olarak hatalıyız ki bunları ceza olarak çekiyoruz.

söylenen din kardeşliğine inanmıyorum mülteciliklerine mazlum olmalarına hiç inanmıyorum.
    misafir gidilen yerde edebiyle oturmalı insan etrafına zarar vermemeli, geldiği her yeri işgal edecek her yıl köpek enceği gibi çocuk doğuracaklar açtıkları dükkanların tabelaları bile arapça olacak ki tabelada yabancı isme izin vermeyen devlet bunlara nasıl izin verdi orası muamma, her girdikleri işte her türlü pislik hile sahtekarlık yapacaklar sonra din kardeşiyiz onlar mazlum denecek.

Allah sonumuzu hayır eylesin söylenecek sözler yetersiz.
  • allah razı olsun.onların ülkesinde savaş var, arap kardeşlerimiz bizim misafirimiz onları evlerinde gibi hissettirmek görevimiz
  • Helal hoş olsun. Ensar kültürü bunu gerektirir.
  • Bunlar ensarın kabul ettiği mekkeliler kadar dinine bağlı değil.

Sadece dini islam onun dışında islam ile alakaları var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 25 Eylül 2017; 11:45:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

Bunlar ensarın kabul ettiği mekkeliler kadar dinine bağlı değil.

Sadece dini islam onun dışında islam ile alakaları var mı ?

Din ölçer mi var elinizde ?
    Olaya suriyeli, portekizli vs. diye bakmayacaksınız, insani yönden bakacaksınız.
    Ama tabi hükümet düşmanlığı insana okul çağındaki çocuklara bile nefret kusturabiliyor.
  • Akepe ve mhp arap milliyetçisi olduğu için ilk önce arapları düşünüyorlar. Türklerin bir önemi yok onlara göre. Ülkede bu kadar yoksulluk ve işsizlik varken bütün yardım vakıfları araplara Katar a Myanmara Afrikalı müslümanlara milyon dolarlarca yardımlar gönderiyorlar. Akepe ve mhp arap milliyetçiliği ile yanıp tutuşan 2 parti.Ülkeye 3 milyondan fazla Suriyeli müslüman arapları almanın , vatandaşlık vermenin , iş vermenin , para yardımları ve bedava üniversite hakkı vermenin amacı da bu zaten.

• Arkadaşım hükümet dediğin adamı biz seçiyoruz.

Yani bizim kararlarımızı bizimn isteklerimizi dikkate almak zorundalar.

Bugün sorsunlar bakalım türkiye genelinin % kaçı bu adamların kalmasını istiyor.

Ortak dini paylaşıyoruz diye hükümet onları babasının tarlasına sokar gibi ülkeye soktu diye sesimizi çıkarmayacak mıyız ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.