Şimdi Ara

Okul katliamını simüle eden Active Shooter oyununa tepki yağıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyuncuların okul katliamını simüle etmesini sağlayan yeni bir oyun, silah karşıtları ve Parkland kurbanlarının ebeveynleri tarafından şiddetle eleştiriliyor.

Revived Games tarafından geliştirilen Active Shooter isimli oyunu oynayan kişiler tetikçi rolüne bürünerek uzun namlulu silahlarla okullara girip dehşet saçabiliyorlar. Aynı zamanda bir S.W.A.T. üyesi olarak saldırganı etkisiz hale getirme görevini de tercih edebileceklerini belirtelim.

Dijital oyun satış platformu Steam'de "gerçekçi" olarak nitelendirilen Active Shooter'ın geliştiricisi insanları oyunu ciddiye almamaları konusunda şu sözlerle uyarıyor:

"Lütfen bunların hiçbirini ciddiye almayın. Bu sadece bir simülasyondan başka bir şey değil. Çevrenizdeki insanlara zarar vermek istiyorsanız, lütfen yakınlarınızdaki psikiyatristlerden yardım isteyin ya da 911'i arayın. Teşekkür ederim."

Rus şirket tarafından yayınlanacak

Oyun 6 Haziran'da piyasaya sürülecek. CNN'e göre 5 ila 10 dolar arasında bir fiyatla satılacak oyun Acid adında bir Rus şirket tarafından yayınlanacak.

Bu yılın başlarında Florida'daki Marjory Stoneman Douglas okuluna düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden 14 yaşındaki Alaina'nın babası Ryan Petty, oyunu "aşağılık" olarak nitelendirdi.

Petty konuyla ilgili açıklamasında "Valve Corp'un ülkenin dört bir yanındaki okullarımızı etkileyen trajedilerin cazibesinden faydalanmaya çalışması iğrenç. Çocuklarımızı güvende tutmak toplumlarımızı etkileyen gerçek bir sorundur ve hiçbir şekilde bir “oyun” değildir" dedi.

Acid: Tetikçi rolünü gözden geçireceğiz

Aynı saldırıda kızı Jaime'yi kaybeden Fred Guttenberg de oyunun ölümden beri gördüğü “en kötü” şeylerden biri olduğunu söyledi. Yaklaşık 35.000 kişi “korkunç” ve “ahlaki iflas” gerekçesiyle, şirketin oyunu piyasaya sürmesini engellemek için change.org'da bir dilekçe imzaladı.

Şiddetli eleştirilere cevap veren Acid ise oyunun aslında dinamik bir SWAT simülatörü olduğunun altını çizerek tetikçi rolünü tekrar gözden geçireceklerini ve büyük olasılıkla oyundan kaldırılacağını belirtti.

• Abdnin yakıp yıktığı ülkeler içinde tepki verdiler mi acaba 🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Modern warfare 2 hocam efsane oyundu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EB772A469

Bu mesaj silindi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • - İstediğim şarkıyı söylerim. Isteyen dinler, isteyen dinlemez
    - İstediğim filmi çekerim, isteyen izler isteyen izlemez.
    - İstediğim oyunu hazırlarım, isteyen oynar isteyen oynamaz..
    ...
    Bu yazdıklarım birilerine dokunur muhtemelen ama benim gözümde hepsi aynı. Hatta biraz daha ileri gideyim; "isterse çıplak dolaşır, kimsede karışamaz" diyenler.. Özgürlükle, toplum içinde yaşamanın dengesini kuramayanlar, yada attıkları adımların sonucu için "banane" seviyesinde yaşayanlar varya.. İşte onlar küçük bir kurtçuk gibi ufaktan ufaktan törpülüyorlar yaşadıkları ülkenin temellerini.. Besleyip büyüttükleri tüm çirkinliklerin bir gün kendilerini bulması dileğiyle..

• Çoğu iyilik için olduğunu düşünüyordur ya da haberi bile yoktur. Amerikan medyasına özgür basın diyoruz, gerçekten de özgür ama Amerika'yı işgalci göstereceğini sanmıyorum. Gösterdiğinde de barış savaşçısı olarak gösteriyordur. Bu sadece benim tahminim. Oradaki insanların da gerçekte olan biteni onaylayacağını düşünmüyorum.

• ergunx kullanıcısına yanıt
    Vermezler, amerika iki yüzlünün önde gideni akşam düşmanını okşar sabah seni. Ruhun duysa bile ses çıkartamazsın yıllardır her ülke için böyle. Oyunlar oyunlar, amerikan vatandaşlarının çoğu kör ve aptal , görebilen kısmınında işine geliyor. Ses çıkartan az
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    ya ben bu aşamada tek bir mermi bile sıkmamıştım insanlara sadece sağı solu taramıştım. bölüm sonunda kafama sıkmıştı yanımdaki elemanlar. lan dedim anladılar mı acaba bi daha oynadım bu sefer sıktım insanlara ama bölüm sonu gene kafama sıktılar. yazık la bana da.
  • Kesinlikle şiddet içeren oyunlara yaş sınırlaması getirilmeli. Belki siz bir oyunla insan manyaklaşır mı dersiniz ama ufak yaştaki çocuklar etkilenip kendilerine ve başkalarına zarar verebiliyor.
  • bütün silahlı oyunlar katliam ve cinayet içeriyor. onlar normal geliyor da bu mu anormal geliyor? ikiside anormal. birine tepki gösterirken birini normal görüyoruz insanoğlunun en büyük sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herectos95 -- 30 Mayıs 2018; 15:53:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Alıntıları Göster
    3:25'deki yapay zekaya hayran kaldım. soldan kadraja giren eleman, saklanan yaralıyı meydana çıkarıyor.

• euro truck şöför yapmadı
    pes fe fifa futbolcu yapmadı
    need for speed yarışcı yapmadı
    minecraft inşaatçı yapmadı
    surgeon simulator doktor yapmadı

Ve bu beni katil yapacak
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    baya güzel bölümmüş hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSilentGhost-T

euro truck şöför yapmadı
    pes fe fifa futbolcu yapmadı
    need for speed yarışcı yapmadı
    minecraft inşaatçı yapmadı
    surgeon simulator doktor yapmadı

Ve bu beni katil yapacak
    Hocam onu anlatamazsın işte. Özellikle ülkemizde yaşı belli bir seviyeye gelmiş 60-70 nesli bu oyun konusunda ısrarcı bir cahillik örneği sergiliyor. Medya da bunu çok iyi kullanıyor. MINECRAFT ÖLDÜRÜYORDU!!! diye manşetler gördük şu memlekette. Ülkemizde oyunlar bu kadar yaygınlaşmadan öncee yine benzer şeyler izlenilen çizgi filmler ya da gençlik dizilerine uygulanmıştı. Veledin teki kendini Pokemon sanıp balkondan attı diye Pokemon gösterimden kalkmıştı zamanında 90 sonları 2000 lerin başlarıydı galiba.

Konuya gelecek olursak biz de tüm dünya vatandaşları olarak Abdnin gösterimden kalkması için imza toplayalım ne de olsa savaşı ve terörü gerçek manada dünyaya yaşatan bir yapım kendisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Hocam onu anlatamazsın işte. Özellikle ülkemizde yaşı belli bir seviyeye gelmiş 60-70 nesli bu oyun konusunda ısrarcı bir cahillik örneği sergiliyor. Medya da bunu çok iyi kullanıyor. MINECRAFT ÖLDÜRÜYORDU!!! diye manşetler gördük şu memlekette. Ülkemizde oyunlar bu kadar yaygınlaşmadan öncee yine benzer şeyler izlenilen çizgi filmler ya da gençlik dizilerine uygulanmıştı. Veledin teki kendini Pokemon sanıp balkondan attı diye Pokemon gösterimden kalkmıştı zamanında 90 sonları 2000 lerin başlarıydı galiba.

Konuya gelecek olursak biz de tüm dünya vatandaşları olarak Abdnin gösterimden kalkması için imza toplayalım ne de olsa savaşı ve terörü gerçek manada dünyaya yaşatan bir yapım kendisi

Alıntıları Göster
    Hocam o 60-70 yaş kısmı evren yasası gibi heryerde geçiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.