Şimdi Ara

Okuduğunuz Kitaplar Raflarda Çürümesin Çocuklara Işık Olsun ! [Kansere Gülümse]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha fazla kişiye ulaşabilmek için başlığı öne çıkarabilir miyiz ?

Merhaba, ben Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Üniversitemizin '' Kansere Gülümse '' adlı kulübün üyesiyim. Kulüp olarak hastenemizde yatan hasta kardeşlerimize kitap ve kütüphane bilncini aşılamak adına bağışçılarımızın gönüllülerden oluştuğu bir proje başlattık. 2 yıldır büyük bir özveriyle arkadaşlarımızla binlerce çocuğun yüzünü güldürdük. Binlerce kitap dağıttık. Bu sözlerimin altı boş değil. O kadar güzel anlar yaşadık ki bu projenin ne kadar önemli olduğunu defalarca kez anladık ve anlattık.

Hitap ettiğimiz kitle genel olarak çocuklar olduğu için onlara kitapları daha çok sevdirecek '' Ayaklı Kitaplık :Tombik '' fikrini geliştirdik. Çocuklar onu gördüğü zaman çok mutlu oluyorlar.

Bu Tombik'imizin ilk hali.

Tabi yaşça daha büyük arkadaşlarımız da oluyor. Onlarla da bazen Dünya edebiyatından bazen Sabahattin Ali'den bazen Zemzeme-Demdeme'den konuşuyoruz.

Kitap okuyamayacak kadar küçük arkadaşlarımıza resimli kitaplar verip biz onlara okuyoruz bizden sonra da görevi annesine teslim ediyoruz.

Tabi , hergün kitap okumaya gitmiyoruz. Bazı günlerin bizdeki yeri ayrıdır.

23 Nisan Tiyatro Gösterimiz

Hamarat miniğimiz 😅

Biz çok daha fazlası için çalışıyoruz. Kabımıza sığmak değil taşmak niyetindeyiz.

Forumu yakından takip eden bir kullanıcı olarak sizlerden isteğim kitaplarınızı raflarda tozlandırmak yerine çocuklarımıza gönderin, bir gülümseme de siz katın.

Nasıl bağış yaparım ?

İnstagram adresimiz @kanseregulumse

Ayrıca özel mesaj yoluyla da iletişime geçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bookman01 -- 2 Haziran 2019; 17:59:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok teşekkürler. Özelden iletişime geçiyorum.

• Okuduğunuz Kitaplar Raflarda Çürümesin Çocuklara Işık Olsun ! [Kansere Gülümse]

• Okuduğunuz Kitaplar Raflarda Çürümesin Çocuklara Işık Olsun ! [Kansere Gülümse]

• sesli kitap olayını biliyormusunuz, normal kitabın yanında bununla alakalı bir proğramda yapılabilir diye düşünüyorum

mesela bazı devlet büyükleri yatmadan önce kendilerine kitap okuttururlarmış (II Abdulhamid Han)siz sadece yatmadan önce değil de herhangi size ve cocuklara uygun bir zamana uydurabilirsiniz hatta bu kitapları seslendiren arkadaşlar bulabilirsiniz belki sadece kitap göndermezde sesli dosya gönderir belki netteki materyaller bile yeterli olur hatta ilerleyen zamanda yabancı dil kitapla bile okunup kulakları aşina hale getirtilebilir.

bu konu faydalı mı değil mi bilmiyorum onu siz gözlemlemeniz lazım arada bisiklet sürerken vaya yatarken dinliyorum uykum yoksa bile hemen uykuya dalarım.

cervantes - donkişot
    mevlana - mesnevi
    evliya çel. istanbulun sırları

bu kitaplarıda hiç sıkılmadan okuyacaklarını düşünüyorum.

bu arada chek up,jenga,mangala,tangram gibi oyunlarda kullanılabilir.

Allah (c.c)yardımcınız olsun

• TRajikomik kullanıcısına yanıt
    Hocam fikirleriniz benim için çok değerli. Sesli kitap olayı biraz zor bir alternatif gibi görünüyor. Onun yerine biz küçük arkadaşlarımızla oturup onlara okuyoruz.
    İkinci öneriniz mükemmel. Özellikle mangala büyük yaş grubundaki arkadaşlarımız için çok iyi bir alternatif olacak. Tüm önerilerinizi diğer arkadaşlarla paylaşacağım.

Dilekleriniz için çook teşekkürler..

• bu arada sesli kitap youtube de var indirilebilir. kaynağından emin değilim

mangala malum eski Türk oyunu ben inanıyorum ki bizim oynamamız gereken bir oyun yani bize gerçek manada faydalı olacak birşey

bu arada kitap kitap diyoruz fakat, gözardı ettiğimiz bir durumda her kitabın hatta klasiklerin bile kaynağı çok önemli yazar ve yayınevinin dünya görüşü çok farklı olabilir objektif olmayabilirler. hatta ekranlarda gördüğümüz ilginç karakterli (malum çok var) sırf ünlü oldukları için kitaplarıda yayımlanabilir bence bunlarada dikkat etmek gerekir. kaş yapayım derken göz çıkartmamak lazım
  • TRajikomik kullanıcısına yanıt
    Hocam kitapları vermeden önce tasnif ediyoruz ve yasaklı, uygunsuz kitapları vermiyoruz. Bu konularda çok hassasız.
    Sınıflandırdığımız kitapları çocuklar isteklerine göre seçiyor. Tabi biz de onun fikir dünyasını daha ileriye taşıyacak kitaplar önermeye gayret ediyoruz.
    Sürekli olarak kulübümüzü çocuklar için geliştirmeye çalışıyoruz.

• Bu konu daha çok öne çıkmalı .

• Kitaplar için gönüllü arkadaşlarımız tarafından yapılan ayraçlarımız

• ''Öne çık, hayat kurtar. '' diyerek yürüttüğümüz bir etkinlikten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bookman01 -- 24 Mayıs 2019; 20:37:48 >
  • Forumdan duyarlı olan 2 kişi bağışlarını gönderdi, bu çok sevindirici ama daha fazla destek umuyorum.

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Başlık üstlerde kalırsa görecek insan sayısı da artacak İnşallah hocam.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 30 Mayıs 2019; 17:1:28 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.