Şimdi Ara

OKUDUGUNUZ EN GUZEL KITAP HANGISIYDI? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
17.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: junayerturk

yanliz sunuda inkar edemeyiz yuzuklerin efendisi de gercekten cok guzel kitap ya.
    cok satan bir kitap.
    ayrica filmide bir okadar guzel. film gise rekorlari kirdi nedenir ki baska mutis ya.
    uclemenin hepsinide okudugum halde sinamsina da gittim
    e tabi kitabi okumanin verdigi daha bi merakla.
    ve sinamasina gittigim halde dvd lerini aldim hala da sikilmadan izliyorum.

ya yüzüklerin efendisi incilden sonra yeryüzünde en çok satan kitap..."Güzel" de bir kitap. Tamam güzel fakat yukardaki Sanctus Diavolos insancığı hala anlamıyor... Tam bir fanatiklik boyutunda kitabı savunuyor... Tamam kitap güzel desin şu desin bu desin açıklasın oke... Ama adam onca laf yazdı tekini bile "niye" yazdığını açıklamadı... Ejderha mızrağı çocuk kitabı dedi.. Niye diyorum cevap vermiyor hala. Yüzükler şu şu sebepten eksikleri var diyorum hala susuyor gelmiş bi de laf atmaya çalışıyor sınırlı zekasıyla onu anlamıyorum... Neyse eğlensin yavrucak... Bi gün anlar ama neyse hadi.. Daha çok yolu var alacağı..

Bu arada senin eleştirdiğin ejderha mızrağı Newyork times bestseller vs onlarca övgü sahibi.. Tabi Sanctus Diavolos çocuk kitabı diyince çocuk kitabı oluyor.

İşi bağnazlık boyutuna getirmemeli.İlk o yaptı o başlattı diye öve öve bitiremiyor insanlar onu anlamıyorum...

• 1984-george orwell
  • fareler ve insanlar kardeşim bir kitap bu kadar güzelmi biter.

jules verne dünyanın merkezine seyahat bir kitap bu kadar güzel yazılırda sonu bu kadar sönükmü biter.

sarı esirler bu kitabın yazarını hatırlamıyorum bayada eski ama denk gelen kesin alıp okusun arkamdan dua etsin. kitabın bir başladığını birde bittiğini hatırlıyorum .

sofini dünyasını sevmemiştim. savaşcıyıda beğenemedim. nedeniyse insanın iç dünyasına yönelik mevzular sıkıyor beni yoksa savaşcı türünde baya iidi bence .
  • john steinbeck - east of eden (cennetin doğusu)

dostoyevski - suç ve ceza
  • melissa p-yatmadan önce 100 fırça darbesi
  • Ejderha Mızrağı=Ikizlerin Sınavı

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M -- 6 Haziran 2006; 14:39:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cernunnos

quote:

yanliz sunuda inkar edemeyiz yuzuklerin efendisi de gercekten cok guzel kitap ya.
    cok satan bir kitap.
    ayrica filmide bir okadar guzel. film gise rekorlari kirdi nedenir ki baska mutis ya.
    uclemenin hepsinide okudugum halde sinamsina da gittim
    e tabi kitabi okumanin verdigi daha bi merakla.
    ve sinamasina gittigim halde dvd lerini aldim hala da sikilmadan izliyorum.

ya yüzüklerin efendisi incilden sonra yeryüzünde en çok satan kitap..."Güzel" de bir kitap. Tamam güzel fakat yukardaki Sanctus Diavolos insancığı hala anlamıyor... Tam bir fanatiklik boyutunda kitabı savunuyor... Tamam kitap güzel desin şu desin bu desin açıklasın oke... Ama adam onca laf yazdı tekini bile "niye" yazdığını açıklamadı... Ejderha mızrağı çocuk kitabı dedi.. Niye diyorum cevap vermiyor hala. Yüzükler şu şu sebepten eksikleri var diyorum hala susuyor gelmiş bi de laf atmaya çalışıyor sınırlı zekasıyla onu anlamıyorum... Neyse eğlensin yavrucak... Bi gün anlar ama neyse hadi.. Daha çok yolu var alacağı..

Bu arada senin eleştirdiğin ejderha mızrağı Newyork times bestseller vs onlarca övgü sahibi.. Tabi Sanctus Diavolos çocuk kitabı diyince çocuk kitabı oluyor.

İşi bağnazlık boyutuna getirmemeli.İlk o yaptı o başlattı diye öve öve bitiremiyor insanlar onu anlamıyorum...

bilmiyorsan söyleyeyim
    yüzüklerin efendisi ilk fantastik kurgu romanı değil
    daha öncesinde CONAN ve benzerleri vardı
    ayrıca sana neden ejderha mızrağına cocuk kitabı dediğimi açıkladım,her 10 sayfada bi aksiyon var
    insan biraz ayrıntı koyar,eğer adı romansa belli şeyleri insanlara anlatmalı ve insana bişeyler katmalı
    ben yüzüklerin efendisi ile birçok şey öğrendim ama ejderha mızrağı ile sadece vakit kaybettim

• neyse sen takıl dediğim gibi önceden umrumda değilsin sonuçta.. başlığı kirlettim devam etsin konu kaldığı yerden... Sende takıl yanlışlarınla...
  • quote:

neyse sen takıl dediğim gibi önceden umrumda değilsin sonuçta.. başlığı kirlettim devam etsin konu kaldığı yerden... Sende takıl yanlışlarınla...

cevap veremeyince böyle olur zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quote:

neyse sen takıl dediğim gibi önceden umrumda değilsin sonuçta.. başlığı kirlettim devam etsin konu kaldığı yerden... Sende takıl yanlışlarınla...

cevap veremeyince böyle olur zaten

???

olum ben cevapları en başta yazdım sanırm okumamışsın...CONAN VE BENZERLERİNİ yüzüklerle, belgariad la , vs ile kıyaslıyorsan zaten fantastik-edebiyat tan anlamıyorsun demektir..Kitabı çocuk kitabı olarak görüyorum demişsin daha öncede dedim ben çocuk çocuk david eddings,weis,hickman, salvatore okuyorum sende yüzüklerini oku bana ne?

Bunları zaten yazmıştım sen tekrar sordun cevap vermeye tenezzül bile etmedim hala uzatmaya çalışıyorsun... Uzat o halde... Bende yazarım... İstediğin kadar sevme ejderha mızrağını sonuçta onca birincilik almışlar seni niye umursayim.? Herşeyden öte hatırlatırım ben ilk başta cevabı yüzüklerin hatalarını belirtmek için yazdım sen çoluk çocuk muhabbeti yapıp ortamı gerdin bende sana cevap yazıyorum kısaca kendin kaşındın kendi cevabını sana onca kez yazdım hala yetmiyor...

conan ilk basım 1967 yüzükler ilk basım 1954... ( yanlış olablir bulduğum en eski basım oydu )

Dediğim gibi yazdığın herşeyin cevabı yazılı cevaplarımda... Tartışmayı sen başlattın ben de dediğin herşeye cevap yazdım hakettiğin şekilde.Şimdi kapa çeneni forum kirlenmesin...

• "cin ali" serisi - tam olarak okuduğum en son kitap---
  • savaş ve barış
  • Fareler ve İnsanlar
    Sefiller
  • FARELER VE İNSANLAR
  • Kumarbaz
  • Sefiller-Victor Hugo

Dostoyevski-Suç ve Ceza
  • bu arda

bır Turk aılesının oykusu de begenerek okudugum bır kıtap
    yazarı ırfan orga

naksıdıl sultan margaret l. law

ayse kulı nın kıtapları da guzel arkadaslar okuyun bence
    adı aylın
    sevdalınka
    fureya
    nefes nefese
    gece seslerı

sıır kıtapları sevenlere de nazım hıkmetın sıır kıtapları serısı
    umıt yasar tum sıırlerı

cok kıtap okudum ıclerınden gercekten guzel olanlarını yazıyorum sız de oyle yapın.
    tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felsefika -- 6 Haziran 2005, 19:52:26 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: SNOW_LEOPARD

Darağacı-Karov Çapek

bu dargacinda uc fidan degil diyi mi
    eger oysa okudum simdi bi arkadasimda yazarini pek hatirlamiyorum o mu?

pardon ya kıtap evdeymıs gorememısım
    daragacında uç fıdan nın yazarı nıhat behram mıs ya!
  • 1.OTOMATİK PORTAKAL-ANTONY BURGESS
    2.MARTİN EDEN - JACK LONDON
    3.YERALTINDAN NOTLAR-DOSTOYEVSKİ
    4.YAŞLI ADAM VE DENİZ-HEMİNGWAY
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.