Şimdi Ara

Öksürüge Ne Iyi Gelir ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
218.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: 07BLueDeViL07

pekmez bişeye yarıyordu ama neye yarıyordu tam bilmiyorum

birde keten tohumu iyice ez balla karıştır ye

Keten tohumunu annem yoğurtla karıştırıp yiyo... ama kolestrol için
  • süzme bala zencefil kat bulamaç yap boğazında kalması için yala

harbi ben öksürüktüm yaklaşık 3 günde geçti tadı kötü ve birazda yakıcı ama idare et
    daha fazla fantaziye gerek yok
  • Kuru öksürük için Levopront
    Balgamlı öksürük için Asist alabilirsin eczaneden. Üstelik reçete gerektirmeyen uygun fiyatlı ilaçlar.
  • Bence de bal gider ama kuvvetli olsun boğazını yakan cinsten.Bana iyi gelmişti zamanında.
  • Şalgam suyu da iyi geliyormuş, broşüründe öyle yazıyordu...
  • selamlar...

öksürüğün en iyi tedavi şekli; bol bol su içmektir.

saygılarımla...
  • bende çok sık öksürüyorum.boğazlarım öksürmekten acıyor artık öksürmeden önce korkmaya başladım.Balın üstüne limon sık ye.O da iyi geliyormuş öyle duydum.
  • Soğan suyu+bal(iğrenç ama çok etkili)
  • Bile yazıyomuş hala öksürüğüm geçmedi
  • up
  • up.
    çok hastayım.
    evet başka önerisi olan.
  • Birkaç çay kaşığı bala biraz limon sık, biraz da karabiber dök. Bir sabah bir akşam kaşıkla gitsin. Baya rahatlatıyor boğazı, öksürüğe de iyi geliyor. Öksürük boğazından kaynaklanıyorsa çok muhtemel iyi gelir ama direk ciğerlerdense daha bilimsel yollar izlemen gerekebilir. Geçmiş olsun
  • harnup pekmezi (günde 3-5 çorba kaşığı)
  • Eğer boğazında iltihap oluştuysa karadut pekmezinden daha iyi ilaç yoktur.
  • arkadaslar ben AKUT BRONSIT olmusum ve öldürüyo bu oksuruk insanı

serum yıyorum sabah aksam tık demıyor

yardım edın

bal - karabıber yedım bıraz ıyı geldı
  • Pekmez
  • Evet yararlı bir konu görmeyenler için UP
  • pekmez
  • Öksürük için Kestane Balı birebir. Kopyala yapıştır oldu ama aşşağıdaki seçeneklerden hangisini denerseniz deneyin. 1. Tarifi kendim uyguluyorum ertesi gün öksürükten eser kalmıyor.

ÖKSÜRÜK NASIL KESİLİR?

Öksürük için tarif - 1

1kahve fincanı kestane balı
    1çay kaşığı zencefil
    1çay kaşığı zerdeçal
    1çay kaşığı kuru polen bunların hepsi kapaklı küçük kavanozda iyice karıştırılıp sabahları aç karnına yutulur (yetişkinlere 1 yemek kaşığı, küçüklere 1 tatlı kaşığı)
    denenmiş olup bu ilaç daha yarısına gelmeden iyileşme görülmüştür, antibiyotik kullanmak yerine doğal ilaçlar daha yararlı..

Öksürük için tarif - 2

Kestane balı ile karıştırılmış sıcak süt ya da meyve çayları öksürüğe iyi gelir.

Öksürük için tarif - 3

Öksürük, bronşit gibi hastalıklarda kaynatılmış arpa suyu ile kestane balı içirilirse hastalık tedavi edilir.

Öksürük için tarif- 4

Günde 20 g.' dan fazla olmamak kaydıyla, defne tohumu kestane balıile karıştırılıp yenir.

Öksürük için tarif- 5

100 g. toz zencefil ve 100 g. toz zerdeçal 1 kg kestane balı ile karıştırılarak günde 3 öğün yemek öncesi, 1 tatlı kaşığı yenir.

Öksürük için tarif- 6

Kestane Balı-Turp
    Havuç ya da turp suyu ile karıştırılması halinde de, kestane balının aynı tedavi edici etkisini görebilirsiniz.

Kestane Balı-turp kürünü 2 şekilde hazırlayabilirsiniz.

1. Uygulama:

Bir adet turpu rendeleyin (siyah veya kırmızı turp olabilir). Hakiki bal ile karıştırdıktan sonra bir tülbentin içerisine koyun. Sonra tülbenti yüksek bir yere asarak altına bir tas koyun. 10-12 saat kadar balın süzülmesi için bekletin. Süzdüğünüz bal -turp suyu karışımını büyük-küçük, yaş sınırı olmadan herkes içebilir.

2. Uygulama:

Bir turpun alt kısmını keserek içini biraz oyduktan sonra uzun sap kısmını da kesin. Turpun oyulan kısmı yukarı gelecek şekilde bir su bardağının üstüne yerleştirin. Turpun oyduğunuz kısmına bal doldurun ve 10-12 saat kadar turp suyunun balın içine süzülmesi için bekletin.

Elde edilen turptan süzülmüş balı bir yaşından büyük bebekler de, yetişkinler de içebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ata

Yıllar boyunca her kış ciğerlerimde yanma hissedene dek öksüren biris olarak ilaçsız birkaç yöntem öğrendim:

---1 çorba kaşığı zeytin yağı ve limon içilir.Boğazı yumuşatır.
    ---Çoğunuza saçma gelebilir ama zorla uygulanmasından sonra memnun kaldığım bir yöntem: Bal ve karabiber göğüse ve sırta sürülür.Üstü havludan ince birşeyle kapatılır ve uykuya dalınır.Sabah duş alınır.Gerçekten de etkili bir yöntem.En azından sabah kalkınca hastalığın şiddeti büyük oranda azalıyor.

Bu arada öksürük için verilen haplar Avrupa'da yasaklanmış.Sebebi ise ilacın mikrobu midede öldürmesiymiş.

Konu hort ama bu yoruma bisey yazmadan geçemeyeceğim... Balı verdiği o yapışkanlık hissini düşünün hele göğüste kıl varsa.. Düşüncesi bile uykumu kaçırdı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.