Şimdi Ara

Okçular Vakfı: İBB'den herhangi bir para aktarımı söz konusu değildir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Birincisi vakıflar fatura kesemez, çünkü ticari bir işletme değildir, gelir belgesi verilir.
    İkincisi elinin altında google var yaz bakalım ne çıkıyor. Al sana İBB nin faaliyet raporu, şimdi sen onuda bilmezsin, neyse kendi yazdıkları rapordan 4 cü sayfa. Şu kapağı 2 dklık google araması sonucu buldum, yine kandırmışlar sizi.

tamamı için
    https://www.dw.com/downloads/48397760/ibbfaaliyet-raporu.pdf

oldu mu paşam ?
    ibb nin resmi sitesinden link alamazsın (acaba niye) ..
    çünkü ... (bak burası çokomelli)

31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde gündeme gelen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2018 için hazırladığı 56 sayfalık STK (Sivil Toplum Kuruluşu)-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu’yla ilgili haberlere erişim engeli getirildi.

Belediyenin kamu kaynaklarından yaptığı 41.1 milyon lira destekle listenin üçüncü sırasında yer alan Türkiye Teknoloji Takımı (T3)’nın yaptığı başvuru ile İBB eski yönetiminin yaptığı yardımlarla ilgili haberlere erişim engeli getirildi.

Haber Kaynağı (Sputnik)

Haberin yanlış olduğuna dair ibb den bir yalanlama gelmedi. Kaldı ki bir habere/kaynağa Mahkeme kararıyla erişim yasağı getirildiyse bil ki o haber doğrudur. Aksi halde erişim yasağı yerine haberi yayınlayanlara propaganda , resmi belgelede sahtecilik, devlet makamlarına iftirada bulunma v.s v.s gibi hususlardan dava açılırdı. Ama raporu pdf olarak görmek istiyorsan yine dw pdf olarak yayınlamış. Yukarıda arkadaşın attığı linkten direkt olarak ulaşabilirsin.
  • IBB nin faturalarında ve ödemelerinde ortaya çıkan veriler öyle demiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

IBB nin faturalarında ve ödemelerinde ortaya çıkan veriler öyle demiyor
    Şu faturanın resmini koysana imzalı kaşeli . E-Fatura olsa da olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Alıntıları Göster
    IBB tarafından gerekli belgeler kuruşuna kadar yayınlandı, oradan tek tek satır satır okuyabilirsin.
    Ayrıca bir çok belediyede belediyelerin bıraktığı borçlar da belediye binalarına asıldı onları da bir incele.

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

IBB tarafından gerekli belgeler kuruşuna kadar yayınlandı, oradan tek tek satır satır okuyabilirsin.
    Ayrıca bir çok belediyede belediyelerin bıraktığı borçlar da belediye binalarına asıldı onları da bir incele.

Alıntıları Göster
    Tamam.

• quote:

Alıntıları Göster
    Birincisi vakıflar fatura kesemez, çünkü ticari bir işletme değildir, gelir belgesi verilir.
    İkincisi elinin altında google var yaz bakalım ne çıkıyor. Al sana İBB nin faaliyet raporu, şimdi sen onuda bilmezsin, neyse kendi yazdıkları rapordan 4 cü sayfa. Şu kapağı 2 dklık google araması sonucu buldum, yine kandırmışlar sizi.

Okçular Vakfı: İBB'den herhangi bir para aktarımı söz konusu değildir

tamamı için

oldu mu paşam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dj_Gençkan -- 22 Mayıs 2019; 1:15:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Birincisi vakıflar fatura kesemez, çünkü ticari bir işletme değildir, gelir belgesi verilir.

tamamı için

oldu mu paşam ?

Alıntıları Göster
    Hocam ölmedi yerli ve milli füze atın

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşük_Baglanti

Hocam ölmedi yerli ve milli füze atın

Alıntıları Göster
    nasıl atayım hocam yerli ve milli füze göklerde,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

tamamı için

oldu mu paşam ?

Alıntıları Göster
    1. İBB'nin resmi sitesinden bir link istiyorum. Sağda solda gezen neyin kimin yaptığı belli olmayan pp sunumlarını dikkate alacak kadar akılsız değilsiniz herhalde. Bilemiyorum o konuyu gerçi. Neyse.

2. Zaten bunu kabul etsek bile diyelim hiç açıp okumamışsın doğal olarak. Türk milletinin genel huyu , milyonlar gibi "bakın bakın ne buldum sosyal medyada hemen paylaşayım" havasında yağla gitsin...

Dediğim gibi bu sunumu doğru kabul etsek bile yukarıda ki sayılar vakıflara doğrudan verilen paralar değil vakıf adına belediye tarafından yapılan harcamalar (konaklama , kiralama , ulaşım , tadilat , eğitim vesaire...) . Yani vakıfların kendi bağış , yardımları ile topladığı paralar ile yapılan harcama değil. Sunumda açıkça yazıyor zaten. Ama kime ne ...

Belediye harcamaları sonuç olarak. Eee yani artık belediye aldığı hizmetin faturası vardır herhalde o .

Ben belediye "bu durumlar ile ilgili harcama yapmamıştır demiyorum" zaten. Ama bir iddaa ortaya atacaksan rezil olmayacaksın.

Gerçi ülkemizde o safhalar çoktan açıldı gitti. Hadi bakem.

• İl teber İ kullanıcısına yanıt
    ibb nin resmi sitesinden link alamazsın (acaba niye) ..
    çünkü ... (bak burası çokomelli)

31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde gündeme gelen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2018 için hazırladığı 56 sayfalık STK (Sivil Toplum Kuruluşu)-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu’yla ilgili haberlere erişim engeli getirildi.

Belediyenin kamu kaynaklarından yaptığı 41.1 milyon lira destekle listenin üçüncü sırasında yer alan Türkiye Teknoloji Takımı (T3)’nın yaptığı başvuru ile İBB eski yönetiminin yaptığı yardımlarla ilgili haberlere erişim engeli getirildi.

Haber Kaynağı (Sputnik)

Haberin yanlış olduğuna dair ibb den bir yalanlama gelmedi. Kaldı ki bir habere/kaynağa Mahkeme kararıyla erişim yasağı getirildiyse bil ki o haber doğrudur. Aksi halde erişim yasağı yerine haberi yayınlayanlara propaganda , resmi belgelede sahtecilik, devlet makamlarına iftirada bulunma v.s v.s gibi hususlardan dava açılırdı. Ama raporu pdf olarak görmek istiyorsan yine dw pdf olarak yayınlamış. Yukarıda arkadaşın attığı linkten direkt olarak ulaşabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WuLKaS -- 22 Mayıs 2019; 4:2:15 >

• Biri ortaya belge diye neiduğu belirsiz birpdf atiyor, butun sol muhaif ayni uydurmasyon pdfyi servis ediyor. Buna da belge diyorlar.Nasil bir kitle ise dogru mu yanlıs i sorgulamadan herşeye atlıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belgeleri paylasmak icin kopyaliyorlar. Ulke sirlarini dis mihraklara satacak diye vatan haini olmadigi kaliyor. Bu belgelerle ilgili erisim yasagi geliyor. Bir de hani belge gosterin diyorlar :).

• Bu devirde trol olmak da zor, neyi nasıl savunacaklarını şaşırdılar.
  • Tamam çok basit Okçuluk Vakfı bugün açıklama yapsın. Hangi parti isterse kayıtlarımız açıktır. Yollayın kendi uzmanlarınızı incelesinler vakfımızı. Sonuçta şirket değilsin sır falan yok. Girsinler baksınlar. Abdestinden şüphesi olmayan böyle yapardı. Sözle olmaz bu işler.
  • Para kaynağı nereden o zaman Dünyaya ok mu ihracat ediyoruz da haberimiz yok?

• quote:

1. İBB'nin resmi sitesinden bir link istiyorum. Sağda solda gezen neyin kimin yaptığı belli olmayan pp sunumlarını dikkate alacak kadar akılsız değilsiniz herhalde. Bilemiyorum o konuyu gerçi. Neyse.

2. Zaten bunu kabul etsek bile diyelim hiç açıp okumamışsın doğal olarak. Türk milletinin genel huyu , milyonlar gibi "bakın bakın ne buldum sosyal medyada hemen paylaşayım" havasında yağla gitsin...

Dediğim gibi bu sunumu doğru kabul etsek bile yukarıda ki sayılar vakıflara doğrudan verilen paralar değil vakıf adına belediye tarafından yapılan harcamalar (konaklama , kiralama , ulaşım , tadilat , eğitim vesaire...) . Yani vakıfların kendi bağış , yardımları ile topladığı paralar ile yapılan harcama değil. Sunumda açıkça yazıyor zaten. Ama kime ne ...

Belediye harcamaları sonuç olarak. Eee yani artık belediye aldığı hizmetin faturası vardır herhalde o .

Ben belediye "bu durumlar ile ilgili harcama yapmamıştır demiyorum" zaten. Ama bir iddaa ortaya atacaksan rezil olmayacaksın.

Gerçi ülkemizde o safhalar çoktan açıldı gitti. Hadi bakem.

Alıntıları Göster
    Ne farkeder verilmiş mi para verilmiş, İBB şeffaf bir kurum değil gerçek belgeler üzerinde yargı tedbir kararı verdi nasıl ulaşalım ? Madem korktuğunuz bir şey yok neden tedbir geliyor ?

Yetimin, fakir fukaranın parasının bu şekilde çar çur edilmesini savunmak için bu işten nemalanmak gerekiyor. Parayı değil vatanınızı sevin.

• İl teber İ kullanıcısına yanıt
    Kapı gibi sayıştay raporları var, meclisin yayınlanan oturumlarında açıklanan rakamlar var. Bu haber yapılalı olmuş 3 ay, inkar eden yok; şimdi mi akıllarına inkar etmek gelmiş...

Bu kadar saf olmayın...
  • quote:

Tamam.

Alıntıları Göster
    Akp çıkıp evet şu kadar parayı aktardık dese sen yine inanmazsın.O yüzden b vitamini tavsiye ediyorum.
  • 2016 İBB Sayıştay raporuhttps://www.sayistay.gov.tr/tr/Upload/62643830/files/raporlar/kid/2016/Belediyeler/%C4%B0STANBUL%20B%C3%9CY%C3%9CK%C5%9EEH%C4%B0R%20BELED%C4%B0YES%C4%B0.pdf

2017 İBB Sayıştay raporuhttps://www.sayistay.gov.tr/tr/Upload/62643830/files/raporlar/kid/2017/Belediyeler/%C4%B0STANBUL%20B%C3%9CY%C3%9CK%C5%9EEH%C4%B0R%20BELED%C4%B0YES%C4%B0.pdf

Yukarıda örnek raporlar mevcut. Sağdan soldan devşirme de değil, direk sayıştay'ın kendi sayfasından. Raporlarda sadece başlıkları ve altındaki bir kaç satırı okumanız bile yeterli olacaktır.

Örnek olarak 2016 sayıştay raporu sayfa 124, 125 ve 126. sayfalara bir göz atın derim! Ondan sonra okçular derneğine para gitmiş mi gitmemiş mi orasına sonra karar verirsiniz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 22 Mayıs 2019; 13:54:44 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.