Şimdi Ara

“Öğürme hissi”,mide bulantısı,kusamamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
29.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 3 aydan fazladır belki sabahları mide bulantısından kahvaltı yapamıyorum öğleden sonra saat 5’e doğru midem anca kendine geliyor.Midem bulanmasa bile duyduğum kokulardan veya şiddetli ses bile öğürme hissi oluşturuyor.Daha sadece bu histen sonra bir defa kusabildim.Son 6 ayda yeme içme düzenim değişti uyku düzenim aynı şekilde.Sulu yemek yemiyorum babamla yurt dışında çalışıyoruz annemler İstanbulda haliyle hergün ya hazır gıda ya et türü kuru yemekler.Akşam geç saatlerde yiyorum.Doktor randevusu aldım fakat tecrübeli arkadaşların yorumlarınıda duymak istedim

2019 Edit: Arkadaşlar öğürme falan kalmadı doktora gitmedim insan kendinin doktorudur.

1) Kafaya takmayın kusmanız varsa kusun gitsin.Ben konuyu açtığım sene kusma profu oldum her an her koşulda kusabilir hale gelmiştim.
    2)Yeme içme yatma kalkma düzeninizi gözden geçirin.Yemek yiyip hemen yatmayın aşırı yağlı şeylerden asitlilerden kaçının.
    3)Yemek yedikten sonra kusucam diye düşünmeyin unutun aklınızdan çıkarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morte34 -- 20 Nisan 2019; 23:19:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah analı babalı büyütsün.
  • hareketsizlik mide bulantısına sebep olabiliyor bende. o hissi biliyorum 3 ay ben de çekmiştim. midem bulanır, öğüresin gelir ama öğürsen de kusamazsın. benimki hareketsizliktenmiş. bir de az yemek yemekten. şans eseri keşfettim ve çözdüm. doktora da gitmiştik bunun için psikolojiktir, reflüdür falan salladılar bir şeyler. eğer doktorlar bulamıyorsa sorununu muhtemelen herkesin yaptığı bir şeyi yapmıyorsundur
  • 2 yıldır midem bulanıyo sürekli sorabilirsin bana 24 saatmi bulantı
  • Montla kus
  • 24 saat diyebilirim.uykum gelmeden uyuyamıyorum yaşam kalitesini çok kötü etkiledi şöyleki gürültülü bir ortamda sesli konustugum zaman bile öğürme hissi oluyor konuşamıyorum :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Morte34

24 saat diyebilirim.uykum gelmeden uyuyamıyorum yaşam kalitesini çok kötü etkiledi şöyleki gürültülü bir ortamda sesli konustugum zaman bile öğürme hissi oluyor konuşamıyorum :(
    Peki bişey sorucam işte nasıl çalışıyorsunuz

• Sigara kullanıyor musun ? cevabı evet ise biran önce mide ve bağırsakların için doktora görün.
  • Hocam aynısı bende vardı. Her sabah kalktıktan sonra bir kusma hissi sonra öksürük ve gozlerimden yaş gelene kadar öksürürdüm en son kusardım. Ev yemeği sulu yemek yedikten 5 dk sonra kusardım. Tüm gün zehir oluyordu sırf bu yüzden yemek yemiyordum. Eğer böyleyse nasıl geçtiğini gözlemlerime göre anlatırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

Peki bişey sorucam işte nasıl çalışıyorsunuz

Alıntıları Göster
    Oturarak çalışıyorum hareket az

• ANTİ BUG kullanıcısına yanıt
    Sigara kullanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Norveckırfaresi

Hocam aynısı bende vardı. Her sabah kalktıktan sonra bir kusma hissi sonra öksürük ve gozlerimden yaş gelene kadar öksürürdüm en son kusardım. Ev yemeği sulu yemek yedikten 5 dk sonra kusardım. Tüm gün zehir oluyordu sırf bu yüzden yemek yemiyordum. Eğer böyleyse nasıl geçtiğini gözlemlerime göre anlatırım
    Hocam kusmuyorum daha doğrusu tutuyorum kendimi diyebilirim benimki biraz daha farklı sanırım yemek yemeden önce bile öğürme hissi var.Bir de çok aç olmama rağmen ne yersem yiyim mideme kötü gelecekmiş gibi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Morte34

Oturarak çalışıyorum hareket az

Alıntıları Göster
    şuan bulantı varmı öğürcek gibi
  • Morte34 kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle aç karnına soğuk su içmeyin. Ilk işiniz çorba içmek olsun bu cidden mideyi rahatlatıyor. Ayakta su içmeyin reflü yapar. Eğer ileride mideden bağırsaktan hasta olmak istemiyorsan her şeyi evde ye. Iflası çekersin yoksa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.