Şimdi Ara

OGS kullanıp HGS den geçenler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
53.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OGS'den gir HGS'den çık, yada tam tersi olsun.

Para hangisinden düşecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

Geçen HGS etiketi olmasına rağmen girişte sarı lamba yandı çıkıştada alarm öttü.2-3 gün takip ettim.Sorgulamada falan birşey çıkmadı.Aradım sorun olmaz dediler.Aşağıdada açıklama yapmış.Ama bundan sonra eskiden olduğu gibi OGS yi kullanacağım.En azında kafam rahat olur.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/hgs-si-olana-ceza-yok/ekonomi/ekonomidetay/28.02.2013/1674355/default.htm?ref=OtherNews

Bugün bankadan baktığım kadarı ile Mersin-Adana tek geçiş 1.80 TL ancak 9.75 TL borç yansıtmışlar.HGS bakiyesine itiraz için PTT ye formu doldurarak mail attım.Bununla uğraşılmaz en azından düzen oturana kadar OGS ye devam,kimbilir kaç kişiden bu şekilde fazla tahsilat yapmışlardır.Umarım ben yanılırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 1 Mart 2013; 9:39:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ikibinonüçmodel

arkadaşlar iyice okudum yazılanları fakat soruma uygun bi cevap bulamadağım için yazmak durumunda kaldım.
    aracımda ogs var yanlışlıkla hgs den geçtim sorgulamada ceza gözüküyor müşteri hizmetlerinden teyid ettim sistem cezayı silermi yoksa yatırmak mı gerekiyor? cvplarnz için teşekkr ederm şimdden..

iki sistem birbiri ile uyumsuz,hgs alın bir hafta içinde ceza ödemezsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikibinonüçmodel

arkadaşlar iyice okudum yazılanları fakat soruma uygun bi cevap bulamadağım için yazmak durumunda kaldım.
    aracımda ogs var yanlışlıkla hgs den geçtim sorgulamada ceza gözüküyor müşteri hizmetlerinden teyid ettim sistem cezayı silermi yoksa yatırmak mı gerekiyor? cvplarnz için teşekkr ederm şimdden..

hocam daha dün hallettim ben bu olayı hgs almaz iseniz ceza teblig edilir dediler aracta ogs olmasına ragmen, dün gidip hgs etiketi satın aldım aynı aksam cep telefonuma 3.40 tl düstügü mesajı geldi biraz öncede hgs gecis ihlali sorgulamasından baktım ceza silinmiş gözükmüyor artık, bugun tekrar bir postaneye gidip hgs etiketini baska bir arac üzerine devredicem, yada iptal edip kalan bakiyenizi 1 ay icerisinde postaneden alabiliyormussunuz.

• OGS cihazına zamanında 60 TL para vermiştim.HGS de yaşanan sıkıntılardan sonra(çıkışta alarmın ötmesi,fazla tahsilat yapılması ve bunların takip edilmesi)OGS de devam kararı almıştım ki OGS nin kaldıracağını söylemişler.OGS nin ne gibi zararı var yoksa olay duygusal mı

http://ekonomi.milliyet.com.tr/ogs-kalkiyor-hgs-eve-teslim/ekonomi/ekonomidetay/08.03.2013/1677759/default.htm

• ogs cihazı olanlara ücretsiz hgs vericez diyorlar, zaten bankalar ücretsiz dagıtıyor ptt lerde 5 tl karsılıgında satıyor vatandasın ogs cihazına ödedigi bedelide hgs ye bakiye olarak yükleyin bari...
  • eyvallah dostum saol
  • OGS cihazım var, HGS henüz almadım. Akşamları OGS gişelerindeki aşırı yoğunluk sebebiyle HGS gişelerinden giriş yapıyorum, bomboş oluyor. Çıkarken OGS gişesinden çıkıyorum, 1.80 TL yerine 2.20 TL düşüyor. 3-4 kere denedim bunu HGS çıktığından beri, plakadan da sorgulama yaptım herhangi bir ihlal görünmüyor. Bütün o eziyet 0.40 TL için mi çekiliyor yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerkazanci

OGS cihazım var, HGS henüz almadım. Akşamları OGS gişelerindeki aşırı yoğunluk sebebiyle HGS gişelerinden giriş yapıyorum, bomboş oluyor. Çıkarken OGS gişesinden çıkıyorum, 1.80 TL yerine 2.20 TL düşüyor. 3-4 kere denedim bunu HGS çıktığından beri, plakadan da sorgulama yaptım herhangi bir ihlal görünmüyor. Bütün o eziyet 0.40 TL için mi çekiliyor yani?

HGS OGS ortak gişe olabilir mi?.Yoksa çıkışta alarm öterdi.Gerçi ne yaptıkları belli değil belki sistemi buna uygun hale getirmişlerdir.Yap boz gibi...1.80 TL lik geçişi 9.75 TL yansıttıkları gibi...sattıkları OGS cihaz parasının şu aşamada ödenmemesi gibi...
  • quote:

quote:

OGS cihazım var, HGS henüz almadım. Akşamları OGS gişelerindeki aşırı yoğunluk sebebiyle HGS gişelerinden giriş yapıyorum, bomboş oluyor. Çıkarken OGS gişesinden çıkıyorum, 1.80 TL yerine 2.20 TL düşüyor. 3-4 kere denedim bunu HGS çıktığından beri, plakadan da sorgulama yaptım herhangi bir ihlal görünmüyor. Bütün o eziyet 0.40 TL için mi çekiliyor yani?

HGS OGS ortak gişe olabilir mi?.Yoksa çıkışta alarm öterdi.Gerçi ne yaptıkları belli değil belki sistemi buna uygun hale getirmişlerdir.Yap boz gibi...1.80 TL lik geçişi 9.75 TL yansıttıkları gibi...sattıkları OGS cihaz parasının şu aşamada ödenmemesi gibi...

Evet ne kadar acı değil mi? OGS cihazı için kaç kere para ödediğimi hatırlamıyorum. Cihaz depozitosu diyorlardı 30 dolar mı, 40 dolar mı tam hatırlamıyorum. Okumadığı zaman köprü girişlerinde olan ofislerine giderdik, yalandan bir kontrol ederlerdi, cihaz bozulmuş yenisini alın, ver 40 dolar daha... Şimdi diyorlar ki cihaz paraları iade edilmeyecek, verdiğiniz depozitolar yandı.. Harıl harıl HGS alıyoruz, peki 3 ay-5 ay sonra komple gişeleri kaldırdık derlerse ne olacak ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerkazanci -- 14 Mart 2013; 9:44:04 >

• quote:

quote:

quote:

Evet ne kadar acı değil mi? OGS cihazı için kaç kere para ödediğimi hatırlamıyorum. Cihaz depozitosu diyorlardı 30 dolar mı, 40 dolar mı tam hatırlamıyorum. Okumadığı zaman köprü girişlerinde olan ofislerine giderdik, yalandan bir kontrol ederlerdi, cihaz bozulmuş yenisini alın, ver 40 dolar daha... Şimdi diyorlar ki cihaz paraları iade edilmeyecek, verdiğiniz depozitolar yandı.. Harıl harıl HGS alıyoruz, peki 3 ay-5 ay sonra komple gişeleri kaldırdık derlerse ne olacak ??

Özelleştikten sonra tekrar HGS kalkar ve OGS ye dönerler belki,saklayacağım.Yıllar sonra dönüp bakar hatırlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 14 Mart 2013; 11:23:13 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Özelleştikten sonra tekrar HGS kalkar ve OGS ye dönerler belki,saklayacağım.Yıllar sonra dönüp bakar hatırlarım

Dün gittim ve HGS etiketimi aldım PTT'den. Durumu anlattım. Sadece OGS cihazım var, HGS gişesinden geçip OGS'den çıkıyorum, bir sorun teşkil eder mi dedim, eğer okuyorsa bir sorun olmaz dedi. Aracımda hem OGS, hem HGS takılı olsa, hangisi müsaitse o gişeden geçsem, çift okuma vs gibi bir sıkıntı olur mu dedim? Yok hayır, diğer gişeden de okumasına imkan yok. Zaten 2 aya kadar OGS gişeleri kalkacak merak etmeyin dedi :-)

• Ben yine de güvenmezdim.Sonra yanlış anlamışım durumu ortaya çıkabilir.

PTT ye 2 defa gittim.İkisinde de hınca hınç doluydu.Ne muhatap vardı ne de bilgisi olan,ileride sorun yaşamamak için bankadan aldım.

Yazın sıcaklara bakalım etiket dayanabilecek mi?Gerçi yapıştı mı çıkmıyor.Onu korumak içinde ufak bir güneşlik şart
  • Merhaba;
    Bende Geçen Hafta Otobanda ogs cihazım ile hgs gişesinden geçtim cezalı geçiş olmuş.hgs nin sitesinden plakayı sorguladım 148,5 tl ceza görünüyor.Ogs müşteri hizmetlerini aradım hgs ogs den cezasız miktarı çeker dediler deneme süresi sürecinde mayısın sonuna kadar böyle çapraz geçişler olabiliyormuş ceza iptal olabilip makul bir tutar ogs den çekilir dediler.Böyle birşey olabilir mi ceza iptal edilip ogs cihazından normal geçiş tutarı tahsil edilir mi ?Bilgisi olan varmı acaba
  • quote:

Tepkiler çoğaldı demek ki,

http://ekonomi.milliyet.com.tr/ogs-den-haksiz-para-alan-banka-hesap-versin/ekonomi/ekonomidetay/15.03.2013/1680478/default.htm?ref=OtherNews

Burada hesap verecek olan bankalar değil, bankaların bu şekilde haksız kazanç sağlamasına izin veren devlettir.

Bu durum güzel yurdumuzun bir çok alanında da halen yaşanmaktadır.

İyi forumlar...

• Arkadaşlar PTT den verilen sözlü bilgilere itimat etmeyin.

HGS olmadan OGS ile geçişlerde sıkıntı olmayacağı gibi sizin HGS niz yok ceza ödeyeceksiniz gibi bir durumda ortaya çıkabilir.

Ve ödenecek tutar yaklaşık 170 TL dir.

Ben aracımda OGS olmasına rağmen, HGS de aldım (bankadan) bu şekilde geçişlerde istediğim gişeyi kullanabiliyorum ve kafam rahat.

Plakam ise hem HGS de hemde OGS de tanımlı.

İyi forumlar..ç
  • ben hayatımda bu kadar saçma bir sistem görmedim birde oturtmuşlar sistemi güyya kendilerini kandırıyorlar sistemde herkes cezalı gözüküyor. insanları halkı ezmekten başka birşey değil hep rant meselesi kasaya para aktarma...

ama sonuçta elde sadece hgs sistemi var ogs satışıda artık yapmıyorlar gibi birşey hgs de oturacağa benzemiyor. umarız o sistemdeki cezalar tarafımıza tebliğ olmaz 206 bin TL ceza hesapladım. onlar tarafımıza tebliğ olursa yanarız... tabi ondan sonra o ateşle ben ankara ptt genel müdürlüğüne kesin giderim o ayrı...

umarız hgs yetkilileri hatalarını kabul edip cezaları silerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozanteoman

ben hayatımda bu kadar saçma bir sistem görmedim birde oturtmuşlar sistemi güyya kendilerini kandırıyorlar sistemde herkes cezalı gözüküyor. insanları halkı ezmekten başka birşey değil hep rant meselesi kasaya para aktarma...

ama sonuçta elde sadece hgs sistemi var ogs satışıda artık yapmıyorlar gibi birşey hgs de oturacağa benzemiyor. umarız o sistemdeki cezalar tarafımıza tebliğ olmaz 206 bin TL ceza hesapladım. onlar tarafımıza tebliğ olursa yanarız... tabi ondan sonra o ateşle ben ankara ptt genel müdürlüğüne kesin giderim o ayrı...

1-2 sene sonra özelleştiği için tekrar değişikliğe gidebilirler.Çıktığından beri 3 HGS aldım.

HGS'niz var ise;

-Kazı kazan gibi 2 geçip 3'de alarmla karşı karşıya kalabilirsiniz.
    -Geçiş ihlalini sorgulama linki hayatınızın bir parçası olur.Müşteri hizmetlerini ara,takip et.
    -HGS gişesinden geçerken yeşil yanıp yanmayacağı konusunda bir heyecan,kasılma durumu
    -Bu arada son olarak geçiş ihlalini kontrol edip oh dedikten sonra farklı fiyat tarifesini hesabınıza yansıtabilirler.Örneğin 1,80 TL lik yol ücretini 9.50 olarak görebiliyorsunuz.Bununda kontrolünü yapmak lazım.

OGS kalkınca torunlarıma anlatırım artık güzelliklerini...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kozanteoman

ben hayatımda bu kadar saçma bir sistem görmedim birde oturtmuşlar sistemi güyya kendilerini kandırıyorlar sistemde herkes cezalı gözüküyor. insanları halkı ezmekten başka birşey değil hep rant meselesi kasaya para aktarma...

1-2 sene sonra özelleştiği için tekrar değişikliğe gidebilirler.Çıktığından beri 3 HGS aldım.

HGS'niz var ise;

-Kazı kazan gibi 2 geçip 3'de alarmla karşı karşıya kalabilirsiniz.
    -Geçiş ihlalini sorgulama linki hayatınızın bir parçası olur.Müşteri hizmetlerini ara,takip et.
    -HGS gişesinden geçerken yeşil yanıp yanmayacağı konusunda bir heyecan,kasılma durumu
    -Bu arada son olarak geçiş ihlalini kontrol edip oh dedikten sonra farklı fiyat tarifesini hesabınıza yansıtabilirler.Örneğin 1,80 TL lik yol ücretini 9.50 olarak görebiliyorsunuz.Bununda kontrolünü yapmak lazım.

OGS kalkınca torunlarıma anlatırım artık güzelliklerini...

mütiş bir edebiyat ile şiir gibi yazmışsınız üstadım tebrik ederim ajda pekkan aman petrol canım petrol gibi birşey devlet sorunlarını halkın sanatçıların alaylıca tiiye almaları :)))

ben p.tesi günü kgm 'ye görüşmeye gitmeyi düşünüyorum oradan ptt genel müd. artık ikiside çözemezse başbakanlığa kadar giderim 200 bin TL ceza var hesapladım... yazık günah... insanlar boşu boşuna dökülmüyormuş demek ki sokaklara... yeter bu halkın ezildiği

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.