Şimdi Ara

OGS kullanıp HGS den geçenler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
53.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

OGS gişeleri nerede azaltıldı? İstanbul içinde kullandığım güzergahta tek değişen KGS gişeleri?

Bazı gişelerin az olduğu yerlerde de OGS/HGS ortak gişeler oldu.

Ben IZMIR de ikamet etmekteyim ve IZMIR PINARBAŞI girişinde 2 adet olan OGS sayısı 1'e indirildi.

Kalan gişelerin tamamı ise HGS yapıldı.

Eğer zaman içerisinde tüm gişeler OGS/HGS olacak ise sorun yok.

İyi forumlar...

Pınarbaşı gişeleri dediğiniz sanırım aydın otobanının başlangıcındaki ışıkkent gişeleri.

Günaşırı kullanıyorum, perşembe geçtim. Ama iki tane ogs vardı galiba.
    Ne zaman bire düşürüldü, farketmedim mi yoksa?

O gişelerin en büyük eksiği en sağda da ogs gişesinin olmayışı.
    Otobüz ve kamyonler en sola ogs'ye geliyor, sonra geçtikten sonra tekrar en sağ şeride geçmeye çalışıyorlar.
    En sağa da ogs gişesi konulması lazım.

Walla hocam ben geçen hafta geçtim 1 adet OGS vardı en sol şerit üzerinde.

Oyun mu oynuyolar anlamadım

Tekrak geçişte resimlemeye çalışırım

Yada sizde dikkat edin; yanlış bilgi vermeyelim arkadaşlara.

Aslında bu duruma en güzel çözüm tüm gişelerin; hem HGS hemde OGS okuyacak şekilde revize edilmesi.

Bu şekilde gişelerde oluşan yoğunlaşmayı ciddi anlamda giderirler.

Bu arada AĞIR VASITALAR için de en sağ şerit de bir OGS/HGS gişesinin olması kesinlikle güzel olacaktır.

Aynı saçmalık ISIKKENT~AYDIN otobanı üzerindeki BUCA yol ayrımında da yaşanmakta.

KOCA KOCA KAMYONCUKLAR orta şeritden yada en sağ şeritden AYDIN istikametine devam etmeye kalkıyorlar.

Zaten iki şerit olan BUCA sapağı bu KAMYON lar sebebi ile kilitleniyor.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: emrullah bozlak

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

OGS zaten ocakta bitmiyor mu? Neden HGS almamak için bu kadar inat ediyorsunuz?

Yakın gözlüğü ister misin?

İyi olur. KGS ile birlikte OGS de bitecek diye biliyordum ama daha önce devam edeceği söylendi ve mesajım cevaplandı.

2 ay önce sistemin henüz tam olarak netleşmediği bir zaman attığım bir soru sizi neden bu kadar gerdi anlamadım.
    Hadi biz hatalıyız 2 ay önceki bilgiye cevap atıyoruz. Sen ne yapıyorsun 5. ayda verilmiş bilgiyi 11. ayda paylaşıyorsun. (arada tam 6 ay var ???)

Aradan 57 gün geçtikten sonra ben de size madem böyle ukalaca yorum yapıyorsunuz sizin üslubunuzla cevap vereyim.

Sizin jeton da üçgen heralde.

Uyan da balığa gidelim.

Nasıl iyi oluyor mu?

Bu mesajım @melodramm ve @sicakyuz isimli üyelere de gelsin. Boş vakitlerinizde eski konuları bulup mesajları mı hortlatıyorsunuz?

Sayın "kes bi"

25-MAYIS-2012 tarihinde yayımlanan haberi ancak 9-KASIM-2012 de algılayıp buraya yazmışsınız.

Şimdi de bilip bilmeden konuşuyorsunuz.

Bende sizin ağzınız ile bilip bilmeden konuşayım ozaman. (neden EGS yi beklemiyosunuz, HGS alıyorsunuz)

Unutmayın ki ülkemizde MEDYA çarpıcı olsun diye asparagas haber yapmaya bayılır.

Tüm araçlara KAR LASTIĞI ZORUNLULUĞUNU nasılda bangır bangır yayınladılar.
    (ertesi gün ise sadece ticari araçlara imiş dediler ama binlerce vatandaş belkide maddi durumları elvermese de cezai işlemden kaçınmak için KIŞ LASTIĞI aldı)

Kanunun ilk yıl sadece TICARI araçlarda zorunlu olduğunu bildiğim halde ben bile acaba dedim.

Yani diyeceğim odur ki; her duyduğunuza inanıp herhangibir yerde ahkâm kesmeyin.

Öncelikle araştırmacı olun ve sorgulayın.

Yoksa bu tür komik durumları yaşamanız kaçınılmazdır.

İyi forumlar...

Google da OGS bitiyor diye arama yaptığımda en son haber aşağıdaki linkte. (25-MAYIS-2012)

http://www.haberler.com/ogs-ve-kgs-devri-bitiyor-3654041-haberi/

• quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: krisokol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: krisokol

Bir ara otobüsle Samsun'a gidiyordum. Ön koltukları sevdiğim için 2 nolu koltuğa bilet almıştım. Şoför o gişelere yaklaşırken hızını azaltacağına artırdı. O derece ki ben tam geçiş anında gözümü kapadım gayri ihtiyari. Muhtemelen 90+ km/s ile geçmişti.
    Yani diyeceğim o ki 100 km/s e kadar okur herhalde.
    ogs 130 ile bile okuyor daha üstünü bilmiyorum. Zaten normalde 80 le geçiyor herkez. Enazından bahçeşehire giden otobanda. Yeni yaptikları esenkent çıkışı çok geniş normalin 1.5 katı ordan geçmiştim 130 la sorun olmamıştı. Kaldıki böyle olmalı zaten gişeler geniş olup trafiği yavaşlatmamalı. Neyseki bu sistemi tümden kaldırıp üstten okuyacak sisteme geçiyorlarmiş trafigi büyük ölçüde azaltıcaktır. Ogs hgs ile herkez hızlı geçiyor 15 şerit. sonra düşüyor 3 şeride huninin ağzı gibi trafik birbirine giriyor yol tıkanıyor hiçbir anlamı kalmıyo ogs nin.

Bizim şoför köprüden öyle geçmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Sistem otomatik olarak resim çekiyor ver plakaya tanımlı bir etiket (OGS veya HGS) varsa ceza işlemi uygulamıyor.

Örnek : Bende OGS var aracımla ogs gişesinden geçtim bir şekilde okuma yapamadı, kaçak geçiş yazısı yazıyor ve alarm ötüyor, kamera resim çekiyor. Sistemde bu plaka üzerine tanımlı bir etiket varsa ceza işlemi uygulamıyor.
    OGS cihazınızı bir arkadaşınıza verdiniz geçerken bir sorun olmadı sistem okudu mesela yok. Okuyamadı kaçak geçiş işlemi yaptı onun plakasına ceza gider. İki tane birden etiket almaya hiç gerek yok hepsinden geçebilirsiniz. Oluşacak cezayı sistem kendisi kaldırıyor.
    (Çamlıca gişelerdeki görevlinin bana söylediği bilgi bu)

aynen öyle ben denedim ceza gelmedi............

• yani her ikisinide gecebilirsiniz ogs ile HGS den , Hgs İle Ogs den öter sonra size tam ceza göndericekleri zaman HGS etiketli araç olduğunu sistemden görür bilgisayar otomatikman bakiyeden 3.40 tl geçiş ücreti düşer. Bazen HGS den arka arkaya öndeki araça cok yaklaştığınızda da okumuyor ötüyor sistem , yine ceza gelmeden otomatik bakiyeden düşüyor.

Sadece HGS , OGS ekranları artık bir değiştirseler

HAVA BİLGİSİ
    KALAN BAKİYE
    RENKLİ
    TELEVİZYON GİBİ BİŞİ OLMALI İŞTE
    SCOREBOARD GİBİ
  • http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/HGS.aspx

HIZLI GEÇİŞ SİSTEMİ (HGS)

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), 17.09.2012 tarihinde İzmir-Aydın Otoyolu, İzmir-Çeşme Otoyolu, Boğaz Köprüleri, Avrupa Otoyolu, Anadolu Otoyolu ve Niğde-Mersin-Şanlıurfa otoyollarındaki ücret toplama istasyonlarında PTT Genel Müdürlüğü tarafından devreye alınmıştır.

OGS-KGS-HGS ABONELERİNİN HANGİ ŞERİTLERİ KULLANMALARI GEREKMEKTEDİR?
    14 Mayıs 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayollarında geçiş ücretlerinin belirlenmesi ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 10.maddesi gereğince “Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı ödeme sistemine ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun olarak kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir” ifadesi yer almaktadır. Dolayısı ile OGS, KGS ve HGS ayrı geçiş sistemleri olup, her abonenin kendi şeridinden geçiş yapması gerekmektedir. Aksi durumda 11 kat cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir.

OGS-KGS-HGS DEN KAÇAK GEÇİŞ YAPILMASI DURUMUNDA NE YAPILMALIDIR?
    OGS ve KGS sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde OGS abonesi (yeni üyelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

Bu nedenle geçiş yapılan şerit bilgisi önem arz etmektedir.

OGS-KGS şeridinden geçiş ihlali yapan bir kişi ihlal yapılan araç için 7 günlük sürede HGS abonesi olursa cezası normal ücrete çevrilemeyecektir. Aynı şekilde HGS den geçiş yapan bir sürücü 7 günlük sürede geçiş yapan araç için OGS ya da Kredili KGS abonesi olması durumunda geçiş ihlal cezası normal ücrete çevrilmeyecektir.

HGS İLE İLGİLİ SORU VE SORUNLARDA NEREYE BAŞVURULMALIDIR?

HGS sistemine ait işlemler PTT Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup, HGS’ ye ait geçiş ve ihlal bilgileri Karayolları Genel Müdürlüğü veritabanından görülememektedir. HGS ile ilgili hgs@ptt.gov.tr e-mail adresine, 444 17 88 PTT Çağrı Merkezine veya PTT Şubelerine başvurulması gerekmektedir.
    HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına,http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adlı internet sayfasından ulaşılabilmektedir.

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/

• HGS DEN GEÇTİM OGS ILE OKUMA GERÇEKLEŞTİ HİÇBİR SORUN OLMADI.
  • Geçis ihlalini plakadan sorgulama için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/violation.jsf
  • bende yanlışlıkla hgsden geçtim ne olacak 50 lira borç gösteriyor ogs varken
  • Ben OGS kullanıyorum, dün gece dalgınlıkla hgs den cıkıs yaptım. 148,5 tl ceza yansıdı. Sabah ilk işim OGS müşteri hizmetlerini aramak oldu, konuyla alakaları olmadıgını , tamamen birbirinden bağımsız iki firma olduklarını , HGS müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini söyledi. Bende PTT müşteri hizmetlerini aradım, olayı anlattım ; yapacak birsey olmadıgını , prosedür gereği ya 148,5 tl ceza ödemem gerektigini yada max 1 hafta icinde 30+5 tl ye ( 5 tl cihaz 30 tl gecis icin yükleme ) HGS cihazı almam gerektigini , eger cihazı alırsam cezanın uygulanmayacagını söyledi.

Başka hiçbirsey yapılamıyormus. yani yukarıda bazı arkadasların dedigi gibi farketmez ondan gecsende ceza yazmaz falan gibi bir uygulama yok, uyarmak istedim.

Bu da HGS nin sitesindeki konuyla alakalı acıklama :

14 Mayıs 2012 tarihli resmi gazetede yayımlanan Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayollarında geçiş ücretlerinin belirlenmesi ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 10.maddesi gereğince “Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı ödeme sistemine ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun olarak kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir” ifadesi yer almaktadır. Dolayısı ile OGS, KGS ve HGS ayrı geçiş sistemleri olup, her abonenin kendi şeridinden geçiş yapması gerekmektedir. Aksi durumda 11 kat cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir.

OGS ve KGS sistemlerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 7(yedi)gün içinde OGS ya da Kredili KGS abonesi(yeni üyelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş yapılan plaka üzerine 7 (yedi) gün içinde HGS abonesi (yeni abonelik) olunması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

Bu nedenle geçiş yapılan şerit bilgisi önem arz etmektedir..

birde böyle bir durum varmış tabiki , kaçak geçişi nerden yaptıysanız o sisteme üye olmanız gerekiyor....

OGS-KGS şeridinden geçiş ihlali yapan bir kişi ihlal yapılan araç için 7 günlük sürede HGS abonesi olursa cezası normal ücrete çevrilemeyecektir. Aynı şekilde HGS den geçiş yapan bir sürücü 7 günlük sürede geçiş yapan araç için OGS ya da Kredili KGS abonesi olması durumunda geçiş ihlal cezası normal ücrete çevrilmeyecektir..

yani uzun lafın kısası aracta mecburen hem HGS hem OGS olacak. HGS nin kredisi bitince iptal ettiricem. yapacak baska birsey yok, 148,5 TL ceza ödemekten iyidir. Yalnız uygulama acaip derecede sacma geldi bana. ne yani bizim kabahatimiz bir kez sadece yanlıs cıkıstan cıkmakmı ? .... Pes diyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Baskan1111

yani her ikisinide gecebilirsiniz ogs ile HGS den , Hgs İle Ogs den öter sonra size tam ceza göndericekleri zaman HGS etiketli araç olduğunu sistemden görür bilgisayar otomatikman bakiyeden 3.40 tl geçiş ücreti düşer. Bazen HGS den arka arkaya öndeki araça cok yaklaştığınızda da okumuyor ötüyor sistem , yine ceza gelmeden otomatik bakiyeden düşüyor.

HAVA BİLGİSİ
    KALAN BAKİYE
    RENKLİ
    SCOREBOARD GİBİ

eger OGS niz varken , OGS den gecerseniz ve okumazsa ; cezalı geçiş dese bile plakaya kayıtlı bir OGS oldugu icin ceza yansımaz, normal bedel yansır..

eger HGS niz varken , HGS den gecerseniz ve okumazsa ; cezalı geçiş dese bile plakaya kayıtlı bir HGS oldugu icin ceza yansımaz, normal bedel yansır..

yanlış yönlendirme olmasın , birine uyeyken digerinden geciş yaparsanız ceza yansır, cunku kendi sistemi icinde kontrol edıyor ve o plakaya kayıtlı bir arac bulamayınca ceza gelıyor. OGS varken HGS den cıkarsanız, HGS kontrol ediyor ve kayıtlı plaka bulamayınca cezayı yazıyor.Dur birde OGS yi kontol ediyim bakıyım onda varsa ceza yazmam demıyor.. HGS var bende OGS den cıktım birsey olmaz diye bir mantık yok yani...

Sacma tabi , her ikiside ortak olmalı sonucta. ama yapacak birsey yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

yani her ikisinide gecebilirsiniz ogs ile HGS den , Hgs İle Ogs den öter sonra size tam ceza göndericekleri zaman HGS etiketli araç olduğunu sistemden görür bilgisayar otomatikman bakiyeden 3.40 tl geçiş ücreti düşer. Bazen HGS den arka arkaya öndeki araça cok yaklaştığınızda da okumuyor ötüyor sistem , yine ceza gelmeden otomatik bakiyeden düşüyor.

HAVA BİLGİSİ
    KALAN BAKİYE
    RENKLİ
    SCOREBOARD GİBİ

eger OGS niz varken , OGS den gecerseniz ve okumazsa ; cezalı geçiş dese bile plakaya kayıtlı bir OGS oldugu icin ceza yansımaz, normal bedel yansır..

eger HGS niz varken , HGS den gecerseniz ve okumazsa ; cezalı geçiş dese bile plakaya kayıtlı bir HGS oldugu icin ceza yansımaz, normal bedel yansır..

yanlış yönlendirme olmasın , birine uyeyken digerinden geciş yaparsanız ceza yansır, cunku kendi sistemi icinde kontrol edıyor ve o plakaya kayıtlı bir arac bulamayınca ceza gelıyor. OGS varken HGS den cıkarsanız, HGS kontrol ediyor ve kayıtlı plaka bulamayınca cezayı yazıyor.Dur birde OGS yi kontol ediyim bakıyım onda varsa ceza yazmam demıyor.. HGS var bende OGS den cıktım birsey olmaz diye bir mantık yok yani...

Bende her ikisi de var.

OGS sürekli devrede HGS ise plakaya tanımlı.

OGS yoğun olduğu durumlarda HGS den geçiyorum

İyi forumlar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

HAVA BİLGİSİ
    KALAN BAKİYE
    RENKLİ
    SCOREBOARD GİBİ

Bende her ikisi de var.

OGS sürekli devrede HGS ise plakaya tanımlı.

OGS yoğun olduğu durumlarda HGS den geçiyorum

İyi forumlar...

HGS ile OGS den geçiyorum , ötüyor ama ceza plakaya yansımıyor .

• bi ara ogs siz araçla 7-8 kere geçtim, plakaya yansıyan ceza olmadı
  • Birçok banka HGS'yi ücretsiz veriyor.Kredi kartınızdan yükleme yapılıyor sadece,yani para sizin paranız etiket için para ödemiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

Birçok banka HGS'yi ücretsiz veriyor.

Kredi kartınızdan yükleme yapılıyor sadece,yani para sizin paranız etiket için para ödemiyorsunuz.

Doğru diyorsunuz.

Ancak HGS çalışmayan bir sistem.

Sıklıkla okuma hatası yada okumama problemi yaşanmakta. (10 km/saat hızda bile okumayabiliyor; OGS ise 90~100 km/saat hızlarda bile sorunsuz okuma yapıyor)

HGS tam bir ÖLÜ DOĞUM durumunda.

Ben sadece OGS gişelerinde yoğunluk olduğu durumlarda HGS den geçebilme seçeneği sebebi ile aldım.

İyi forumlar...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

Birçok banka HGS'yi ücretsiz veriyor.

Kredi kartınızdan yükleme yapılıyor sadece,yani para sizin paranız etiket için para ödemiyorsunuz.

Doğru diyorsunuz.

Ancak HGS çalışmayan bir sistem.

Sıklıkla okuma hatası yada okumama problemi yaşanmakta. (10 km/saat hızda bile okumayabiliyor; OGS ise 90~100 km/saat hızlarda bile sorunsuz okuma yapıyor)

HGS tam bir ÖLÜ DOĞUM durumunda.

Ben sadece OGS gişelerinde yoğunluk olduğu durumlarda HGS den geçebilme seçeneği sebebi ile aldım.

İyi forumlar...

OGS kullanıcısı olarak HGS ilk çıktığında almıştım.Forumda da paylaştım.Dediğiniz gibi çok başarılı bulmadım.Yazın sıcaklara dayanabilecek mi bakalım.Ruhsata yapıştırılan nüshası üzerindeki yazılar zamanla siliniyor ancak yeni aldığım HGS de bu durum yok gibi...OGS gişelerini teke düşürmeleri ve yoğunluk yaşanabileceği sebebi ile HGS de aldım.Sonuçta ikiside aynı karttan ödeniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 29 Ocak 2013; 15:54:07 >

• etiket sıcağı geçtim, kışın araç içindeki buharlaşmaya dayanacak mı, esas sorun o bence?!
    ben kart aldım, o derdim yok.

ama sorun şurda, şimdi ben dahil pek çok araçta hem ogs hem de hgs var.

diyelim ki hgs gişesinden geçtim ama kartı okuyamadı.
    ceza mı olacak??
    araç bu geçiş sisteminde hangisinde / nasıl gözüküyor, ogs li mi yoksa hgs li mi?

bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wm1tr

etiket sıcağı geçtim, kışın araç içindeki buharlaşmaya dayanacak mı, esas sorun o bence?!

ceza mı olacak??

araç bu geçiş sisteminde hangisinde / nasıl gözüküyor, ogs li mi yoksa hgs li mi?

bilen var mı?

HGS ve OGS verileri ayrı ayrı tutulduğu için hangi gişeden geçer iseniz ona göre işlem uygulanır. (OGS Karayolları; HGS PTT)

Yani OGS den kaçak geçiş yaparsanız OGS niz var ise sorun olmaz.

HGS ile kaçak geçiş yaparsanız da HGS niz var ise sorun olmaz.

Her iki ssteme de sahip iseniz hiçbir sorun olmaz.

Zaten bende bu sebep ile OGS sistemim omasına rağmen HGS aldım.

Yazın yoğunlaşan OTOBAN trafiği ile beraber 2 OGS gişesine 3 HGS düşüyor.

Bazı çıkışlarda bu durum 1 OGS ye 3 HGS şeklinde bile olabiliyor.

Sonuç olarak hangisi rahat ise o gişeden geçiş yapacağım. (tabii OGS den girişte OGS'den çıkış; HGS den girişte ise HGS den çıkış şeklinde)

HGS tanımlama etiketini ise cama yapıştırmaksızın, para bandı ile ön cama iliştirdim. (olası bir bozulma durumunda iade hakkımı korumak için)

İyi forumlar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wm1tr

etiket sıcağı geçtim, kışın araç içindeki buharlaşmaya dayanacak mı, esas sorun o bence?!

ceza mı olacak??

bilen var mı?

HGS ve OGS verileri ayrı ayrı tutulduğu için hangi gişeden geçer iseniz ona göre işlem uygulanır. (OGS Karayolları; HGS PTT)

Yani OGS den kaçak geçiş yaparsanız OGS niz var ise sorun olmaz.

HGS ile kaçak geçiş yaparsanız da HGS niz var ise sorun olmaz.

Her iki ssteme de sahip iseniz hiçbir sorun olmaz.

Zaten bende bu sebep ile OGS sistemim omasına rağmen HGS aldım.

Yazın yoğunlaşan OTOBAN trafiği ile beraber 2 OGS gişesine 3 HGS düşüyor.

Bazı çıkışlarda bu durum 1 OGS ye 3 HGS şeklinde bile olabiliyor.

Sonuç olarak hangisi rahat ise o gişeden geçiş yapacağım. (tabii OGS den girişte OGS'den çıkış; HGS den girişte ise HGS den çıkış şeklinde)

HGS tanımlama etiketini ise cama yapıştırmaksızın, para bandı ile ön cama iliştirdim. (olası bir bozulma durumunda iade hakkımı korumak için)

İyi forumlar...

Alıntıları Göster

İyi forumlar...

Sağlamcısınız mantıklı

Alıntı yaparken mesajın birkosmını alırsak daha az sayfada daha çok şey paylaşabiliriz.(sadece öneri)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.