Şimdi Ara

ÖĞRETMENLERE YAZIN MAAŞ ÖDEMEMEK(EKŞİ'DE AÇILAN KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
581
Cevap
2
Favori
12.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://eksisozluk.com/ogretmenlere-yazin-maas-odememek--5723765?a=popular

Konu hakkındaki düşünceleriniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farfaraway21 -- 16 Temmuz 2018; 12:20:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayatımda senin kadar büyük yalancı görmedim. Ulan hangi öğretmenlik bölümünün puanından yüksek senin on lisans bölümün 😂😂😂. Ben 40bin sıralama ile mat öğretmeni oldum. 5 yıl okudum. Bir iki ders dışında hiç test sınavım olmadı. Üç tane 600 sayfalık kitaplardan sorumlu oldum yeri geldi. Hiçbiri ezbere dayalı değildi öğrendin öğrendin yoksa kalıyosun

Senin kıytırık 2 yıllık bölümünün puanı mı bizden yüksek.

Sanki lise mezunları çatır çatır 3-4bin tl maaşla hemşire olmadı bu ülkede. Boş yorum yapma seni burda cümle aleme rezil ederim. Ayrıca meb öğretmeni değilim Dersane öğretmeniyim çılgınlar gibi çalışıyorum. Ama meb öğretmenine laf demeye geldin mi diğer tüm mesleklerin kitabını açar laflarını tek tek yediririm sana. Sanki memurlar çok çalışıyor sırla alıyon her saatte yarım saat sistem yok memur yok. Soru soruyon azarlıyor. Aynı anda bir kişi ile baş edemeyen çöpler gelmiş okumayan liseyi zorla bitiren tipler gelmiş aynı anda 30-40 öğrenci ile bunu 4 ile carp 160 öğrenci ile çalışana laf atıyor. Doktorlardan bazıları 100 hastayı geçince nasıl çıldırıyor onlara laf yok? Hemşireler sanki atomu parçalayıp gelmiş gibi egoist onlara laf yok. Memurların yüzde 70i torpille geliyor artık ona laf yok. Sen gel torpilli sınav sistemine mülakata en çok karşı çıkan meslek grubu öğretmenlere çat.
    Hiç boşuna ağlama sen de öğretmen olsaydın o zaman. Ben de özel sektörde mühendislik yapıyorum maaşlarımı çok düzensiz ve geç alıyorum. Üstelik işe ilk başlangıçta da öğretmenler kadar alamıyoruz, ben de oturup ağlayayım o zaman. Bu memleket de herşey düzgün öğretmenlerin aldığı maaş mı gözünüze batıyor? Memlekette bir dönem millet vekili olup hatta erken seçim olursa tam bir dönem bile olmadan emekli olunup ömür boyunca sefasını sürüyorlar, bakanlıklara damatlar atanıyor, büyük firmaların milyonlarca dolar vergi borcu siliniyor sizin derdiniz öğretmen maaşları, bu insanlar 2 ay boyunca toprak mı yiyecekler? İnsanımıza herşey müstahak düşünmesini, oy vermesini, yorumlamasını, eleştirmesini, konuşmasını hiç bir şeyi bilmiyoruz.
    Valla ne yalan söyleyeyim düşününce bana da çok mantıklı geldi. 1 Milyon dan fazla öğretmen var. Net 2 ay yaz tatili ve Sömestr tatilinde deliksiz yatıyorlar. Haziran ortasından(okulların kapanması) 1 Temmuz'a ve 1 Eylül'den Eylül ortalarına kadar(okulların açılması) öğrenci yokken seminer falan takılıp çay,kahve ve dedikodunun dibine vuruyorlar. Ee ne anladım bu işten.
    Anlayabilen insan bu konuyu açmaz zaten.

Sen yıllık izin kullandığında maaş almıyor musun?

Hafta sonu evde yatan

Milli bayramlarda dini bayramlarda resmi tatil yapılan her günde maaş mi kesiliyor?

Adli tatilde yasama tatilinde vs. Bu sektör lerin maaşımı kesiliyor?

Ya da emekli olan adama, çalışmadan yatarak para kazanıyor mu deniyor?

Bırakın bu işleri.
    1. Öğretmen kesinlikle başka bir işde çalışamaz yasak
    2. İstediği dönemlerde tatil alamaz zorunlu olarak 3 aylık sürecin 2 ayında tatil yaparlar.
    3. Öğretmenlerin bir çoğu haysiyetsiz öğrenciler ile muhattap olmakta ve yüzüne küfür dahi etse öğrenci hiç bir şey yapamazsın bir şey yaptığın an ya soruşturma açılır yada öğrenc bıçak çeker dayak atar günde 100 - 150 pskopat öğrenci ile muhattap kalabilirsin bu durumda 2 aylık tatil çok büyük bir şey değil.
    4. Öğretmenlerin bakmak ile yükümlü oldukları aileleri var ve her birey gibi ödemek zorunda oldukları belirli borçları bulunmaktadır.Devlet her hangi bir kesinti yaparsa bu durumda öğretmen aileleri madur olur.

Öğretmenler madur olursa Devlette madur olur.

Öğretmenlerin aldığı 3.5- 4 bin tl çok büyük bir para değil normal bir insan bir iş ile uğraşır 10 iş işe uğraşır gün içinde en fazla ama öğretmenin can güvenliği bile yok günde 100 - 150 hatta 200 öğrenci ile uğraşmak zorunda olan öğretmenler var.

Server Düşmanlığı yapmayınız.

2 Aylık Tatil bir nevi Piskolojik Tatildir.
  • Valla ne yalan söyleyeyim düşününce bana da çok mantıklı geldi. 1 Milyon dan fazla öğretmen var. Net 2 ay yaz tatili ve Sömestr tatilinde deliksiz yatıyorlar. Haziran ortasından(okulların kapanması) 1 Temmuz'a ve 1 Eylül'den Eylül ortalarına kadar(okulların açılması) öğrenci yokken seminer falan takılıp çay,kahve ve dedikodunun dibine vuruyorlar. Ee ne anladım bu işten.

• Olması gereken de o zaten.

• İnsanlar senelerce okuyorlar ve gelecek nesillere eğitmenlik yapmak için öğretmen oluyorlar, mecburiyetten senede 2 ay tatilleri oluyor ki o da müdüriyet tarafında yok, onların yazın maaş almaması yerine siz o zaman senede 3 dönem okula gidin ki öğretmenler de işini yapsın. :)
  • 3 ay tatile düzenleme gelsin o zaman kardeşim ona bakarsan milletvekilleri de 12 ay yatıyor

• 3 ay boyunca ne ile geçinecekler? İş imkanı sunulmalı o zaman.
  • 3 ay tatil kaldırılırsa yatmamış olurlar zorunlu çalışırlar ama o zaman da siz istemezsiniz az enpati yapın

• Haklı. Hatta hafta sonlarını, hafta içi mesai dışındaki saatleri de çıkaralım. Asgari ücret verelim bitsin. Yok öyle bedavadan maaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Faıthful

3 ay tatile düzenleme gelsin o zaman kardeşim ona bakarsan milletvekilleri de 12 ay yatıyor
    3 ay tatile düzenleme getirmek makul bir çözüm değil. Kimse yaz sıcağında çocuğunu okula göndermeye razı olmaz. Soğuğun çözümü var kalorifer,yoksa soba hiç olmadı kat kat giydirir okula gönderir ama yazın sıcağın çözümü yok. Üstelik sıcak mayıştırır sıcakta hiçbir öğrenci ders mers dinlemez dinletemezsin. Kaldı ki yazın çalışan,çalışmak zorunda olan ailesine bakmak zorunda olan çocuklar da var. Her ne kadar gönlümüz razı olmasa da ülkenin gerçeklerinden biri de bu ne yazık ki. Yaz döneminde okullar var derseniz aileler çocuklarını okula bile göndermeyebilir.

Milletvekillerine gelince; Miletvekili maaşını 26.620 olarak biliyorum. 550 vekil vardı artık 600. Çarparsak yaklaşık 16 Milyon TL yapıyor. Öğretmenlerin ise 1 Milyon öğretmen ortalama 3250-3300 TL ve 2 ay yazdan 16 gün Sömestrden 2,5 aydan fazla net tatille maliyetleri 8-9 Milyar TL yi buluyor. Miletvekillerinin maaşları öğretmenlere göre deve de kulak gibi bişey. Milletvekillerinin de tatili 3 ay olarak görünüyor.Aksi bir karar alınmadıkça 1 Temmuzda başlar üç ayı geçemez diyor. Kaldı ki bu sene 1 Temmuzu geçti tatil. Ve olağanüstü bir durum olursa hemen toplantıya. Öğretmenler de öyle bişeyde yok. Olağanüstü ders anlatımı diye bişey olamaz. Olağanüstü toplantı ve seminerde olmayacağına göre tatilleri sekteye de uğramıyor oh ne ala memleket.

Not: Milletvekillerini savunduğum düşünülmesin. Maaşını hak eden milletvekili sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır. Haketmeyenin ise burnundan fitil fitil gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hiç boşuna ağlama sen de öğretmen olsaydın o zaman. Ben de özel sektörde mühendislik yapıyorum maaşlarımı çok düzensiz ve geç alıyorum. Üstelik işe ilk başlangıçta da öğretmenler kadar alamıyoruz, ben de oturup ağlayayım o zaman. Bu memleket de herşey düzgün öğretmenlerin aldığı maaş mı gözünüze batıyor? Memlekette bir dönem millet vekili olup hatta erken seçim olursa tam bir dönem bile olmadan emekli olunup ömür boyunca sefasını sürüyorlar, bakanlıklara damatlar atanıyor, büyük firmaların milyonlarca dolar vergi borcu siliniyor sizin derdiniz öğretmen maaşları, bu insanlar 2 ay boyunca toprak mı yiyecekler? İnsanımıza herşey müstahak düşünmesini, oy vermesini, yorumlamasını, eleştirmesini, konuşmasını hiç bir şeyi bilmiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

3 ay tatile düzenleme getirmek makul bir çözüm değil. Kimse yaz sıcağında çocuğunu okula göndermeye razı olmaz. Soğuğun çözümü var kalorifer,yoksa soba hiç olmadı kat kat giydirir okula gönderir ama yazın sıcağın çözümü yok. Üstelik sıcak mayıştırır sıcakta hiçbir öğrenci ders mers dinlemez dinletemezsin. Kaldı ki yazın çalışan,çalışmak zorunda olan ailesine bakmak zorunda olan çocuklar da var. Her ne kadar gönlümüz razı olmasa da ülkenin gerçeklerinden biri de bu ne yazık ki. Yaz döneminde okullar var derseniz aileler çocuklarını okula bile göndermeyebilir.

Milletvekillerine gelince; Miletvekili maaşını 26.620 olarak biliyorum. 550 vekil vardı artık 600. Çarparsak yaklaşık 16 Milyon TL yapıyor. Öğretmenlerin ise 1 Milyon öğretmen ortalama 3250-3300 TL ve 2 ay yazdan 16 gün Sömestrden 2,5 aydan fazla net tatille maliyetleri 8-9 Milyar TL yi buluyor. Miletvekillerinin maaşları öğretmenlere göre deve de kulak gibi bişey. Milletvekillerinin de tatili 3 ay olarak görünüyor.Aksi bir karar alınmadıkça 1 Temmuzda başlar üç ayı geçemez diyor. Kaldı ki bu sene 1 Temmuzu geçti tatil. Ve olağanüstü bir durum olursa hemen toplantıya. Öğretmenler de öyle bişeyde yok. Olağanüstü ders anlatımı diye bişey olamaz. Olağanüstü toplantı ve seminerde olmayacağına göre tatilleri sekteye de uğramıyor oh ne ala memleket.

Not: Milletvekillerini savunduğum düşünülmesin. Maaşını hak eden milletvekili sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır. Haketmeyenin ise burnundan fitil fitil gelsin.

Alıntıları Göster
    Hangi ülkede yaşıyorsun 600 milletvekili varmış? Emekli millet vekilleri ne zaman emeklilik kazanıp ne kadar maaş alıyor bir araştır istersen?

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt
    1. Öğretmen kesinlikle başka bir işde çalışamaz yasak
    2. İstediği dönemlerde tatil alamaz zorunlu olarak 3 aylık sürecin 2 ayında tatil yaparlar.
    3. Öğretmenlerin bir çoğu haysiyetsiz öğrenciler ile muhattap olmakta ve yüzüne küfür dahi etse öğrenci hiç bir şey yapamazsın bir şey yaptığın an ya soruşturma açılır yada öğrenc bıçak çeker dayak atar günde 100 - 150 pskopat öğrenci ile muhattap kalabilirsin bu durumda 2 aylık tatil çok büyük bir şey değil.
    4. Öğretmenlerin bakmak ile yükümlü oldukları aileleri var ve her birey gibi ödemek zorunda oldukları belirli borçları bulunmaktadır.Devlet her hangi bir kesinti yaparsa bu durumda öğretmen aileleri madur olur.

Öğretmenler madur olursa Devlette madur olur.

Öğretmenlerin aldığı 3.5- 4 bin tl çok büyük bir para değil normal bir insan bir iş ile uğraşır 10 iş işe uğraşır gün içinde en fazla ama öğretmenin can güvenliği bile yok günde 100 - 150 hatta 200 öğrenci ile uğraşmak zorunda olan öğretmenler var.

Server Düşmanlığı yapmayınız.

2 Aylık Tatil bir nevi Piskolojik Tatildir.

• trmeto kullanıcısına yanıt
    Hocam ne kodlaması daha bir çok öğrenci bilgisayar parçalarını dahil bilmez işlemciyi sorsan ne olduğunu nasıl montaj yapıldığını bile bilmez.

MEB'in kaynak aramaya ihtiyacı yok.MEB gerekli görürse ek kaynak talebinde bulunabilir. Hükümet'in karşılaması gerekir.
  • Arka arkaya 2 ay tatil hangi meslekte var?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.