Şimdi Ara

Öğretmenlerden nefret eden güruh (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
0
Favori
4.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürekli ve maksatlı olarak öğretmenler hedef gösteriliyor. Oysa bu bindiğimiz dalı kesmek demek. Zaman zaman bu platformda da görüyorum bu kasıtlı ve organize işleri. Bundan sonra ekran görüntüsü alıp savcılığa suç duyurusunda bulunmaya karar verdim ama önce bir kaç avukata danışmam gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Anor~

Eğitim zorunluyken ülke maymun dolu, eline orak - biçer alıp okumuş tayfaya cadı avına çıkacak neredeyse... Bir de zekası olmayana eğitim yok derseniz ne olur? Orta-çağ...

Eğitilemeyen kesimi zorla eğitmelisiniz. Zorla.
    Ya eğitilecek ya eğitilecek.

Gelişmiş ülkelerde özel eğitim neredeyse yok. Devlet eğitimi esastır.

Şu an türkiyede ki eğitim sistemi çok kötü bunun nedeni zaten diplomalı cahil yetiştirmek.

Kağıt üzerine eğitimli olduğunu düşünecek ama cahil olacak, koyun gibi güdülecek.

Son yıllardaki mezun tayfayı görünce zaten bu taktiği başarılı olduğunu görebiliyoruz. Örnek üstteki mesajı yazan arkadaş gibi.

Eğitim osuruk gibidir, fazla zorlarsan sıçarsın. Ülkede hem öğretmen, hem öğrenci fazlalığı var. 12 + 4 sene boş yere zorla okutmak yerine, 5 yıl zorunlu eğitimini ver, sonra okumak isteyen okusun, okuma hevesi olmayan gitsin meslek edinsin. Okula eğitim için gelen 5 kişinin eğitim hakkını, zorla getirilen 25 kişinin gasp etmesi yüzünden o 5 kişi de verimli bir eğitim alamıyor.

12 sene zorunlu eğitimi geçtim, ülkenin her tarafına dikilen 'üniversiteler' yüzünden ortalık 'öğrenci' kaynıyor. Eğitim alamayacak 'öğrenciler' ile eğitim veremeyecek 'öğretmenler'in buluşması, elimizdeki eğitim sistemini doğurdu işte. 19-20 yılında YÖK'ün açıkladığı 8 milyon üniversite öğrencisi var. Ülkenin %10'u üniversite öğrencisi :D MEB'in açıkladığı okul öncesi, ilk ve orta öğretimde okuyan öğrenci sayısı ise 18 milyon.

TÜİK verilerine ne kadar güvenilir bilemem ama açıkladıkları çalışan sayısı 28 milyon. Ülkeden 28 milyon çalışan, 26 milyon öğrenci var.

• Öğretmen olmak ülkede çok kolay, şu an öğretmenlik yapanları sıkı bir eğitimden geçirseler bir çoğu mezun bile olamaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asgari ücretli , hayali memur olmak fakat bir türlü başaramamış looser insan tipi.Bırakın ağlasınlar.

• Madem eğitim değilde bakımcılık yapıyorlar öğretmene gerek yok ..hr şey online olmuş zaten .online olarak eğitim olsun ..zaten adam olucak çocuk o şekildede kendi kendinede öğrenir ..içinde olmayanda ilgilenmez zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pixelbs kullanıcısına yanıt

Nasıl yani? Evde yatarak, elinde kahveyle ders anlatan öğretmenlere bir de ekders mi ödenecek? Ulan öğretmen olmak lazımmış!

• Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır...

En çok şikayet eden de öğretmenler...

• Hepsi cahildir

• quote:

Orijinalden alıntı: Brky1905

Asgari ücretli , hayali memur olmak fakat bir türlü başaramamış looser insan tipi.Bırakın ağlasınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Ölüler Görür

Eğitim osuruk gibidir, fazla zorlarsan sıçarsın. Ülkede hem öğretmen, hem öğrenci fazlalığı var. 12 + 4 sene boş yere zorla okutmak yerine, 5 yıl zorunlu eğitimini ver, sonra okumak isteyen okusun, okuma hevesi olmayan gitsin meslek edinsin. Okula eğitim için gelen 5 kişinin eğitim hakkını, zorla getirilen 25 kişinin gasp etmesi yüzünden o 5 kişi de verimli bir eğitim alamıyor.

12 sene zorunlu eğitimi geçtim, ülkenin her tarafına dikilen 'üniversiteler' yüzünden ortalık 'öğrenci' kaynıyor. Eğitim alamayacak 'öğrenciler' ile eğitim veremeyecek 'öğretmenler'in buluşması, elimizdeki eğitim sistemini doğurdu işte. 19-20 yılında YÖK'ün açıkladığı 8 milyon üniversite öğrencisi var. Ülkenin %10'u üniversite öğrencisi :D MEB'in açıkladığı okul öncesi, ilk ve orta öğretimde okuyan öğrenci sayısı ise 18 milyon.

TÜİK verilerine ne kadar güvenilir bilemem ama açıkladıkları çalışan sayısı 28 milyon. Ülkeden 28 milyon çalışan, 26 milyon öğrenci var.

Alıntıları Göster

Yok o şekilde olmaz da meslek okulları açılır 1 tatil 2-3 okula gider zorunlu müfredatı alana kadar 4-5 günde işe gider staja sayılır sosyal güvencesi başlar. Eğer üniversite eğitimi almayıda tercih ederse eğitimine devam etmesi için sınavda katsayı avantajı da sağlanır.

Böylece mesleği elinde mezunlar vermeye başlar her okul.

• Zorunlu eğitim adından da anlaşılacağı üzere olumlu bir imaj bırakmıyor. Veli zaten zorlamıyor da öğretmenlerin de bir başlarına zorlamaları pek bir sonuç vermiyor. Zorlama öğrencinin içinden gelmediği sürece zorunlu eğitim israftır.

• Sadece Ölüler Görür kullanıcısına yanıt

Senin için kullanmışım demek Öğretmenlerden nefret eden güruh 

Öğretmenlerden nefret eden güruh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky1905 -- 21 Kasım 2020; 19:44:35 >
  • quote:

Senin için kullanmışım demek  

Kardeşim benim senin Türkiye'de gittiğin şehir kadar benim gittiğim ülke var. 3 ülkede çalıştım. Memur olmak gibi bir hayalim yok. İngilizce öğrendiğin zaman gel tekrar yaz.

Google translate ile kıvırmaya çalışmışsın ancak orada yazan 'daha gevşek' bağladığın bağcığın, giydiğin eşofmanın daha gevşek olmasını belirten bir sıfat. Sıvamaya çalışma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Ölüler Görür -- 21 Kasım 2020; 19:47:54 >

• quote:

Kardeşim benim senin Türkiye'de gittiğin şehir kadar benim gittiğim ülke var. 3 ülkede çalıştım. Memur olmak gibi bir hayalim yok. İngilizce öğrendiğin zaman gel tekrar yaz.

Google translate ile kıvırmaya çalışmışsın ancak orada yazan 'daha gevşek' bağladığın bağcığın, giydiğin eşofmanın daha gevşek olmasını belirten bir sıfat. Sıvamaya çalışma.

Alıntıları Göster

Önce aç karnını doyurmanı öneririm. Öğretmenlerden nefret eden güruh 

• quote:

Önce aç karnını doyurmanı öneririm.  

Alıntıları Göster

İlla kendini daha da rezil edeceksin sanırım. İngilizce bilmeden İngilizce yazmaya çalışman birinci rezillik. Google translate ile bilmediğin dil ile ilgili kıvırmaya çalışman ikinci rezillik. Senin Türkiye'de gittiğin şehir kadar gittiği ülke olan birine aç demen ayrı bir rezillik. Sana küçük dünyanda mutluluklar.

• quote:

İlla kendini daha da rezil edeceksin sanırım. İngilizce bilmeden İngilizce yazmaya çalışman birinci rezillik. Google translate ile bilmediğin dil ile ilgili kıvırmaya çalışman ikinci rezillik. Senin Türkiye'de gittiğin şehir kadar gittiği ülke olan birine aç demen ayrı bir rezillik. Sana küçük dünyanda mutluluklar.

Alıntıları Göster

güle güle Shakespeare

• Gerçekten öğretseler hiçbişey demeyecem ama bugune kadar ki ogretmenlerimin %90 ı çöptü

%10 una saygım büyük, emekleri var bende

İlkokul hocam cahilin önde gideniydi, tek bildiği öğrenci dövmekti, kesirlerde toplamayı bile bilmezdi.

Ortaokul hocaları desen kitabı okuturdu, kitabı yazın gelin derdi. 2 farklı matematik hocam olmuştu ortaokulda, onlar iyiydi

Lise hocaları ezberi dayardı, soru sorsan yapamazlardı. Aralarında 2-3 iyi hoca vardı ama.

Benim memnun olduğum hoca tipi genelde dershanede olurdu. Dershaneye gitmesem matematik fizik hiç öğrenemeyebilirdim belki de.

Üniversiteye geçtik, ordaki hocaların yarısı iyi yarısı çöp. Kimisi ezberi dayıyor, mantık öğrenme önemli değil. Asistanların çoğu çöp.

• Evde çocuğuna bir dakika bile sabredemeyen, azıcık mızmızlanınca eline telefonu tableti tutuşturanlar, gün boyu 30-40 tane çocukla uğraşmayı kolay sayıyorlar (bu bir)

Gelip burada geleceğimiz yok bıdı bıdı diye mızmızlanan ergenler de istiyor ki, okula ancak kızlara bakmaya gideyim, eve gidince de oramla buramla oynayayım, ne ders olsun, ne de birşey öğreneyim, beynim yerime pipim çalışsın ancak, bunu istiyorlar, bundan dolayıdır ki bir nefretleri var (bu da iki)

Not : öğretmen değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABCdiküçgeni -- 21 Kasım 2020; 22:15:30 >
  • 1. sınıfta dayakçı bir sınıf öğretmenimiz vardı yaramazlık yapanın elinde cetvel kırar, arka sırada konuşan öğrenciye anahtarlık fırlatır, arada grup halinde sıra dayağına çeker elinde sopayla dolanırdı garibanlardan hiç hazzetmez, zengin seviciliği yapardı kulakları çınlasın :)

Öğretmenin görevi öğrenciyi eğitmek, öğretmektir. Sorunlu öğrenciyi dayakla adam etmek öğretmenin üzerine vazife değildir, sorunlu öğrenciler için disiplin diye bir kurul vardır gerekirse daha etkin kullanılmalıdır.

Burada sistemsel sorunlar var, okumak istemeyen kişi çeşitli spor dallarına ve meslek faaliyetlerine yönlendirilebilir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.