Şimdi Ara

'ÖĞRETMENLER ve ÖĞRETMEN ADAYLARI' (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
602
Cevap
3
Favori
32.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Osmanlı hocam ekleyebilir misiniz???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewalita -- 6 Eylül 2009; 13:37:22 >
  • Neden banlanmış acaba hem böyle nacizane bölüm açıyor hemde ban :(Eklensek bir an önceBu arada türkdili edebiyatı hocamıza saygılar
  • est. el öpenleriniz sağolsun :)
  • Türkçe Öğretmenliği, ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 8 Eylül 2009; 12:39:57 >
  • ege üni - bilgisayar öğretmenliği - 1.sınıf ekleyebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canpolat35 -- 8 Eylül 2009; 14:47:51 >
  • anadolu üni sosyal bilgiler öğrt. varmı?
  • bende ingilizce öğretmeni adayıyım (iölp) benide ekleyebilirsiniz
  • Arkadaşlar benim bir kaç sorum olucaktı.Bu sene okul deneyimi-1 dersini görücem. Bu ders için okulda takım elbise giymek gerekiyormuş galiba doğru mu bu bir de takım elbise dar kalıp olursa sorun olur mu (olmaz diye düşünüyorum ama bilmiyorum =) ) ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloody24

Arkadaşlar benim bir kaç sorum olucaktı.Bu sene okul deneyimi-1 dersini görücem. Bu ders için okulda takım elbise giymek gerekiyormuş galiba doğru mu bu bir de takım elbise dar kalıp olursa sorun olur mu (olmaz diye düşünüyorum ama bilmiyorum =) ) ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

bişey olmaz takıl kafana göre
  • Takım elbise giyde nasıl olursa olsun
  • arkadaşlar fen ed, eğitim tartışmasına ben de dahil olayım :)

Fizik mühendisi mi cok konu bilir, fizik ogretmeni mi ? Fizik muhendisi cok bilir 10 uzerinden 9 bilir ama anlatma kabiliyeti, aktarım gucu yoktur.9 bilir ama 5 değerinde anlatir. Bir ogretmen ise 7 bilir ve bildiğinin hepsini aktarma gucune sahiptir. Diyeceğim şu, ogretmenlik yapmak cok kolay gibi gorunsede herkesin yapamayacaği iştir, ya da yaptıgını zannederler ama aslında alakasi yoktur.

Size bir ornek vereyim fen ed. mezunu olup kuru bilgi bilmek futbol oyunundaki kuralları bilip sadece penaltiya benzer. Her iyi penaltı atan oyuncu iyi futbolcudur diyemeyiz. Biz o futbolcuyu sahada 90 dk da gormek isteriz, ogretmenlikte işte boyledir. :) Umarim yardimci olabilmişimdir.

PS: Fizik muhendisi, ogretmeni sadece varsayımdı, şimdi fizikciler cıkıpta bana kızmasinlar :)

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepinsky -- 9 Eylül 2009; 14:12:28 >
  • @ zayef,@Monster[CI]

Tamam mesaj alınmıştır saolun..
  • Ben de dahil olayım fen-edebiyat konusuna.

Arkadaşlar bir insan her konuda kendini o dalda uzmanlaşmış kişi kadar yetiştiriyorsa bölümü ne olursa olsun nasıl eğitim alırsa alsın okumuş olduğu dalda iyi bir eğitim alıp onu iyi aktarabiliyorsa o kişi iyi bir öğrenci aynı zaman da iyi bir öğretmendir.Efendim öyle değil işte,ben öğretmenlik okuyorum benim bir farkım olmalı,ben mühendislik okuyorum benim bir farkım olmalı ben sadece bölümü okuyorum benim bir farkım olmalı derseniz size az da olsa haksız olmadığınızı söyleyebilirim ,herkes kendi alanında başarılı olmalıdır bunun yanında kendi dalınızda başarılı olmanın yanısıra diğer alanlarda o alandaki başarılı kişiler kadar başarılıysanız o alanda ki yeterli kişiler gibi o işi yapabilirsiniz.Doğrusu da budur.Bölümler arasında ayrım yapmak kişi içindeki kıskançlıktan (yanlış anlamayın ) ileri gelir.

Örneğin mimar sinan.Mimar sinan zamanında ne güzel sanatlar fakültesine gitmiş,ne mimarlık okumuş ne da inşaat mühendsiliğini bitirmiş değildi ancak şu zaman da bu alanların üçünü de bitrebilip bir mimar sinan kadar olan yok.(var ise söyleyin ).Ne alaka demeyin,biraz düşünüp karşılaştırma yapın.Şu anda tartıştığımız konu oldukça yanlış bir şekilde yorumlanmaktadır.Türkiye şartları bunu gerektiyor gibi gözükse de biz kendi kalıplaşmış bilincimizi kıramazsak Türkiye Cumhuriyeti nasıl kırsın ?

bir kişi bir konuda kendini yetiştirmiş ve yasal yetkilerle o işin ehliyetini almışsa o konuda yetkin olmalıdır.(öğretmenlik,mühendislik,mimar vb ünvanlar gibi )

• Öğretmenliği sadece alan bilgisi zanneden Fen edebiyatlılar o kadar komik duruma düşüyorlar ki.

İş sadece alan bilgisinden ibaretse ilkokul 5'i bitiren herkes sınıf öğretmeni olsun.

Bu arada Sınıf öğretmenliği 2008 mezunuyum
  • nerdesiniz gençler
  • quote:

Orijinalden alıntı: zayef-

nerdesiniz gençler

Burdayım hocam nasılsın
  • hazırlık bizde zorunlu mu arkadaşlar fen bilg.(iö)kazandım ama bilgisi olan?
  • Selamlar.
    Böyle bir konu olduğunu bilmiyordum.

Sınıf öğretmeni-Balıkesir...
  • Bu konuya üye olduk ama sadece üye olduk hiç birbirimize yardım etmiyoruz konu düşmüştü ne zamandır yeniden hortlamış sorarım arkadaşlar konu aşağılara düşsün diye mi üye olduk
  • Konu düşmesin
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.