Şimdi Ara

Öğretmenler Odası (DH Öğretmenleri İletişim,Paylaşım ve Dayanışma Başlığı) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
6
Favori
8.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adeyleri bitirmeyen var mı,yoksa en tembeliniz ben miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

adeyleri bitirmeyen var mı,yoksa en tembeliniz ben miyim?

kolay yolunu biliyosun değil mi albati
  • evet bi yandan explorerda kolay yolunu kasıyom :)
    Ama roboform her çocuğa aynı özelliği veriyor orası sakat biraz.
    bu programın yapay zekalısı yok mu acep?
  • Ali öğretmen enkazdan kurtuluşu anlattı

Van'ın Erciş ilçesinde öğretmenlik yapan ve 23 Ekim'de meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremde yıkılan 5 katlı apartmandan sağ kurtulan iki kişiden biri olan Ali Kaytan (29), annesiyle geçirdiği 4 saatlik bekleyişi ve kurtuluşlarını anlattı.

Tedavisinin ardından memleketi Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine gelen Ali Kaytan, 2006 yılından bu yana Erciş'te görev yaptığını, bu yıl tayin isteğinin gerçekleşmediğini söyledi.

Depreme, yaklaşık 10 ailenin barındığı 5 katlı apartmanın 3'ü ncü katındaki dairesinde annesiyle yakalandığını belirten Kaytan, şöyle devam etti:

"Evde bilgisayarda bir şeylerle uğraşıyordum. Hiç sarsıntı hissetmedik, yanımdaki boş sandalyelerin yerinden fırladığını fark ettim. Kapıya doğru yöneldim. O sırada annem mutfaktan gelmiş, birbirimize seslenemedik. Zaten inanılmaz bir gürültü vardı, birbirimizi duymanın imkanı yok. Başımı ellerimin arasına aldım. Sonra annemle daire kapısının yanına gittik. Kapıyı açtım, merdivenlerin adeta yürüdüğünü gördüm. Büyük bir gürültüyle bina üzerimize çöktü, sağ kolumu ve sağ bacağımı hissetmiyordum. Sadece sol kolumu hareket ettirebiliyordum. Karanlığın içinde anneme sarılmışım. Bütün bunlar sadece 5 saniyede oldu."

-"Kurtulamayacağımızı düşünüp annemle helalleştim"-

Kaytan, karşı dairede yaşayan Arif adındaki komşusunun deprem anında dışarıda olduğunu, "mucize" diye nitelediği kurtuluş öyküsünü ondan dinlediğini kaydetti.

Komşusunun, enkazın yanına gelip "Ali Hoca, Ali Hoca..." diye bir saat seslendiğini, ancak bir ses duymadığını söylediğini bildiren Kaytan, enkazdan kurtuluş öyküsünü şöyle anlattı:

"Komşumun seslerini duymadık. Demek ki biz ilk bir saatte baygınmışız. Gözlerimi açtığımda benim sırtımda bir beton vardı ve artçı sarsıntılarla ağırlığı daha da artıyordu. Başımın üzerinde de taşlar vardı. Anneme seslendim, (Bir yerin kanıyor mu, sakin ol, tükürme, tükürüğünü yut) dedim. Annem bağırıyordu ve içerisi havasızdı. Sol elim annemin sırtına temas ediyordu. Elimi yukarıya doğru kaldırdım ve dik şekilde demirler olduğunu gördüm. Tehlike oluşturmasın diye uçlarını büktüm.

Kurtulamayacağımızı düşünüp annemle helalleştim. Arama kurtarma ekipleri, canlı bulunma ihtimali olmadığından başka enkazlara yönelmiş. Bir Vanlı komşumuz, her şeye rağmen ümitle enkazın 3-4 metresini elleriyle kazmaya başlamış. O kazarken bir ışık geldiğini fark ettim ve içerisi havayla doldu. Ciğerlerimin rahatladığını hissettim. Birkaç dakika sonra elimi ışıkta gördüm. Titremeye başladıktan sonra anneme, (Hakkını helal et, sanırım benim kaburgalarım kırıldı, sen çıkarsın inşallah) dedim."

Kaytan, komşusunun açtığı delikten havanın girmesiyle yeniden doğduğunu, annesinin de komşusuyla konuşmaya başladığını ve "Oğlum ölüyor, çabuk yardım edin" dediğini dile getirdi.

O delikten çıkamayacağını düşündüğü için komşusundan arama kurtarma ekibi çağırmasını istediğini anlatan Kaytan, "Komşum annemi çıkardı. Olduğum yerde sıkışmaya devam ediyorum. Sadece sol kolum serbestti, vücudumun diğer kısmı sıkışmış durumdaydı. Başımın üzerinde bir insan eli olduğunu fark ettim. Kendi elim olduğunu düşündüm ama kendime yaklaştıramadım. O sırada sağ bacağımı çıkardım. En sonunda can havliyle kolumu çektim. Çatır çatır sesler geldi. Sol bacağımla vücudumu iterek elimi uzattım. Yardıma gelen birisi, diğer kişi tarafından ayaklarından tutularak bana doğru sarkıtılmış ve o beni tutarak çıkardı" dedi.

-Fotoğrafını çektiği pazarcı arabası, sedyesi oldu-

Annesini kendisinin gövdesinin, kendisini ise annesinin kolunun kurtardığını söyleyen Kaytan, depremden önce çektiği fotoğrafta, arka planda gün batımı, ön planda ise bir pazarcı arabası olduğunu hatırlattı.

Kaytan, enkazdan kurtarıldıktan sonra annesiyle bu pazarcı arabasına konularak Erciş Devlet Hastanesine götürüldüklerini, daha sonra Ağrı'ya sevk edildiklerini ifade etti.

Erciş'te hastane bahçesinde beklerken önceden tanımadığı iki Vanlı vatandaşın kendileriyle ilgilenmesinden çok etkilendiklerini bildiren Kaytan, hem enkazdan sağ çıkmalarını sağlayan komşularına hem de hastane bahçesindeki bu kişilere teşekkür etti.

Ağrı Devlet Hastanesinde depremzedelere kan vermek için geldiklerini söyleyen 4-5 gencin saatlerce yanında beklediğini, annesi için kıyafet getirdiğini anlatan Kaytan, o gençler olmasa annesiyle birbirlerini bulmalarının zor olduğunu dile getirdi.

Kaytan, altında kaldıkları enkazdan sadece annesiyle kendisinin sağ kurtulduğunu, bunun mucizevi olduğunu belirtti.

Depremin şokunu hala üzerinden atamadığını kaydeden Kaytan, "Otomobile binemiyorum, dar mekanlarda kalamıyorum. Erciş'te kurtulduğumuz enkazın altında kalan komşularımın, bazı öğretmen arkadaşlarımın ve öğrencilerimin öldüğünü öğrendim ve çok üzüldüm" diye konuştu.

• Gaziantep
    Edebiyat Öğretmeni
  • quote:

evet bi yandan explorerda kolay yolunu kasıyom :)

Genel haliyle girdinmi bor kere
    3/5 yer deisiyo

Brans fen mi yoksa :)
  • istanbuldan 5. yılını çalışan matematik öğretmeni bende aranızdayım :)
  • selam arkadaşlar ben de diyarbakır'da sınıf öğretmenliği yapmaktayım 12 yıl.ha bu arada her mağaza indirim yapmaya başladı öğretmenler günü münasebetiyle yüzde 10-20-30 v.s. anlaşılan başbakan da indirim günlerine katılacak öğretmen maaşları göze batıyor diye ister misiniz yüzde 20 indirim yapsın böylece gerçek açlık hissiyatını her hücremizde yaşarız.ayrıca şu sendikalara gıcık olmaya başladım masaya otururlar kendi aralarında öğretmen pastasını bölüşürler bize de yüzde 3 zam kaldı derler.eğitim-sen eğitimbirsen türkeğitimsenli değilim çünkü eşeksen sendikası üyesü gibi hissediyorum kendimi
  • quote:

adeyleri bitirmeyen var mı,yoksa en tembeliniz ben miyim?

ben daha sayfasını açmadım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercuezel

quote:

3/5 yer deisiyo

Sosyal bilgiler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ercuezel

quote:

3/5 yer deisiyo

Sosyal bilgiler

Roboformu nasıl duydun

• eğitimdepo diye bir site vardı dün aratırken buldum, kesin dedim birisi kolay yolunu bulmuştur
    daha önce de kitapları girerken bi program vardı.
  • güzel bir indirim.

Arkadaşlar Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun !

Öğretmenler Odası (DH Öğretmenleri İletişim,Paylaşım ve Dayanışma Başlığı)
  • Sınıf öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim.İnş yakında aranıza katılırım.Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lu£

Sınıf öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim.İnş yakında aranıza katılırım.Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

teşekkürler.darısı sana olsun öğretmenim.
  • Tüm öğretmen arkadaşların öğretmenler günü kutlu olsun.
    Rehber Öğretmen
    Recep ŞENTÜRK
    Edirne
  • maalesef lafta kalan günümüz kutlu olsun.

eğitim-öğretim arap saçı gibi, eğitim-öğretimden çok angarya işlerde boğulan öğretmenin son yıllarda maddi manevi itibarı da yerlerde. günü kurtarmaya yönelik kısa vade her yeni bakana göre şekillenen bir eğitim sistemi ve altında ezilen öğretmen.

ÖĞRETMENLİKLE İLGİLİ YANLIŞ BİLİNENLER...

* Biz 3 değil 5 ay tatil yapıyoruz !
    * Maaşımız da 1600 lira gibi komik bir rakam değil 3500 - 4000 TL civarında oynuyor ek dersler ile 2100 değil 6000i buluyor .
    * Her okumayi söken ögrenci icin bir beşibiryerde takiyor veliler.
    ... ... * Ulaşımımız evimizin kapısına her sabah gelen lüks deri koltuklu kişisel sinema sistemli , herkesin istediği müziği dinlediği araçlarla yapılıyor.
    * Okulda öğlenleri suşi, havyar keyfi yapıp, yazları kuzu çeviriyoruz.
    * Tenefüslerde masör, sauna gibi servisler alıyoruz.
    * Ögrencılerle cuma günleri 5 çayını Londra da içiyoruz.
    * Bunun dışında zaten derse de biz girmiyoruz. Asistanlarımız var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narec -- 24 Kasım 2011; 21:36:21 >

• ingilizce öğretmeniyim tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutlarım
    bugün öğrencilerimden çiçek geldi mutluyum:)
  • Edebiyat öğretmeniyim İzmir. Tüm meslektaşlarımın gününü kutluyorum...
  • Aynen bende herkesin öğretmenler gününü kutlarım..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.