Şimdi Ara

Öğretmenin öğrenciye vurması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
4
Favori
75.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BİR ÖĞRETMEN OLARAK KANUN HÜKMÜNÜ TABİKİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ ÖĞRENCİYİ PİSKOPATÇA HIRPALAYN HER TÜRLÜ EYLEME TABİ Kİ KARŞIYIZ . ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEK AMA CEM YILMAZINDA DEDİĞİ GİBİ TABİKİ BÜTÜN ÖĞRETMENLER VAFTİZ EDİLMİŞ DEĞİL :)))). ÜZÜLEREK OKUDUM YAPILAN YORUMLARI YOK SAÇIMI ÇEKTİ , YOK ELİME SOPAYLA VURDU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA GİTSEM NE OLUR GİBİ SORULAR OKUDUM HEM ÜZÜLDÜM HEM GÜLDÜM. BÜTÜN ÖĞRETMENLER MELEK DEĞİLDİR ANLAYIŞINI GÖZARDI ETMEDEN DİYORUM Kİ EĞER MESLEKTAŞLARIM ŞU AN YÜRÜRLÜKTE OLAN DİSİPLİN TALİMATNAMESİNİ HARFİYEN UYGULADIKLARINDA SAMİMİ SÖYLÜYORUM OKULDA ÖĞRENCİ KALMAZ . YA OKULDAN TASDİKNAME İLE ATILIR YA KINAMA YA UZAKLAŞTIRMA YA ÖRGÜN EĞİTİMLE OLAN İLİŞİĞİNİ KESME VS VS... ÖĞRENCİYE ŞİDDET UYGULAMAK TABİ Kİ SUÇTUR AKSİNİ KİMSE İDDA EDEMEZ ANCAK DİSİPLİN YÖNETMELİĞİNİ DE AÇIP OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM VE MUHTEMELEN ONDAN SONRADA ÖĞRETMENLERİNİZİN ELİNİ ÖPMEYE GİDİCEKSİNİZDİR... HADDİM OLMAYARAK ÇOK SEVDİĞİM VE BEĞENDİĞİM BİR HİKAYEYİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM OKURSANIZ SEVİNİRİM...

ÇOCUK TERBİYESİ BÖLE VERİLİR. (II.MURAT VE AKŞEMSEDDİN)

Fatih Sultan Mehmet sınıfta hiç akıllı durmaz, önünde oturan çocuklara kalem batırır, bağırır çağırır hocası Akşemsettin bir şey dediği zaman “sen bana bişey diyemezsin ben padişahın oğluyum” diye tehdit ederdi.

Akşemsettin artık bu durumdan rahatsız ama bir okadarda çaresizdi. padişahın karşısına bu konu hakkında gitmekten haya ediyordu.padişaha çocuğunu şikayet etmek düşüncesi ona çok ağır geliyordu. birgün artık herşeyi göze alıp padişahın huzuruna çıktı ve olanları ona sıkılarak anlattı. padişah durum karşısında bir müddet düşündü ve o müthiş planını akşemsettinin kulağına usulca açıkladı. aman yarabbi bu ne plandı,mümkün değildi bu planı uygulamak.akşemsettin plan konusundaki rahatsızlığını padişaha ilettiysede padişah onu dinlemedi ve bu iş olacak dedi. ertesi gün yine ders ortamında ve yine Fatih Sultan Mehmet yaramazlık yapıyordu. Akşemsettinin uyarısına yine aynı tehdit cevabını verdiği sırada padişah ansızın kapıyı açıp içeri girdi.

Bu olay karşısında Akşemsettin hiddetlenerek padişaha bağırdı ve bir tokat atarak, Bu şekilde sınıfa giremeyeceğini izin istemesi gerektiğini söyleyerek derhal dışarı çıkmasını istedi. Padişah mahçup bir şekilde boynunu bükerek özür diledi ve dışarı çıktı. Olaylar karşısında Fatih Sultan Mehmet'in nutku tutulmuş ne yapacağını şaşırmıştı. Güvendiği babası tokat yemişti. Fatih Sultan Mehmet allak bullak olmuştu.

Az sonra kapı vuruldu ve padişah mahçup bir şekilde içeri özür dileyerek girdi. Plan muhteşem işlemişti....

O günden sonra fatih sultan mehmet asla yaramazlık yapmadı.çünkü güvendiği dağlar kar almıştı artık...

İşte Akşemsettinin kulağına fısıldanan muhteşem plan, işte çocuk eğitimi. İşte onlar, işte biz....

Koskoca padişah sırf çocuğunu terbiyesi için gözünü kırpmadan tokat yemeği göze almıştı....

• BİR ÖĞRETMEN OLARAK KANUN HÜKMÜNÜ TABİKİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ ÖĞRENCİYİ PİSKOPATÇA HIRPALAYN HER TÜRLÜ EYLEME TABİ Kİ KARŞIYIZ . ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEK AMA CEM YILMAZINDA DEDİĞİ GİBİ TABİKİ BÜTÜN ÖĞRETMENLER VAFTİZ EDİLMİŞ DEĞİL :)))). ÜZÜLEREK OKUDUM YAPILAN YORUMLARI YOK SAÇIMI ÇEKTİ , YOK ELİME SOPAYLA VURDU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA GİTSEM NE OLUR GİBİ SORULAR OKUDUM HEM ÜZÜLDÜM HEM GÜLDÜM. BÜTÜN ÖĞRETMENLER MELEK DEĞİLDİR ANLAYIŞINI GÖZARDI ETMEDEN DİYORUM Kİ EĞER MESLEKTAŞLARIM ŞU AN YÜRÜRLÜKTE OLAN DİSİPLİN TALİMATNAMESİNİ HARFİYEN UYGULADIKLARINDA SAMİMİ SÖYLÜYORUM OKULDA ÖĞRENCİ KALMAZ . YA OKULDAN TASDİKNAME İLE ATILIR YA KINAMA YA UZAKLAŞTIRMA YA ÖRGÜN EĞİTİMLE OLAN İLİŞİĞİNİ KESME VS VS... ÖĞRENCİYE ŞİDDET UYGULAMAK TABİ Kİ SUÇTUR AKSİNİ KİMSE İDDA EDEMEZ ANCAK DİSİPLİN YÖNETMELİĞİNİ DE AÇIP OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM VE MUHTEMELEN ONDAN SONRADA ÖĞRETMENLERİNİZİN ELİNİ ÖPMEYE GİDİCEKSİNİZDİR... HADDİM OLMAYARAK ÇOK SEVDİĞİM VE BEĞENDİĞİM BİR HİKAYEYİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM OKURSANIZ SEVİNİRİM...

ÇOCUK TERBİYESİ BÖLE VERİLİR. (II.MURAT VE AKŞEMSEDDİN)

Fatih Sultan Mehmet sınıfta hiç akıllı durmaz, önünde oturan çocuklara kalem batırır, bağırır çağırır hocası Akşemsettin bir şey dediği zaman “sen bana bişey diyemezsin ben padişahın oğluyum” diye tehdit ederdi.

Akşemsettin artık bu durumdan rahatsız ama bir okadarda çaresizdi. padişahın karşısına bu konu hakkında gitmekten haya ediyordu.padişaha çocuğunu şikayet etmek düşüncesi ona çok ağır geliyordu. birgün artık herşeyi göze alıp padişahın huzuruna çıktı ve olanları ona sıkılarak anlattı. padişah durum karşısında bir müddet düşündü ve o müthiş planını akşemsettinin kulağına usulca açıkladı. aman yarabbi bu ne plandı,mümkün değildi bu planı uygulamak.akşemsettin plan konusundaki rahatsızlığını padişaha ilettiysede padişah onu dinlemedi ve bu iş olacak dedi. ertesi gün yine ders ortamında ve yine Fatih Sultan Mehmet yaramazlık yapıyordu. Akşemsettinin uyarısına yine aynı tehdit cevabını verdiği sırada padişah ansızın kapıyı açıp içeri girdi.

Bu olay karşısında Akşemsettin hiddetlenerek padişaha bağırdı ve bir tokat atarak, Bu şekilde sınıfa giremeyeceğini izin istemesi gerektiğini söyleyerek derhal dışarı çıkmasını istedi. Padişah mahçup bir şekilde boynunu bükerek özür diledi ve dışarı çıktı. Olaylar karşısında Fatih Sultan Mehmet'in nutku tutulmuş ne yapacağını şaşırmıştı. Güvendiği babası tokat yemişti. Fatih Sultan Mehmet allak bullak olmuştu.

Az sonra kapı vuruldu ve padişah mahçup bir şekilde içeri özür dileyerek girdi. Plan muhteşem işlemişti....

O günden sonra fatih sultan mehmet asla yaramazlık yapmadı.çünkü güvendiği dağlar kar almıştı artık...

İşte Akşemsettinin kulağına fısıldanan muhteşem plan, işte çocuk eğitimi. İşte onlar, işte biz....

Koskoca padişah sırf çocuğunu terbiyesi için gözünü kırpmadan tokat yemeği göze almıştı....

• quote:

Orijinalden alıntı: CANOZ

TCK Md. 86 Kasten yaralama

Madde 86 - (1) Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

2) (Ek fıkra: 31/03/2005 - 5328 S.K./4.mad) Kasten yaralama fiilinin kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olması halinde, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan bir yıla kadar hapis veya adli para cezasına hükmolunur.

3) Kasten yaralama suçunun;

a) Üstsoya, altsoya, eşe veya kardeşe karşı,

b) Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı,

c) Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle,

d) Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle,

e) Silâhla,

işlenmesi hâlinde, şikayet aranmaksızın, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Yani öğretmeninden dayak yiyen bir öğrenci, dayak yediği okulun bağlı bulunduğu ilçe adliyesindeki nöbetçi cumhuriyet savcılığına kendisi hakkında yaralama fiilini gerçekleştiren öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunması gerekir.

Maddeden anlaşılacağı üzere bir yara oluşmasa da kasten yaralama fiilinden dava açılması gerekir.

VE de öğretmen "Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle" bu darpı gerçekleştirmesi suçun ağırlaşmış halidir.

VE de bu tarz açılacak davalarda öğretmen kamu görevlisi olsa da ilgili üst birimden izin de alınmasına gerek yoktur.Çünkü dava konusu öğretmenin görevini ifa etmesinden dolayı değildir.

Tabi bu söylediğim son yapılması gereknlerdir. Önce olay hakkında ailenizin ya da vasinizin idare ile bağlantı kurup olayın üstüne gitmesi en mantıklısı

Sonuçta siz burada davacı olmuyorsunuz siz suçtan zarar görensiniz, müdahil oluyorsunuz.

Öğretmene açılan dava kamu davası olur.

not: disiplin cezaları, sınav düzeltme vb... sorunlarınız hakkında sıkıntılarınızı pm den ulaşabilirsiniz. Hepimiz öğrenci olduk. Yardımcı olmak meslek borcumuzdur

Hocam çok acil geri döner misiniz acil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sfcnn11

Düzcede Lise 1 öğrencisiyim 8. sınıfta bi matamatik hocamvardı öğrencileri aşşağılıyor , d*muz gibi hakaretler ediyordu bunları banada yaptı ona sesimi çıkarmadım bi şikayette bi saygısızlıkta bulunmadım lise 1 öğrencisiyim şuanda ilk dönem bi cahillik ettim 19,5 gün devamsızlık yaptım sağolsun alan şefimiz sonrasında ilgilendi benimle geç kalmalar falan dolayısıyla 20 günü 5-6 kere buldu allah razı olsun indirdi 19,5 a annem üzülmesin diye çabalıyorum dersleri düzeltmeye çalışıyorum sürekli okula gidiyorum devamsızlık yapmadan alt katın müdür yrd. saçım uzun diye okula almadı beni 9 zayıfım var 19,5 gün devamsızlıgım ve 3. ders yazılımvar dememe rağmen ve sınıf öğretmenimin sınıfı geçmem için beni motive etmessi gerekirken bana sen boşuna geliyorsun zaten kaldın ailene yük olma diyor annem ile 3 defa konuştum bu sene gitmiym çalışıp yardım ediyim seneye geçerim sınıfı söz dedim yolladı üzülmesin diye uğraştım ama böyle hocalar araya giriyor işte sinirlerim okadar bozulduki gidip o hocayı evire çevire dövesim var kafasını yarasımvar ne yapsam bilmiyorum şikayet etmekte istemiyorum kimsenin başına dert açılmasın ama böyle hocalar var işte ne yapmalıyım ?

Bende düzcedenim bendedr aynı skıntılar var. Adam ha bire şiddetle tehdit ediyor beni.

• ah bu hocalar okul hayatım boyunca hepsinden nefret ettim.öğrencilerin rencide olmasına mı yanarsın psikolojisinin bozulmasına mı artık dayak siste mi kaldı mı bilmiyorum.lise son sınıftayım imam hatip lisesi burada hiç dayak bile görmedim.hocalarla arkadaş gibiyiz.maçından tut.sohbetinden herkes abi kardeş gibi okulumuzda ilkokullarda eklendi yeni nesilde öyle dayak falan yok şimarsalar bile bağırmıyolar bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANOZ

TCK Md. 86 Kasten yaralama

Madde 86 - (1) Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

2) (Ek fıkra: 31/03/2005 - 5328 S.K./4.mad) Kasten yaralama fiilinin kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olması halinde, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan bir yıla kadar hapis veya adli para cezasına hükmolunur.

3) Kasten yaralama suçunun;

a) Üstsoya, altsoya, eşe veya kardeşe karşı,

b) Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı,

c) Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle,

d) Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle,

e) Silâhla,

işlenmesi hâlinde, şikayet aranmaksızın, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Yani öğretmeninden dayak yiyen bir öğrenci, dayak yediği okulun bağlı bulunduğu ilçe adliyesindeki nöbetçi cumhuriyet savcılığına kendisi hakkında yaralama fiilini gerçekleştiren öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunması gerekir.

Maddeden anlaşılacağı üzere bir yara oluşmasa da kasten yaralama fiilinden dava açılması gerekir.

VE de öğretmen "Kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle" bu darpı gerçekleştirmesi suçun ağırlaşmış halidir.

VE de bu tarz açılacak davalarda öğretmen kamu görevlisi olsa da ilgili üst birimden izin de alınmasına gerek yoktur.Çünkü dava konusu öğretmenin görevini ifa etmesinden dolayı değildir.

Tabi bu söylediğim son yapılması gereknlerdir. Önce olay hakkında ailenizin ya da vasinizin idare ile bağlantı kurup olayın üstüne gitmesi en mantıklısı

Sonuçta siz burada davacı olmuyorsunuz siz suçtan zarar görensiniz, müdahil oluyorsunuz.

Öğretmene açılan dava kamu davası olur.

not: disiplin cezaları, sınav düzeltme vb... sorunlarınız hakkında sıkıntılarınızı pm den ulaşabilirsiniz. Hepimiz öğrenci olduk. Yardımcı olmak meslek borcumuzdur

Merhaba hocam yazinizi okudum sanirim avukat siniz veyahut bu konularrda bilginiz var bana ogretmenim tokat atti dun bende akillilik edip hemen fotografini cektirdim arkadaslarima ciddi ciddi belli oluyor sonra babamla gittik cumhuriyet savcisina sikayette bulunduk hastaneden darp izine falan dair belge de aldik sahitlerimde var 2 kisi biri kiz biri erkek erkege tokat atti ama o sikayetci olmadi nedenine gelirsekde dersin bitmesine son 15 20 dk falan ogretmen akilli tahtadan bize dini bilgiler le ilgili biseyler izletiyor ( meddah fln adiyla edebiyat ogretmeni birde hoca bide okullarda derste birsey izlemek filim falan yasak daha once ogretmenin vukaatlarida var bir arkadasimin dizini morartti bir kupa ile vurarak ) neden tokatt attigina gelirsem ondeki arkadasim simge ile konusuyyorduk sakalasiyorduk falan bi ara sacina falan dokundum dalgasina bu ne bicim sacya eski hali daha iyiydi faoan dedim saci siraya sikisti o sirada galiba onune donunce cani acidi benim kasitli olarak yaptigimi sanip kizdi sonra hocanin bunu gordugunden dahi haberim yok bi uyarmada bulunmadi dersin son 5 dk kasi siz tenefuste benim yanima gelin falan dedi tamam hocam dedik gittik mudur yardimcisinin odasina kasten goturdu bizi kamera falan yoktu ilk kizla konustu sonra beni cagirdi sonra olay diger erkek arkadasima geldi onuda cagirdi ocerde ben ogretmwn ve 2 arkadasim var once arkadasima tokst atti kizin tiki var bu arada srn tikiyle niye oynuyosun atkadasinin diye bende sen saciyla niye oynuyosun oruyosun falan dedi bende hocam hatamiz varsa ozur dilerz bidaha yapmam falan dedim kiz arkadasimda gidip hocaya sikayette bulundugu falan da yoj hani hoca derste birini disari atti kalemlerini defterlerini yerw atti tekmeledi faln baskasina kizdi bizden hirsini cikardi yani anlicagim tokat atti biraz konustuktan sonra arkadasima karnina vurdu yumruk atti sonra banada tokat atti hocam bize vurmaya hakkiniz yok dedim bi hatamiz varaa ozur dileriz dedim ukala bir sekilde deyil tabiki bidaha olmaz hocam dedim sonra midur yardimcisi geldi odaya biz odadan ciktik direkt mudurun yanina gittik olayi anlattik savcilik falan ogretmenin durumu ne olur netur bir ceza alir kulagim agriyordu tokatt attiginda hastane raporundada bunu belirttim muayenede kulak tozumun orasinageldi tokadi tam olarak ogretmen i mudur beyde gondermek istiyor ilk defa siddet uygilamiyor cunku bi de yuksek yerlerde adami var galiba bu ogretmenin cezasi tahminen ne olur ogretmenligi gidermi dava sureci boyunca aciga alinirmi yada para cezasi uygulanirmi ? Artik ogretmenin dersine girmek istemiyorum hastaneden 2 gunluk rapor aldim darbe den dolayi cezasi ne olur hocanin psliskolojim bozuldu dun sadece 5 saat uyuyabildim . En kisa zamanda cevaplarsaniz sevinirim.

• eski bir konu ama ne halt ettinde dayak yedin demeden alamadım kendimi.....
  • İlk okulda her gün görürdük öğretmenin birilerine geçirdiğini. Hele bir müdür yardımcısı var dı off. Adam öğrenci dövmeyi çok seviyor. Öğrenciyi dövmesi için %00001 sebep olsun yeter. O halleder. İlk okulda kimse bir şey diyemiyordu tabi. Şimdi karşıma çıksa varya. Diyeceksiniz öğretmen falan kıymetini bil. Yemişin öyle öğretmeni küçücük çocuğun beline tekmemi atılır lan. Lisede dayakla fazla karşılaşmadım. Lise 1 de 3. haftada hoca tahtaya kaldırmıştı birini kravat inik diye bi tane yapıştırmıştı. Başka yok öyle sınıf ortasında dövmeye cesaret edemiyorlar öğrenciler değişti hocaya karşı çıkıyorlar. Sinirlenince kapıyı açıp hızla çarpıp dersi terk edebiliyorlar artık. Lisede iken öğretmenlerin çok dikkat etmesi lazım öğrencilere davranışlarına. Mesela babası olmayan birisine bulaşmayacaksın. Babası olmayan birisi kendine dayak atılmasını hazmedemez. Bazı hocalar var kamerasız odaya falan çekip dövüyorlar. Beni çekse oraya içer de hocanın beni dövmesi gerekirken ben onu dövsem ağzını burnunu kırsam ne olur? Gider müdüre, polise, milli eğitime, valiye, başbakana beni çağırırlar ben yapmadım dersem hiç bir şey yapmazlar. Ne sağlam kanıt var ne şahit var ne odada kamera var ne ses dinleyecek mikrefon falan hiç bir şey yok. Ben yapmadım desem bitti.

• topla arkadaşlarını.takın maskeleri.alın sopaları.ağzını burnunu dağıtın herifin. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBSen -- 8 Ağustos 2013; 17:24:55 >
  • bunu öğretmen öğrenci olarak değerlendirmemek lazım. kimsenin kimseden üstünlüğü yok hakaret edip vurma lüksüde yok. tabi bir eğitimciysen bunlara daha cok dikkat etmek lazım. tarafsız konuşun öğretmenler birbirini savunmasınlar. sinirli anıysa öğrencilerin de gergin sıkıntılı anları olabilir kimsenin günü gününü tutmaz. ama öğrenci ters bi lafında öğretmen notla tehdit eder. saçmalık.
  • 6.5 yaşında 1. sınıf öğrencisi oğlum teneffüste arkadaşıyla oynarken birbirlerine bok demişler.Derste arkadaşı öğretmene şikayet edince öğretmen hanım çocuğun yüzüne tokat atmış öyle böyle değil parmaklarının izi 2 gün olmasına rağmen yüzünde duruyor.Ben de darp cebir raporu alıp karakola şikayetçi oldum.Öğretmenlerin işi zor diyeceksiniz.Buna hem katılıyorum.Şunu da eklemek istiyorum.Sınıf öğretmenlerinin psikolojik testlerden geçerek bu göreve hazır olanların mesleğe alınmaları gerekli.Hiçbir öğretmenin öğrenciye tokat atmaya hakkı yoktur.Çocuklar okula başlarken velilerin neden adres ve telefon numaralarını isterler.Çocuğun olumsuz bir davranışı varsa bunu bildireceksin ki üzücü olaylar yaşanmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekanik_ist -- 2 Mart 2014; 0:12:24 >
  • arkadaşlar ben bir tahtayla alçı duvara vurdum öğretmende gördü geldi bana bi tane tokat attı döndü bitane daha attı disiplin suçu uygulamadı dedi siz duvarlara vurursanız bende sizi böle vururum dedi ama içim de bi hırs var bunun cezası nedir ve benim ney yapmam lazım
  • 8.sınıf öğrencisiyim derslerim çok iyi okul kursunda dersim olana değil başka hocanın dersine girdim bir hocadan izin almıştım dersim olan hoca bana bağırdı ve sen kim oluyosun kafana göre istediğin derse giriyosun dedi hafta içi hem izin aldığım hocadan hemde benim hakkımda işlem başlatacağını söledi napmalıyım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • senadff S kullanıcısına yanıt
    Göz korkutma

• OKULDA SINIF ARKADASIM TARAFINDAN DARP EDILDIM. DARP RAPORU ALSAM NE GIBI ISIME YARAR? ACIL CEVAP VEREBILIRMISINIZ?

• yamasut_over_anatolia Y kullanıcısına yanıt
    üzerindeki yara izini gösterip bu yaptı dersen oluyor herhalde
  • Hiç bir öğretmen hiçbir öğrenciye vuramaz vurduğu taktirde şahit darp sağlık raporu ile ilinizdeki cumhuriyet savcılına yada bulundunuz ilin milli eğtim şubesine gidip ögretmen hakkında dilekce yazıp cumhuriyrt savcılına veriniz genede 4 ay be 1 yıl arası ceza alacaktır Teşekkürler
  • Tüm veliler ve öğrenciler sonuna kadar haklıdır. Öğretmenler ayağınızı denk alın. Bir şey yapmak için zorlamayın kendinizi. Dersinize girin anlatın isteyen dinler anlar istemeyen dinlemez anlamaz. İlgilenir ve üstüne düşersen öğretmen sıkıyor çocuğum korkuyor olur.Bak öğretmen; veliler ve öğrenciler dayaktan şundan bundan şikayetçi ki haklılar da onun için çocuk serseri mi ver disipline gitsin, senin sınırlarını belirleyen kanunlar onlar içinde var 3 gün okuldan uzaklaşsın bir daha yaparsa atılsın kendisi düşünsün. Kendini düşünmeyen birini disipline edeyim derken niye kendini ateşe atıyorsun. Derslerine çalışmıyor mu kendisi bilir. velisine söyle durum bu. Hak ettiği notu ver geçerse geçer geçemezse Şök ile geçirirsin mezun edersin ondan sonra anası babası düşünsün. Hem öğrenciyi terbiye etmekte sen ikinci görevlisin. Birinci olan ailedir. Ana baba terbiye vermediyse sen ne yapsan boş.(Örnek: Bir öğretmen olarak yeri geldi orta okul öğrencilerime tuvalet eğitimi bile verdim.) Eğitim, terbiye aileden başlar. Hem zamanında Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER ne demişti? Veliyi üzeni ben de üzerim. Onun için velilerimizi ve öğrencilerimizi sakın üzmeyelim. Okul bittikten sonra ailecek düşünsünler nerede hata ettik diye.

• Bende birşey soracağım bir hocanın belden aşağı fotoğrafını çektik ama telefonumuzdaydı arkadaşlarla paylaşmadık birisi ispiyonlamış ve hocalar whatsapp daki lere bakmış
    Okuldan aılırmıyız cevaplarsanız sevinirim
  • İyi günler ben lise öğrencisiyim okulda arama oldu bi hoca var geçen seneden beri sigara içiyosun diyip duruyordu ben defalarca içmediğimi söylememe rağmen üstüme geliyordu aramada sigara bulamadılar hoca başladı sigaralar nerde demeye ben icmiyorum dedim tekrar 5-6 defa soyledi bende siz sigara iciyosunuz diye neden sigara muamelesi görüyorum dedim sen kapının önünde bekle ben seninle görüşecem dedi sonra fotokopi odası var kamera falan yok oraya soktu beni(görenlerde var) sonra senin hayatını... Dedi itip kaktı beni üstümden arkadaşın çekicini yaptığım inşaat demiri çıktı bu üstünde bulduğumdan dolayı hayatını... Dedi durdu sonra iktirip kaktırdı tekrar sonra s... Git dedi bana çıktım onlaydı dersimiz girmedim dersine sonra arkadaşıma onunla hesaplaşacağız görüşeceğiz demiş şikayet etmelimiyim sizce

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.