Şimdi Ara

Öğretmen olarak atandım, soruları alayım (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben kadro falan düşünmüyorum. Sadece akademisyen olana kadar geçecek olan sürede sözleşmeli va öğretmenlik yapıp para kazanmak istiyorum. Bu mümkün mü yoksa bin tane prosedüre mi takılıcam 😀😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A D M I R A L

Ben kadro falan düşünmüyorum. Sadece akademisyen olana kadar geçecek olan sürede sözleşmeli va öğretmenlik yapıp para kazanmak istiyorum. Bu mümkün mü yoksa bin tane prosedüre mi takılıcam &#128512;&#128512;

Yani kusura bakmayın prosedür hakkında tam bilgim yok. MEB'e atanıp görevinizi yaparsınız akademisyen olunca istifa edersiniz. Üniversitede bir çok hocam akademisyenlikten önce MEB'de öğretmenlik yapmışlar. Ordan aklıma geldi. Tabi doğuda öğretmenlik yapamam derseniz hiç bulaşmayın tayin hakkı yok zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • #Ramazan kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah. Bizim hocalar da aynı şekilde fakat o zamanki sistemle şimdiki çok farklıymış. İşte benim sıkıntımda o: istanbulda yüksek lisans yaparken karsta hocalık mı yapıcam nasıl olacak bu bilmiyorum

• sorum yokda geçemeyecek öğyencileri sakın geçirme öğrenmeden geçirme
    torpil yapma kimseye
  • Doğada tür diye bir ayrım var mıdır? Yeryüzündeki varlıkları canlı-cansız diye ayırmak keyfi değil midir? Ayrıca tür sınıflandırması da keyfi değil mi? İnsanlar arasında da tür sınıflandırması yapılabilirken neden tek tür sayalım ki? Hatta başka tür olarak gördüğümüz türler ile insanı tek tür bile görebiliriz eğer ölçüsü yoksa ve keyfi ise. Üreme sınırı falan denilebilir ama üreme dışında hiçbir objektif temeli yok gibi işin.
  • İlköğretim kalktı. İlk orta lise geri geldi. 4+4+4 oldu. Vekilden sonraki en kıyak iş. Kısmen ticaret erbabı da sayılır. Kurslar filan aylık 6-7 kağıt alanı biliyorum. Karı koca 15e para demezler. İmamlık 3. Sırada kıyaklık bakımından.

• quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

yere düşen öğrencileri ne yapıyorsunuz?

Sende mi akrep

• A D M I R A L kullanıcısına yanıt
    Kars da yl yaparsın o zaman. Okul saatlerin uyuşursa bir yandan işe bir yandan da yl yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

quote:

Orijinalden alıntı: melancholy861

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JJimi

Ilkogretim fen 4. Sinif mi?

4. sınıfların dersine sınıf öğretmeni giriyor. Biz 5 6 7 8 lerin dersine giriyoruz.

kaç puanla atandın?
    mülakatta ne sordular ve kaç puan verdiler?

Kpss 81.82 branşımda 655. Sıradaydım.

Mülakat puanım 82

Mülakatta Fatih projesi nedir açıklayınız?

Çevrenin gelişime etkisi nasıldır açıklayınız?

Bunlar zarflar çıkan sorulardı. Komisyondakiler kendileride sorular sordular

Öncelikle hayırlı olsun, artık nispeten daha rahatsın.
    Mülakatta akp'li olup olmamanın etkisi nedir, torpil-adam kayırma ne seviyede?
    Kardeşim için tercih yapacağım, ona göre ciddi cevap verirsen sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam gk gy eğitim alan nelerinizi yazar mısınız?

GY 24D 13Y

GK 44D 6Y

EĞİTİM 58D 16Y

ALAN 31D 7Y

Benim alanım Sosyal Bilgiler. Sizin netlerle bize P121 72-73 puan geliyor ama size bayağı yüksek geliyor. Alan ile alakalı galiba.

P3 74 tü, alan puanımı arttırdı. Hocam yanlış anlamayın ama sizin bölümle bizim bölüm arasında zorluk bakımından dağlar kadar fark var. Fizik, kimya, biyoloji zor dersler

Tabi haklısınız ama bizim bölüm de kolay değil. 14 adet alan dersi var. Sorular kesinlikle kolay değil. Sadece bu kadar fark oluşması tuhafıma gitti sadece.

Genel olarak sayısal derslerin ortalamaları düşük. Fizik, kimya, biyoloji, matematik öğretmenliği alan ortalamaları da düşük. O yüzden bu netlere iyi puanlar geliyor.

Anladım hocam. Ders anlatımı konusunda endişeleriniz var mı acaba? Heyecan, bilgi eksikliği vs. Sonuçta staj döneminde çok az ders anlattık. Üniversitedeki sunum ile de aynı olmuyor biliyorsunuz.

Var hocam olmaz olur mu. Derslere çok iyi hazırlanıp gitmeyi düşünüyorum.

Hocam stajda kaç defa ders anlattınız?

Fazla anlatamadım. Dersin hocaları izin vermediler maalesef. Başka arkadaşlarin hocaları okula bile gelmiyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melancholy861

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JJimi

Ilkogretim fen 4. Sinif mi?

4. sınıfların dersine sınıf öğretmeni giriyor. Biz 5 6 7 8 lerin dersine giriyoruz.

kaç puanla atandın?
    mülakatta ne sordular ve kaç puan verdiler?

Kpss 81.82 branşımda 655. Sıradaydım.

Mülakat puanım 82

Mülakatta Fatih projesi nedir açıklayınız?

Çevrenin gelişime etkisi nasıldır açıklayınız?

Bunlar zarflar çıkan sorulardı. Komisyondakiler kendileride sorular sordular

Öncelikle hayırlı olsun, artık nispeten daha rahatsın.
    Mülakatta akp'li olup olmamanın etkisi nedir, torpil-adam kayırma ne seviyede?
    Kardeşim için tercih yapacağım, ona göre ciddi cevap verirsen sevinirim.

Teşekkürler. Mülakatta torpil var tabi ki, ilk mülakatta puanları çok şişirilmişti mesela. İkinci mülakatta +5,-5 verdiler genel olarak ama torpillilerin puanları aşırı arttı. 55 60 kpss puanları 90 oldu. Bunlar atmasyon rakamlar değil, mebin yayımladığı atama listesinde bulunmakta. Kim hangi okula kaçta gittiğini hepsini yazıyor. Öğretmenlik 4 sene sonra ne olur bilinmez, bence tercih yapmayın.

• niye bu kadar mutlusun hocam?
  • Pm atamıyorum, daha gitmedim Kars'a. Güvenlik soruşturması var ondan sonra sözleşme imzalayıp eğitime alacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deníz -- 13 Ağustos 2017; 14:18:32 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.