Şimdi Ara

ÖĞRETMEN, DEVLET PERSONELİ MAAŞLARI VE DEVLETE YÜKÜ (BÜYÜK KONU) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.526
Cevap
4
Favori
42.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • imamların aldığı maaşı görmeyip öğretmen maaşına göz dikmek nasıl bir beyindir
  • mucoyaho kullanıcısına yanıt
    Böyle tipleri ciddiye alma “ KUDUR “ diyip geç gerçekten kuduruyorlar test edilip onaylandı 👍👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tc_anayasasi.maddeler?p3=42
    devet bundan damı elini çekercek , sadece zengin parası olan mı eğitim alacak geçiniz.
  • Adamın belli ki kuyruk acısı var öğretmenlerden ki nefret kusuyor. Yoksa öğretmenlere kadar din görevlileri olsun, diğer devlet dairelerinde çalışanlar olsun on binlerce gereksiz çalışan var. Genel bir konu açsan anlarım ama direkt öğretmenleri hedef almak saçmalık olmuş. Ona bakarsan 600 milletvekili var ama tek bir kişinin dediği oluyor çoğunlukla. Niye çıkıp konu açmıyorsun milletvekillerine? Evde iki çocuğunu akşama kadar zaptedemeyen milyonlarca aile varken 40 kişilk sınıflarda iki üç bilgi verip bir iki davranış kazandırmaktan başka amacı olmayan öğretmenler kadar başınıza taş düşsün!

• gereksiz yere milletvekil ve bakan maaşları, 81bin tl cumhurbaşkanı maaşı, imam ve diyanetinin aldığı maaşlar gözünüze batmadı da 4-5k arası öğretmen maaşı gözünüze battı boş konular bunlar.
  • notocord kullanıcısına yanıt
    Ben sadece iyi ve kötü öğretmen ayrılsın
    Kötü öğretmen, rağbet görmesin, sürünsün
    İyi öğretmen bol maaş alsın, öğrenci kitlesi kaliteli olsun diyorum

Fakat anlayabilecek kapasite malesef yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • osilayer kullanıcısına yanıt
    Evet o israftanım işte

• salabelo S kullanıcısına yanıt
    Allah seni ıslah etsin şu mübarek günde sen ve senin gibilere akıl fikir versin, defolun gidin oğlum bu ülkeden defolun gidin ulan!
  • lawbreaker kullanıcısına yanıt
    Ben şu şekilde düşünüyorum. Adam atıyorum tonla sigara içiyor, kendine hiç bakmıyor rezalet bir yaşam sürüyor ardından hastanelerde sürünüyor, diğer şahıs hayatına çok dikkat ediyor. Biri hastaneye yılda 1 kez diğeri 20 kez gidiyor fakat biz ikisindende oldukça yakın masraf kesiyoruz.

Bunun yerine sağlık sistemi özellşse ve bütçede bulanan sağlık harcamaları karadeliğine aktarılan paralarla insanların maaşlarından yapılan kesintiler ortadan kaldırılsa. İnsanlarda bu para ile istedikleri gibi sağlık sigortası yaptırsalar daha iyi olmaz mı ? Sağlık sigortası yaptıran kişi sayısı arttıkça sigorta primleride düşecektir. Üstelik kişinin kendine ne kadar baktığı ile ödediği tutar arasında daha sağlıklı bir ilişki olacak ve istemeyen kişi sigorta yaptırmayacaktır.

Bu arada imamlara değinmiyorum bile. Oraya havadan akıtılan milyarlar bizim hayat standartlarımızı ne kadar düşürüyor insanlar farkında dahi değil...

Öte yandan eğitime gelelim. Ücretsiz ve parasız eğitimi savunuyoruz. Fakat devlet eğitiminin ne kadar kalitesiz olduğu, üniversite adlı liseden hallice kurumlarda ne kadar yolsuzluk yapıldığı ortadayken içiniz rahat ediyor mu ? Ben çok daha acı bir gerçek vereyim size. Devlet parasız eğitim sağlarken bu ülkede devasa bir dersane sistemi oluşmuştu. Neredeyse paralel bir eğitim ağı tamamen bireylerin kendi cebinden gönüllü olarak verdikleri paralar ile oluştu ? Neden çünkü sizin bedava eğitiminiz kalitesiz. Sizin bedava eğitiminiz standartları düşürüyor. Sonuç nedir siz bedava eğitim verseniz bile insanların sırtına bunun için devasa vergiler bindirseniz bile aileler bütçelerinden ayırdıkları paralar ile bedava eğitim olmasına karşın özel eğitimi tercih ettiler. Hatta lise sonda çocuklarını okula bile göndermiyorlardı.

Liselerde ortaokullarda öğretmenlik yapan şahıslar aynı zamanda dersanelerde de çalıştı. Bu çarpık bir sistemdir ve yanlıştır bana kalırsa.

Dini kurumlar ve eğitim özelleştirilmelidir. Sağlıkda özelleştirilebilir. Önemli olan sağlıklı bir burs sistemi kurulmasıdır herkese bedava eğitim gibi sözde güzel fakat özde işe yaramaz bir sistem yerine.

Şunuda unutmayın devlet sektöründe çalışan memur, imam ve öğretmenlerin refahı özel sektörde çalışanların sırtına bindirilen çok ağır yükler ile sağlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 24 Mayıs 2020; 17:52:35 >

• 4500+1500

Yatış parası.

• osilayer kullanıcısına yanıt
    Etsin babam, ben d** israfıyım, sense bir öğretmen.
    Beni etsin, seni niye ediyor ki
    Güzel öğretmenim benim

• Kızın adı gortce K kullanıcısına yanıt
    Ve o kadar kalitesizler ki
    "döl israfı", "öğretmeninden çok dayak yemişsin", "kudur"
    gibi cümleleri tekrarlayıp duruyor bazıları :)

• Allah öğretmenlerden razı olsun.4 değil 5-6 alsınlar.iki aydır iki çocuğu evde zaptedemedik,perişan ettiler bizi.Biz iki tanesiyle uğraşamazken onlar akşama kadar yüzlercesiyle uğraşıyorlar.Birçok özel okulun beceremediğini yapıp online görüntülü ders anlatıyorlar.son iki ayda anladım ki okul ve öğretmen çok büyük bir nimetmiş.eşimde bende üniversite mezunu olmamıza rağmen okul olmadan anladım ki bir arpa boyu yol alamazmışız.Bazılarına bunu anlatabilmek çok zor tabi.eğitim özelleşince cebinden yıllık 20000 i verince o zaman ağlarsın eğitim paralı olurmuymuş diye.böylelerini okulada almayacaksın.kendi kendine okuma yazma öğrenecek kendi kendine sınavlara hazırlanacak kendi kendine mühendis olacak bilim adamı olacak...

• serkan1439 kullanıcısına yanıt
    dedi memur

• serkan1439 kullanıcısına yanıt
    Gerçektende eğitimi parasız mı sanıyorsunuz ? Sağlığı parasız mı sanıyorsunuz, din hizmetleri bedava mı sanıyorsunuz ?

Bu hizmetler paralı olsaydı asgari ücretin 8000 liraya kadar yükseleceğini bilseydiniz yine ücretsiz olduğunu iddia edebilir miydiniz ?
  • salabelo S kullanıcısına yanıt
    Gayet doğal. Forumda takılanlar genç nesil ve bazılarının kafası çark etmiyor.

Bazılarıda miktarı az söylemiş aynen verdiğim miktardır maaşları ortalama.

• Bu muhabbetler 4 bin lira üzerinden dönüyorsa konunun yaş ortalaması baya düşük veya bu konunun cahilleri çok.

• Arkadaşa çok yüklenmeyin öğretmenlik kutsal meslek diyenler kendini bu sözü hakeden öğretmen sanıyor gülerim sadece.eğitim sistemi çöp öğretmenlerin zerre umrumda değil öğrenciler adamlar yatıp para alma derdinde meb kaliteli eğitim verse özel eğitim kurumlarına ihtiyaç olmaz gelmişler imam mv maaşlarını kıyaslıyorlar. Şu ülkede işe yaramayanlar listesi yapsak
    Öğretmenler
    İmamlar
    Mv
    Memurlar
    iki kişilik ilişik işi 10 kişi yapıyor yazık günah diyorum sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alovera01 -- 24 Mayıs 2020; 18:8:40 >
  • Kızın adı gortce K kullanıcısına yanıt
    Ağlanmasın diye en alt miktarı söyledim hocam.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.