Şimdi Ara

Öğretmen maaşları (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
580
Cevap
1
Favori
32.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlışlık gören kişilerin 1 ayda 5 küsür maaş aldığını sanması.
  • isyankar97 kullanıcısına yanıt
    Doktordan doktora degisir hocam senin soyledigin yeteneksiz aile hekimleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar97

ek dersi var

mesaisi var

ikramiyesi var

Meslekte 3. yılım. İkramiye ve mesai nasıl alınıyor söyle de alalım. Yazılıdan bir mi aldın yoksa yine

• yürüyenmerdiven kullanıcısına yanıt
    Sen kendini öğretmenle falan bir mi tutuyorsun? Mayın tarlası oyna git de.

• 12 yıllık öğretmenim maaşım 3087 lira. Ek ders var eğer hiç tatil olmazsa 800 civarı oluyor. Yaz tatili sömestr da ek ders yok. Hasta olurda okua gidemezsen veya başka bir nedenle gidemezsen ekders iptal. 12 aylık gelir hesaplamasını yaptım ortalama 3500 civarı çıkıyor. Şimdi bu 5000 yok 10000 falan diyenler trol zaten. Atatürk milletvekili maaşları öğretmenleri geçmesin demiş zamanında. Bir düşünün neden demiş?

• Kimsenin aldiginda gozumuz yok cok sukur ama ogretmen esi olarak aglamayin diyorum.

Ek ders vb yaninda kirtasiye yardimini da konusalim isterseniz.

• Memur olan öğretmenlerin %99'u o parayı hak etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dakath -- 31 Aralık 2017; 19:32:50 >
  • Yılın son ogretmen maası konusunda hoş geldınız.

Ogretmenlerının maasını kıskanan tek toplumuz herhalde.

Allah askına cevrenızde ogretmen olan kımsemı yok ya bakmıyormusunuz yasantılarına Ya da benim cevremdekıler maaslarının yarısını bağıs falan yapıyolar herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SıradanÇinkoKarbonPil -- 31 Aralık 2017; 18:29:12 >
  • Ulan futbol ızlerken salyalarınız atacak ızlersınız adamın tek yaptıgı topun pesınden kosmak urettıgı hıc bır sey yok 7 sulalenızın kazanamadıgı parayı kazanır.Popcular kıcını basını acar Paraları cukkalar.

Ama ogretmenınkı cok

Cok olsun kardeşim onunkıde cok olsun ama senın maasında cok olsun, benımkı neden az demek yerıne onunkı neden cok diyosunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Al işte Türkiye'deki öğretmen kalitesini gösterir bir cevap vermişsiniz tam olarak.

Ben niye kendimi öğretmenle bir tutamayacağım o da memur bende. Bu ülkede öğretmen olmak için üstün yetenek falan gerekmiyor. En azından ben işimi hakkıyla yapıyorum her konusu açıldığında aldığım maaştan şikayet edip sızlanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yürüyenmerdiven -- 31 Aralık 2017; 18:44:29 >
  • Obsessive* kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyla alakası yok ama öğretmen sakal bırakabiliyor mu ? Sakaldan kastım kirli sakal. 1-1.5cm civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GhotSht -- 31 Aralık 2017; 18:42:47 >
  • Ek ders ücreti ve kırtasiye yardımı ile birlikte 5000 lirayı aşan bir gelir var. Ancak öğretmenler sadece 3000 liraya yakın olan ana maaştan bahsederler. Ayrıca öğretmenlerin en çok kendilerini kiyasladiklari meslek grubu polistir. Polisten yüzlerce saat az çalışmalarına rağmen polisten daha fazla geliri olan ancak polisin özlük hakları konusundaki tartışmalara aleyhte dahil olan öğretmenlere en yüksek gelir 3500 TL olmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: yürüyenmerdiven

quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Al işte Türkiye'deki öğretmen kalitesini gösterir bir cevap vermişsiniz tam olarak.

Ben niye kendimi öğretmenle bir tutamayacağım o da memur bende. Bu ülkede öğretmen olmak için üstün yetenek falan gerekmiyor. En azından ben işimi hakkıyla yapıyorum her konusu açıldığında aldığım maaştan şikayet edip sızlanmıyorum.

Terliklerini giy, sistem arızalı de , çayını iç. Ülkedeki en vasıfsız insan grubusunuz.

• GhotSht G kullanıcısına yanıt
    Kılık kıyafet yönetmeliğine göre sakal yasak hocam. Yine de idarecinin insafına kalmış. Kimileri kirli sakalı sorun etmez, kimileri tutanak tutar. Ben şahsen sorun etmiyorum. Okulumuza MEM ilçe müdürü geldi geçenlerde. O da kimsenin sakalına, bıyığına takılmadı.
  • Ortalama 2850 maaş ve 700 civari (27-28 saat derse girerse) ek ders alır. Sizin dediğiniz rakamları alan Türkiye'de bir kaç tane alaninda cok iyi matematikçi, fenci ozel dersten falan alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Çok fena sallıyorsunuz hocam. Yok BMW yok villa.

Görende milletvekili ile öğretmenlerin geliri aynı zannedecek.

gel göstereyim.cevremdekıler boyle
    ama sız gormeden neden sallıyorsunuz amac nedır anlamadım

Ben iki öğretmenin bir ev alabilmek için çektiği sıkıntılara bizzat şahit oldum. Patates haşlayıp yediler, yedim. İşin güzel yanı 30 yıllık meslek hayatları sonucu çok şükür bir eve sahip olabildiler. Birde 2007 model otomobilleri var ama BMW değil Renault Scenic.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğretmenlikte 3. senem bizim ülkedeki kadar öğretmeni sevmeyen insan yoktur herhalde. Gözü öğrermenin maaşında tatinde olan onca insan var ki. ilkokul 1. sınıf okutuyorum okuma yazma öğrensinler diye 3 ayda stresten saclarım döküldü sürekli ayaktasın ders anlatıyorsun cocukların derdini ailelerin derdini cekiyorsun, bir de bu eğitim yaşının düşürülmesiyle tam cocuk bakıcısı olduk. emin olun öğretmen olanların, özellille ilkokul, yarısı fırsatı olsa belki istifa eder. Bi rahatsız olduğunda bi şeyin oldugunda rapor alıp gelmeyeyim diyemiyorsun 30 tane öğrenci etkileniyor o öğrencileri siniflara dagitiyorlar dagitilan siniftaki ogretmen ogrenci etkileniyor. Daha bir ton şey var da yazmayayım. Ulan bakıyorum 10 - 15 senelik öğretmenlere hepsi çökmüş yaşlarınım çok üstünde görünüyorlar. Çok stresli bir meslek. Maaş da iyi de kötü de diyemeyiz. Zaten maaş 2888 + 900 civarı ek ders var. 3750 4000 arasi degisiyor. Tatillerde ya da hastalanip rapor aldin diyelim 2 gün rapor alsan ek dersinin yuzde 25i kesiliyor. Ama inanin üniversitede kadrolu temizlik görevlisi enişteme özeniyorum. Yaklasik 3000 tl maas aliyor en azindan kafasi rahat. Zaten toplumda öğretmenligin kariyeri saygınlığı kalmamıs. Yaz tatillerinde ek ders gidince resmen aç kalıyorsun. Cunku giderlerini ekderse gore hesapliyorsun. Çoğu zaman sınıfın okulun ihtiyaçlarını cebinden karşılıyorsun. Siz cebinden para verip hastahaneyi boyatan doktor gördünüz mü ya da temizlikçi olmadığı zaman adliyeyi temizleyen avukat, hakim. Ama bu ları yapmayan öğretmen bulamazsınız. Çögu öğretmenin beli boynu ağrır kronik faranjit hastalığı vardır. Passatlar mbw'ler hayal. Öğretmen olmak da zor bir sürü sınav, mulakat vs. Ama toplum olarak öğretmenlerinizi kıskanmaktan vazgeçin arkadaşlar. Bunlar dışında sorgulanması gereken o kadar çok şey var ki. Ama lütfen öğretmenlerinizi kiskanmayı onlara saygısızlık yapmayı bırakın. Emin olun öğretmenler fedakarca calisiyorlar. Aldıkları her kuruş sonuna kadar helaldir. Cahilliği bir kenara bırakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANIL007 -- 31 Aralık 2017; 19:51:23 >
  • Konuşulması gereken;bu ülkede,her bireyin insanca yaşayabileceği bir gelire sahip olmasını savunmakken, konu, ötekini aşağı çekmekten ileri gitmiyor. Bu cahilliğin sizi bir adım öteye götürmesi mümkün değil.

• Senin öğretmenine dünyayı verseler az gelir.

• Bir öğretmen olarak hep düşünürüm karakolu boyatan polis, adliyeyi temizleyen avukat, hastahaneye donanım alan doktor var mı diye. Bir öğrermen bunların hepsini yapar. Yapmıştır. Ben daha iyi olayım derken karşısındakini kıskanıp düşürmeye çalışan bir toplumuz. Çok ilginçsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.