Şimdi Ara

Öğretmen Kemal - Cüneyt Arkın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cüneyt abinin izlediğim en iyi filmi. Böyle filmleri şu an çekmeyi bırakın yayınlamaya bile kimsenin cesareti olamaz, olamıyor da zaten, hiç bir TV kanalında görmedim bu filmi. Çok gerçekci bir film. Yobazlığa, cahilliğe karşı savaşı anlatıyor. Müzikleri Çanakkale Türküsünün yorumlarımalarından oluşuyor. Oyunculuklar iyi. Bir sahnede kuzuyu kesiyorlar, o kısım biraz rahatsız etti. Sonu pek tatmin etmedi.
    10 üzerinden 9 veriyorum. Herkese tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=afm9b4xRuN8

Filmi izledikten sonra bu sayfayı ziyaret edin.https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ngiliz_Kemal

• Sevdiğim replikleri

"Sen susacaksın yobaz! Ben oldukça susacaksın. Ben senin kaderinim yobaz. başkaldırdıkça karşına çıkacağım, ezeceğim."
    ''-İstiklal Mahkemeleri'ni unutma! Menemen de olanlarını unutma dayı bey! -Belki ekmeğimiz aşımız yok ama askerine memuruna dokunanı yaşatmayan bir başımız var. ''

"Bakın arkadaşlar! Ben kaba güce karşıyım çünkü ben öğretmenim. Barış adamıyım. Barış! Barış belleten, yayan, yaşayan bir adamım. Ben Kuvayi Milliyeciyim. Atatürk'ün askeriyim. Çalışanın yeri yanımda, tembelinki karşımda..."

"Dosta gelince, benim amacımdan başka dostum yoktur"
  • Yobazlara karşı dik duran çağdaş aydın bir öğretmenin mücadelesi.Çok geçte olsa izlemeniz iyi olmuş. Cüneyt arkının birçok filminde halkın ve emekçi işçilerin yaşadığı sorunları anlatmaktadır. Cüneyt Arkın sadece Malkoçoğlundan ibaret değildir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Yobazlara karşı dik duran çağdaş aydın bir öğretmenin mücadelesi.Çok geçte olsa izlemeniz iyi olmuş. Cüneyt arkının birçok filminde halkın ve emekçi işçilerin yaşadığı sorunları anlatmaktadır. Cüneyt Arkın sadece Malkoçoğlundan ibaret değildir...
    Az önce Vatandaş Rıza'yı izledim yine muhteşem bir filmdi. Keşke hep bu tür filmlerde oynasaydı.
    Sizin önereceğiniz bu tarz film var mı başka Cüneyt Arkın olsun Türk sineması olsun?
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Toprağın Teri
    Tuzak
    Maden
    Otobüs
    Çark
    Demiryol
    İlk aklıma gelen filmler bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 6 Ağustos 2020; 3:9:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.