Şimdi Ara

Öğrenim Kredisi borcum Vergi Dairesine yönlendirilmiş (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
76.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: genç_atomcu

geçen ödediğim borcum hala hesaba geçmemiş görünüyo. aradığımda yatırmadığımı iddia ediyolar. dekontla birlikte dilekçe yazdık bakalım. bir de verdi dairesine düşürmüşler. kendi hataları olduğu için yanlışlığı düzeltirler inşallah.

İnternetten mi yatırdınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentagramet

quote:

geçen ödediğim borcum hala hesaba geçmemiş görünüyo. aradığımda yatırmadığımı iddia ediyolar. dekontla birlikte dilekçe yazdık bakalım. bir de verdi dairesine düşürmüşler. kendi hataları olduğu için yanlışlığı düzeltirler inşallah.

Eft yoluyla gönderdim.
  • quote:

quote:

quote:

Eft yoluyla gönderdim.

eft yoluyla nasıl yaptınız acaba? anlatabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spidey99

quote:

quote:

quote:

Eft yoluyla gönderdim.

eft yoluyla nasıl yaptınız acaba? anlatabilir misiniz ?

geçen aya kadar eft yoluyla yapıyodum fakat o hesap kapatılmış. bana 3 sene once bi iban vermişlerdi. kyk daki adam da oraya yatırmayın dedi.https://kyk.ziraatbank.com.tr/
    buradan kredi kartı yoluyla yatırılabiliyomuş.

• Memlekete bak, sistemi seyreyle, odemesen olmuyor odesen hic olmuyor
    Bu arada, bize burada faiz ustune faiz bindirip vergi dairelerinde surundururlerken dogu ve guneydogudaki elektrik borclarinin faizlerinin bu hafta tamamen silindigini ve bu tutarin 10 Milyar tl nin uzerinde oldugunu biliyor muydunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vergi dairesine yönlendirillen borçlar da internet bankacılığından çok rahat ödeniyor. boşuna sürünüyormuşuz... bkz: aşağıda...

http://imgur.com/a/FW8B0
  • Merhaba arkadaşlar. Konunun tamamını okudum. Bir kaç sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim.
    Öğrenim kredisinin ilk 5 (beş) taksidini Ziraat bankası internet bankacılığı ile ödedim. Şimdi geç ödediğim için vergi dairesine yönlendirmişler.
    Vergi dairesindeki görevli, 43 taksitim olduğunu söyledi. Şimdi benim internetten ödediğim tutar haricindeki miktarı mı taksitlendirmişler, yoksa hepsini mi ? İnternetten ödediğim miktar vergi dairesinde görünmüyor.
  • ayaz1309 kullanıcısına yanıt
    Ödediğiniz borçların dökümünü nereden görüyorsunuz?
  • mugivar_a M kullanıcısına yanıt
    https://www.kyk.gov.tr/web/YENI_GRODEME/geriOdemeParametreGiris.do

bu adresten girdiğinizde görebilirsiniz.
    Sistem biraz geç işliyor. En temizi vergi dairesine gidip borç dökümü almak.
    GEn güncel durumu bu şekilde görebilirsiniz.
  • 1 Ağustos'ta ödenmeyen tüm borçlar vergi dairelerine devredildi. kontrol edebilirsiniz.

Geçmiş dönemde hiç KYK ödememişler affı bekleyebilir. gecikme faizlerine %50 lik bir af gelecek ve faiz oranı ile yeniden taksitlendirme yapılacak. Ancak borçlarını 1-2 dönem ödememiş arkadaşlar, kyk.ziraat'ten ödedikleri gibi gib.gov.tr den de dönemi gelen borçları için düzenli olarak ödeme yapabilirler. tek sıkıntı, uzun vadeli vergi dairelerine aktarılmış ve ödenmeyen borçlar, KKB skorunu etkileyebiliyor.

tek fark şu ki,5102 nolu kanuna göre (Yüksek Öğretim Öğrencilerine Burs ve Kredi Verilmesine Dair Kanun) KYK borçlarına hiçbir şekilde haciz uygulanmaz. Ancak borçlar vergi dairesine tahakkuk edildiği anda, borçların ait olduğu kanun da değişmekte. artık 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanuna tabi oluyorsunuz. İşte bu kanun sayesinde devlet g*tünüzdeki donu bile hacizle alabiliyor.

dikkatli olmakta fayda var.

• arkadaş ben bildim bileli süreli kyk.ziraatbank üzerinden kredi kartımla ödüyodum bugun ağustos parasını ödemek için girdiğimde "Borcunuz vergi dairesine yönlendirilmiştir ()" şeklinde bi uyarı çıkıyor şimdiye kadar hiç bi zaman aksatmadım diğer aya aktarılmadı uğraştırcaklar illa vergi dairesi ne alaka hay sisteminize tüküreyim
  • MysticDesign kullanıcısına yanıt
    Aynı durumla bugün ben de karşılaştım hocam. İşin ilginci eşimin sorun yok benim sorun var. Çözüm bulabildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahakt

Aynı durumla bugün ben de karşılaştım hocam. İşin ilginci eşimin sorun yok benim sorun var. Çözüm bulabildiniz mi?

Vergi dairesinin sitesinden ödedim artık hocam kalan 6 aylık borçta orda gözüyor sanırım artık orayadan ödeme yapacağız.

• Merhabalar, benim KYK borcum da vergi dairesine aktarılmış. Son aya ait borcu ödedim ancak hala E-Devlet'te kalan aylara ait borçlarım "Takipli" olarak görünüyor. Sizlerde de öyle mi? Yoksa bende farklı bir durum mu var acaba.
  • Sanırım herkeste aynı gözüküyor.Vadesi gelmeyen gelecek dönem taksitlerini de internet vergi dairesinden mi ödeyeceğiz acaba bilgisi olan var mı?
  • İnternet vergi dairesine girerek taksitlerinizi aylık olarak ödemeye devam edebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik olmamış süreçle ilgili olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55mehmetceylan55

İnternet vergi dairesine girerek taksitlerinizi aylık olarak ödemeye devam edebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik olmamış süreçle ilgili olarak.

Ödeyemiyorsunuz ne yazıkki, hakkınızda yapılandırılmış borç yoktur ibaresi çıkıyor.Ya bunlar adamı deli edecek kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MysticDesign

quote:

Vergi dairesinin sitesinden ödedim artık hocam kalan 6 aylık borçta orda gözüyor sanırım artık orayadan ödeme yapacağız.

Vergi dairesi sitesinden nasıl başardınız ödemeyi,bende yapılandırılma dosyanız yok diye ibare çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

quote:

quote:

Vergi dairesi sitesinden nasıl başardınız ödemeyi,bende yapılandırılma dosyanız yok diye ibare çıkıyor.

hocam burdanhttps://intvd.gib.gov.tr girip alt tarafta borç bilgilendirme servisi diye var. ordan tc no vs girip sorgulatınca bende kyk borcum gözüküyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

quote:

quote:

hocam burdanhttps://intvd.gib.gov.tr girip alt tarafta borç bilgilendirme servisi diye var. ordan tc no vs girip sorgulatınca bende kyk borcum gözüküyor.

Borcu görüntülemeyi başardım, ama ödemeyi başaramadım.sanırım yapılandırma yapmadan ödenemiyor,üstelik borcum yok,olmayan borcun nesini yapılandıracağım onuda anlamış değilim,bugün rıhtım vergi dairesine gittim onlarda birşey bilmiyorlar henüz.Biz KYK nın verdiği ödeme planı doğrultusunda ödemeye devam ettik şimdiye kadar, geriden borcumuz yok, gelecek ayların borcu var sadece.e ödenmeyen borç olmayınca yapılandırma lafı oldukça havada kalan bir uygulama oluyor haliyle.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.