Şimdi Ara

Öğrenim Kredisi borcum Vergi Dairesine yönlendirilmiş (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
76.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kyk nın sitesinde borçlar gözüküyor.faiz de binmeye devam ediyor. fakat vergi dairesinden borç dökümü aldığınızda ödenmiş ödenmemiş tüm borçları net olarak görebiliyosunuz.
  • arkadaslar oncelikle ben cok zorlandıgım gunlerde dahi kredi kullanmadım ama ogrencilikte fazladan para
    herkese tatlı geliyor haklısınız şimdi dusunun arkadas 12000 lira devlete borcdan bahsediyor alalı yiyeli kac sene olmus
    okul bitmiş yıllar gecmiş odemeyi unutmusum diyor bunun gibi yuzbinlerce unutkan vatandas yuzunden devletin toplam alacagını
    hesaplamak isteyen yokmu ve hatta geri odemezseniz yeni ogrencilere krediyi hangi parayla verecekler ??

bankalar madem daha az faiz alıyor ogrenciykende bu meblayı alabiliyormuydunuz talebe halinizle bankadan ??
    madem oyle neden su anda tuketici kredisi cekip butun borcunuzu kapatıp sadece daha az faizle bankaya odemiyorsunuz ??
    yoksa hala o miktarda parayı hiçbir banka vermiyormu sana ?

biraz oz elestiri yapın trilyonlarca paranın toplanması lazım cebine girmeyen para artsa ne olur artmasa ne olur devlet için ??
    vergi dairesi adını bile gorunce nasılda tutusuyor yurdum insanının etekleri amacda zaten o ciddiye aldırıp farkındalık yaratmak
    devlete binlerce lira borcunu unutmusum ihmal etmişim diyecek kadar sorumlu vatandasları bi kendine getirmek sizin okudugunuz
    bolumlerde vatandaslık dersi verilmiyordu zannedersem biraz ozeleştiri yapcak kadar sorumlulukta kazanamamıslara sozum

ogrenim kredisinide faiz oranınıda beyin yıkıyor dedikleriniz icad etmedi bu sene benden borc alıpta aylarca soz verdikleri tarihten sonra bile
    odemeyen telefonumu bile acmaya tenezzul etmeyen bi kuzenimle bi arkadasımı borclarıyla birlikte sildim hayatımdan cigerlerini satsam
    alacagımı karsılamazmıs anladım ama devlet benim kadar bonkor olmak zorundada değil

adil olalım ki bize adil olmayanlara karsı arkamız saglam olsun hayatta garibanmısya devlet kafasına vurup alırmıs parayı iktidarı gec partiyi gec
    devlet karsındaki DEVLETTT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CMteria -- 20 Aralık 2013; 7:11:02 >

• arvalin A kullanıcısına yanıt
    Merhaba arvalin @ Sizinle aynı durumu bende yaşadım kredi borcumu vergi dairesine aktarıldı. Borcun bir kısmının vadesi geçmiş bir kısmınında vadesi gelmemişti bende tüm borcu 29 ay taksitle yapılandırma yoluna gittim ancak sanırım hata ettim. Size sormak istediğim benim taksitlerim 368 tl ancak her ay değişiyor sabit değil sürekli bir ceza ekleniyor. Bu ay denemek için özellikle ayın 2' sinde yatırdım 398 tl çıktı sizde de böyle bir durum var mı? Şimdiden teşekkürler...
  • alevbio A kullanıcısına yanıt
    Taksitlendirme yapılırken toplam tutara tecil faizi tahakkuk ettirilir ve müdürün uygun göreceği bir vadeye yayılır. Bakanlığın bu konudaki üst sınır 36 aydır. 18 aydan ötesini zorlamak için sağlam ve temelli sebepler olması gerekiyor. Her taksitin aynı tutarda olması lazım fakat sizinkilere gecikme faizi de işletiliyor olabilir. Taksitlendirme yaptığınız vergi dairesinin takip servisine başvurun (telefonla da olabilir.)

Zaten bu ay af çıktı çıkacak. Gecikme faizleri silinecek. Bekleyin. Af çıktıktan sonra anaparayı taksitlendirip ödersiniz. (Taksitlendirme yapmamış olanlar.)
  • Arkadaşlar bnde biraz önce aradım kredi yurtlar kurumunu, bu Cuma işten cıkıcam dolayısıyla borcumu erteleyemez miyim dedim, düzensiz ödediğiniz için zaten vergi dairesine aktarıldı borcunuz dediler, vadesi geçmiş borcumu kapasam yine de olmaz mı dedim, olmuyor zaten artık vergi dairesi ilgileniyor dediler, yani ben işsizken de bunu ödemek zorunda mıyım, erteleme yaptıramaz mıyım??
  • Borcu vergi dairesine yönlendirilenler, ziraat bankasının internet şubesinden vergi ödemeden diğer vergilere girip borç sorgulama ve ödeme işlemi yapabilirler. Bilgi vermek açısından yazdım ben öyle yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qeep

Taksitlendirme yapılırken toplam tutara tecil faizi tahakkuk ettirilir ve müdürün uygun göreceği bir vadeye yayılır. Bakanlığın bu konudaki üst sınır 36 aydır. 18 aydan ötesini zorlamak için sağlam ve temelli sebepler olması gerekiyor. Her taksitin aynı tutarda olması lazım fakat sizinkilere gecikme faizi de işletiliyor olabilir. Taksitlendirme yaptığınız vergi dairesinin takip servisine başvurun (telefonla da olabilir.)

Zaten bu ay af çıktı çıkacak. Gecikme faizleri silinecek. Bekleyin. Af çıktıktan sonra anaparayı taksitlendirip ödersiniz. (Taksitlendirme yapmamış olanlar.)

bu faize af durumu bu ay çıkacak demişsin tahmini mi yoksa kesin mi? ben de yeniden yapılandırıp borcu ödemeye başlamak istiyorum yaklaşık 2 bin faiz geldi her iki borca da toplamda.

• Tabiki tahmini. Sürecin ne kadarlık bir zamana yayılabileceği kural olarak belli olsa da siyasi otoritenin iradesi etkili olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qeep

Tabiki tahmini. Sürecin ne kadarlık bir zamana yayılabileceği kural olarak belli olsa da siyasi otoritenin iradesi etkili olacak.

siyasi otoritenin seçim öncesi vaadi ama bakalım seçimden sonra rafa mı kalkacak yoksa gerçekten af gelecek mi.. Hayırlısı olsun bekleyelim görelim. umarım hayaller suya düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ce

Borcu vergi dairesine yönlendirilenler, ziraat bankasının internet şubesinden vergi ödemeden diğer vergilere girip borç sorgulama ve ödeme işlemi yapabilirler. Bilgi vermek açısından yazdım ben öyle yapıyorum.

ziraat hesabım yok,yine de yapabiliyormuyum? bende aynı şekilde 3 ay ödemedim direk vergi dairesine yönlendirmişler.aşağıdaki adresten ödemeye çalıştığımda "Borcunuz vergi dairesine yönlendirilmiştir" yazısı çıkıyor.
  • Ben ödemelerimi aksatmadan ve hatta her ay 5-10 TL fazladan yatırdığım halde benim borcumu da ikamet etmediğim ilin vergi dairesine yönlendirmişler. Artık neyi niçin yaptıklarını anlamak için çaba bile sarfetmiyorum, bugün defterdarlığa gittiğimde henüz bilgilerimin ellerine geçmediğini, sonraki ay 2 taksiti birden ödememi tavsiye ettiler(Bu şekilde olunca geçen ay ödenmediği için az da olsa faiz ödeyeceğim).

Güncelleme: Vakıfbank kullanan arkadaşlar Online İşlemlerden; Ödemeler, Vergi Ödemeleri ve Diğer Vergileri seçtiğinizde listeden Yük.Öğr K.B seçeneğini seçerek Vergi Dairesinin bulunduğu ili ve vergi dairesi adını seçtiğinizde taksitlerinizi görebiliyorsunuz ayrıca ödeme talimatı da verebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeIntegrity -- 31 Temmuz 2014; 17:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Behlül

Ben ödemelerimi aksatmadan ve hatta her ay 5-10 TL fazladan yatırdığım halde benim borcumu da ikamet etmediğim ilin vergi dairesine yönlendirmişler. Artık neyi niçin yaptıklarını anlamak için çaba bile sarfetmiyorum, bugün defterdarlığa gittiğimde henüz bilgilerimin ellerine geçmediğini, sonraki ay 2 taksiti birden ödememi tavsiye ettiler(Bu şekilde olunca geçen ay ödenmediği için az da olsa faiz ödeyeceğim).

Güncelleme: Vakıfbank kullanan arkadaşlar Online İşlemlerden; Ödemeler, Vergi Ödemeleri ve Diğer Vergileri seçtiğinizde listeden Yük.Öğr K.B seçeneğini seçerek Vergi Dairesinin bulunduğu ili ve vergi dairesi adını seçtiğinizde taksitlerinizi görebiliyorsunuz ayrıca ödeme talimatı da verebilirsiniz.

vakıfbankı aradım böyle bir ödememiz bulunmamaktadır diyo aynen yazdığını okudum kadına

• Öğrenim kredini çektiğin hesabı kapatmadıysan şu an ziraatte hesabın vardır. Şu adrestenhttps://online.ziraatbank.com.tr/p/b/customerquery.aspx veya Ziraat mobil üzerinden başvurunu yapıp çıkan şubeye giderek internet bankacılığı sözleşmeni imzalarsan internet bankacılığını kullanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitslam

quote:

Orijinalden alıntı: Behlül

Ben ödemelerimi aksatmadan ve hatta her ay 5-10 TL fazladan yatırdığım halde benim borcumu da ikamet etmediğim ilin vergi dairesine yönlendirmişler. Artık neyi niçin yaptıklarını anlamak için çaba bile sarfetmiyorum, bugün defterdarlığa gittiğimde henüz bilgilerimin ellerine geçmediğini, sonraki ay 2 taksiti birden ödememi tavsiye ettiler(Bu şekilde olunca geçen ay ödenmediği için az da olsa faiz ödeyeceğim).

vakıfbankı aradım böyle bir ödememiz bulunmamaktadır diyo aynen yazdığını okudum kadına

@Behlül hocam bu şekilde ödeme yaptınız mı? bende bulamadı hiçbir şey

• Merhaba,

Internetten gerçekleştirdiğiniz ödemelerin borç bilgilerinizde güncellendiğini KYK sitesinde görebildiniz mi?

Şimdiden teşekkürler,
  • st_nbl S kullanıcısına yanıt
    Evet, oradan kontrol ettiğimde yatmış olduğunu gördüm.
  • İşte duymak istediğim cevap, süper :)
  • st_nbl S kullanıcısına yanıt
    Ödemesi vergi dairesine yönlendirilenler bile artık bu site üzerinden internetden k.kartı ile ödeme yapabiliyormuş ?

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_7111_LOGIN_AC

Ben giriş yaptım ancak "mükellefe ait yapılandırılmış ödeme bulunamadı" diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

Ödemesi vergi dairesine yönlendirilenler bile artık bu site üzerinden internetden k.kartı ile ödeme yapabiliyormuş ?

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_7111_LOGIN_AC

Ben giriş yaptım ancak "mükellefe ait yapılandırılmış ödeme bulunamadı" diyor.

Aynı uyarıyı bende de veriyor sanırım şu son yasadan dolayı böyle oldu yapılandırmak istedim vergi dairesine gittim daha fazla para çıktı oradaki görevli de netten ödeyebilirsiniz dedi ama aynı uyarıyı hala veriyor siz bir çözüm bulabildiniz mi ?

• geçen ödediğim borcum hala hesaba geçmemiş görünüyo. aradığımda yatırmadığımı iddia ediyolar. dekontla birlikte dilekçe yazdık bakalım. bir de verdi dairesine düşürmüşler. kendi hataları olduğu için yanlışlığı düzeltirler inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.