Şimdi Ara

.:: Öğrenim Kredisi Affı ::. BOMBA :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
3
Favori
8.577
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: furza

ALINIK evlilik hakkı

• quote:

Orijinalden alıntı: onurguner

saçmalamaya başladılar. benim canım çıktı o zor şartlarda öderken. evlenen kendine evleniyo bizene. bizde akıllık edip durumu düzene sokup öyle evlenelim diyoz güya.

devlet eyyamcılık yapıyo , çatır çatır yerken o paraları iyi. yani onlara helal bize haram.

Devletin amacı evlilik dışı ilişkileri önlemek. Mesela birçok kişi evli olmadığı halde evli gibi yaşıyorlar sevgilisi olan için güzel bir uygulama ama olmayanlar yine başını alacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ju3x

quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

Sizin derdiniz şeyinizle, o yüzden anlaşmıyoruz zaten... Külahınızla...

Bu çalışma mantıklı mı.
    18 yaşında çocukları evlendirdin.Gerdeğe soktun.
    Bu çocukların, çocukları da oldu.Sonra boşandılar diyelim.
    Aile parçalandı.Herkes akıllı uslu mu senin gibi güzel kardeşim.
    Hele bu zamanda iş güç bulmak zorken.
    Bu tasarıya destek vermek ne demek.
    Sorumlusu ve sorumluları buna destek verenler olcak...
    Sen ve sizin gibiler...

SADECE YANDAŞ PEŞKEŞİ bu tasarı...

dediğin olay 1000 kişide 10 kişide ya görülür ya görülmez..

zaten çoğu evlilik ya yasak ilişki sonucu yada flört sonucu, sosyal medya tanışıklığı sonucu meydana gelip ayrılığa giden evliliklerdir.

görücü usulü evlenipte ayrılanlar hiç görmedim desem yeridir.... belkide 1 elin 5 parmağını geçmez...

konuya gelecek olursak olayı siyasi bir boyuta değilde ekonomik bir boyuta çekin..

seni tenzih ederim ama yok kömür makarna olayını giren var.... bunları geçmişte kimin daha önce dağıttığı zaten ortada....

Türk insanı genetik olarak daha fazlasını ister... Cihan hakimeyeti gibi....

Yani kim ne verirse onun peşinden koşar genelde ve geçmiş zamanlar bu süreç her dönemde görüldü... İhtiyaç sahibide alır, ihtiyacı olmayanda alır taramur eder....

Japonlarda bunu goremezsınız ama tsunami oldugundan yardım dagıtıldıgından adamlar tek sıra halınde kuyrukta bekledıler...

Bızım ınsanımız eğitimsiz. Bir buçuk kuşağın yarısı eğitimli... Geçmiş kuşaklar bazı inkilaplarla cahil bırakıldığı için, Türkiye eğitim gelişimini daha tamamlayamadı...

Neyse olayı ben çektim alakasız yere

olursa böyle bir yasa alüyyül ala olur.... Kalan sağlar bizimdir....

• avantajix.com'u kullanmayı unutmayın
  • oaston kullanıcısına yanıt
    Genç evlilikle uçkurun ne alakası var. sana git ... yap mı diyor
  • Beyler bugünden itibaren bizimkilerin aklına girmeye başlıyorum. Zaten niyetliydim iyi oldu bu haber.
  • boxor kullanıcısına yanıt
    "zaten çoğu evlilik ya yasak ilişki sonucu yada flört sonucu, sosyal medya tanışıklığı sonucu meydana gelip ayrılığa giden evliliklerdir.

görücü usulü evlenipte ayrılanlar hiç görmedim desem yeridir.... belkide 1 elin 5 parmağını geçmez... "

bu kanıya nasıl vardınız çok merak ettim gerçekten.

Bana kalırsa da görücü usülü kadar saçma sapan bir evlendirme biçimi daha görmedim.
    iki insan tanışmadan evlendirilip aynı eve sokulup bir ömür yaşamaları beklenmesi..

kalan evlilikler de yasak ilişki sonucu flört sonucu (kötü birşey mi bu flört acaba?, çiftlerin evlenmeden önce biririni tanıması çok mu ters bir olay size göre?) medya tanışıklığı sonucu filan:):)
    gerçekten gülüyorum pc başında:)

azıcık objektif olun ya,
    azıcık tarafsızca yorum yapabilmeyi deneyin..

• Benim günahım neydi borçları tıkır tıkır öderken.
    Devletin gücü zaten ancak dürüst vatandaşa.
    Madem öyle bende ödediğim kredileri geri talep edeyim.

Yanlış anlaşılmasın ben de kredilerin iptalinden yanayım. Hatta kredi değil bu paralar hibe olmalı. Eğitim paralı olamaz.
  • sen aydınsın sanırım kusura bakma ben biraz yobazım :)
  • boxor kullanıcısına yanıt
    estağfurullah sizin yanınızda ben daha çok yobazım.
  • Ju3x kullanıcısına yanıt
    Yandaşlıkla ile ne alakası var universite gençliğin de AKP ye oy oranı çok düşük diye övünen sizler değil miydiniz? 18 yaşdaki çocuğa evlen diyen yok, evlenmek isteyip maddi olanakları kısıtlı ise kredi affından bahsediliyor sen dürüstlük ilkesini göz ardı edersen ard niyetli kullanırsan o senin günahın olur. Universite çağındaki gençler evlenince gericilik ama erkekli kızlı evlere çıkınca cinsel özgürlüklerini sonsuz yaşayınca medenilik mi oluyor ?
  • Bence insanların ahlaksızlığa düşmemeleri adına başvuracakları, fakat maddeten onları çok fazla zorlayacak bir yöntemi, o insanlar için bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalışıyorlar. Evlendikleri zaman meşru bir şekilde yapabilecekleri maddî ve manevî (duygusal ve hissî manada kullandım) faaliyetlerin, evlenmeden; yani gayrimeşru olduğu bir dönemde yapılmasına medeniyet(!) namı altında göz yuman zihniyet (kesinlikle sizi kastetmiyorum), bu durumdan nedense oldukça rahatsız oluyor. 13 yaşında bir kız çocuğu, erkek arkadaşı nam altında birisiyle el ele tutuşsa, gezse tozsa, hatta maalesef zamanın getirdiği ve normal karşılanmaya başlanan berbat durumlara da düşse, buna medeniyettir, sosyalliktir, bilmemneliktir deyip geçiyor, fakat 13 14 yaşında bir kız çocuğu evlendirilse hopur hopur hopluyor. Bu kişinin benim gözümde profili; halk dilinde ( özür dileyerek ) gav*t, p*şt, pez.. gibi hakaret içerikli ifadelerdir. ( * = a )
    Hem bütün bunların dışında; evlilik insanı olgunlaştıran, sorumluluk almayı öğreten bir olgudur. Bir bakınız; ergenliğe orta okulda girmeye başlayan ve 22-23 hatta 24-25 yaşlarına kadar okul sıralarında, aile parası yiye yiye bedavacılığa alışmış, hiç bir sorumluluk almak istemeyen, tembellik ve çalışmadığı halde rahat yaşamayı gaye edinmesi gibi özellikler kendisinde yer etmiş nesillerle karşı karşıyayız. Sorumsuzluk o kadar hat safhaya çıkmış ki ( kendimi de bu ithamdan ayrı göremiyorum maalesef ) dünya acından ölse, kendi tok olsa; dünyayı sel götürse, kendine zarar gelmese.. adamın umrunda değil! Birde (bahsi geçen) sosyallikti, yok medenî olmaktı zırvaları ile teşvik edilen cinsî eğilimin, hem kendi şahsî hayatına, hem öldürdüğü zamanı ve zihnî faaliyetleri neticesinde ülkesine ve vatanına ve ailesine verdiği zararı göz önüne alınız. Bütün bunlara bir anda bakıverince, bence 18 19 yaşında bir genç evlense, kendisinde az buçuk sorumluluk hissetse, çok güzel neticeler alınır.. diye düşünüyorum. Taktir büyük halkımızındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrisahin58 -- 1 Kasım 2013; 16:23:33 >

• O zaman benim gibi hala borcunu ödeyen adamların suçu ne? Biz enayi miyiz?
  • Fırsatçılık yapıp evlenip boşansak :)
  • mdevran kullanıcısına yanıt
    flört islamda haramdır. Herkes inancını özgürce yaşayabilir, fakat bi zahmet edipte boşanma davalarının istatistiklerine göz atınız. evleneceği kişilerin galiba yarıya yakını (maalesef) galiba kocasını-karısını tanıyamadan evlenmiş. ne yazıkki evliliklerin %30 u ilk sene boşanma ile neticeleniyor. Bu oran 20 30 sene öncesinde evliliklerde, ölüm anına kadar yakalanamıyor, hala evliler... sen bu oranları kendi aklınca, düşünerek, objektif olarak izah et, sonra bizde tanıyarak evleniriz merak etme.

azıcık düşünün ya,
    azıcık gerçekleri görerek yorum yapabilmeyi deneyin..
  • evlenenlerin uçkurunun parasını bu MİLLET vermek zorunda değil. geri ödemede kolaylık sağlanabilir, ama ne demek para verecem devlet hazinesinden, geride almayacağım. kimin parasını kime peşkeş çekiyorlar? millet üniversiteye okumaya mı gidiyor, okul bittikten sonra iş bulayım dersiyle mi yatıp kalkıyor, yoksa bir an önce evleneyim diye mi düşünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordspear

evlenenlerin uçkurunun parasını bu MİLLET vermek zorunda değil. geri ödemede kolaylık sağlanabilir, ama ne demek para verecem devlet hazinesinden, geride almayacağım. kimin parasını kime peşkeş çekiyorlar? millet üniversiteye okumaya mı gidiyor, okul bittikten sonra iş bulayım dersiyle mi yatıp kalkıyor, yoksa bir an önce evleneyim diye mi düşünüyor.

Anlatamazsın.
    Yandaşlık çok acayip...
    Cebimizden evlilik parası ödücekmişiz.
    Onun bunun çocuğunun evleniyor diye yurdunu ve öğrenim kredisini ödeyemem ben...
  • Mezun oldum.. uzun süre iş peşinde koştum dolayısıyla ödeyemedim borcumu...
    Neyse düzenli bir işim oldu ve ilk işim evlenip yuva kurmak değil devlete olan borcumu ödemek oldu...
    Hem de faiziyle 2 misli olan borcumu...!
    Ödedikten 2 ay sonra af çıktı!

Bu ülkede borcunu, vergisini ödeyeni enayi durumuna düşürenleri Allah'a havale ediyorum!
  • konu nerelere kaymış, şikayetlerinizi Başbakanlık BİMER bölümüne yapınız....
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.