Şimdi Ara

.:: Öğrenim Kredisi Affı ::. BOMBA :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
3
Favori
8.577
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unicornek -- 1 Kasım 2013; 15:05:05 >
  • Sürekli birbirimizi tekrar etmiş olacağız o yüzden daha fazla uzatmak istemiyorum. Son olarak dediğim gibi bu uygulama ; evlenmek isteyen fakat okul ile çalışma hayatı kısıtlanan gençler için pozitif ayrımdır. Pozitif ayrıcılıkta sosyal devletin içinde vardır. İnsanların krediden kaçmak için evlenmeleri dürüstlük ilkesine uymaz bu insanların günahı da gerçekten evlenmek isteyip maddi sıkıntı ceken gençlere ve devlete yüklenemez. İş bulamayıp ödeyemenlerin durumu ayrı, onlar içinde kolaylaştırıcı uygulamalar olmalı tabiki ama elimizdeki 1 elmayı, hiç elmaya tercih etmek lazım şu durumda. Kısacası eksiklikler vardır ama bu uygulamanın güzel yanlarını görmemize engel değil.
  • Okuyan insan sayısını azaltıp, kendilerine oy veren okuma, araştırma ve düşünme yoksunu insanları artırmak için halkın parasını harcıyorlar ve bu sıcak fırsat oluyor öyle mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üni öğrencisinin derdi ders çalışmaktan ve iş hayatını öğrenmekten başka birşey olmamalı.
    erkenden evlendirmeye özendirmek ne oluyor ki?
    aa tabii yaa insanların kafalarını meşgul edip ilimden bilimden uzak koyun yetiştirmek..
    sonra da zaten ünide tek derdi evi geçindirmek olan bu çocuklardan nasıl teşekkür beklenir?
    seçimlerde atacağı oy ile..

öğrenim kredisi güzel birşey tamam öğrenciyken yardımı oluyor ama evlilik şartı nedir arkadaş?
    neden?
    madem yardım edeceksin geçim sıkıntısı çekenlere bütün öğrencilere ver kredini karşılıksız..
    ödeyen enayi miydi de şimdi affediyorsun evlenenleri.

iktidarda kalabilmek için her türlü oyun dolap vs yapılır mı yapılıyormuş işte..
    biz de öğreniyoruz işte ünide evlenmeyip derslerimize ve iş hayatına odaklanıp düşünme yeteğine sahip olan insanlar olarak..
    neyse kime neyi anlatıyoruz değil mi?

• vay be adamlar çaktırmadan kendi kitlesini nasıl fonluyor hesaba bakın şeytanın aklına gelmez yeminederim
  • "Yandaş fırsatları" başlığı açılıp konu oraya taşınsın, belliki devlet bu saçmalıklara devam edecek. Burayı kirletmeyin canımızı sıkmayın.
    İmza: bordrolu bağımsız vatandaş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seçimlere dek şapkadan ne tavşanlar çıkaracaklar bakalım bizim cebimiz odaklı...
  • oaston kullanıcısına yanıt
    bir torba kömür için, bir poşet makarna için oy veren insan,
    13000tl için neler yapabilir siz düşünün?
    evleniir,
    çocuk yaparr,
    iş bulamaz,
    işsiz kalır,
    işsizlik parası alır,
    çocuk parası alır,
    ekonomiye dert olur,

ekleme yapabilirsiniz arkadaşlar lisete biraz uzayacak gibi kısa kesiyorum..
  • milyonların parasıyla gerdeğe girmekten başka bir şey denmez buna. Ya hiç kimse ödemesin ya da herkes ödesin.
  • Keske alaydk krediyi evlenir kurtulurduk ise bak

• 7. senem benim alttan bir ders var fakat 2 yıldır sigortalı olarak çalışıyorum. Bir yandan öğrenciliğim de devam ediyor kağıt üstünde. Bir kaç ay sonra da evleniyorum. Nedersiniz? Yer mi acaba?
  • ben 5.sınıf öğrencisiyim beni de kapsıyorsa neden olmasın.
  • yer kardeşim yer aynen devam.
  • Evlenecek bir bağyan bulamadınız mı?Kredi borcunuz canınızı mı sıkıyor.İşte çözüm. everbeni.com Düşük ücret, uygun ödeme kolaylıkları ile hizmetinizdeyiz. Kredi kartlarına 10 taksit imkanı ile everbeni.com size borçsuz bir gelecek vaat ediyor. Siz de everbeni.com'a girin. Anlaşmalı evlenin.

Bu ne saçma bir düzenleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

İnsanlara yaranmak zor, biz ödedik herkez ödesin nasıl bir mantık Allah akıl fikir versin ne diyelim... Çok güzel bir teşvik ve uygulama, sosyal devlet olmak budur.

Parasız eğitim diyeni sorgusuz sualsiz içeri atmaktır bide onu demelisin.
    Sosyal devletmiş.Sen onu milletin şeyine anlat...Külahına....
  • Hemen umutlanmayın bu kadar kolay olaydı.
    Artık kimse evlenmek için okumaz.Herkes okumak için evlenir.
    Tayyibiniz bakar size.(Milletten aldıkları soydukları parayla diyelim.Benzin, Doğalgaz zammı)
    3 çocukda kunladınız mı oho deme ekstra para.
    Okulda yaşar gidersiniz...
  • Ne yazik ki siyasiler Turkiye'deki degisime ayak uyduramiyor. Universiteyi kazanmis bireyler okula devam edip, derslerine calisip? vatana millete hayirli evlatlar olmasi lazimken evlenip barklanip hem okul hem evi birlikte nasil goturecekler merak ediyorum. Yok erkek okusun kiz evde temizlik yemek yapsin deniyorsa baska.

Sanirim siyasileri rahatsiz eden durum su; zorlu memleket kosullarimizda gittikce artan evlenme yasi karsisinda genclerimizin evlilik disi iliskileri.

Yemeklere sap koyup hormonlarini dizginleyemeyeceklerine gore geriye bir tek bu yontem kaliyor.

Ama sunulan yontem ev kurmaya gecinmeye bir de bunun yaninda okumaya yetecek bir para degil. Kari koca 280 tl alsalar ne almasalar ne.

Umarim bu haliyle cikar bir cok fason kagit uzerinde evliliklerle guzel kemiksiz bir gelir kaynagi olur genclerimize.

• Ju3x kullanıcısına yanıt
    Sizin derdiniz şeyinizle, o yüzden anlaşmıyoruz zaten... Külahınızla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

Sizin derdiniz şeyinizle, o yüzden anlaşmıyoruz zaten... Külahınızla...

Bu çalışma mantıklı mı.
    18 yaşında çocukları evlendirdin.Gerdeğe soktun.
    Bu çocukların, çocukları da oldu.Sonra boşandılar diyelim.
    Aile parçalandı.Herkes akıllı uslu mu senin gibi güzel kardeşim.
    Hele bu zamanda iş güç bulmak zorken.
    Bu tasarıya destek vermek ne demek.
    Sorumlusu ve sorumluları buna destek verenler olcak...
    Sen ve sizin gibiler...

SADECE YANDAŞ PEŞKEŞİ bu tasarı...
  • HALO® H kullanıcısına yanıt
    mesele devletten avantadan para almak mı?
    sen de evlen diyene kadar azıcık düşünüp sorgulasana..
    neden devlet üni öğrencilerine böyle bir destekte bulunuyor?
    neden evlendirmeyi teşvik ediyor?
    evlenen bu insanlar nasıl geçinecek?
    ülkemizde gerçekten okuldan sonra çalışıp güzel paralar kazanan kaç öğrenci var? kaç iş yeri güzel paralar veriyor?

Sorguladın mı hayır?
    anca derdiniz avantadan para almak..
    sen de evlen sen de almış..
    zihniyet aynı zihniyet heryerde kendini belli ediyor gerçekten çok fazla aramaya gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.