Şimdi Ara

Öğrencileri 'seminer' diye Bilal Erdoğan konferasına götürdüler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öğrencileri 'seminer' diye Bilal Erdoğan konferasına götürdüler

Manisa Dündar Çiloğlu Anadolu Lisesi idaresi, öğrencilerini "Seminer var" diyerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın 'Yeni Nesil Yeni Anayasa' konulu paneline götürdü. Okul yöneticileri, panele katılmak istemeyen öğrencileri de haklarında yasal işlem başlatmakla tehdit etti.

"Siyasetin parçası olmak istemiyoruz"

Konu hakkında konuşan bir öğrenci, "Sabah saat 10.30’da, dersimizin olduğu saatte okul idaresi bize Manisa Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde seminer olduğunu, katılmanın zorunlu olduğunu ve katılmayanların yok yazılacağını söyledi. Öyle denilince biz de gittik.

Bizler 12’inci sınıf öğrencisiyiz. O yüzden üniversite tanıtımı ile ilgili bir seminer sandık. Ama gittiğimizde öyle bir seminer olmadığını, Cumhurbaşkanının oğlu Bilal Erdoğan’ın katıldığı referandum ile ilgili bir panel olduğunu öğrendik.

Tabi öyle olunca panele katılmak istemedik. Çünkü bizler öğrenciyiz. Siyasetin parçası olmak istemiyoruz. Bizim götürüldüğümüz yer ‘hayır’ ile ilgili bir panel olsaydı bile yine tepkimiz bu şekilde olacaktı. Panelden çıkmak istediğimiz esnada, okul yönetimi ve orada görevli olan güvenlikler, bize ‘çıkamazsınız’ diyerek engel olmaya çalıştı. Sonrasında tepki göstererek başka kapıdan çıktık. Bizler öğrenciyiz, siyasi bir toplantıya da katılmaya mecbur değiliz" dedi.

"Okul müdürü bizi tehdit etti"

Yine ismini açıklamak istemeyen bir başka öğrenci de, duruma tepki göstererek, “Okul eğitim yeri. Bizler de buraya eğitim almaya gidiyoruz. Bizi seminere diye Cumhurbaşkanının oğlunun katıldığı yeni anayasa paneline götürdüler. Katılmak istemeyince de tehdit edildik. Panele katılmayıp okula döndüğümüzde, okul müdürü, ‘Bugün yaşanan olaylar, burada kalacak. Dışarıya sızarsa sizinle görüşürüz’ diyerek bizi tehdit etti. Bu kabul edilebilir bir olay değil. Bizler üniversite adaylarıyız. Birkaç ay sonra LYS’ye gireceğiz. Bu olay bizi çok sarstı” diyerek tepkisini ifade etti.

Öte yandan, öğrenciler okul koridorlarında İzmir Marşı okuyarak okul yönetimini protesto etti.

Tehdit anı:

Öğrencilerin tepkisi:

Kaynak:http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/704237/Yasal_islemle_tehdit_ettiler..._Ogrencileri__seminer__diye_Bilal_Erdogan_konferasina_goturduler.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 22 Mart 2017; 16:54:46 >

• Helal olsun gençler. İftihar ediyorum sizinle.
  • Ya Hak. (Billal oğlan gibi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anadolu liselerinin seçkin öğrencileri ile İmam Hatip liselerinin öğrencilerini zihinsel anlamda eşitlemek istemişlerdir. Bunun en kolay yolu olarak da "Bilal Erdoğan terapisi" uygulanmıştır.

Kızmaya gerek yok; Eğitimde eşitlik sağlamaya çalışıyorlar.
  • Helal olsun Türk gençliğine, idareciler bu gençleri az örnek alsın, bu gençlere iyi baksın, bugünlerde adam görmek kolay değil.
  • Haklarında da soruşturma açılmış. AKP'liler ne diyor diyeceğim de onların kendine hayrı yok ki vatana millete hayrı olsun..

Bilal Erdoğan'ın konferansına 'kandırılarak' getirilen, salonu İzmir Marşıyla terk eden liselilere soruşturma

Bilal Erdoğan'ın konferansını terk eden liselilere 'İzmir Marşı' soruşturması.

Manisa'da 'üniversite sınavına yönelik' denilerek, Bilal Erdoğan'ın 'Yeni nesil, yeni anayasa' konferansına götürülen liseliler tepki gösterip salonu terk etti.
    Öğrencilerin salondan çıkmasını engellemeye çalışan ancak başarılı olmayan yöneticilerin, öğrencileri İzmir Marşı söyledikleri gerekçesiyle disiplin cezasıyla tehdit ettiği ileri sürüldü. Milli Eğitim Müdürlüğü de soruşturma başlattı.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/bilal-erdogan-in-konferansina-kandirilarak-getirilen-h24825.html

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Anadolu liselerinin seçkin öğrencileri ile İmam Hatip liselerinin öğrencilerini zihinsel anlamda eşitlemek istemişlerdir. Bunun en kolay yolu olarak da "Bilal Erdoğan terapisi" uygulanmıştır.

Kızmaya gerek yok; Eğitimde eşitlik sağlamaya çalışıyorlar.

• Olan olaydan bir tarafı tutuşup, "Bir daha söylesene babacığım." diyen şahıs mı seminer veriyor?

https://youtu.be/Y-GC18RuhAY?t=1m1s
  • Paraları nasıl sıfırladım semineri

• Helal olsun size gençler. Tarih sizleri unutmayacak. Zaten o tarihi de ileride siz yazacaksınız.
  • Atatürk sevgisi bambaşka ne yapsanız silemezsiniz.
  • Zamanında bizi de istanbulda gezi var diye sinan erdem spor salonundaki toplu açılışa getirmişlerdi.Bu yalana devam ediyorlar demek ki hala.

• quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

Haklarında da soruşturma açılmış. AKP'liler ne diyor diyeceğim de onların kendine hayrı yok ki vatana millete hayrı olsun..

Bilal Erdoğan'ın konferansına 'kandırılarak' getirilen, salonu İzmir Marşıyla terk eden liselilere soruşturma

Bilal Erdoğan'ın konferansını terk eden liselilere 'İzmir Marşı' soruşturması.

Manisa'da 'üniversite sınavına yönelik' denilerek, Bilal Erdoğan'ın 'Yeni nesil, yeni anayasa' konferansına götürülen liseliler tepki gösterip salonu terk etti.
    Öğrencilerin salondan çıkmasını engellemeye çalışan ancak başarılı olmayan yöneticilerin, öğrencileri İzmir Marşı söyledikleri gerekçesiyle disiplin cezasıyla tehdit ettiği ileri sürüldü. Milli Eğitim Müdürlüğü de soruşturma başlattı.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/bilal-erdogan-in-konferansina-kandirilarak-getirilen-h24825.html

a a sen ne zaman akp li olmaktan çıktın. Şaşırdım doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• yalancılıkta zirve var. Kul hakkı var. Devletin imkanlarını yağmalama her şey var. yanacaksınız. milletin vergisiyle tehditle propaganda ne demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonelyhawk84 -- 22 Mart 2017; 18:43:23 >
  • Olay gerçek ise işgüzarlık.
  • Boyle baskici zihniyet icin HAYIR demek lazim iste.

Buyuk ihtimalle mudure de baskasi demistir, "butun ogrencileri getir" diye. Boyle toplantilara, mitinglere kalabalik gozukmesi icin belediye kurumlari, okullar getiriliyor ve "halk destek veriyor" dedirtiliyor.
  • Insanlarin nasil bolundugunun bir ornegi. Bir taraf hemen izmir marslarini soyluyor bir kimse ise birileri icin elindeki gucu kullanip yasal islem yaparim diye tehdit ediyor.

Ulke sadece toprak olarak bolunmez . Evet veya hayira saygi duyacaksin ama evet veya hayirci da iyice arastirip tarafsiz sekilde oy kullanmali. Her iki tarafta baskasinin yasayacagi ulke adina da karar verecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun yıllardır dediğim gibi. Milli Eğitim Bakanlığı diye bir şey yok ülkede, Milli eğitim beyliği var. Bu beyliği yöneten de Bilal Erdoğan'dır.
  • Paralar Nasıl Sıfırlanıra Giriş
    Baba Nasıl Anlaşılır 101

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.