Şimdi Ara

Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Öğrencilere yardım için verilen parayla tatile giden Millî Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1337 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    deckartes

İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi'ye bağış parasıyla tatile gittiği gerekçesiyle kınama cezası verildi. İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a 'kınama cezası'nı sordu.

İddiaya göre, İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün hesabına bir GSM operatörü firması tarafından müdürlüğünün personellerinin ve öğrencilerinin ihtiyaçlarının karşılanması koşuluyla 400 bin lira yatırıldı. İzmir Millî Eğitim İl Müdürü Ömer Yahşi, ailesiyle bağış parasına kullanarak tatile gitti. Yahşi hakkında soruşturma başlatan Millî Eğitim Bakanlığı kınama cezası verdi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk bugünkü yazısında İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a “Kendisine ait olmayan, koruması gereken kurum parasıyla ailesini tatile gönderen İl Milli Eğitim Müdürü, bu büyük kusurlarına rağmen, neden görevinde tutuluyor?” Sorusunu sorduğunu yazdı.

Öztürk, “Müfettişler, Yahşi hakkında kademe ilerlemesinin durdurulması, idari yönden yöneticilik görevinin üzerinden alınması, adli yönden suç duyurusunda bulunulması, mali yönden de zararın tazmin edilmesi teklifi getirmesine karşın dosya ‘kınama’ ile kapatıldı. Ziya Selçuk, İYİ Parti milletvekilinin bu sorusuna cevap verir mi? Sanmıyorum. Çünkü, yapılması gerekenin yapılmadığını biliyor” ifadesini kullandı.
    https://t24.com.tr/haber/ogrencilere-yardim-icin-verilen-parayla-tatile-giden-milli-egitim-muduru-ne-kinama-cezasi-verildi,851240

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Hattori- -- 8 Aralık 2019; 9:33:24 >

対馬用

• Çavuş
    59 Mesaj

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

İZMİRİN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇAAARR.

Yok len konumuz bu değildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

* Intel i7 3770k * Asus Maximus V Gene * CORSAIR Vengeance Pro 2x8GB 2400Mhz * Gigabyte GTX-1080 Gaming * Asus ROG Swift PG278Q 2k G-SYNC 144Hz * Sandisk Ultra II 240gb *
    * FSP Aurum PRO 1000 watt GOLD * LianLi V300b HTPC * Custom HTPC Water Cooling * Razer BlackWidow Ultimate * Logitech G700s * Logitech Z5500 * Logitech G533 * WD Red 3 TB NAS *
  • Yüzbaşı
    798 Mesaj
    Paranın lafı mı olur. Para var paracık var demişler resmen

|
    |

|
    |
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Evet, AKP ile bir 20-30 yil daha lazim bizim millete.

|
    |
    Bremer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ecdelya ve sumoodii ile. Hello Taksim Dayı.
  • Teğmen
    161 Mesaj
    Adam tuvalete sıçmaya gider, sıçamaz. Ve derki bu ak partinin suçu.!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    8009 Mesaj
    nasıl harcamış 400bin TL'yi? Hiçbir kaynak yok. bana sazan.avi gibi geldi. Aynı siteler geçende de 700bin TLye diyanet uçak kiraladı yalanını sallamıştı. Bakalım çıkar kokusu.
    |
    |
    Hucurât Suresi - 6 . Ayet

Bir insanın onuruyla bu kadar rahat oynanılmamalı Sayın Oda TV yetkilileri.

Ortada tatil falan yok.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi strateji toplantısına katılıyor.

Milli Eğitim Müdürü, 4 yaşındaki oğlu ve kardeşi ile beraber bir odada kalıyor; toplamda 160 TL fazla para ödeniyor.

Oda TV’nin bu olayı sunuş şekline bakınca da 400 bin TL’lik bağış parasından aşırmayla binlerce liralık bir tatil yapmış gibi anlaşılıyor.

Ortada tatil de yok, bağış parasının kullanılması da söz konusu değil.

Hal böyle iken bu haberi yapmak şeref yoksunluğu değil midir?

Gelelim kınama cezası olayına.

Strateji toplantısına katılan Milli Eğitim Müdürü’nün masraflarını İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İl Müdürü’ne verdiği bütçeden karşılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü’nün oğlu ve kardeşinden oluşan 160 TL’lik ek ücret de bu bütçeden ödeniyor.

İl Milli Eğitim Müdürü kendisi sonradan 160 TL’yi geri ödeme yapsa da bu para resmi bütçeden bir kez çıktığı için burda idari bir sorun oluşuyor, bunun da bir karşılığı olması için kınama cezası veriliyor.

Olayın aslı bu.

Peki odatv ne yapıyor?

Birbiriyle hiçbir alakası olmayan 2 konuyu 1- bağış ve 2- Müdürlük resmi hesaptan yapılan 160 TL’lik ek ödemeyi aynı haberde kullanarak üstüne üstlük TATİL yalanını da ekleyerek bir insanın onuruyla oynuyorlar.

Tabi bir de 160 TL’lik ek ödemeyi İl Müdürü kendi cebinden geri ödesede resmi hesaptan çıkış yapıldığı için bunun soruşturması dahi yapılıyor.

Hem Milli Eğitim Müdürü’nün parayı geri ödemesi hem de yapılan hatanın hesabının sorulması taktir edilesi bir durum.

Oda TV 160 bin TL anlayabilir diye 160 TL’yi yazı ile de yazalım “yüzaltmış TL”

Peki bu 2 haberi birbirine karıştırıp İzmir İl Milli Eğitim Müdürü olmayı bırakın bir insanın bir babanın onuruyla oynamanın bir hesabı olmayacak mı?

Her şey bu kadar mı basit?
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
bankalar.org
Lastik Avcısı
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,521
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.