Şimdi Ara

ÖĞRENCİ REFAHI 72 ÜLKEDEN SONUNCU OLDUK!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

ilkokul 5. sınıfta din dersi ile tanışmam ve din dersi hocasının sureleri makamlara göre okutmaya çalışması beni öğrencilik hayatımdan ve dinden tamamen soğuttu

bırak sure ezberlemeyi, neymiş 2 kademe uzayacakmış şu harf, bu harf 4 kademe uzayacakmış, diğer harf gırtlaktan çıkacakmış...

arkadaş din dersi mi alıyoruz, yoksa güzel kuran okuma yarışmasına mı katılıyoruz

liseye başlayana kadar tüm derslerim 5 olmasına rağmen, din dersim hep 3'tü çünkü kendi isteğim ile reddetmiştim o adamın istediği şekilde sure okumayı

neyse lisede daha ilk din dersinde hocaya dedim açık açık, ben agnostiğim ve sure okumak istemiyorum. adam çok iyi davrandı ve hemen kabul etti

benim gibi binlerce öğrenci vardır baskı gören ve bu baskılar yüzünden uykuları kaçan, okula gitmek istemeyen. bu öğrenciler nasıl mutlu olsun?

sözde din dersi seçmeli. ama değil işte zorunlu. haberlerde görüyoruz, aileler mahkemelerde sürünüyor çocuklarına din dersi verilmemesi için.

o çocukların psikolojileri nasıl etkileniyor soran yok. baskı baskı nereye kadar.

• Egitime neden destek verirsin ki?
    Biz her gün fizik ve sosyal bilimlerinin sanatın geliştiği bi TÜRKİYE CUMHURİYETİ isterken rejim ise referandumla aydınlanma çağı geçiren bireylerin sorgulayanların oyunu alamadığını gördü.Örneğin evrim teorisinin kaldırılması buna örnektir darwin in bilgilerinden çocukların yararlanmasını engellemek büyük bir katliamdır ama kendi işlerine geliyor ne yazık ki
  • Milli eğitim bakAnı ne iş yapar bizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: =PistoLeRo=

Hergün dışardan yiyorum orta gelirli bir ailem var. 225+75TL max fatura 700TL ben yiyorum 1000 ediyor. Refahım gayet iyi.

o 1000 tl yi kim veriyor sana ve hergün dışarıdan yiyip 1000 tl yiyorsan aklıma hergün tavuk döner yiyebileceğin geliyor. adam akıllı yemeğe ortalama 20-30 versen hadi 20 diyelim 2 öğün yesen haftada 280 tl yemeğe veriyorsun zaten hadi haftada 150 ver yemeğe 600 ayda 300 tl fatura sana kalır 100 tl 1 ayda 100 tl ile ne yapıyorsun okul ihtiyacın olmuyormu hiç anlamadım ya sallıyorsun akplisin yada hergün tavuk döner yiyorsun bilemedim.
  • Basın özgürlüğünde son sıralardayız,Kadın-erkek eşitliğinde son sıralardayız,et yeme sıralamasında son sıralardayız,Eğitimde son sıralardayız,refah seviyesi yüksek ülkeler sıralamasına bakayım dedim listeye bile almamışlar,yani refah olarak son sıralardayız,Alım gücü olarak son sıralar olmasada avrupaya göre son sıralardayız.

Son sıralarda olmamız gereken konularda ilk sıralardayız,İlk sıralarda olmamız gereken konularda son sıradayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: lAristo

quote:

Orijinalden alıntı: =PistoLeRo=

Hergün dışardan yiyorum orta gelirli bir ailem var. 225+75TL max fatura 700TL ben yiyorum 1000 ediyor. Refahım gayet iyi.

o 1000 tl yi kim veriyor sana ve hergün dışarıdan yiyip 1000 tl yiyorsan aklıma hergün tavuk döner yiyebileceğin geliyor. adam akıllı yemeğe ortalama 20-30 versen hadi 20 diyelim 2 öğün yesen haftada 280 tl yemeğe veriyorsun zaten hadi haftada 150 ver yemeğe 600 ayda 300 tl fatura sana kalır 100 tl 1 ayda 100 tl ile ne yapıyorsun okul ihtiyacın olmuyormu hiç anlamadım ya sallıyorsun akplisin yada hergün tavuk döner yiyorsun bilemedim.

her gün mis gibi 6tlye 3 çeşit yemek yiyorum mis gibi. sıkışırsam 2.5 tlye okulda yiyorum mis gibi . haftada 1-2 bar yada evde içkimi içiyorum. şükür cepte kalıyor bişiler. harcamasını bileceksin salak olmayacaksın. her türlü öğrenciye 1000tl yetiyor. salak salak sigaraya aylık 250tl vermiyorum mesela.

• Bunlar gayet mutulular amk

• sonuç normal
  • Gayet normal sinav ve yasaktan baska birsey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: echonia

ailem de kendim de agnostik bireyleriz

ilkokul 5. sınıfta din dersi ile tanışmam ve din dersi hocasının sureleri makamlara göre okutmaya çalışması beni öğrencilik hayatımdan ve dinden tamamen soğuttu

bırak sure ezberlemeyi, neymiş 2 kademe uzayacakmış şu harf, bu harf 4 kademe uzayacakmış, diğer harf gırtlaktan çıkacakmış...

arkadaş din dersi mi alıyoruz, yoksa güzel kuran okuma yarışmasına mı katılıyoruz

liseye başlayana kadar tüm derslerim 5 olmasına rağmen, din dersim hep 3'tü çünkü kendi isteğim ile reddetmiştim o adamın istediği şekilde sure okumayı

neyse lisede daha ilk din dersinde hocaya dedim açık açık, ben agnostiğim ve sure okumak istemiyorum. adam çok iyi davrandı ve hemen kabul etti

benim gibi binlerce öğrenci vardır baskı gören ve bu baskılar yüzünden uykuları kaçan, okula gitmek istemeyen. bu öğrenciler nasıl mutlu olsun?

sözde din dersi seçmeli. ama değil işte zorunlu. haberlerde görüyoruz, aileler mahkemelerde sürünüyor çocuklarına din dersi verilmemesi için.

o çocukların psikolojileri nasıl etkileniyor soran yok. baskı baskı nereye kadar.

Derdini seveyim koca okul hayatında bula bula buna mı takıldın.

Ben okulun kendisinden ömrüm boyunca nefret ettim.

Not:ateistim

• Katılıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar baskıcı ve geri kafalı bir toplumda kimse mutlu olamaz

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.